Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Izrael wprowadza segregację w komunikacji miejskiej. Palestyńczycy nie pojadą razem z Żydami

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-28

Pod naciskami izraelskich osadników ministerstwo obrony Izraela wprowadziło dyrektywę, która zakazuje Palestyńczykom podróżowania publiczną komunikacją na Zachodnim Brzegu. To już drugi rodzaj segregacji, po płciowej, jaki obowiązuje w tym państwie. 

Teoretycznie Palestyńczycy z Zachodniego Brzegu i tak nie mają wjazdu do Izraela, ale i tak codziennie trasę tę przebywa ok. 30 tysięcy palestyńskich pracowników – oczywiście legalnie. W 2013 roku, pod naciskiem obywateli Izraela, wprowadzono dwie osobne linie dla Palestyńczyków, ale wciąż mogli oni legalnie podróżować komunikacją z Żydami.

Wszystko zmieni się po nowej dyrektywie ministra obrony Mosze Ya’alona – zabrania ona palestyńskim pracownikom jeżdżenia w tym samym transporcie publicznym, co  Żydom. Tym razem na takiej decyzji zaważyła presja wywierana przez izraelskich osadników.

Palestyńczycy komentują to krótko: wprowadzanie segregacji rasowej, rasizm. Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że jak pisze izraelski portal Haaretz, nawet armia nie widzi w pracownikach z Palestyny zagrożenia dla obywateli – muszą oni bowiem spełniać liczne i rygorystyczne warunki, by w ogóle dostać pozwolenie na legalną pracę w Izraelu.

Przypomnijmy, że to już kolejny rodzaj segregacji w izraelskim transporcie. W 2010 roku, po 10 latach, przedłużono bowiem obowiązywanie segregacji płciowej w 56 liniach autobusowych, działających na wniosek ultraortodoksyjnych Żydów. Kobiety muszą tam siadać z tyłu pojazdu. Decyzję tę oprotestowały organizacje broniące praw człowieka, ale w odpowiedzi władze Izraela jedynie zmieniły przepisy dotyczące segregacji – według nich kobieta nie może zostać zmuszona do zmiany miejsca, a same autobusy są specjalnie znakowane.

Źródło: Haaretz.com

Za na temat.pl

Komentarzy 8 to “Izrael wprowadza segregację w komunikacji miejskiej. Palestyńczycy nie pojadą razem z Żydami”

 1. Andrzej Kołakowski - Ballada Palestyńska said

 2. z sieci said

 3. Julka said

  A gdzie ich pobratymcy, którzy na całym świecie wprowadzają „demokrację”, krzyczą o równości, tolerancji i bronią praw wybranych grup, ras, wyznawców> Najciemniej pod latarnią.

 4. CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA została ukształtowana w oparciu o żydowską monolatrię,klasykę rasizmu.

 5. Izaurus said

  „Nur für Deutschen” w nowym wykonaniu. A to tylko to pierwsze było faszyzmem?

 6. ŻYDOBOLSZEWIZM niósł za sobą wiarę,że ideały bolszewizmu są zgodne z ideałami judaizmu.

 7. Antek said

  A w Polsce segregacja rasowa jest oczywista, sądy, prokuratura, MSZ , MSW, NFZ, rzad jest w ich brudnych łapach.

 8. Po sąsiedzku w ramach procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU rasizm kształtuje ŻYDOBANDERYZM.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: