Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Czy Paweł Kukiz prowadzony jest przez służby?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-05-06

Majdanowiec-upa iniec+

Paweł Kukiz pojawia się wszędzie. Ma dobry sztab wyborczy, albo otwarte drzwi do wielu mediów. Same uczestnictwo w programie Kuby Wojewódzkiego, dało mu dostęp do 2 milionów widzów.

Grzegorz Braun nie ma takich rarytasów. Występuje w niszowych mediach. Tylko z racji wyborczego prawa do mediów, przeprowadzają z nim suche wywiady. Nie dawno miał cztery procesy w trybie wyborczym. Wygrał jeden. Procesuje się nawet z „Gazetą Polską”, która powinna być jego poplecznikiem, a na pewno nie wrogiem.

Dlaczego postawili na Pawła Kukiza?

Gra toczy się o utratę władzy przez układ okrągłostołowy. Rozgrywają ją służby.

Ich strategia jest następująca:

„jeżeli udostępnimy media (TVN – Polsat) Pawłowi Kukizowi, to jego popularność automatycznie wzrośnie. Mówi z sensem, oskarża PiS, PO i cały układ okrągłostołowy, ale nie wyjawia nazwisk, tylko mówi ogólniki. Skupia się raczej na przyziemnych sprawach, jak: górnicy, rolnicy, matki z dzieckiem. Nie dotyka szczegółów, nie psoci żydom, nie rozumie gospodarki. Jest bezpiecznym kandydatem opozycyjnym”.

Rola Pawła Kukiza przypomina tę, którą odegrał Andrzej Lepper w 2005 roku. W wyborach prezydenckich był trzeci i zdobył poparcie 15,11% głosów. Najpierw wynieśli go na salony, wykorzystali do zabrania głosów innym kandydatom, a następnie zniszczyli, tak jak całą partie Samoobrona.

Podobny numer chcą zrobić z Pawłem Kukizem.

Grzegorz Braun jest inny

Pan Braun stosuje całkiem inną strategię. W prawie każdym studiu medialnym dużych ekranów, kłóci się, sprzecza. Opowiada wprost o roli USA na Majdanie, czyli sprowokowanie wojny z Rosją przez Amerykanów, atakując Ukrainę. Tak samo Amerykanie zrobili w Syrii. Teraz Iran jest wielkim przyjacielem USA, ale kilkanaście miesięcy temu zaatakowali Syrię, by osłabić Iran.

Głównym powodem wojny był dzisiejszy przyjaciel Iran. Głównym powodem zainwestowania w Majdan ponad 5 mld dolarów, jest zatopienie Rosji.

Rosja nie jest głównym agresorem na Ukrainie. W tej wojnie broni swojej pozycji. Wiele ludzi nie może przełknąć tej prawdy, pamiętając Smoleńsk czy lata sowieckiej okupacji. Za taką postawę, Grzegorz Braun został nazwany przez „Gazetę Polską” – agentem rosyjskim.

Inną ważną sprawą, która koli w oczy dzisiejszy układ, to wpływ Niemców i Izraela na sprawy polskie. Opisuję te relacje w artykułach, dlatego tutaj nie będę tego rozwijał.

Grzegorz Braun w porównaniu do Pawła Kukiza koncentruje się na ważnych sprawach globalnych. Służby nie mogły na niego postawić, ponieważ z jego wiedzy nie da się zrobić papki. Mówi prawdę, której nie da się podważyć. Za dużo mamy argumentów, aby można było publicznie je omawiać, podcinać gałąź gospodarki i polityki zbudowanej na służbach.

Dlatego Grzegorz Braun nie może zaistnieć w głównych mediach. Wywiady z nim prowadzone są miałkie, suche, nieciekawe. Dziwny jest tylko strach elektoratu katolickiego, w którego celuje kandydat. Mam wrażenie, że się go boją…

Czy Paweł Kukiz to dziecko służb?

Podoba mi się odwaga pana Kukiza, mówi z sensem, wkłada w to serce.

Nie ma możliwości, aby tak swobodny dostęp do mediów, wywalczył jego sztab. Media to służby, służby to media.

Pytanie tylko jakie służby rozgrywają politykę w Polsce?

Pan Kukiz jeszcze nie dawno był mocnym zwolennikiem Platformy Obywatelskiej. Dziwnym trafem nie dostrzegał wtedy układu okrągłego stołu, w którym Donald Tusk siedział i siedzi zanurzony w nim po same uszy. Nie dostrzegał ustaw, które kawałek po kawałku sprzedawały Polskę.

Od jakiegoś czasu zmienił front polityczny. Mocno krytykuje PO i układ okrągłego stołu.

Gdyby okazało się, że jest dzieckiem służb i współpracuje z nimi, to byłby mocny sierpowy dla jego zwolenników. Uważam, Pawła Kukiza za patriotę i osobę, która wykonuje dobrą robotę dla Polski. Co nie znaczy, że służby nie wpływają na jego decyzje. W wyborach zrobi bardzo dobry wynik. Może zdobyć koło 15%, jak kiedyś Andrzej Lepper. Ma olbrzymie szanse wejść ze swoją partią do parlamentu w kolejnych wyborach.

Pytań jest kilka:

czy mają haki na niego?

czy da ograć się służbom, tak jak zrobił to Andrzej Lepper?

Czy jego patriotyzm jest szczery?

Czy jest na tyle bystry, aby przewidywać kilka ruchów do przodu doświadczonych strategów ze służb?

Jaką decyzje podejmie, kiedy w glorii chwały, nakażą mu sprzedać Polskę?

Powiem szczerze, że mam trochę dość powierzchowności dotykanych tematów przez Pawła Kukiza. Krzyczy, żenależy górnikom pomóc, ale nie mówi o nakazie Unii Europejskiej, o wpływaniu Niemiec na polski rząd, w celu zniszczenia polskiego górnictwa. Podobna sprawa jest z rolnictwem.

Miałkość jego wypowiedzi coraz mocniej dotyka populizm. Nie widzę tu żadnego sensownego programu dla Polski i Polaków.

 

Więcej:
http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/czy-pawel-kukiz-prowadzony-jest-przez-sluzby/
. . ekonomia Robert Brzoza

Komentarzy 19 to “Czy Paweł Kukiz prowadzony jest przez służby?”

 1. solkraken said


  kukiz to dla kupy&Co. „swój ziom” ;)))

 2. exelencja said

  Dobre!!!!

 3. Paweł Kukiz człowiek ze … szkła said

  Osoba uwikłana w chorobę alkoholową , a co gorsza uzależniona od nasennych środków medycznych jest łatwym celem rozmaitych prowokacji. Paweł Kukiz należy do grona uzależnionych celebrytów tyle, że niepijących.

  Alkoholik toczący rozpaczliwą walkę z żądzą , jest nadal alkoholikiem tyle , że czasowo…. niepijącym. Ta walka o czas odstawienia napojów wyskokowych trwa do końca życia.

  Z tym nałogiem nie ma żartów , nie można mówić o zwycięstwie bo to prowadzi do kolejnego upadku.

  Prezydent pełni funkcję zasadniczo reprezentacyjną a co za tym idzie bierze nieustanny udział w zakrapianych biesiadach stanowiących część rozmaitych spotkań na „szczycie”. Nie mówię tu o konferencjach międzynarodowych ale o „szczególnie niebezpiecznych” lokalnych, krajowych .

  http://avepatria.neon24.pl/post/122081,pawel-kukiz-czlowiek-ze-szkla

 4. Bartek said

  Wszystko to co sie dzieje w POLSCE jest dzielem calego spoleczenstwa.Jego biernosci poblazania zlu cichosci czekaniu na cud.I dziecinna naiwnosc w rozsadek
  naszych przywodcow.Jak oni tymczasem gardza takim Narodem igrabia go Ile sie da.
  Juz dawno na glowy ich powinno spasc im cos ciezkego .

 5. POLAK said

  Prezydent poza reprezentowaniem i wetowaniem, nic nie może robić. Tak więc, lepszy Kukiz o Bronka.

 6. krakus said

  Biedaczysko (majątek tylko 2 mln.) zapragnął zaistnieć w świecie polityki,która daje możliwość metodą na „lizaka” pożywić się resztkami potęgi ekonomicznej PRL-u.
  Ten facet może przypominać,a ściślej przypomina Palikota bis i podobnie jak ten z Biłgoraja może mieć patronat tzw.służb specjalnych.Na razie niema poparcia partii ale
  zapewne ją utworzy mając 15% poparcie.Może należy takiemu co to z motyką wybiera się na księżyc przypomnieć,że w tym „wspaniałym” 25-Leciu był taki jeden co pozornie
  oczyma swojej komuszej wyobrażni widywał wiele nieprawości III R.P.,jakieś tam obce samoloty lądujące,przestępstwa gospodarcze itp.Postanowił na własną rękę „działać” pomijając doradztwo swoich opiekunów,dozorców i jak to się dla niego skończyło,lepiej nie wspominać.Poprostu dał się ograć i nie on tylko jeden.
  W systemie totalitarnym z przywódczą rolą partii na czele,niema miejsca dla myślących
  inaczej,a co dopiero dla tzw.naprawiaczy systemu przyjętego przy okrągłym stole raz jeden i na zawsze.Naturalnie ta antypolska demokracja III R.P.dopuszcza ewentualną
  opozycję wyłącznie w Sejmie by było kogo oskarżyć za nie udactwo rządzących czy po prostu normalnie zgnoić.

 7. Michał Polak said

  Kukiz to dziecko służb

 8. @ + @ = @@ said

  # 7
  Panie Michale, tak można publicznie mówić o każdym człowieku. Ale już np. Ryszard Szurkowski jest dzieckiem dwóch pedałów. I to jest prawda. Nawet mówi się, że „cudownym dzieckiem dwóch pedałów”.

 9. piotr78 said

  poparcie Kukiza na Majdanie w Kijowie /kilka miesiecy temu/ dla syjonistycznej rewolucji – jest odpowiedzia na pytanie: KTO ZA NIM STOI ?

 10. Uważny Obserwator said

  Kukiz prowadzi się sam w taki sposób, by jemu z rodziną było dobrze, wtedy siłą rzeczy ku zadowoleniu służbom.
  Śmieszą mnie te wszędobylskie podejrzenia, tropienia wtedy, kiedy częstokroć prawda jest banalnie prosta i brutalna.
  Za czasów PRL-u byli zwerbowani delikwenci współpracujący ze służbami i cała większa reszta ideologicznych zaprzańców bezgranicznie oddanych partii i I sekretarzowi, bez potrzeby zbędnego werbowania.

 11. Uważny Obserwator said

  suplement do wpisu nr10
  Zapomniałem dodać, że pośród wymienionych przez mnie grup wyodrębniała się nieustannie trzecia, która kontrolowała i w razie potrzeby donosiła na donosicieli.
  A wszystko zgodnie z dyrektywą ich guru Lenina, jako twórcy chorej ideologii wszelakiego donosicielstwa.

 12. Uważny Obserwator said

  A jakie znaczenie do oceny człowieka ma to, że ktoś jest k…ą w wyniku czyjejś namowy, czy z własnej nie wymuszonej woli wynikającej z oportunizmu i konformizmu.
  Częstokroć ci pierwsi bardziej zasługiwali i zasługują na wyrozumiałość, z uwagi na to coś co robi różnicę.

 13. Pan Kukiz też "dobrze wie, jak tu jest" - Stanisław Michalkiewicz nie tylko o Marszu Konfidentów said

 14. leda .. . said

 15. Paweł Kukiz za wycofaniem religii z polskich szkół. . said

  Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta opowiada się za wycofaniem religii ze szkół. Deklarację złożył podczas wywiadu radiowego. Na pytanie dziennikarza: religia w szkołach, tak czy nie?, odpowiedział: „Absolutnie nie, od zawsze byłem przeciwnikiem”.

  „Od samego początku, od momentu jej wprowadzenia byłem przeciwnikiem. Uważałem, że szkodzi tak Kościołowi, jak i dzieciom” – mówił Kukiz.

  Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji, mówi, że jest to zaskakująca informacja. Świadczy to o słabej wiedzy kandydata – ocenia.

  – Pan Kukiz pisze się jako „kandydat antysystemowy”, więc ja go rozumiałem przy maksimum dobrej woli jako takiego, który chciałby np. przeciąć ten proces niszczenia edukacji i wychowania dzieci w szkołach. Ale jeżeli on jeszcze do tego wszystkiego w swoim rozumieniu widzi potrzebę usunięcia religii z programów nauczania, to znaczy, że on kompletnie nie rozumie, na czym polega edukacja. Wiedza o Bogu była pierwotna w sensie poznawczym w stosunku do wszystkich innych nauk. Inne nauki wyrosły dopiero z tej podstawowej sfery badań – można powiedzieć – naukowych, poznawczych, którymi zajmował się człowiek. W związku z tym wygaduje on głupstwa. W ten sposób odkrywa swoją twarz – mówi były wiceminister edukacji.

  Mirosław Orzechowski przypomina także, że Paweł Kukiz przed laty był autorem niemalże bluźnierczej piosenki, wzorowanej na eucharystycznej pieśni „Pan Jezus już się zbliża”. Wówczas wyjawił w dużej mierze swoje poglądy, których później się wypierał. Dziś widać jednak, że one w nim zostały – podkreślił były wiceminister edukacji.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/pawel-kukiz-za-wycofaniem-religii-z-polskich-szkol/

 16. Polak rdzenny said

  Pytanie tylko jakie służby rozgrywają politykę w Polsce? ODPOWIEDŹ: te służby, to przede wzystkim moSSad, Szin Bet, CIA i BND.

 17. Kapsel said

  Paweł Kukiz

  Ksiądz proboszcz już się zbliża – tekst piosenki

  Ksiadz proboszcz juz sie zbliza
  Juz puka do mych drzwi
  Pobiegne go przywitac
  W mym reku wino drzy
  O szczescie niepojete
  Ksiadz sam odwiedza mnie
  Sasiedzie wspomoz renta
  Bym mogl pokazac sie
  W spizarni trzymam koniak
  W lodowce wodki dwie
  Pobiegne po kieliszki
  Ksiadz lubi napic sie
  O szczescie niepojete
  Ksiadz wypil flaszki dwie
  Sprowadze go po schodach
  Bo sam wywroci sie
  Ksiadz wzial do reki krede
  Napisal K plus M plus B
  Na dole ministranci
  Juz niecierpliwia sie
  Otwieram drzwi Toyoty
  Ksiadz proboszcz chwali mnie
  W swej Nysce policjanci
  Zyczliwie smieja sie
  Ksiadz ruszyl z piskiem opon
  Nie zdazyl uciec kot
  Zahaczyl swiatlem o slupek
  I wyrznal bokiem w plot
  Ach placza parafianie
  Co widzieli wypadek ten
  Toyota duzo kosztuje
  Znow trzeba dac na msze

 18. Kapsel said

  Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi

  1. Pan Jezus już się zbliża,
  już puka do mych drzwi,
  Pobiegnę Go przywitać,
  z radości serce drży.

  O szczęście niepojęte,
  Bóg sam odwiedza mnie.
  O Jezu, wspomóż łaską,
  bym godnie przyjął Cię.

  2. Nie jestem godzien Panie,
  byś w sercu moim był,
  Tyś Królem wszego świata,
  a jam jest marny pył.

  O szczęście…

  3. Gdy wspomnę na me grzechy,
  to z żalu płyną łzy,
  Bom zranił Serce Twoje,
  o Jezu, odpuść mi.
  O Szczęście…

  4. Pragnąłbym Cię tak kochać,
  jak Ty kochałeś mnie,
  Przyjm serce me oziębłe,
  a daj mi Serce Twe.
  O szczęście…

 19. Guła said

  A co może Kukiz?
  A no napisać nową piosneczkę.
  (jaja sobie robią, czy co?)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: