Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Lista „sprzedawczyków, kolaborantów i zdrajców narodu”. Maleńczuk: czuję się dumny

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-05-28

Dwa dni po II turze wyborów prezydenckich „Wirtualna Polonia” zamieściła listę, na której znalazło się kilkadziesiąt nazwisk. Wśród nich są m.in. artyści i sportowcy. Dla jednych są bohaterami, autorytetami i wzbudzającymi szacunek postaciami. Dla autorów listy są „zdrajcami narodu, sprzedawczykami i kolaborantami”.

Lista "sprzedawczyków, kolaborantów i zdrajców narodu"

Foto: Materiały prasoweLista „sprzedawczyków, kolaborantów i zdrajców narodu”

 

„Lista sprzedawczyków i zdrajców narodu” – grzmi portal „Wirtualna Polonia”. Pod tym hasłem lista kilkudziesięciu nazwisk, która – dzięki komentatorom tego portalu – jest na bieżąco aktualizowana.

Kogo można znaleźć na liście? Aktora Andrzeja Grabowskiego, reżysera Andrzeja Wajdę, aktora Daniela Olbrychskiego, byłego reprezentanta Polski, a obecnie posła, Jana Tomaszewskiego, muzyków Macieja Maleńczuka i Zbigniewa Hołdysa, i wielu, wielu innych.

Screen z portalu "Wirtualna Polonia"

Foto: Wirtualna PoloniaScreen z portalu „Wirtualna Polonia”

 

„Najważniejsze, żeby nie przekręcali nazwiska”

Jan Tomaszewski, teraz aktywnie działający w polityce, to dla wielu wręcz bohater narodowy. To przecież on zatrzymał Anglię. Dla Włodka Kulińskiego (autor „Wirtualnej Polonii”), który zamieścił jego nazwisko na wspomnianej liście, bohaterem nie jest. Za to na pewno jest „sprzedawczykiem i zdrajcą narodu”.

– Pomylili moje nazwisko? Nie? To dziękuję. Najważniejsze, żeby nigdy nie przekręcali nazwiska – mówi Jan Tomaszewski pytany, jak czuje się na liście portalu „Wirtualna Polonia”.

– Nie czuję się zdrajcą, człowiekiem, który nie dotrzymał słowa. Każdy ma prawo pisać to, co mu się podoba. Żyjemy w demokratycznym kraju – podkreśla.  Wyjaśnia, że w kwietniu ubiegłego roku, „widząc to, co złego dzieje się w łódzkim Prawie i Sprawiedliwości, skierował pismo do przewodniczącego Mariusza Błaszczaka, że zawiesza swoją działalność w klubie w związku z sytuacją w Łodzi”. Chciał też spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Mimo – jak podkreśla – kilku próśb, nie udało się.

– Powiedziałem, że rezygnuję z uczestnictwa w klubie i staję się posłem niezależnym. Byłem nim przez pół roku. Kiedy Ewa Kopacz objęła rządy, przekonała mnie swoim expose. Jarosława Kaczyńskiego wydaje mi się też, bo podał rękę Donaldowi Tuskowi. Myślałem, że to będzie pojednanie. Niestety nic w PiS się nie zmieniło, więc w związku z tym postanowiłem poprzeć prawidłową drogę naszego kraju, jaką zaprezentowała Ewa Kopacz – podkreśla Tomaszewski.

– Czy byłem zdrajcą, kiedy byłem posłem niezależnym? – pyta. I dodaje: „Nie wyrzucono mnie z PiS. Zawsze miałem swoje zdanie, które prezentowałem”.

Maleńczuk na „liście sprzedawczyków”. „Czuję się dumny”

Podobnie jest z Maciejem Maleńczukiem – piosenkarzem, którego piosenki na stałe wpisały się w polską scenę muzyczną. Dla autora listy opublikowanej w sieci, muzyk również jest „kolaborantem”.

– Czuję się dumny. Głównie ze względu na towarzystwo, w jakim się tam znalazłem – mówi artysta. – A tak naprawdę jestem oburzony, zniesmaczony i sprowokowany. Chciałbym wiedzieć, jakie gremium ustaliło tę listę, jacy to są ludzie i kim są – dodaje.

– W odpowiedzi zamieściłem na moim oficjalnym profilu na facebooku własną listę „Wyznawcy Polski i Narodu”. Jeśli ktoś z Państwa ma jakieś propozycje, zachęcam do powiększania puli owych Wyznawców. Chodzi o osoby spoza polityki, gorliwie wspierające polskość i prawdziwy patriotyzm. Pod uwagę bierzemy intelektualistów, naukowców, wszelkiej maści ekspertów, znawców i analityków. Nie chcę, aby tak jak to bywa w seksie grupowym – ktoś został pominięty – podkreśla Maciej Maleńczuk w swoim stylu.

Wpis Macieja Maleńczuka

Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing & Psychodancing

Muzyk/zespół · 28 022 osoby lubią to

· 4 godz. ·

Moje nazwisko znalazło się na liście sprzedawczyków, kolaborantów, zdrajców narodu zamieszczonej przez portal wirtualnapolonia.com.

W odpowiedzi publikuję własną listę „Wyznawców Polski i Narodu”.

Zachęcam do powiększania listy owych Wyznawców. Chodzi o osoby spoza polityki gorliwie wspierające Polskość i Prawdziwy Patriotyzm. Pod uwagę bierzemy intelektualistów, naukowców, wszelkiej maści ekspertów, znawców i analityków. Zobacz więcej

– Odczuwam w związku z tym dyskomfort, ale jest to dla mnie jednocześnie inspirujące. Jako poeta czuję się zaszczepiony. Jak do tej pory nikt nie powiedział mi prosto w oczy, że mnie nie lubi. Wszyscy, których spotykam, są dla mnie mili. Czyżby teraz miało się to zmienić? – pyta Maleńczuk.

Zapytany, czy obawia się kolejnych ataków ze strony tego środowiska, powiedział, że traktuje całą tę sytuację w formie „raczej poetyckiej”. – Jeśli ktoś atakuje mnie bezpośrednio, może spodziewać się bezpośredniej odpowiedzi. Dawno jednak nie znalazłem się w takim położeniu. Nadal jest ciekawie… – dodaje na koniec.

„Wirtualna Polonia” – lista „sprzedawczyków” i Jan Paweł II

„Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy. Zróbmy wszystko, aby rozpalony w sercach i umysłach płomień nie wygasł” – czytamy po wejściu na stronę „Wirtualna Polonia”.

To fragment wystąpienia Janusza Śniadka podczas mszy żałobnej Lecha i Marii Kaczyńskich w Bazylice Mariackiej. Po wejściu na „Wirtualną Polonię” możemy zobaczyć zdjęcie papieża Jana Pawła II. Tego samego, który jak nikt inny, starał się o jedność Polaków i o likwidację „wojny” wewnątrz naszego kraju.

„Wirtualna Polonia” jest – jak czytamy – „najobszerniejszym informacyjnym portalem internetowym poświęconym sprawom Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny, ich życiu, organizacjom, wzajemnym kontaktom i podejmowanym inicjatywom”. „Chcemy, aby nasze informacje służyły zarówno nam, Polonii, jak i wszystkim zainteresowanym tą problematyką w kraju” – można przeczytać dalej.

Czy lista „sprzedawczyków i zdrajców narodu” przyczyni się do poprawy sytuacji w naszym kraju i do zakończenia wojny polsko-polskiej?

Żaneta GotowalskaRedaktor Onet Wiadomości
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/lista-sprzedawczykow-kolaborantow-i-zdrajcow-narodu-malenczuk-czuje-sie-dumny/b9m5w5

Ciekawe komentarze pod materiałem. Prawda, że moderowane , ale za to pisane w wiekszości poprawną polszczyzną i na temat.
Reklamy

Komentarzy 187 to “Lista „sprzedawczyków, kolaborantów i zdrajców narodu”. Maleńczuk: czuję się dumny”

 1. Andrzej S said

  „SZANOWNA POLONIO ” spier….ście z kraju , więc co wy macie do gadania . Aż dziwię się, że macie prawo decydować o nas Polakach mieszkających i żyjących w Polsce .
  A więc wasze zdanie jest g…. warte .

 2. Kibole.pl said

  http://kibole.pl/18114/sport-w-debacie-prezydenckiej

 3. Rodak said

  Andrzeju S – jestesmy Polakami , a ze tylu nas „spierd..” masz gdzie synku pracowac , wysylamy kupe szmalu – dzieki temu znowu ktos ma prace .. I qwa to nasza ojczyzna to sie interesujemy .. Masz prawo miec swoje zdanie – a my mamy prawo miec je w du..e 🙂

 4. ja said

  ależ wy jesteście durni

 5. Romuald Gajewski said

  Proszę mnie dopisać do sprzedawczyków, zaprawdę zacne towarzystwo to jest

 6. Artur said

  I wy macie czelność pisać, że jesteście głosem narodu i przedstawiacie listę sprzedawczyków i zdrajców narodu, przecież czytając informację o was cytuję „Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną w kraju i za granicą. Nie cenzurujemy tekstów – z wyjątkiem rażących brutalizmów i sformułowań mogących urazić czyjeś osobiste uczucia, a także tekstów i informacji sprzecznych z zasadami prawa prasowego i informacji elektronicznej.” Ale wiele sprzeczności. Właśnie coś takiego pisząc, opowiadacie się po „właściwej stronie” czyli PIS. Przez takie teksty urażacie uczucia POLAKÓW. Większość już ma dość wojny polsko-polskiej, a wy ją nadal prowadzicie. Gdybyście nie wiedzieli, to demokracja polega na tym, że ktoś na kogoś głosuje, jedni na tą osobę, a inni na drugą. A wygrywa lepszy. Ale szanuje się prawa innych. Właśnie pokazujecie to poszanowanie. Jest takie powiedzenie, kto czym wojuje od tego zginie. Więc życzy wam byście zginęli w internetowym niebycie, w zapomnieniu i własnym zadufaniu w sobie.

 7. NN said

  Szanowny Panie, autorze tego dzieła, mam do Pana pytanie! Większość nazwisk z tej listy znam, a przynajmniej kojarzę! Z wieloma jest mi nie po drodze, zwyczajnie myślę inaczej, niż oni, mam prawo! Ale Pana nie kojarzę, nie znam, … i nie zdecydowałbym się Pana nazwać sprzedawczykiem, zdrajcą narodu! Kim Pan w ogóle jest i co Pan sobą reprezentuje, żeby wygłaszać sobie takie opinie!

 8. Pik said

  Portret wspólny sprzedawczyków i POspolitych łajdaków okazał się strzałem w 10.
  Lepszej reklamy Wirtualna Polonia chyba nie mogła sobie wymarzyć.
  To wielu zabolało, ale o to chodziło.
  To ma boleć !!

 9. Olek said

  Kim ty miernoto jestes zeby kogos nazywac sprzedawczykiem?!

 10. LM said

  Mam na swoim prywatnym blogu kanał rss z wirtualnapolonia.com dlatego informuję,krytyków wirtualnapolonia.com,którzy uważają się za patriotów i spoliczkowanych medialnie a boją się tematów jak grużlica w Polsce,próchnica,choroby weneryczne u dzieci,rasizm w Polsce z polityką sanacyjną jak w latach 30,polowania na dzieci w Polsce z mniej zamożnych rodzin,bieda,samobójstwa(8000 rocznie),AIDS w Polsce,epidemie,terror czeczenów w Polsce wschodniej(akta klinik w Rzeszowie),handel niemowlakami w Polsce,(Gniezno-akta policji w Poznaniu,BKA Wiesbaden)…..Polonia ma więcej odwagi od Was krytyków,papierowych żołnierzyków.To Polonia ratuje dzieci w Polsce,skazane wyrokami śmierci przez Senatorów i NFZ gdy zachorują a są ratowane dzięki operacjom w klinikach katolickich w EU zachodniej dzięki pomocy Polonii.Jesteście tchórzami,którzy boją się własnego cienia…..
  Dlaczego o tym piszę* Nie znam właściciela tej domeny wirtualna Polonia.Nie mam z nim kontaktu.Mam swoje projekty dla Polski,na których blogerzy, anonimowo piszą gdyż boją się represji w Polsce,w której panuje POPISOWA dyktatura.Wy krytycy Polonii,pomagacie okupantóm w Polsce, dla forsy, którzy mają konta w rajach podatkowych.Sami się wkrótce przekonacie jak zareaguje NS czy FBI,która ma listy tak jak Moskwa, oszustów podatkowych w Polsce.To dotyczy polityków i firm.Dla was system w Polsce jak w ex-RPA jest wygodny za forsę.Dramatyczna sytuacja mieszkańców Polski,o których wirtualnapolonia.com tak jak moje projekty,informują,WAS nie obchodzi….Wy gracie na czas z Moskwą i Brukselą i bawicie się znakomicie jak kantujecie administrację USA…..Wy macie media w Polsce i manipulacje a Polonia jeszcze poprawki do Konstytucji USA…Jak myślycie, kto wygra w tej wojnie propagandowej?Zamiast Dialogu atakujecie Polaków,gdyż w wielu przypadkach nie tylko jesteście autochtonami ale analfabetami hebrejskimi ,którzy dla forsy walczą z Polakami ale i tak macie w 4 literach ,wasze państwo Izrael.To państwo wie że sprzedajecie nie tylko siebie czy hebrejczyków jak w przeszłości ale odrzucacie zmiany w Polsce.Radzę się zapoznać z Swiss i jej formami politycznymi.

  Właściciel wirtualnapolonia.com ….proszę mi wybaczyć te refleksje……Sukcesów życzę.

 11. Ból Prawdy said

  Myślę, że ta lista jest znacznie dłuższa, bo brakuje na niej Kazimierza Kutza, Jerzego Stuhra, Mariana Opani, Haliny Mlynkovej i wielu innych jeszcze szmat moralnych. A jeszcze dodatkowo kilka się zdekonspirowało stając w ich obronie

 12. Ból Prawdy said

  I dodam, że nawet św. pamięci Marek Materna nie rozmawiał z bratem Krzysztofem twierdząc, że jest to kolaborant.

 13. aaa said

  szkoda jednak, że nie ma w Polsce drugiego Auschwitz. Wstyd mi, że jestem Polakiem. Tylko Polaczki potrafią srać w własne gniazdo. Chą ce się wyrzec polskiego obywatelstwa. Tak jest nie popierasz pis to jestes żydo-komuną, masonem gejem. Tylko PREZES jedyna słuszna droga,. Dobrze , że spierdoliliście z kraju nieudacznicy. Jak można coś takiego opublikować. Za coś takiego tylko łagr albo kula w łeb. Brak słów. Psycho-katole.

 14. mandzi said

  Warto wiedzieć.

 15. j said

  Ad.7- Pik

  Dokladnie tak 🙂

  Wirtualna Polonia i tak byla bardzo uprzejma, ze litosciwie pominela sprzedawczykow, kolaborantow i zdrajcow narodu pomniejszego plazu dajac im tym samym szanse na ewentualna pozytywna transformacje – hihihhi!

 16. Aj waj said

  Aj waj!!!! Ależ klangor z warsiawskiego saloonu się podniósł……nasie się zdenerwowały.

 17. Kamil said

  Sprzedawczyki i zdrajcy to raczej Ci co zwiali z kraju zamiast walczyć w nim. Uciekli na lepsze a teraz udają wielkich patriotów. Przyjedźcie do Polski pracować, płacić podatki, żyć i kochać Polskę. Miłośnicy Polski co ją kochają z obrazka i narzekają, że bardzo kochają tylko się nie ożenią z nią bo ma pryszcze. Spieprzajcie dziady!

 18. Kibole.pl said

  Zapraszam na Kibole.pl piszemy nie tylko o sporcie. Dużo tematów było związanych z kampanią prezydnecką. Na przykład to, za kim opwiedział się Przymysław Saleta i jak odpowiedział mu Mariusz Pudzianowski.
  http://kibole.pl/18072/pudzian-do-salety

 19. Ból Prawdy said

  I proszę jeszcze dopisać jeszcze te szmaty z Zachęty, Ewę Wójciak (Teatr 8 Dnia).

 20. Condor said

  komitet poparcia

 21. Ból Prawdy said

  Ci co wyjechali też walczą, choćby tu na forum. Podejmują też i inne inicjatywy o których nie wiedzą ci, którzy ich atakują. Przeważnie taki atak jest odreagowywaniem na własną bezczynność.

 22. Z said

  Kim wy kurwa jesteście pajace z tej wirtualnej polonii? Spierdoliliście z Polski i macie jeszcze czelność pisać o zdrajcach narodu?

 23. figo said

  Brakóje na tej liście mnie

 24. ja said

  Ja też dołączam do grona sprzedawczyków. I to z przyjemnością. Mam dość obłudy. Mam prawo popierać kogo chcę! Chce móc myśleć, jak chcę i nikt mi nie będzie wmawiał, co jest lepsze dla mnie i innych. Wielcy patrioci zza oceanu! Co wy wiecie o życiu tutaj? Tylko to, co usłyszycie w pewnym radiu! A ile prawdy jest w tym przekazie, wie każdy rozsądny człowiek. A ci bogobojni, co wszystko wiedzą najlepiej, znani jako prawdziwi polacy, zamiast namawiać do zgody, wciąż mącą!

 25. Guła said

  Diaspora Polska też istnieje – i to od wieków. Na rok 2008 liczy sobie 28 milionów.
  Wikipedia.pl

  Pośród nich są osoby wyrzucone z Kraju z biletem w jedna stronę a którzy również wypowiadają się na tej Witrynie. Pewnie by i wrócili, ale Krajem zarządzają nadal ci co ich wygnali, albo ich potomkowie.

  Jak tu wracać?
  ……………..
  (Jedna literka alfabetu może sprawić tak wiele radości. Życie jest pełne niespodzianek)

 26. Pik said

  Lista jest krótka, to oczywiste. Zdrajców popierających organizację przestępczą pod nawą PO-PSL-Komorowski-Palikot jest o wiele więcej.
  Jednak zaprzańcy nie ograniczają się jedynie do poparcia przestępców.
  Oni czerpią z tego zyski ! Przywileje, ordery, odznaczania, nagrody finansowe z pieniędzy podatników, stanowiska, wyrazy wdzięczności, etc.
  A to już jest współudział w przestępstwie ! Kolaboracja, przynależność do przestępczej organizacji !

 27. Ból Prawdy said

  Opłacających sowicie swoich POpleczników, tak jak Gronkowiec Walec wydała miliony na nagrody, a tu niby brakuje na „obietnice” Andrzeja Dudy.

 28. Zak said

  Poniewaz sledze co dzieje sie na Ukrainie, to zauwazylem jak znani ukrainscy artysci wyrazaja sie o ukrainskiej diasporze. Narodowy artysta Ukrainy M. Poplawski, byly rektor Ukrainskiego Uniwersytetu Kultury, chyba ma polskie korzenie, spiewa: Moi rodacy sa rozrzuceni po swiecie jak bujnym wiatrem zlote ziarno.

 29. Albert said

  Proszę dopisać Marię Kaczyńską i Jacka Kurskiego

 30. Baron said

  Ci co wyjechali też walczą, choćby tu na forum. Podejmują też i inne inicjatywy o których nie wiedzą ci, którzy ich atakują. Przeważnie taki atak jest odreagowywaniem na własną bezczynność. bauhauahuahuahauhauhauhauahuahauhauhauahuahauhauhauahuahauha jesteście żałośni NIGDY NIE WRACAJCIE !!!!!!!!!!!!!!!

 31. Baron said

  Ci co wyjechali też walczą, choćby tu na forum. Podejmują też i inne inicjatywy o których nie wiedzą ci, którzy ich atakują. Przeważnie taki atak jest odreagowywaniem na własną bezczynność. bauhauhauhauhauahuahuahauhauh skurwielu najpierw zacznij placic w tym kraju podatki.a nie pisz bredniLudzi wymienieni zrobili 100000000000000000000 wiecej niz wy przez cale wasze marne zycia i zycia przyszlych pokolen

 32. Baron said

  Ci co wyjechali też walczą, choćby tu na forum. Podejmują też i inne inicjatywy o których nie wiedzą ci, którzy ich atakują. Przeważnie taki atak jest odreagowywaniem na własną bezczynność. C H Y BA JESTES P I E R D O L N IE T Y !!!!!!!!!!plac podatki w Polsce.Smiecie jakim prawem oceniacie

 33. Baron said

  WYMIENIENI ZROBILI 1000000000000000000000000 wiecej dla naszego kraju niz wy wszyscy razem wzieci + wasze przyszle pokolenia.

 34. xyz said

  KUPA WOJEWODZKI !!!!!!!!! ANNA MUCHA !!!!!!!! JOANNA SOCHA !!!!!!!!!! MICHAL KAMINSKI !!!!!!!! JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA !!!!!!!!!!!!!!

 35. Irek said

  O ZA cymbały stworzyły tę listę? Świętojebliwe mohery?

 36. Minus said

  onet zrobił wirtualnejpolonii reklamę :-D, pewnie gości ( wpisy wyżej ) dużo stamtąd z kwiatkami myśli swoich :-D, srule są nadzy! dobrze, że sobie nie żałują i admin to puszcza, jaja panie w tym necie…, jaki folklor pojawi się w momencie technicznego umożliwienia plucia przez internet, ekran z wycieraczką popisową sprzedam!

 37. Jasio z II-giej klasy said

  A wydawałoby się, że na chamstwo tylko PO-wców stać. Bo co, ci co wyjechali niedawno i jeszcze wyjadą do WB i innych krajów to śmiecie??? Albo „Świętojebliwe mohery?”

 38. nido said

  na liscie brakuje Lecha „Spieprzaj dziadu” Kwaczynskiego – wszak to ta menda podpisala traktat „lezbijski” stawiajac krzyzyk na droge dla Polski

 39. NC said

  Re 14:
  „Ci co zwiali z kraju zamiast walczyć w nim”
  Waleczni z wpisów 14, 25, 26, 27 dali głos, niektórzy wielokrotnie.
  Groteska.
  Tak trzymać, panie Włodku.

 40. Polka norma said

  Zaprawde Powiadam wam ciesze sie ze mam obywatelstwo kanady
  Wstyd wstyd wstyd
  Znam wszystkie nazwiska z listy
  Szacunek dla nich
  A Ty gnoju do piachu
  Szkoda czasu na ten portal

 41. Art said

  Bojkot małych,nędznych ludzi.Ta lista powinna być zamieszczana i poszerzana co tydzień.Po wpisach widać,że prawda boli.

 42. Dax said

  Banda idiotow Nic dziwnego ze tacy nieudacznicy wyjechali scierac odchody na zachodzie czy za oceanem Po pierwsze nikt was nie chce po drugie nie nadajecie sie do pracy w kraju hahahha…

 43. zynio said

  A kiedy zamkną tę waszą faktycznie ,,wirtualna polonię,, – wali od was jak z faszystowskiej kloaki .

 44. Kwal said

  Bardzo dobra inicjatywa. Tych drani jest na pewno więcej – proszę tą listę uaktualniać. Na pierwszym miejscu powinien widnieć sprzedawczyk Wałęsa vel „BOLEK”…Komorowski TW „LITWIN”, Kwaśniewski TW „OLIN” ale również wielu hierarchów kościoła np. bp. Życiński TW „FILOZOF”…

 45. Piekielny Rysio said

  Proszę dopisać także mnie, koniecznie z uzasadnieniem że uparcie i niezmiennie krytykuje Kościół Rzymsko-Katolicki oraz podważam (dla mnie jak najbardziej rzekomy) autorytet Jana Pawła II-go zarzucając temu ostatniemu autorytarny styl władzy, brak reakcji w kwestii skandali seksualnych, tolerowanie skandali finansowych oraz poprzez zabranianie stosowania prezerwatyw przyczynienie się do rozprzestrzeniania się epidemii AIDS, wreszcie działanie na szkodę po przez narzucenie nam (łapciami zdymisjonowanej już wtedy Suchockiej oraz Kwacha cierpiącego na syndrom Filipiński) konkordatu, który uczynił z Polski kraj wasalny w stosunkach z Watykanem.

 46. kokodżambo i do przodu said

  Ale wy macie zryte te łby, powinno się was odizolować od społeczeństwa, największym wrogiem Narodu jesteście wy, sekta opierająca się na prostych, łatwowiernych ludziach. Precz z tego kraju!!!

 47. basia said

  Kowal.masz rację .Trzeba piętnować na każdym kroku tę bandę pasożydów.

 48. zbych65 said

  szanowni Państwo wystarczyło zatytułować „lista lizen-dupen komorowskiego, michnika i platformy ” i było by trochę mniej kontrowersyjnie , a co do zasady zgadzam się pomysłodawcami , jest to grupa która czerpie korzyści z tego że wzajemnie robią sobie „lody „(cytat ze świętej platformy ) i dawno zapomnieli o Polsce i Narodzie , najlepiej sytuacje obrazuje to co powiedział nie szczepiony na wścieklizne niesiołowski .mówi ….”dzwonia do mnie i płaczą ,,,,co teraz z nami będzie ” nic dodać nic ująć . Cieszę sie że Naród się budzi ,ale ni e będzie to takie łatwe odebrać im władzę bo będą się posuwać do wszystkiego najgorszego . w tym miejscu pozwolę sobie przypomnieć jak wypowiadali się uwole po przegranych wyborach w 2002r , wszyscy jak jeden głośno głosili że to ni e oni popełnili błędy , to NAród i wyborcy sa zbyt głupi aby ich zrozumieć ” …dziś te same wypowiedzi ,ci sami ludzie , ta sama arogancja ,ta sama buta i poniżanie Narodu
  UWole po przegranych wyborach głosem michnika przekonali pewną częś c społeczeństwa że wystarczy głosować na platforę i michnik zakwalifikuje tych nowych wyborcó do „inteligentnych ” i wielu w ten prosty sposób nobilitacji intelektualnej i dziś wielu z nich ni e używając samodzielnie rozumu bezkrytycznie popierają rządzący układ , a obecni na w/w liście sa po prostu pożytecznymi idiotami którym zależy na utrzymaniu obecnego układu zamkniętego bo sa jego beneficjentami
  dziękuje za uwagę i pozdrawiam

 49. Pik said

  Ale się mośki i wkurzyły !!
  Aż im zwisające pejsy w górę wystrzeliły.
  No i ten język… Język obszczymurka. Bluzgi jak pod budką z tanim winem.
  Wystarczyło tylko lekko poskrobać i nacisnąć, a cała żółć przemysłu nienawiści zaczyna się wylewać.

  Proszę administratora o następny „portretów wspólny zaprzańców polskich”.

 50. Mak said

  W tak doborowym i świetnym towarzystwie z wielką radością moge być zdrajcą 🙂 .

 51. Jasio z II-giej klasy said

  Nie wiem czy to POstkomunistyczne ścierwa tu pisują, czy agenci WSI. Ale co to za różnica?

 52. Inka said

  Strona otrzymała niezłą reklamę . Może teraz ci co tu tak ” szczekają ” w obronie PO i ich popleczników zaczną też przyswajać wiadomości z niektórych artykułów. Jest szansa że to im otworzy oczy.

 53. asa said

  Narodowcy to debile

 54. Antek said

  Brakuje jeszcze nazwisk tych osób, które wyjechały z Polski, bo gdzie indziej dawano im więcej kasy. Mam na myśli głównie wykształconych w polskich szkołach wyższych opłacanych przez Polaków, którzy zamiast powiększać polskie PKB, płacić tu podatki pojechali w świat i nie zamierzając wrócić wtrącają się w sprawy Polski.

 55. la belle said

  Jak łatwo oceniać i oczerniać, innych mieszkając daleko od Polski…
  Tak, jak łatwo oczerniać wyznawców islamu jako całość. Nazywacie ludzi „żydami” , w negatywnym znaczeniu tego słowa, a codziennie modlicie się do żydowskiej rodziny i na nią się powołujecie i ją przywołujecie w potrzebie !!!
  Zastanówcie się czy warto przez to jedno krótkie życie zatruwać swój mózg takim jadem ?!
  Żyj i daj żyć innym!

 56. dudu said

  Wiele hałasu o nic. Nic nie znaczący bloger wygłupił się na nic nie znaczącej stronie www z liczbą odsłon równej durnowatym filmikom w serwisie youtube.

 57. dr mikrobiolog Barbara said

  Widzę na plakacie bezmózgów bez szkół oraz pomiot banderowskiego rezuna po niedokończonej jak należało „Akcji Wisła” Tyma V kolumnę banderowców w Polsce. Czyli doborowe towarzystwo na plakacie. Pomyślcie jaką moralność mogą mieć ludzie którzy po tych wszystkich, niewyjaśnionych zbrodniach, złodziejstwach, aferach, taśmach, nękaniu Polaków dalej głosują na PO/PSL i analfabetę, nieokrzesańca Bula o zmienionym nazwisku– dla mnie taką samą i tak ich niestety tak samo ich oceniam.

 58. Maria said

  Dzisiaj, o tę listę, plują się od rana na Onecie.

 59. JanM said

  ad. 52
  Kosciuszko, Mickiewicz, Slowacki, Norwid, Chopin, Sklodowska, Polanski…….wystarczy?

 60. doman said

  Pani Danuta Szaflarska chyba z racji wieku została na liście wymieniona dwukrotnie? 😀 Żałosne i tępe, ale czego się spodziewać…

 61. Pik said

  Aby przybliżyć nieco braciom Polakom jak jesteśmy postrzegani przez te pyski z portretu, przytoczę tekst jaki zamieścił żydobolszewicki filozof Jan Hartman.
  Zwolennik tolerancji i przeciwnik homofobii ma się rozumieć.
  Cyt;
  „Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci.
  Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat.
  I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. ..
  Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci
  Ty chamie, polski chamie!” […]

  Ten żydowski nienawistnik, ateista i filozof, należy do środowiska które tworzą celebrytany z portretu.
  Komentarze o podobnej wymowie znajdziecie wyżej.
  (Przytoczony teks Hartmana znajdziecie w sieci).

 62. Maria said

  Wstyd mi za Was nazywani siebie Polakami. Jak mozna tak zasrywac swoje gniazdo??? Jakim prawem decydujecie o przyszlosci Polakow bedac od dziesiatkow lat poza krajem?? Jak wy katolicy mozecie siac takim jadem siejac nieprawdziwe opinie…. i to wszystko w imie krzyza, ktory rzekomo tak umilowaliscie?? Moze druga strona powinna sporzadzic liste z was jako sprzedawczykow?? Czy wasza wiara katolicka to tylko nienawisc??? Potwierdzacie to co wszyscy wiedza: Polak Polaka utopi w lyzce wody, Polak Polakowi zazdrosci sukcesu a raduje sie z porazki…. Wszystko to u was w imie Boga i krzyza!!!!! Ohyda!!!

 63. doman said

  Pik – zapomniałeś dodać, że Hartman napisał to o tych „prawdziwych polakach” (celowo małą literą), którzy „zupełnie przypadkowo” zastrzelili Mu psa…

 64. j said

  Ad.53 – La Belle

  No a co z Chazarami rodem z Turcji i Mongolii, ktorzy w majestacie prawa przywlaszczyli sobie Ziemie Swieta jak wlasna i do tego chca by nazywac ich Zydami, a?
  Stanowia dzis 90% swiatowego zydostwa. A przy swoich mozliwosciach pewnie znajda niedlugo naukowe dowody na to, ze Jezus Chrystus z Najswietsza Maria byli Chazarami 🙂

  Czy Pan Jezus i Matka Boska byli Żydami?

 65. Valdi said

  Polacy za granicą…, to też Polacy!, skoro Polską się interesują.
  Niestety…, my, tu w kraju jesteśmy urabiani co widać i czuć w powyższych komentarzach. Celebryci, jak również politycy, kręcą się wśród ludzi rozdających „konfitury” – jedzą im z ręki – tyle pracowali, tyle się starali, aby być blisko nich! – Patriotyzm im obcy.
  Multi-kulti to jest to? – pożyteczni idioci!!!.

 66. Aj waj said

  re:60

  Aj waj, Hartman jak brat bliźniak Marii z wpisu 59.
  Bliźniaczka Hartmana niestety wyraźnie się dekonspiruje pisząc:
  „Jak wy katolicy mozecie siac takim jadem siejac nieprawdziwe opinie…. i to wszystko w imie krzyza, ktory rzekomo tak umilowaliscie??”

  Hehehehe – „wy” czyli my i „nasie” czyli Maria (chazarka czy szbesgojka?) i wszystkie sprzedawczyki z listy pod przywództwem Jana Hartmana, Pawła Śpiewaka, Aliny Całej, Jurka Owsiaka czy innych Polinaków.

 67. Aj waj said

  Jurek Owsiak resortowe dziecko

 68. Ryvan said

  Drodzy państwo, bez paniki proszę; zawsze tak jest, że kiedy spada ciśnienie atmosferyczne to Onetem z kolektorów brzydko powiewa.
  W tym przypadku trudno nawet mówić o głupocie czy ostatnim dnie. Myślę,że przyjdzie czas, kiedy te „nicki” zostaną przypisane do realnych właścicieli i nastąpi czas rozliczeń. Nie tylko trzeba będzie zjeść tę biało niebieską legitymację ale i odpowiedzieć na parę nieprzyjemnych pytań – a następie popracować, bo praca czyni człowieka wolnym.

 69. Strach padł na kolaborantów i zdrajców :) said

  Kulisy manipulacji

 70. dudu said

  Zero podniesione do potęgi entej zawsze pozostanie zerem.

  Onet usiłuje wmówić ludziom, że ta strona coś znaczy. W rzeczywistości jest to zwyczajny portal(jakich wiele) z małą ilością odsłon. Tą stronę można spokojnie wrzucić do jednego worka z całą masą amatorskich stronek www bez jakiegokolwiek zaplecza. Komuś się ubzdurało, że jest głosem ludu. Ktoś nie zauważa niestety, że ten jego lud to zaledwie garstka/garsteczka osób, która w całym swoim pokrzykiwaniu jest tak dostrzegana jak bakterie bez użycia mikroskopu.

 71. Guła said

  „Jak żyć pan wiesz?”
  Wiem:
  „Po linii i na bazie”

 72. Pik said

  @ Doman 60
  Jak tam było z tym psem (nie Hartmana, ale jego matki) do końca nie wiadomo. Pies włóczył się samotnie po okolicy, mógł ktoś go zranić, ale też mógł zranić się sam.
  Mógł zostać pogryziony przez innego lub inne psy. Mógł zaatakować kogoś i oberwał. Każdy kto miał lub ma psa wie o czym mowa.
  Żyd Hartman uznał jednak, że pies został postrzelony z wiatrówki przez „wstrętnych polskich katoli”. Ciekawe skąd ta pewność, że to „wstrętne katole” ?
  Tak czy siak, całą żydobolszewicką nienawiść przerzucił na Polaków, polska historie, religie i w końcu na polskie dzieci.
  Wylazła z niego cała żydowska zajadłość i niechcący ujawnił cel żydowskich gangsterów i jego polskich kolaborantów z portretu.
  PS.
  Czy ktoś słyszał żeby z wiatrówki zabić psa?

 73. Pik said

  Kim jest zdrajca, zaprzaniec, kolaborant z portretu?
  Zdrajcą jest ten, kto zdradza swój kraj, naród, kto dopuścił się zdrady. Kto odstępuje od wyznawanych ideałów, wartości.
  Kto działa z okupantem, mafią, organizacją przestępczą (np. PO-PSL) na szkodę Państwa Polskiego, obywateli polskich a także polskich podmiotów prawnych.
  Bierze udział w organizacjach przestępczych utworzonych przez władze, czerpie z tego korzyści
  i popiera ich politykę niszczenia państwa, tradycji, historii.

  Towarzysze z portretu.
  Czy coś pominąłem ?

 74. LACH said

  „Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy. Zróbmy wszystko, aby rozpalony w sercach i umysłach płomień nie wygasł”Poczytaj sobie o HUSARII …gdyby nie ona ich wiara oco walczyli BÓG HONOR OJCZYZNA to nie było by Cię lemingu na tym świecie niewiesz co to Patryjotyzm..JARO KUKIZ Powodzenia na jesieni. Mam nadzieje że rozliczy te wszystkie AFERY PO bo to oni walczą o POLSKE jesteście patryjotami niestety CI co głosowali na Bronka BULA niewiedzą co to znaczy nie widzą jak naprawdę jest ciężko wielu POLAKOM bo już w Drugiej osobie nie widzą po prostu człowieka……te wszystkie afery zamiecione pod dywan…. młodzi emigrują, a ich umiłowany TUSK sprowadza Arabów do Polski. Ich bulu występuje w ukraińskim parlamencie po czym chwilę później ogłaszają banderę i ludobójców Polaków z UPA bohaterami narodowymi Ukrainy i nie ma żadnej reakcji. W Japonii to już szkoda komentować…najnowsze taśmy prawdy jak przez 7 lat niszczyli górnictwo co kazał zrobić pewien Pan z budką pod rosyjską ambasadą spalić i po co żeby spadło na PIS….co się stało z Polskimi stoczniami a teraz Rosjanie kupują akcje Grupy Azoty, bo są tanie? Zgadujcie kto szuka w Polsce łupków…co z Polską Zbrojeniówką……a zamach na Polskie lasy…..ziemie na zachodzie sprzedawane Niemcom..te nieszczęsne ustawy, podatki w kogo uderzają w najbiedniejszych….BEZ JEDNEGO WYSTRZAŁU ZNIKNEŁO Z POLSKI OKOŁO 2,5 mln osób na stałe to tak jak by przeszła jakaś III WOJNA ŚW. TA EMIGRACJA Nadal kwitnie…wyborco PO czego tu nie rozumiesz …..BO ..JAK…DLA ..MNIE…..Nikt i nigdy żaden celebryta, pseudodziennikarz typu farbowany lis, świnka przy korytku, zryty beret leminga czy jakiegoś innego lewaka komucha z wysoką emeryturką nie będzie mi wmawiał co jest dobre a co złe, jak mam żyć w moim kraju…oni mają pieniądze nie mają do ciebie żadnej miłości po pierwszym strzale w razie wojny zwieją za granice ze swoimi rodzinkami bo mają w GDZIEŚ DALEKO……ciebie nas wszystkich. Ateisto jeżeli głosujesz na PO…..co tak plujesz jadem nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy nie chodzi o godne życie szacunek, HONOR POLAKÓW BY już nas nie ośmieszano.Jaro Mimo wszystko Pojechał na Jasną Górę! Zawierzył prezydenturę Andrzeja Dudy i ojczyznę Matce Bożej .Dla wszystkich POLAKÓW bez żadnych podziałów. Czy nie widzisz manipulacji w mediach tvp1 tvp2 Polsat TVN TVN24 CI Wszyscy celebryci typu Karolak ONI są ustawieni, boją się utraty koryta nie mamy publicznej telewizji prawdę jak jest widzimy tylko w necie……wyborco PO OSZUKALI CIĘ RAZ tzw:4 razy tak co zrobili 4 taki zmielili.Drugi raz tyle obietnic nie spełnili żadnej………..odwróć się od nich jak oni od ciebie dla dobra naszego narodu……Bardzo Cię KOCHAM POLSKO…….

 75. Pik said

  Warto pamiętać, że wiele sportretowanych „pyszczków” to ludzie PRL. To za komuny robili kariery, a komuna im na to pozwalała i wspierała. Nie byli groźni.
  Widać też byłych działaczy komsomolskiej młodzieżówki ZSMP.
  Już podstarzałych, nieco szczerbatych, z brzuchami, ale wciąż więżących w ideały wpojone w młodości.
  No i najmłodsza generacja, tzw. „resortowe dzieci”, które „odnalazły się w nowej rzeczywistości ustrojowej” dzięki talentom ich ojców i matek pełniący kiedyś „ważne
  funkcje społeczne i gospodarcze” w aparacie bezpieczeństwa, kulturze czy też ośrodkach masowego kłamstwa.
  Ot, taki wspólny portrecik rodzinny.

 76. JD said

  Czy można mnie dopisać do tej listu? Być w tak żadnym towarzystwie, to zaszczyt. Większość z tych osób zrobiła więcej dla Polski niż niejeden tfu polityk.

 77. Pik said

  @JD 76.
  Proszę przesłać do moderatora Wirtualnej Polonii rodzinny portrecik, to sie zobaczy.
  Nie wszyscy zasługują na darmowe zamieszczenie ich portretów. Kolejka jest długa.

 78. dudu said

  @pik 77
  Nie nazywaj zwykłego szarego usera internetu, który stworzył stronę www na podstawie tutoriala „How to do wordpress page in 10 minutes” moderatorem. Jest to co najwyżej osoba wykonująca polecenia zawarte w prostym tutorialu(bardziej złożonego tutka by nie ogarnął)

 79. Uważny Obserwator said

  http://wpolityce.pl/p/294350
  nadają się do listy

 80. jur said

  Zastanawia mnie poziom umysłowy autorów listy,minimum debilizm bo jak inaczej nazwać umieszczenie na tej liście p.Danuty Szaflarskiej,której prawie wiekowa ilość wiosen i stan zdrowia ogólnie jest znany.I dlaczego pani Szaflarska jest dwukrotnie wymieniona w tej liście??

 81. JanM said

  ad 70
  Pana obecnosc juz znobilitowala to forum.

 82. x.x.x said

  Wypełzła ta żydobolszewia i szabasgoje tuczone wieprzową macą.

  Co POpaprańce zrobili dla Polski:

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02281-Zobacz-22-powody-aby-nie-glosowac-na-Komorowskiego.htm

  Ocknijcie się Polacy, pełny bebech, zaszczyty i ordery to nie wszystko. Plujecie na groby naszych przodków, którzy ten kraj przez wieki tworzyli i krew za niego przelewali.

 83. pugnus said

  My Polonusy,kwiat Narodu Polskiego poparlismy masowo p.Dude, totez dzisiaj spiewamy pelna piersia „We’re the Champions” podczas gdy wy ,lewackie barachlo wraz ze swoim wyjcem Malenczukiem zawodzicie zalosnie „boj to jest nasz ostatni” !Ale to jest tylko preludium do tego co nastapi w jesiennych wyboroach ,kiedy wykopiemy was tam ,gdzie wasze miejsce -na smietnik Historii!

 84. x.x.x said

  Czy był tam jakiś żydobolszewik lub gojowska sprzdajna ku….wa ???

 85. j said

  Ad.80- Jur

  No coz, Danuta Szaflarska z wielka ochota zagrala w antypolskim filmie „Poklosie” Wladysława Pasikowskiego. Niezbyt dobrze to o niej swiadczy.
  Ale byc moze wyjatkowo nalezaloby wybaczyc jej te antypolskosc, bo stuknela jej juz setka i niechaj litosciwy Bog wybaczy pani Danucie te starcza glupote.

 86. dudu said

  Antypolski film pokłosie. Pewien mędrzec imieniem Jezus powiadał „Lepiej milczeć niż mówić głupoty” co i Panu 85 polecam.

 87. dudu said

  PS o Panu też nie zbyt dobrze świadczy wypowiadanie dyrdymałów(kłamstw) na tym forum. Totalny brak wiedzy, ale to się zdarza w takim jak Pana wieku. Bóg Panu wybaczy tą wiekową przypadłość i puści w niepamięć. Polecam:
  a) dokształcić się
  b) nie wypisywać głupot na forach
  c) raz jeszcze posłuchać Jezusa i dostosować się do jego rady odnośnie milczenia.

 88. Hu ha idzie zima zła said

  re/86

  Do agenta wplywu ps DUDU – nie podpieraj się Jezusem palancie!

  Antypolski paszkwil – „Pokłosie”. Zbiór recenzji

  NA STRONACH:

  strona [1] Jan Pospieszalski o paszkwilu „Pokłosie”
  strona [2] Marta Brzezińska, „Ukrzyżuj żydka!”, czyli pokłosie… J.T. Grossa i wywiad z prof. Markiem Chodakiewiczem
  strona [3] prof. Bogdan Musiał, „Pokłosie” powiela fałsz historyczny
  strona [4] Bielecki czuje się urażony filmem „Pokłosie” i opinia Rafała Ziemkiewicza
  strona [5] Wywiad z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem
  strona [6] Stanisław Michalkiewicz, Pogrossie
  strona [7] Piotr Gontarczyk, Dzicy Polacy
  strona [8] Leszek Żebrowski, „Pokłosie”? Nie, dziekuję
  strona [9] Anna T. Pietraszek, „Pokłosie” dla młodzieży izraelskiej, wywiad
  strona [10] „Pokłosie” nie jest filmem historycznym, wywiad z prof. Janem Żarynem
  strona [11] Piotr Gontarczyk, „Pokłosie”, czyli Gross dla niepiśmiennych

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=65248

 89. Prawda w oczy kole (oficerów prowadzących) said

  ad. dudu-jur

  Pospieszalski o paszkwilu „Pokłosie”
  Dodano: 10.11.2012 [16:15]
  Film Pasikowskiego Pokłosie, według autorskiego scenariusza, z udziałem takich gwiazd sztuki filmowej jak Alan Starski (scenografia) czy Paweł Edelaman (zdjęcia), zapowiadany był jako dzieło poruszające, o wybitnych walorach artystycznych. Wyszło z tego coś pomiędzy serialem „Ranczo” a gotyckim kryminałem.

  Historia wiejskiego odmieńca Józka Kaliny (Maciej Stuhr) znienawidzonego przez lokalną społeczność za to, że zbierając macewy, próbuje ochronić i przywrócić pamięć o zamordowanych żydowskich sąsiadach, opowiedziana jest tak naiwnie, że odbiera filmowi to, na czym pewnie najbardziej zależało autorom – wiarygodność.

  Analizując poszczególne elementy filmowej historii, znajdziemy ślady prawdziwych zdarzeń. Czy nie było dróg wykonanych z nagrobnych płyt z żydowskich cmentarzy? Były! Czy na terenach, gdzie rozgrywa sie historia, płonęły stodoły, w których ginęli polscy obywatele wyznania mojżeszowego? Były takie stodoły. Czy zdarzało się, że mieszkańcy wsi uczestniczyli w tych zbrodniach? Zdarzało się. Czy dobytek ofiar Holokaustu stawał sie łupem tylko Niemców? Bynajmniej! Nieruchomości i inne dobra często były zajmowane przez okoliczną ludność, tak samo zresztą jak w ręce sąsiadów trafiały dobra mordowanych przez Niemców, potem przez NKWD i UB, polskich rodzin.

  W jednej z kluczowych scen Franek Kalina (Ireneusz Czop) wykrzykuje, że tu chodzi o prawdę i o sprawiedliwość. Ten okrzyk brzmi znamiennie, bo opowieść Pasikowskiego z historyczną prawdą ma niewiele wspólnego, a ogólny wydźwięk filmu urąga sprawiedliwości. Skoro Pasikowski, jak sam przyznaje, inspirował się książką Grossa, to dlaczego nie zrobił filmu o Jedwabnem? Widocznie historia z Jedwabnego jest zbyt mało plakatowa, bo nie da się jej opowiedzieć, nie pokazując zbrodniczej roli niemieckich żołnierzy z Einsatzgruppen.

  U Pasikowskiego nie ma miejsca na takie niuanse. Zbrodni muszą dokonać Polacy i to wyłącznie własnymi rękami. Wspólnota zbrodni zostaje przypięczetowana wspólnotą korzyści, a zatrute owoce zła trwają do dziś. Jedyni sprawiedliwi, czyli stary ksiądz proboszcz (Jerzy Radziwiłowicz) i bracia Kalinowie, są poza wspólnotą. Do strasznej społeczności nie należy też babcia z gajówki (Danuta Szaflarska). Gdy reżyserowi już brakło pomysłu, jak dokończyć detektywistyczny wątek, jak zjawa z baśni przychodzi stara Zielarka i wyjaśnia upiorną zagadkę. Ta czwórka postaci kontrastuje z ogółem, czyli z całą wspólnotą, z ciemnym antysemickim narodem. Polska wieś sportretowana jest tak karykaturalnie, jakby Pasikowski korzystał z propagandowych hitlerowskich pisemek, w których obok Żydów roiło się od brudnych, leniwych, wiecznie pijanych Polaczków. Oczywiście jest też bardzo zaradny ksiądz wikary. Pasikowski pokazuje go jako lidera starszych parafianek, nawiązując wprost do ojca Rydzyka. Scena śmierci starego proboszcza to symboliczne odejście Jana Pawła II, w konsekwencji której, wiejska parafia – czytaj, osierocony polski Kościoł, dostaje się we władanie wikarego – toruńskiego redemptorysty.

  Pasikowski tak bardzo stara się upchnąć w filmie wszystkie najprymitywniejsze stereotypy, że wpada w pułapkę, w jakiej lądowali twórcy każdej propagandy. Stworzył film kompletnie przeciwskuteczny. Zamiast zmierzenia się z trudną historią,wyszedł ahistoryczny, antypolski paszkwil. W miejsce przywracania i oczyszczania pamięci dostajemy napisaną na skróty agitkę. Kiedyś, gdy powstanie katalog dzieł z gatunku „pedagogika wstydu” – „Pokłosie” będzie tam na czołowym miejscu. Nie bez znaczenia jest też data premiery. Wejście na ekrany tego filmu w przeddzień narodowego święta Polaków to przejaw perwersyjnych skłonności twórcy, albo prymitywna prowokacja.

  Być może i jedno i drugie.

  http://niezalezna.pl/34684-pospieszalski-o-paszkwilu-poklosie

 90. Goj(awiczyński) said

  Panowie Dudu i Jur dostali konkretne zadanie od michnikowskiej Gwiazdy Śmierci, żydowskiej gazety dla Polaków by rżnąc głupów i rzetelnie je wypełniają. Należy ich zozumieć. Bywalców tego forum traktują jak ciemnych kmiotów wyedukowanych na tejże Gwieździe Śmierci i to też jest ich zbójeckie prawo 🙂 A że przy okazji sami się ośmieszaja i kompromitują to już całkiem insza inszość.

 91. bp said

  Droga Polonio,
  Wy już wybraliście. Lepsze, łatwiejsze, bogatsze życie. Opuściliście Polskę. Nie żyjecie tu i nie płacicie podatków. Nie borykacie z naszymi problemami. Nie macie pojęcia o naszym życiu. Nie macie pojęcia o partiach, rządach byłych i obecnym. Nie macie zatem prawa, ani wypowiadać się na nasze tematy, ani Tym bardziej głosować w wyborach. To archaiczny proceder, że macie prawo głosu. Głosujcie sobie w waszych „rajach na ziemi”, które sami sobie wybraliście. Tam miejcie wpływ na politykę, gdzie żyjecie i płacicie podatki. Znam Was osobiście. Wasza buta i arogancja wywołuje tylko moją agresję. A z natury nie jestem osobą agresywną. Jaki macie interes w tym, żeby się rządzić w kraju, który opuściliście?

 92. Mea said

  Do Bp

  Wiekszosc starej Polonii nie wybierala. Im po prostu Sowieci zabrali ich ojczyzne. Innych wyrzucil rezim Stalina, Bieruta i Jaruzelskiego. Jeszcze innych polakozerca Tusk. Nawet jesli fizycznie nie jestesmy obecni w kraju to Polska zyjemy bo jest to tak samo nasza Polska jak I wasza. Od tego jak ta Polska sie ma, zalezy byt nas wszystkich – was I nas – bez wzgledu na to gdzie sie znajdujemy!!! A co do podatkow, to kazdy emigrant sowicie oplacil swoj emingrancki los I nie masz prawa oceniac jakie podatki my zaplacilismy bo nie masz o tym zielonego pojecia. No tabene wielu z nas naleza sie sowite odszkodowania za cierpienia I przesladowania kolejnych pro-moskiewskich rezimow znad Warszawy.

  Co do prawa glosu – to masz racje ze archaiczne jest ze musimy glosowac na politykow znad Wisly. Bedziemy robic wszystko aby do Sejmu wprowadzic wlasnych politykow, – tych ktorzy reprezentuja Polakow na emigracji, tych ktorzy zmanipulowanym rodakom znad Wisly wytlumacza kim my jestesmy dlaczego nie wolno nas dyskryminowac, I dlaczego Polsce powinno na nas zalezec. Bo bzdury typu „nie mieszkasz, nie placisz podatkow wiec sie nie wtracaj” zaszczepila w nas proMoskiewska komuna dla swojej wygody, zeby ich zdrady nikt nie pietnowal. I dalej oglupiaja ten narod bezkarnie tak samo jak za komuny.

 93. Bezrobotny said

  Ad Bp. Panstwo nie jest po to by sluzyc tylko tym; co sie im udalo, lub tym co nie wyjechali („uciekli”) lub krewnym Bermana. Panstwo jest po to by stworzyc lepszy byt wszystkim obywatelom. Polonia domaga sie stworzenia lepszych miejsc pracy w Polsce od tych dostepnych za granica. Polonia chce zyc w Polsce lepiej niz Bp i kolaboranci. Chcemy dobrej gospodarki i sprawnej administracji w Polsce.

 94. agent KGB said

  Samo istnienie Polonii, ktora wspomaga finansowo pozostawione w kraju rodziny wzbudza, jak sam o tym pisze w komentarzu 91, agresje u niejakiego Bp.
  Natomiast lupienie, okradaniei, rozsprzedawanie naszej Ojczyzny oraz szarganie jej dobrego imienia przez zdrajcow, kolaborantow i sprzedawczykow z przedstawionej listy jest dla Bp normalna sprawa.
  Ot, chazarska filozofia.

 95. haha said

  Szkoda, że Aaron Szechter się specjalnie nie wysilił i przysłał tu trzeci a może nawet czwarty garnitur swoich niedorobionych ujadaczy. Gdyby przysłał pierwszy garnitur to mogłoby być dużo ciekawiej.

 96. niki said

  Dobra lista !
  Każdy kto działa na szkodę Polski jest zdrajcą i warto to sobie wbić do głowy !
  Ilość afer jakie zaserwował nam rząd PO PSL jest porażającą hańbą w której straciliśmy miliardy złotych.
  Aż dziwne że ci ludzie nie wiedzą że takie afery były i są a te matoły dalej stoją za Bronkiem który robił co mógł by te afery wyciszyć !
  Ci ludzie powinni być deportowani z naszego kraju bo nie są godni żyć w naszym kraju !

 97. Pik said

  @ Mea. 92
  Zarzuty Komsomolca „Bp” (91) to wyssana z mlekiem Michnika żydobolszewicka propaganda.
  Osobnik posunął się nawet do stwierdzenia, cyt: „Nie macie zatem prawa, ani wypowiadać się na nasze tematy, ani Tym bardziej głosować w wyborach”.
  Żydo-zamordyzm w całej okazałości. Jemu nie chodzi o podatki, ale o założenia kagańca i odebranie wszelkich praw ludzkich tylko dlatego, że ktoś jest inny
  i ośmiela się bez zezwolenia władzy mieć własne zdanie. A własne zdanie, to myślo-zbrodnia, to największe zagrożenie dla żydobolszewika.
  Ich obłąkańcza ideologia nigdy nie zezwalała na samodzielne myślenie, samodzielne podejmowanie decyzji w kwestiach politycznych czy społecznych.
  Ten osobnik, podpisujący się jako „Bp” to typowa ofiarą żydobolszewizmu, ale „walczy”, próbuje nieudolnie postawić siebie w roli nadzorcy poprawności politycznej.
  Żałosne.

 98. Nowinki z Polin said

  No no no, jedna skromna i jeszcze niedokończona lista zdrajców, sprzedawczyków i kolaborantów a już taki nerwowy odzew żydobolszewii. Boją się szczury. Wkrótce bedą uciekać z tonącego okrętu.To bardzo dobrze.

 99. bib said

  wypraszam sobie te zydobolszewie( choc przeciwko Zydom nic nie mam). jestem POLKĄ z dziada pradziada herbu Prawdzic i to co wy Polacy na obczyznie wyprawiacie, wypisujecie i myslicie jest zatrwazające i wola o pomste do nieba. jakze wy mozecie dawac sobie prawo do opluwania znakomitych i zasluzonych Polakow zdecydowanie po stokroc od kazdego z was i razem wzietych dla Polski tu i za granica?? coz wy mozecie powiedziec o sobie o swoim dorobku?? ale niechby i byli to Polacy nic nie znaczący jako i wy jestescie, to czy wolno opluwac, zniewazac tylko i wylącznie dlatego, ze ktos ma inny poglad??? ohydni i wstretni jestescie w swojej wierze, ze jestescie lepsi od kazdego kto nie jest z wami, ale najbardziej przerazajace i zdumiewajace jest to, ze wystarczy jakis dzis smieszny a zarem grozny, bo fanatyczny Macierewicz i wystarczy, ze taki o to czlowiek i jemu podobni opowie jakies historyjki i juz natychmiast wierzycie. dlaczego nie posluzycie sie wlasna inteligencja??? dlaczego zwyczajnie nie weryfikujecie informacji? czego wam brakuje? intelektu?? czy zdrowego rozsadku?? a moze wszystkiego po trochu? wy jestescie Polakami?? Polak to brzmi dumnie, Polak to nie burak z kopca, prawdziwy Polak nie bedzie wierzyl w bajki wyssane z palca, Polak pozna sie na irracjonalnych opowiesciach…rosjanin, ten i owszem uwierzy w kazda bajke, byleby opowiedzial ja czlowiek wlasciwy, ot chocby putinek…ale Polak drazy, porownuje i analizuje…a wy? jak te ruskie pacholki wierzycie w co wam kaza wierzyc!!! i o to wasz dorobek, waszej chorej, bo przeciez nienawistnej i zawistnej insynuacji, kalumni ..wstyd mi za was, oj wstyd!!! i nie tlumaczy was fakt, ze jestescie daleko, za granica, was nic nie tlumaczy, nie dzis nie w dobie internetu!!! Zdrajcami narodu polskiego mozecie byc wy, wy ktorzy tak szczujecie i opluwacie, bo zdradzacie nasze wartosci o ktorych nie macie zielonego pojecia!!!

 100. bib said

  niki osiolku o jakich miliardach wspominasz? przysnily ci sie? marzy ci sie bogactwo?? co to za afera- podsluchy politykow i ministrow PO??? ze byli podsluchiwani? czy moze jestes czyms zgorszony? przeklenstwami? pewnie sam ich naduzywasz!! w tych rozmowach prawie nie padlo nic co mogloby swiadczyc przeciwko nim, badz PO, prawie nic!! a tym wyjatkiem, ktory sprawia, ze musze uzyc „prawie” jest wtedy juz byly minister Nowak, poza nim nikt ale to nikt nie powiedzial nic co by go kompromitowalo nie wspominajac juz o aferze!! powiem wiecej, jestem spokojna ze mamy tak madrych ludzi na stanowiskach, bo tego akurat moglam sie dowiedziec z ich rozmow- zdziwiony? jakos mnie to nie dziwi..a wiesz dlaczego? bo ty myslec nie potrafisz..nie samodzielnie, powiedzieli afera, to afera!!! ot taka slepa kura. Po takie straszne, a jaki byl PIS, jak byl J. Kaczynski?? dwa lata urzedowania i co? i ciezko mu bylo wyjsc do strajkujacych pielegniarek? oj ciezko…nigdy tego nie zrobil. a taki Ziobro owczesny minister SPRAWIEDLIWOSCI, ktory w swietle jupiterow oglasza, ze „ten czlowiek( lekarz- chirurg, kardiolog G.) juz nigdy nikogo nie zabije!!” choc ten czlowiek o ktorym w ten sposob sie wyrazil nie byl jeszcze czlowiekiem SKAZANYM!!!! a w Polsce jak i w kazdym innym demokratycznym kraju jest zasada o domniemaniu niewinnosci- zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona!! nastepna sprawa, za rzadow PIS minister Jasinski bez czytania aneksu do umowy podpisal tenze aneks!!! W wyniku tego Polska musiala płacić Rosjanom za gaz o 10 proc. więcej, nie tylko za przyszłe dostawy, ale również za gaz, który już otrzymaliśmy. Dlatego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa po podpisaniu kontraktu musiało dopłacić Rosji 600 mln złotych za gaz z 2005 roku. Prawo i Sprawiedliwość nie przyznala się do niekompetencji swojego ministra…na koniec choc lista moze byc zdecydowanie dluzsza dodam, ze pis rzadzil w czasie prosperity, a D. Tusk w czasie kryzysu, dodam powodzie i kaatstrofe smolenska.. D. Tusk jako premier Polski mial niewatpliwie bardzo trudna sytuacje, to nie przypadek, ze zostal przewodniczacym Rady Europejskiej.

 101. bp said

  Matko Kochana! Ile Jadu!!! Jestem Polką. Nie mam żadnych korzeni innych narodowości. Mój Ojciec to Perłowski Jan a Mama Maria Sobolewska. Mój dziadek spędził 5 lat okupacji w Dachau a moja babcia walczyła w AK. Kim jesteś popierdoleńcu, który śmiesz nazywać mnie komsomolcem? Nie będę cytowała dalszych epitetów, bo nie wypada. Dajesz świadectwo tego o czym pisałam. O tym, że polonia to wyalienowani ludzie, którzy nie powinni mieć prawa głosu w sprawach Polski, bo tu nie żyją. Nie wiedziałam tylko, że są wśród was a takie prostaki. Żałosne.

 102. Prawda nas wyzwoli said

  Ty Bip, baranie jeden, to z Telawiwu te swoje durnoty wysmarowujesz?

 103. bib said

  prawda w oczy kole…no no no, propaganda powiadacie? otoz zeby zrobic film o Jedawbnem trzeba niezwlyklej odwagi! Polacy nie sa jeszcze gotowi do przyjecia faktow historycznych, ktore niestety pozbawiaja nas wiary w to, ze jestesmy badz bylismy tylko i wylacznie heroicznymi bohaterami, czego najpelszym dowodem jestes ty i tobie podobni. a prawda jest niezwykle wazna nie ze wzglegu na mordercow, oprawcow choc i oni sa istotni, chocby po to by ich mozna potepic, ale ze wzgledu na ofiasry tych tragicznych wydarzen. to Im jestesmy winni prawde i pamiec. mozna twierdzic z uporem maniaka, ze to jakies tam Einsatzgruppen jest wszystkiemu winne i zapewne gdyby nie oni nie wydarzyloby sie nic podobnego, bo tez rzeczywiscie zanim weszli niemcy na tereny wschodnie byli tam przeciez rosjanie i nic takiego nie wydarzylo sie..ot rosjanie to dla Zydow wyzwolenie, zycie, niemcy- smierc, ale twierdzenie wbrew temu co kazdy z Jedwabnego, Wąsosza, Radziwilowa wie, ze spalenie Zydow bylo wykonane przez Polakow, ktorzy grabili i mordowali ile wlezie i ile tylko mozna bylo jest zaprzeczaniem prawdzie. czas dorosnac i uznac to czego nie da sie zmienic, chocby i bardzo bolalo. to taki nasz zasrany obowiazek.

 104. bib said

  z Polski osle!!! wszedzie Zydow widzisz? czyzbys byl potomkiem jakiegos szmalcownika?? zapewne nie znasz ani jednego Polaka, ktory Zyda ma za normalnego czlowiekai…prawda? Tacy jak ty kiedys gdy bylo wolno byli pogromcami Zydow i to jest najlepszy dowod na to, ze wsrod Polakow byly takie same kanalie jak wszedzie. Na szczescie zdecydowana mniejszosc!!!

 105. bp said

  Nie ukazał się mój komentarz – odpowiedź. Szkoda.

 106. Valdi said

  Bib.., kobieto, co za bzdury tu wypisujesz?. PO – kłamało, kłamie i będzie kłamać – taka ich mać – tylko nagrania są prawdą, a ty to łykasz przekazując nam te kłamstwa, to jest polityczny recykling.
  PiS – opozycja z fałszywym podtekstem, może Duda się oderwie?.

 107. M said

  Widzę, że tę stronę prowadzą osoby do głębi przesiąknięte miłością bliźniego, niczym nieskażoną ideą chrześcijaństwa i mocnym, moralnym kręgosłupem. No i to nowoczesne pojęcie patriotyzmu! W zasadzie należałoby tu o nim pisać przez wielkie P. Dumny jestem, że mamy jeszcze takich rodaków!

 108. damiandembowy said

  Witam pierwszy raz tu jestem i cieszę się żę jesteśćie Wirtualna Polonio.
  Tak 3mać! podstarzali celebryci na usługach telewizji mętnego nurtu.
  Powodzenia! i pozdrawiam.

 109. bib said

  valdi nagrania sa prawda masz racje, ale czy Ty ich wysluchales? ja owszem i z cala pewnoscia moge oswiadczyc, ze co najwyzej mnie uspokoily co do losu Polakow. Brzmi idiotycznie? Prosze ich wysluchac i pomyslec nad slowami, ktore tam padaja, a wtedy mozliwe, ze zobaczysz troske o kraj.. PO wg Ciebie tylko klamala? Owszem byly i sa niespelnione obietnice ale jak ich dotrzymac, jesli zaczyna sie kryzys? a tak bylo. I wlasnie dzieki Tuskowi i rozsadnej polityce Rostowskiego Polska przeszla przez kryzys bez wiekszego szwanku…nie jestesmy ani w sytuacji Grecji, Portugali, czy Wloch….to chyba o czyms swiadczy?

 110. bib said

  M to kpina? mam nadzieje, ze tak.

 111. solkraken said


  ale „piknie rasowa” ta Żaneta… nie dziwota, że została rozrzutnikiem anty-polskiego łajna na onecie ;)))

 112. Valdi said

  Bib, gdzie my jesteśmy, to się jeszcze okaże!. Nocnik jest już pełny, moich rąk tam na pewno nie zobaczysz!. Nagrania ukazują brak szacunku dla suwerena – nas Polaków. Kradli, kradną i kraść będą – taka ich mać!, ale suweren się powoli budzi i mam nadzieję, że zdąży na czas?!.

 113. Valdi said

  …,a jeszcze: w kryzysie to jesteśmy od 1945 roku!!! – ciągle nami ktoś się opiekuje – dorośnijmy wreszcie!!!.

 114. dudu said

  Samodzielne myslenie jest wam obce. Glosowalem na Pawla i Andrzeja, ale wy macie zydofobie i widzicie zydow nawet na kartoniku od mleka.

  Panowie z onr i mlodziezy wszechpolskiej to marne 0,00002 % spoleczenstwa(wyniki wyborow pokazuja wasze miejsce w szeregu) i z takim wynikiem nie radze sie odzywac(bo i tak nie macie nic do gadania)

  Kolega przytoczyl recenzje jednej strony, ja moglbym przytoczyc drugiej. Jedwabme bylo i czy z Niemcami czy bez mamy obowiazek posypac glowe popiolem.

 115. j said

  Ad.103-Bib

  Perfidnie powielasz klamstwa Grossa i nawet ci reka nie drgnie, tfu !!!!

  ” …ale twierdzenie wbrew temu co kazdy z Jedwabnego, Wąsosza, Radziwilowa wie, ze spalenie Zydow bylo wykonane przez Polakow, ktorzy grabili i mordowali ile wlezie i ile tylko mozna bylo jest zaprzeczaniem prawdzie. czas dorosnac i uznac to czego nie da sie zmienic, chocby i bardzo bolalo. to taki nasz zasrany obowiazek”

  I jeszcze te charakterystyczne uwagi rodem z Gazety Wyborczej, ze Zydow przeciez w Polsce nie ma…hehehehe. Jasne, ze Zydow nie ma. To chazaria sie w Polsce rozpanoszyla a nie prawdziwi Zydzi. Chazaria rozsiadla sie na najwyzszych stanowiskach w naszym kraju, we wszystkich mediach, prezesurach i dyrekturach.
  Spadaj stad czlowieku i wstydu oszczedz. Swoje teorie wyglaszaj na herbatce u cioci Agusi Holland czy u wuja Jasia Hartmana. Tam twoje miejsce.
  Obron nas Boze przed chazaria!
  Kroluj nam Chryste!
  Modlmy sie za niewiernych Zydow!

 116. j said

  Modlitwa za żydów

  Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego.
  Amen.

 117. Biedna ta Polska, oj biedna...... said

  re:114
  Zgadza się – nie ma w Polsce Żydów 🙂
  Nie ma ich w polskich kopalniach , hutach, kamieniołomach , za kierownicami polskich tirów , na polskiej roli, przy młotach pneumatycznych , przy budowie domów i dróg .Tam Żydów rzeczywiście nie ma . Są nieobecni tam gdzie jest ciężka praca i małe pieniądze . Są za to zawsze i wszędzie tam gdzie nie ma ciężkiej pracy albo w ogole nie ma żadnej pracy ale za to są wielkie pieniądze, ogromne wpływy i przede wszystkim duża władza . Tam oni wszyscy są ,ci Żydzi , których teoretycznie „w Polsce nie ma”
  LISTA ŻYDÓW W POLSCE
  http://justice4poland.com/2015/03/31/lista-zydow-w-polsce/

 118. Valdi said

  Dudu! – bo na kartoniku jest żydowska krowa – /milka/.

 119. dexter.morgan said

  do nr103

  Jedwabne – ostatni świadek 45984

 120. x.x.x said

  ad. 107

  Co ma do rzeczy miłość i idea chrześcijańska ? Nawet Chrystus nap…lał wiarołomnych żydów.

 121. dexter.morgan said

  Jak już umrą ostatni świadkowie niemieckiej zbrodni w Jedwabnem to światowe i polskie żydostwo zacznie nam tworzyć całkiem nową historię i produkować całkiem nowe dokumenty na temat niemieckiej zbrodni w Jedwabnem.

  JEDWABNE – ŚWIADEK HISTORII

 122. sokrates said

  ad.114
  „Kolega przytoczyl recenzje jednej strony, ja moglbym przytoczyc drugiej. Jedwabme bylo i czy z Niemcami czy bez mamy obowiazek posypac glowe popiolem”…. i wypłacić żydom 65 mld dolarów haraczu.

  Skąd się biorą tacy podli ludzie jak ten Dudu?

 123. Moher49 said

  Dzięki panie Włodku Kuliński. Wsadził pan kij w mrowisko, aż się zaroiło. Wyłażą z nor antypolskie mendy. Była kiedyś w necie taka piękna strona Polonica.net – niestety wyparowała.

 124. Ło matko! Ręce precz od Lenina said

  Kuźwa, jak ta cała agentura z żydowskiej gazety dla Polaków się tu u nas zagnieździ na stałe to dopiero będzie wesoło. Zaczną nam tu od nowa pisać historię Polski i historię II wojny światowej według scenariusza Aliny Całej i Tomasza Grossa oraz dyrektyw z Muzeum Żydów Polskich w Warszawie.

 125. z youtube said

  Grzegorza Brauna o Jedwabnem

 126. Strach padł na kolaborantów i zdrajców :) said

  Hadko czytać takich perfidnych paszkwilantów jak udzieląjacy się tu od niedawna Dudu, Jur czy Bib radzący Polakom posypywać głowy popiołem.
  Tego samego żądali od nas od wielu lat kolaboranci, zdrajcy narodu i sprzedawczyki z niepełnej listy zamieszczonej tu kilka dni temu.
  Zdaja się oni nie pamiętać, że to właśnie Polacy a nie kto inny stanowią największą liczbę wśród odznaczonych najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom, medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem. Odznaczenie to otrzymało 6394 Polaków czyli 26% liczby wszystkich odznaczonych tym medalem.
  Szacuje się, że liczba Polaków pomagających Żydom jest znacznie większa. Historyk Hans G. Furth podaje liczbę ponad miliona obywateli polskich. Historyk Gunnar S. Paulsson zauważył, że prawdopodobnie dużo więcej niż 100 tysięcy Polaków zasłużyło na medal sprawiedliwych, setki tysięcy Polaków pomagały w drobniejszy sposób (…)
  Także księża i biskupi polscy oraz siostry zakonne ratowali tysiące Żydów od zagłady ale o nich nikt nie chce nawet wspomnieć, bo to nie pasuje to do kreowanego przez światowe żydostwo antysemickiego obrazu Kościoła w Polsce. A ilu ich za to zginęło z rąk Niemców…

  /Ratowali od zagłady
  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/mysl/49894,ratowali-od-zaglady.html?d=1 /

  Żydom pomagały pojedyncze osoby, całe rodziny i wioski, część ruchu oporu oraz specjalnie stworzone do tego celu organizacje, jak Rada Pomocy Żydom „Żegota”.
  – to są oczywiste oczywistości znane przez obie strony a tu wklejone z Wikipedii.
  ALE NIE TA WIEDZA KRĄŻY PO EUROPIE I PO ŚWIECIE!!!!!
  Po Europie i po świecie krąży bezczelna kłamliwa propaganda fałszująca fakty historyczne i odwracająca kompletnie proporcje! I znów muszę czytać w polskiej prasie słowa nieboszczyka Bartoszewskiego, że Polakow bal sie bardziej niz Niemcow czy zgłaszać do korekty jakieś żydowskie komentarze w Daily Mail typu „najgorsi-byli-Polacy”. Zamieszczane tam nieprzypadkowo przez „jak najbardziej własciwie wyedukowanych” sfrustrowanych chava..
  a „warszawski rząd” bez zmrużenia oka przejmuje schedę po PZPR-NKWD- UB, i w najlepszej żydobolszewickiej tradycji, za marne srebrniki slużalczo pluje do własnego gniazda, przypominając usłużnie komunistyczne akcje „Wisła”, czy powielając pseudohistoryczne i kłamliwe informacje z gniotów Tomasza Grossa.

 127. z youtube said

  Jedwabne geszefty czyli uległość wobec antychrystów.Nawet psy rozpoznają głos szatana

 128. Nowinki z Polin said

  Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun o Żydach i Sprzedaży Lasów Państwowych 2015

 129. pugnus said

  Ad109#Bib
  Do apoologety PO ,ktory to spokojny jest o los Polakow….
  To oczywiste, że to Tusk i PO ponosza winę za słabe wyniki gospodarcze, upadek międzynarodowego znaczenia Polski oraz ukształtowaną dla PO filozofię utrzymywania władzy jako nadrzędna w stosunku do wszystkich innych sprawę.
  Tylko kilka pierwszych z tysiaca argumentów:
  – To Tusk osobiście podpisał katastrofalny dla Polski pakiet energetyczno-klimatyczny – skrajnie niesprawiedliwy i nieracjonalny; konsekwencją moze byc zubożenie całego pokolenia Polaków i utrarta kilkuset tysiecy miejsc pracy;
  – To Tusk opóźnił o 3,5 roku rozpoczecie budowy gazoportu – konsekwencją jest podpisanie haniebnego kontraktu gazowego z Rosją, copowoduje stratę co roku klika miliardów zł.
  – To rząd Tuska nie potrafił obronic polskich stoczni i nie potrafił przeszkodzic w położeniu rury na dnie Bałtyku degradującej nasze zachodnie porty.
  – To Tusk osobiscie doprowadził do obnizenia zdolnosci obronnej Polski torpedujac budowę (pierwszej) tarczy antyrakietowej w Polsce i stwierdzając, że Poslce nie jest potrzebna silna armia, bo nikt nie zagraża naszym granicom. W czasie swoich rządów uszczuplił budżet MON na sume ponad 11 mld. zł. (łamiąc ustawową normę – 1,95 % PKB, to – przestępstwo), tylko w 2013 r. miał sejmową zgodę na taki krok.
  – To Tusk wykazał skrajny brak wyobraźni politycznej wpisuujac się w “reset” Obamy bardziej niż on sam !.
  – To Tusk wydał na swój lans kilkanascie miliardów zł. (fanaberyjne stadiony i Orliki, pompatyczna prezydencja
  To Tusk okupił sie przywódcom (kosztem Polski) Frrancji i Anglii, by tylko zgodzili sie na jego nominacje w Brukseli…
  No i last but not least ….360 mln.zl sprezentowane UPAinie na rozwoj banderowskich przedsiebiorstw,podczas gdy w Polsce emeryci i rencisci odchodza w aptekach od okienek ,bo nie stac ich na zakup lekarstw!

 130. Obalić żydobolszewię w Polsce said

  Pawel Kukiz Belvedere Londyn; 12 Kwiecien 2015

 131. i bardzo dobrze said

  Aż 18 Polaków na rosyjskiej „czarnej liście” ludzi objętych sankcjami

  http://polska.newsweek.pl/az-18-polakow-na-rosyjskiej-czarnej-liscie-ludzi-objetych-sankcjami,artykuly,364051,1.html

 132. Grzegorz Braun walił prawdę w oczy aż miło :) said

  GRZEGORZ BRAUN TVP INFO tuż przed ciszą wyborczą

  http://gloria.tv/media/7B86aMN5e1a

 133. Art said

  Wszyscy obrońcy sprzedawczyków poziomem nie odbiegają od ….sprzedawczyków.Zapaskudzili mi ekran komputera.

 134. j said

  …mnie tez 😦

 135. Luc said

  Ta cala pseudo Polonia tu wystepujaca to banda pojebow i kwalifikuje sie prosto do psychiatryka!
  Katolickie szmaty, oszolomstwo w najgorszym wydaniu.
  Jaki scierwojad robi takie listy?
  Wy kurwa idzcie i robcie sobie termin u lekarza puki nie jest za pozno!
  Obrazacie Polakow, patriotow bo wy skurwysyny z tym nie macie nic wspolnego.

 136. Pik said

  @ 126.
  Pełna zgoda i pytanie;
  Czy kiedyś znajdziemy żyda lub żydowską rodzinę która uratowała jednego Polaka lub polską rodzinę?
  Obawiam się, że nigdy.

 137. bp said

  Jesteście żałośni na tej ekskluzywnej emigracji i najwyraźniej się nudzicie. Wiecie o dzisiejszej Polsce tylko to, co przeczytacie w waszych nacjonalistycznych, skrajnie prawicowych, katolskich, bo nie katolickich, propagandowych publikacjach. Jak ta wirtualnapolonia.. Odwiedziłam, poczytałam. Jadu nienawiści zasmakowałam. Jestem ochrzczoną, zawiedzioną czynami kościoła (pedofilia!!, kłamstwa, oszustwa, manipulowanie opinią, podwójna moralność, książęce dzieci i konkubiny,) – ateistką. Wasze ataki na moją osobę, zwykłą obywatelkę tego kraju, która zarabia, pracując 40 godz. tygodniowo za całe 2500 zł miesięcznie, czyli na „wasze” 657 $ . Za takie pieniądze nawet nie wstalibyście z łóżka. Bo zasiłki macie większe. To wy opływacie w luksusy i macie dokładnie gdzieś, jak żyją zwykli Polacy. I nie piszcie tu, że wspomagacie Polaków, bo raz na jakiś czas dacie 5$ na chore dziecko. Ja też daję na chore dzieci. Więcej. Mimo, że sama, w pojedynkę, bo mąż się nie poczuwa, utrzymuję dwójkę swoich. Nie wszystko tutaj działa, jak należy. Ale my podnosimy się z radzieckiego zaboru dopiero od 1989 roku. To krótko i trudno w tak krótkim okresie dogonić kraje, które rozwijały się swobodnie w czasach naszej okupacji przez ZSRR. Ale wasza postawa i wyzywanie ludzi tu żyjących i myślących inaczej, niż wy – od kolaborantów, złodziei i sprzedawczyków, żydów, komsomolców, świadczy o tym, że jesteście kompletnie wyalienowani od polskiej rzeczywistości Mało tego. Z zamieszczonych komentarzy wynika, że większość z was, to zwykli psychole. Ja chcę dla mnie i moich córek kraju nowoczesnego, tolerancyjnego, dbającego o każdego obywatela, niezależnie od jego przekonań religijnych, czy kulturowych, czy orientacji seksualnej. Wy, tam, w tej dalekiej Ameryce, stworzyliście sobie, nie wiem dlaczego, obraz Polski, rodem z „Chłopów”, czy „Konopielki”. Sami używacie życia, ale chcielibyście móc wracać na starość, mając amerykańskie emerytury w dolarach!!!, do Polski przaśnej, Polski zacofanej, katolskiej. Polski, nie wiem dlaczego, Niedoczekanie wasze.

 138. bp said

  P.S. Mam wyższe wykształcenie. Nie pracuję „na kasie”. Skończyłam Politechnikę i jestem architektem. Jeśli jeszcze rozumie to słowo droga polonia, bo znam takich, co szybko przestają mówić po polsku. 😦

 139. Buahahahaha said

  ad.138
  Akurat kłamczucho. Po pierwsze jesteś facetem a po drugie służalcem-padalcem na łaskawym chlebie u Szechtera a nie żadnym architektem. Buahahahaha!

 140. bp said

  Powiadają „Nie kłóć się z głupim bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem” . Widzę, że Pan/Pani/Ono twardo stosuje się do tej metody i nie wątpię, że nie jednego przeciwnika udało się Panu/Pani/Onemu w ten sposób wykończyć. Na szczęście głupotą nie da się zarazić i jak to mówił Darwin „eliminuje się sama”. Może już wkrótce zostanie Pan/Pani/Ono laureatem prestiżowej nagrody opatrzonej jego imieniem, miejmy nadzieję. Wracając jednak do pańskiego/ onego komentarza i zadziwiającej wiedzy na temat mojego życiorysu, to nie ma na to dobrej odpowiedzi, mogę jedynie poradzić zmianę zawodu na wróżkę widząc, z jaką pewnością wypowiada się Pan/Pani/Ono o płci drugiego człowieka, którego de facto, nawet nie przyszło Panu/Pani/Onemu spotkać. Jednakże, nawet gdybym była facetem (co nie jest prawdą) Pana/Pani/Onego, opinie latały by mi koło ch*uja. Fakt, że najpierw zwraca się Pan/Pani/Ono do mnie „kłamczucho” (a nie „kłamczuchu”), a później stwierdza, iż jestem mężczyzną, również wprowadza nieco zamieszania. Proszę się zdecydować, dla dobra narodu.
  Cóż… są ludzie i taborety. Panu/Pani/Onemu polecam znaleźć jakiś środek na usuwanie korników.

 141. Buahahahaha! said

  ad.139

  Buahahahaha! Bla bla bla bla bla bla obrońco zdrajców narodu polskiego, kolaborantów i sprzedawczyków przepoczwarzony w zacną kobitkę gadającą jak dziad do obrazu.

 142. Goj(awiczyński) said

  O, proszę bardzo, takie typki jak Bp nigdy nie pominą żadnej okazji by nie napluć na Kościoł i księży. To między innymi ich zdradza kim są w rzeczywistości te bezczelne typy i w jakim celu otworzyły tu swoje paszcze.

 143. bib said

  dexter.morgan twoj swiadek to jeden z mordercow Zydow…osadzony NAWET przez komunistow, czlowiek, ktory wspolpracowal z niemcami, a potem z komunistami( mozesz to sprawdzic). Chcecie koniecznie uznac, ze Polacy to tylko swieci…mozecie w to wierzyc ale coz z tego, czy przed prawda ta bolesną prawdą jest w stanie was uchronic wasze klamstwo ze strachu?na jak dlugo? predzej czy pozniej bedziecie musieli uznac fakty. oczywiscie najwiecej Sprawiedliwych Wsrod Narodow jest Polakow i chwala im za to!!! to heroiczni bohaterowie!! ale ten fakt nie jest w stanie zatrzec sladow tego co wydarzylo sie w Jedwabnem, Wasoszu, Radziwilowie…swiadkowie tamtego okresu zdazyli o tym opowiedziec. Np. dzieci wleczono za nogi a potem wrzucano do palacej sie stodoly…czy ja jako czlowiek moge temu zaprzeczac tylko dlatego, ze ten „obrazek” nie pasuje mi do obrazka swietego Polaka??? kim bym byla gdybym tak czynila? podobna kanalia do tych tam, kiedys…

 144. bp said

  Kościół, temat rzeka… „My nie doczekamy się zniesienia celibatu, ale może nasze wnuki tak”. Kościół, który co innego mówi, a co innego robi. Czemu księża pedofile trafiają do innych parafii gdzie mają nowe, świeże dzieci zamiast do więzienia? Czemu ksiądz udzieli sakramentu „co łaska” ale za minimum 500zł bo inaczej mu się nie opłaca ruszać z łóżka? Kościół, który tworzy sobie własną wewnętrzną politykę, ignorując prawa, które obowiązują wszystkich, który ma nadzieję, że wrócą czasy średniowiecza, gdy powodziło im się najlepiej. Czemu kościół będący tak dochodową firmą, że każdy ksiądz jeździ bmw nie płaci podatków jak każda inna instytucja w tym kraju? Czemu myśli, że może uprawiać politykę jak ma tylko nauczać pisma świętego (świetna książka zresztą, najlepsze fantasy jakie czytałam) i gromadzić wiernych którzy TEGO CHCĄ.
  Na szczęście te czasy się skończyły, Polska nie jest Chrystusem narodów. Sarmaci też upadli. Zabawny zresztą jest fakt, że zbawiać Polskę zawsze chcieli ci, których tam nie było (np. Mickiewicz)
  Dorzućmy tu jeszcze obchody ścięcia świętej brzozy i się zacznie impreza! I dla przypomnienia niektórym, którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem, choć JEMU/ONEMU nie mieści się to w głowie, to kobiety, nie ryby i swój głos mają: Nie wiem, jak ciebie przekonać, bo pewnie uważasz, że kobiety tylko do garów I podcierania tyłków dzieciom się nadają, ALE JESTEM KOBIETĄ I ARCHITEKTEM. 🙂

 145. Uważny Obserwator said

  Jak widać, słychać i czuć są architekci, którzy mają straszny śmietnik pod kopułą.
  Pomerdani i zmanipulowani ambicjonerzy, nienawistnicy z zespołem rozdwojonej jaźni, z syndromem plucia na oślep, po prostu pseudo intelektualne kalectwa.

 146. wisior said

  Skiba naprawdę nazywa się Skiba, a nie Skibiński

 147. Guła said

  „robcie sobie termin u lekarza” – szwetne okreszlenie
  ……………….
  „…nie jestesmy ani w sytuacji Grecji, Portugali, czy Wloch….to chyba o czyms swiadczy?” i owszem zauroczona, własnie w tych krajach dorabiamy. Czy jak wolisz zarabiamy.

 148. Guła said

  Z Ciebie taka Polka jak z koziej … Nawet nie zająknąłaś się o ofiarach goim. A Mickiewicz, Prus, Sienkiewicz sen z oczu zabiera Aaronowi od dawna.

 149. Guła said

  Putin nie napisałbym z małej litery. Pomimo wszystko. Panuj nad sobą a nuż kogoś przekabacisz.

 150. Guła said

  Pozarządowe, może, Ponad Rządowe Stowarzyszenie Polonii Świata
  Najwyższa pora. A co za tym idzie, miejsce w parlamencie.

 151. Guła said

  Skiba, Koza, Burak, Kapusta, Frank to nazwiska nadawane neofitom. A potem to już wiadomo; Poznański, Warszawski, Potocki itd.

 152. bib said

  pugnus Zaczne od gazu i grzechow PISOWSKICH!! Za
  wysoką cenę gazu jaką obecnie płacimy Rosji winę ponosi niefrasobliwość Wojciecha Jasińskiego, ministra skarbu w rządzie PiS. W 2006 roku zgodził się na podpisanie aneksu do wieloletniego kontraktu gazowego bez wcześniejszego przeczytania go. W wyniku tego Polska musi płacić Rosjanom za gaz o 10 proc. więcej, nie tylko za przyszłe dostawy, ale również za gaz, który już otrzymaliśmy. Dlatego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa po podpisaniu kontraktu musiało dopłacić Rosji 600 mln złotych za gaz z 2005 roku. Prawo i Sprawiedliwość nie przyznaje się do niekompetencji swojego ministra i całą winę próbuję przerzucić na ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.
  Dowod: dokument „……ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii MSP nie miało możliwości analizy przekazanego projektu Umowy. Nie mniej mając na uwadze bezpieczeństwo energetyczne kraju (…) wyrażam zgodę na zawarcie Umowy ” – czytamy w piśmie z 15 listopada 2006, podpisanym przez Jasińskiego.
  Idzmy dalej: pakiet klimatyczno- energetyczny: slowa L. Kaczynskiego z 09.03.2007r. ” : „Jesteśmy po kolejnym szczycie Unii Europejskiej, który był związany z projektami zmian dotyczącymi zmian klimatycznych. W tym zakresie posiedzenie to miało charakter przełomowy. Nie kryję, że Polska dążyła wszelkimi siłami, by porozumienie zostało zawarte, bo nie była to sprawa łatwa. Dlaczego to poparliśmy? Dlatego, że jak mówiłem na początku, Polsce zależało bardzo, by ten szczyt zakończył się sukcesem. Przyjęcie zasady niewiążącego charakteru ws. pakietu klimatyczno-energetycznego byłoby porażką i kolejnym dowodem na niemoc UE. Wchodziły tez w grę inne elementy o charakterze politycznym. Chodziło o nasze stosunki bilateralne. W tym zakresie nasz cel został osiągnięty”.
  I tylko w 2007 roku prezydent L. Kaczynski i premier J. Kaczynski mogli zawetowac ten pakt- nie skorzystali z tego. Tusk juz nie mogl tego zrobic poniewaz nie było opcji weta, projekt wkroczył w fazę, gdzie decyzje podejmowane są kwalifikowaną większością głosów, a nie poprzez konsensus.
  W sprawie gazociagu: decyzja o budowie gazoportu była tak naprawdę jedynie deklaracją polityczną J. Kaczynskiego w tej sprawie nie zrobili nic.
  A teraz troche o tym co zrobil rzad PO-PSL :przeprowadzili inwestycje, które już teraz poprawiły nasze bezpieczeństwo gazowe. Połączyli nasz system gazociągów z systemem czeskim oraz rozbudowali połączenie gazowe na granicy polsko –niemieckiej, od listopada 2011 r. realizowane są dostawy gazu ziemnego poprzez usługę tzw. rewersu wirtualnego na gazociągu jamalskim, prowadzona jest rozbudowa podziemnych magazynów gazu. Dzięki temu wzrosło bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego do Polski.
  W 2010 Pawlak podpisal umowę w myśl której, Polska zobowiązała się do wydłużenia tranzytu przez terytorium Polski gazu z Rosji. Po uruchomieniu Gazociągu Północnego, biegnącego po dnie Bałtyku istniała obawa, że Rosja przestanie przesyłać gaz na zachód Europy przez nasze terytorium. To byłby poważny cios dla polskiej gospodarki. Wynegocjowany przez ministerstwo zapis, zwiększa bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz zapewnia, zyski płynące z tego tytułu do budżetu państwa i gmin przez, które przechodzi gazociąg, będą niezagrożone. Przynajmniej do 2045 roku…..kolejne fakty nieco pozniej. I proszę odnieś siś do tego pugnusie..bardzo nawet proszę ladnie

 153. Guła said

  Z poza boiska od strony PiS
  „Wreszcie Najwyższa Izba Kontroli upubliczniła informację, że sporządziła raport pokontrolny dotyczący kontraktów gazowych z Rosją podpisanych przez rządy naszego kraju w 2006 i 2010 roku.
  Sam raport jest niestety tajny ale rzecznik NIK ujawnił jego główną sentencję, Polska zdecydowanie przepłaca za gaz kupowany w Rosji.”
  http://www.pis.org.pl/article.php?id=22322

 154. Pik said

  @ 152
  Kowal ukradł, cygana powiesili.
  Zdrajcy Tusk i Pawlak podpisali kontrakt z Rosją na dostawy gazu po najwyższych cenach, ale winny jest Kaczyński.
  Głupich nie sieją, ale mimo to, skutecznie zachwaszczają każdą glebą.

 155. Guła said

  @152
  http://www.zielonysztandar.com.pl/2012/06/gazowe-klamstwa-pis/

  A może coś o miłości bliźniego i Franciszku. Co?

 156. bib said

  Pik, Gula nie dociera do was, ze ministrem przez ktorego placilismy wyzsze ceny za gaz byl z PIS??!! JASINSKI!!!!!!!!! macie za male mozgi zeby ten fakt przyjac do wiadomosci??? co z wami??? jak mozna dyskutowac z FAKTAMI???? dzis za gaz placimy zdecydowanie mniej dzieki Pawlakowi i Tuskowi!!!! Na to sa dowody!! to nie jest propaganda, to sa FAKTY!!!!! Tusk i Pawlak nie podpisali tego kontraktu a zrobil to minister Jasinski z PIS tlumaczac potem swoja kompromitacje tym, ze nie czytal aneksu z braku czasu!!!!!! Wyzej o tym napisalam wystarczy to przeczytac i przestac pieprzyc glupoty tylko po to by wam sie pod kopulkami zgadzalo z tym co wiecie, bo wiecie tylko to co przedstawia PIS!!! a to co przedstawia PIS jest KLAMSTWEM!!!! Przestancie powielac te KLAMSTWA!!! To wam nie pomoze, daliscie sie zmanipulowac!!! Wiem ze to boli, ale glupota musi bolec!!!!

 157. j said

  A mnie bardzo ciekawi kto juz po zamachu smolenskim podpisywal dokument, w ktorym Polska umarza wielomilionowe dlugi Gazpromu wobec naszego kraju. Kiedy bedzie opublikowany i publicznie przeanalizowany ten dokument?

 158. bib said

  Gula sorry…post wyzej nie byl skierowany do Ciebie:)

 159. I co wy na to? said

  Krótka historia umorzenia 1,2 mld zł. Czyli: Gazprom, bezpieczeństwo energetyczne Polski i katastrofa smoleńska w tle

  http://niewygodne.info.pl/europol_gaz.htm

 160. Prawda nas wyzwoli said

  ad.144
  Tak sie składa, że mieszkam w mieście gdzie jest Politechnika i na niej oczywiście Wydzial Architektury również. Straszne historie krążyły swojego czasu o studentkach architektury. Ponoć zaliczenia robiły w łóżkach swoich wykładowców i może stąd mamy tyle krzywych i koszmarnych budynków z ich pięknych niedouczonych główek i łapek, tak myślę. A to co wyrabiały w akademikach było swoistą legendą w kregach osób zainteresowanych, brrr. Było tam podobno sporo pedofilek i lesbijek. Dlatego ja i moi znajomi szerokim łukiem omijamy panienki, które kończyły architekturę.

 161. Pik said

  Do żydokomuny, zdrajców, kolaborantów oraz innych politycznych prostytutek III Bananowe Republiki !!
  Na stronie głównej Wirtualnej Polonii, w prawym górnym rogu, wisi od kilkunastu lat ten sam rysunek !
  Smutne jest to, że stale aktualny.
  To wasza zasługa.

 162. bp said

  Jak ja się cieszę, że różne Piki, Prawdy…, I co wy…, Uważni…, Buaha… i im podobni, wyjechali z mojego kraju. Intelektualni i emocjonalni popaprańcy, z którymi nie ma sensu nawet dyskutować, bo nic nie rozumieją. Umieją tylko obrażać ludzi, w ten sposób radząc sobie ze swoimi kompleksami. Bip-pozdrawiam, ale odpuść sobie, oni nic nie zrozumieją z tego, co piszesz. Jeżeli ktoś opiera swoje poglądy i wiedzę o Polsce na podstawie propagandowych portali typu niewygodne.pl, to właściwie nie ma co się dziwić, że ma spaczony obraz rzeczywistości. Do tego dochodzi kompletny brak kultury i mamy obraz tych, co tu zieją nienawiścią do wszystkich i wszystkiego.

 163. To się parę spraw wyjaśniło, nie? said

  re/159
  Krótka historia umorzenia 1,2 mld zł. Czyli: Gazprom, bezpieczeństwo energetyczne Polski i katastrofa smoleńska w tle

  Lech Kaczyński był przeciwnikiem umorzenia Gazpromowi 1,2 mld zł długu, jaki rosyjski koncern miał zapłacić spółce kontrolowanej przez polski Skarb Państwa. Donald Tusk był odmiennego zdania. Ten pierwszy zapowiadał powołanie komisji śledczej, gdyby rząd zdecydował się na umorzenie. Wkrótce później zginął w katastrofie smoleńskiej. Ten drugi po dziś dzień zajmuje kluczowe stanowisko w państwie.

  Jesienią 2009 roku Sąd Arbitrażowy w Moskwie nakazał Gazpromowi zapłacenie spółce EuRoPol Gaz (współkontrolowanej wówczas przez polski rząd) kwoty 1,2 mld zł, która wynikała z nieregulowanych od 2006 roku przez rosyjski koncern rachunków za transfer gazu przez terytorium Polski na zachód Europy.

  Dlaczego Sąd Arbitrażowy w Moskwie musiał wydać taki wyrok? W 2006 roku zarząd Gazpromu nagle ogłosił, iż opłaty za tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę są zbyt wysokie. Rosjanie zakwestionowali polskie przepisy, które wymagają, aby w taryfach za transport gazu uwzględnić niewielką dopłatę zależną od wartości majątku firmy (im większy majątek Gazpromu, tym więcej musiał płacić za transfer gazu przez Polskę). Leszek Szymowski – autor artykułu, z którego czerpię informację (tutaj:
  /http://biznes.interia.pl/kraj/news/wielki-brat-rzucil-nas-na-kolana,1609318,4200/)
  – sugerował wręcz, że nagła decyzja zarządu Gazpromu mogła mieć związek ze sprawą likwidacji przez rząd PiS Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI), które miały być „nieformalną rezydenturą rosyjskich służb specjalnych w Polsce”. Oczywiście Sąd Arbitrażowy w takich okolicznościach nie mógł postąpić inaczej i przyznał rację polskiej spółce.

  Pod koniec października 2009 r. polski rząd rozpoczął z Rosjanami negocjacje na temat warunków nowej umowy gazowej, która regulowałaby zasady dostarczania do Polski błękitnego paliwa na kolejne lata. Gazprom postawił warunek: zawrzemy z wami nową umowę, ale wy umorzycie nam 1,2 mld zł długu. Zarówno premier Donald Tusk, jak i ówczesny minister skarbu Aleksander Grad wyrazili aprobatę dla tego pomysłu. Zupełnie odmiennego zdania był prezes EuRoPol Gazu S.A. – Michał Kwiatkowski, który miał powiedzieć, że dopóki pełni funkcję prezesa, nie podpisze dokumentu anulującego dług Gazpromu. Jego stanowisko poparł Jerzy Tabaka – członek zarządu spółki. Kwiatkowski wysłał nawet do ministra Grada list, w którym stwierdził, że umorzenie długu będzie stanowić złamanie polskiego prawa. Grad na list nie odpisał. 11 grudnia 2009 r. przeciwko podpisaniu nowej umowy gazowej na rosyjskich warunkach przewidujących umorzenie 1,2 mld zł długu, opowiedział się ówczesny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło. 14 grudnia 2009 r. Kancelaria Prezydenta oficjalnie poinformowała, że jest przeciwna nowej umowie gazowej z Rosją.

  20 stycznia 2010 r. doszło do nagłego zwrotu akcji. Tego dnia odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu. Efekty tego posiedzenia były takie, że najwięksi przeciwnicy umorzenia długu Gazpromu – prezes Michał Kwiatkowski oraz członek zarządu Jerzy Tabaka, zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. P.o. prezesa został… Aleksandr Miedwiediew – wiceprezes Gazpromu i prezes spółki Gazprom-Export. Konflikt interesów wydawał się być oczywisty – Miedwiediew, będąc wiceprezesem całego Gazpromu oraz prezesem Gazprom-Export (spółka córka zajmująca się eksportowaniem rosyjskiego gazu), miał decydować o umorzeniu 1,2 mld zł wierzytelności EuRoPol Gazu w stosunku do Gazpromu.

  Kancelaria prezydenta Kaczyńskiego, komentując roszady personalne w EuRoPol Gazie, poinformowała, że jeśli dojdzie do umorzenia 1,2 mld zł długu Gazpromowi, zawiadomi prokuraturę oraz zwróci się do Sejmu z wnioskiem o powołanie komisji śledczej. Obóz prezydencki stał się zatem główną przeszkodą na drodze do anulowania długów Gazpromu.

  25 stycznia 2010 r. rząd Donalda Tuska poinformował publicznie, że – jako przedstawiciel Skarbu Państwa (będącego współwłaścicielem EuRoPol Gazu) – zgadza się na umorzenie Gazpromowi długu w wysokości 1,2 mld zł. 27 stycznia potwierdził to wspólny komunikat Gazpromu, PGNiG oraz EuRoPol Gazu. Problem w tym, że statut EuRoPol Gazu wymagał do umorzenia długu zgody całego zarządu, a nie tylko p.o. prezesa, którym od kilku dni był Aleksandr Miedwiediew. Tymczasem wszyscy pozostali członkowie zarządu podzielali stanowisko odsuniętego Michała Kwiatkowskiego i sprzeciwili się rezygnacji z 1,2 mld złotych. Aby „zaradzić” temu problemowi 16 marca zorganizowano posiedzenie Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu, na którym dokonano istotnych zmian statutowych spółki. Uchwalono m. in., że we wszystkich sprawach (w tym także w kwestii umarzania zadłużenia) zarząd EuRoPol Gazu musi podejmować decyzje jednogłośnie, jednakże w razie rozbieżności w jakiejkolwiek sprawie, spór miała rozstrzygać rada nadzorcza. Gdyby radzie nadzorczej nie udało się rozwiązać sporu, należało zwołać walne zgromadzenie akcjonariuszy, czyli Gazpromu oraz kontrolowanego przez Skarb Państwa i podległego jego decyzjom – PGNiG. Ponadto obie spółki będące właścicielem EuRoPol Gazu (Gazprom i PGNiG) miały wskazać równą liczbę członków zarządu. Tydzień później zebrało się walne zgromadzenie akcjonariuszy EuRoPol Gazu, aby zatwierdzić zmiany statutu. Z uwagi jednak na fakt, że nie zostało jeszcze podpisane polsko-rosyjskie międzyrządowe porozumienie o dostawach gazu i zasadach działania EuRoPol Gazu, ogłoszono przerwę w obradach walnego zgromadzenia akcjonariuszy do 20 kwietnia. Warto zauważyć, że w tym okresie doradcy Lecha Kaczyńskiego sugerowali w mediach, że prezydent będzie wnioskował o powołanie komisji śledczej, jeżeli rząd dotrzyma słowa i 1,2 mld zł zostanie Gazpromowi umorzone.

  10 kwietnia 2010 r. prezydent Lech Kaczyński wsiadł na pokład rządowego Tu154M lecącego do Smoleńska… O godz. 8:41 zginął wraz z innymi przeciwnikami umowy gazowej z Rosją.

  18 kwietnia odbył się w Krakowie uroczysty pogrzeb pary prezydenckiej. Na pogrzeb przyjechał prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zgodnie z informacjami dostępnymi <> wraz z prezydentem Rosji do Polski przyjechali także prezes i wiceprezes Gazpromu – Aleksiej Miller oraz Aleksandr Miedwiediew. Dwa dni później odbyło się ponownie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy EuRoPol Gazu, w trakcie którego wybrano nowego prezesa zarządu. Został nim Mirosław Dobrut. Równocześnie ze stanowiska prezesa formalnie odwołano Michała Kwiatkowskiego, a ze stanowiska wiceprezesa – Jerzego Tabakę, którzy nie chcieli umarzać długów Gazpromowi. 21 kwietnia rząd Donalda Tuska ogłosił, że nowa umowa gazowa z Rosją (uwzględniająca umorzenie 1,2 mld zł długu Gazpromu) zostanie podpisana na początku maja. Tak się jednak nie stało. Do gry wkroczyła Bruksela, która widząc co się dzieje wymusiła na Polsce przeprowadzenie ponownych negocjacji z Rosjanami w sprawie umowy gazowej, tym razem z udziałem przedstawiciela Unii Europejskiej. Ostatecznie umowę podpisano 29 października 2010 r. Jej treści nie podano do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że Gazprom będzie dostarczać do Polski gaz do 2037 r. (dzięki Unii Europejskiej skrócono ten okres). Pewne jest także to, że Polska zrezygnowała z 1,2 miliarda zł, które miał zapłacić Gazprom.

  Powstaje pytanie – czy gdyby Lech Kaczyński nie zginął 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, to zdecydowałby się na skierowanie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa działania na szkodę spółki Skarbu Państwa oraz czy zwróciłby się do Sejmu z wnioskiem o powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać czy umorzenie Rosjanom 1,2 mld zł było zgodne z prawem?

  Źródło informacji i cytatów:
  Artykuł Leszka Szymowskiego (Gazeta Finansowa) pt.: „Wielki brat rzucił nas na kolana!”
  /http://biznes.interia.pl/kraj/news/wielki-brat-rzucil-nas-na-kolana,1609318,4200/

  opublikowany 19 marca 2011 na portalu Interia.pl

  http://niewygodne.info.pl/europol_gaz.htm

 164. j said

  Rozumiem, ze Bip i Bp po wykonaniu zadania grzecznie opuszcza to miejsce. Premii niestety chyba nie dostana, bo ani plucie na Kosciol ani ich prawdy o Jedwabnem nie znalazly tu wdziecznych sluchaczy. Takie zycie.
  Bye bye Bip and Bp
  Do milego niezobaczenia 🙂

 165. Guła said

  @158
  Chcesz mnie przekabacić? To udowodnij ze raport NiK jest mniej wiarygodny od informacji z Zielonego Sztandaru którą to informaację starym sposobem zaprezentowałaś (imputując) jako swój własny tekst. Zresztą, ten teks to poplatane z pomieszaniem (w twoim stylu) i nic a nic nie trzyma się ku py. Jest ple psie bzidzie w porównaniu z awizowanym raportem NiK. Poza tym mleko już się rozlało.

  Wypadła również budowa elektrowni atomowej na Litwie, oraz węglowa w Kraju na działalność której wbrem temu co twierdzisz PiS otrzymał bonifikatę na CO2.
  Nie ma też gazoportu.
  Uś jacy jesteście zdolni.

 166. Adam Michnik ostrzega przed Grzegorzem Braunem said

  „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” Wojciecha Sumlińskiego powinny być lekturą obowiązkową dla wszystkich Polaków. Chazarzy polscy zwolnieni z tego obowiązku.

 167. Buahahahaha! said

  Krótka historia umorzenia 1,2 mld zł. Czyli: Gazprom, bezpieczeństwo energetyczne Polski i katastrofa smoleńska w tle
  bezpośredni link do tekstu | wpis nr 223 – 31/10/2012

  Lech Kaczyński był przeciwnikiem umorzenia Gazpromowi 1,2 mld zł długu, jaki rosyjski koncern miał zapłacić spółce kontrolowanej przez polski Skarb Państwa. Donald Tusk był odmiennego zdania. Ten pierwszy zapowiadał powołanie komisji śledczej, gdyby rząd zdecydował się na umorzenie. Wkrótce później zginął w katastrofie smoleńskiej. Ten drugi po dziś dzień zajmuje kluczowe stanowisko w państwie.

  Jesienią 2009 roku Sąd Arbitrażowy w Moskwie nakazał Gazpromowi zapłacenie spółce EuRoPol Gaz (współkontrolowanej wówczas przez polski rząd) kwoty 1,2 mld zł, która wynikała z nieregulowanych od 2006 roku przez rosyjski koncern rachunków za transfer gazu przez terytorium Polski na zachód Europy.

  Dlaczego Sąd Arbitrażowy w Moskwie musiał wydać taki wyrok? W 2006 roku zarząd Gazpromu nagle ogłosił, iż opłaty za tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę są zbyt wysokie. Rosjanie zakwestionowali polskie przepisy, które wymagają, aby w taryfach za transport gazu uwzględnić niewielką dopłatę zależną od wartości majątku firmy (im większy majątek Gazpromu, tym więcej musiał płacić za transfer gazu przez Polskę). Leszek Szymowski – autor artykułu, z którego czerpię informację (tutaj) – sugerował wręcz, że nagła decyzja zarządu Gazpromu mogła mieć związek ze sprawą likwidacji przez rząd PiS Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI), które miały być „nieformalną rezydenturą rosyjskich służb specjalnych w Polsce”. Oczywiście Sąd Arbitrażowy w takich okolicznościach nie mógł postąpić inaczej i przyznał rację polskiej spółce.

  Pod koniec października 2009 r. polski rząd rozpoczął z Rosjanami negocjacje na temat warunków nowej umowy gazowej, która regulowałaby zasady dostarczania do Polski błękitnego paliwa na kolejne lata. Gazprom postawił warunek: zawrzemy z wami nową umowę, ale wy umorzycie nam 1,2 mld zł długu. Zarówno premier Donald Tusk, jak i ówczesny minister skarbu Aleksander Grad wyrazili aprobatę dla tego pomysłu. Zupełnie odmiennego zdania był prezes EuRoPol Gazu S.A. – Michał Kwiatkowski, który miał powiedzieć, że dopóki pełni funkcję prezesa, nie podpisze dokumentu anulującego dług Gazpromu. Jego stanowisko poparł Jerzy Tabaka – członek zarządu spółki. Kwiatkowski wysłał nawet do ministra Grada list, w którym stwierdził, że umorzenie długu będzie stanowić złamanie polskiego prawa. Grad na list nie odpisał. 11 grudnia 2009 r. przeciwko podpisaniu nowej umowy gazowej na rosyjskich warunkach przewidujących umorzenie 1,2 mld zł długu, opowiedział się ówczesny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło. 14 grudnia 2009 r. Kancelaria Prezydenta oficjalnie poinformowała, że jest przeciwna nowej umowie gazowej z Rosją.

  20 stycznia 2010 r. doszło do nagłego zwrotu akcji. Tego dnia odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu. Efekty tego posiedzenia były takie, że najwięksi przeciwnicy umorzenia długu Gazpromu – prezes Michał Kwiatkowski oraz członek zarządu Jerzy Tabaka, zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. P.o. prezesa został… Aleksandr Miedwiediew – wiceprezes Gazpromu i prezes spółki Gazprom-Export. Konflikt interesów wydawał się być oczywisty – Miedwiediew, będąc wiceprezesem całego Gazpromu oraz prezesem Gazprom-Export (spółka córka zajmująca się eksportowaniem rosyjskiego gazu), miał decydować o umorzeniu 1,2 mld zł wierzytelności EuRoPol Gazu w stosunku do Gazpromu.

  Kancelaria prezydenta Kaczyńskiego, komentując roszady personalne w EuRoPol Gazie, poinformowała, że jeśli dojdzie do umorzenia 1,2 mld zł długu Gazpromowi, zawiadomi prokuraturę oraz zwróci się do Sejmu z wnioskiem o powołanie komisji śledczej. Obóz prezydencki stał się zatem główną przeszkodą na drodze do anulowania długów Gazpromu.

  25 stycznia 2010 r. rząd Donalda Tuska poinformował publicznie, że – jako przedstawiciel Skarbu Państwa (będącego współwłaścicielem EuRoPol Gazu) – zgadza się na umorzenie Gazpromowi długu w wysokości 1,2 mld zł. 27 stycznia potwierdził to wspólny komunikat Gazpromu, PGNiG oraz EuRoPol Gazu. Problem w tym, że statut EuRoPol Gazu wymagał do umorzenia długu zgody całego zarządu, a nie tylko p.o. prezesa, którym od kilku dni był Aleksandr Miedwiediew. Tymczasem wszyscy pozostali członkowie zarządu podzielali stanowisko odsuniętego Michała Kwiatkowskiego i sprzeciwili się rezygnacji z 1,2 mld złotych. Aby „zaradzić” temu problemowi 16 marca zorganizowano posiedzenie Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu, na którym dokonano istotnych zmian statutowych spółki. Uchwalono m. in., że we wszystkich sprawach (w tym także w kwestii umarzania zadłużenia) zarząd EuRoPol Gazu musi podejmować decyzje jednogłośnie, jednakże w razie rozbieżności w jakiejkolwiek sprawie, spór miała rozstrzygać rada nadzorcza. Gdyby radzie nadzorczej nie udało się rozwiązać sporu, należało zwołać walne zgromadzenie akcjonariuszy, czyli Gazpromu oraz kontrolowanego przez Skarb Państwa i podległego jego decyzjom – PGNiG. Ponadto obie spółki będące właścicielem EuRoPol Gazu (Gazprom i PGNiG) miały wskazać równą liczbę członków zarządu. Tydzień później zebrało się walne zgromadzenie akcjonariuszy EuRoPol Gazu, aby zatwierdzić zmiany statutu. Z uwagi jednak na fakt, że nie zostało jeszcze podpisane polsko-rosyjskie międzyrządowe porozumienie o dostawach gazu i zasadach działania EuRoPol Gazu, ogłoszono przerwę w obradach walnego zgromadzenia akcjonariuszy do 20 kwietnia. Warto zauważyć, że w tym okresie doradcy Lecha Kaczyńskiego sugerowali w mediach, że prezydent będzie wnioskował o powołanie komisji śledczej, jeżeli rząd dotrzyma słowa i 1,2 mld zł zostanie Gazpromowi umorzone.

  10 kwietnia 2010 r. prezydent Lech Kaczyński wsiadł na pokład rządowego Tu154M lecącego do Smoleńska… O godz. 8:41 zginął wraz z innymi przeciwnikami umowy gazowej z Rosją.

  18 kwietnia odbył się w Krakowie uroczysty pogrzeb pary prezydenckiej. Na pogrzeb przyjechał prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zgodnie z informacjami dostępnymi <> wraz z prezydentem Rosji do Polski przyjechali także prezes i wiceprezes Gazpromu – Aleksiej Miller oraz Aleksandr Miedwiediew. Dwa dni później odbyło się ponownie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy EuRoPol Gazu, w trakcie którego wybrano nowego prezesa zarządu. Został nim Mirosław Dobrut. Równocześnie ze stanowiska prezesa formalnie odwołano Michała Kwiatkowskiego, a ze stanowiska wiceprezesa – Jerzego Tabakę, którzy nie chcieli umarzać długów Gazpromowi. 21 kwietnia rząd Donalda Tuska ogłosił, że nowa umowa gazowa z Rosją (uwzględniająca umorzenie 1,2 mld zł długu Gazpromu) zostanie podpisana na początku maja. Tak się jednak nie stało. Do gry wkroczyła Bruksela, która widząc co się dzieje wymusiła na Polsce przeprowadzenie ponownych negocjacji z Rosjanami w sprawie umowy gazowej, tym razem z udziałem przedstawiciela Unii Europejskiej. Ostatecznie umowę podpisano 29 października 2010 r. Jej treści nie podano do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że Gazprom będzie dostarczać do Polski gaz do 2037 r. (dzięki Unii Europejskiej skrócono ten okres). Pewne jest także to, że Polska zrezygnowała z 1,2 miliarda zł, które miał zapłacić Gazprom.

  Powstaje pytanie – czy gdyby Lech Kaczyński nie zginął 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, to zdecydowałby się na skierowanie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa działania na szkodę spółki Skarbu Państwa oraz czy zwróciłby się do Sejmu z wnioskiem o powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać czy umorzenie Rosjanom 1,2 mld zł było zgodne z prawem?

 168. bp said

  Do J. O czym ty piszesz? Mierzysz innych swoją miarą najwyraźniej i sam knujesz tu za kasę. Porażka.

 169. z sieci said

  „Pierwszym sygnałem nadchodzących zmian, których celem jest, żeby wszystko zostało po staremu, jest możliwość rezygnacji prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki. Marek Belka, szczęśliwy posiadacz aż dwóch pseudonimów operacyjnych nadanych przez SB, nie wyklucza rezygnacji zarówno przed końcem swojej własnej kadencji, ale i przed końcem kadencji prezydenta Komorowskiego, która, jak wiadomo, skończy się wraz z zaprzysiężeniem nowego prezydenta 6 sierpnia. Rezygnacja prezesa Belki umożliwiłaby prezydentu Komorowskiemu mianowanie wskazanego przez razwiedkę prezesa NBP na następną, 6-letnią kadencję, co nie tylko ograniczyłoby prezydentowi Dudzie swobodę manewru, ale i stanowiło gwarancję dla interesów i lodów ponakręcanych przez naszych okupantów.”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3398

 170. z youtube said

  Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun o Żydach i
  Sprzedaży Lasów Państwowych 2015

 171. Uważny Obserwator said

  @167
  To odchodzące od formalnej władzy zaprzaństwo zajmuje się li i jedynie zabezpieczaniem swoich teraźniejszych interesów, wszędzie gdzie to tylko możliwe.
  Tak będzie się działo do 6 sierpnia, to jest ich teraz najważniejszy interes.
  Obsadzanie kadencyjnych synekur, tworzenie ustaw parlamentarnych niezgodnych z Konstytucją i mających siłę sprawczą, to wszystko po to, by w nadchodzącym czasie umożliwić sobie krecią robotę wobec nowej władzy, jako wentyle bezpieczeństwa w razie zagrożeń.

 172. z youtube said

  Żydowski desant na Europę Środkową

 173. z youtube said

  Zdjęcie chłopięcia a późniejszego zdrajcy narodu, sprzedawczyka i kolaboranta Stefana Niesiołowskiego do sporządzonej już listy sprzedawczyków, zdrajców narodu i kolaborantów.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jak-wygladali-politycy-w-dziecinstwie/lec5s0

 174. z youtube said

  Kilkuset morderców rządzi Polską – wywiad z W. Sumlińskim w NY

 175. z youtube said

  2014 12 18 Przesłuchanie prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. afery marszałkowej CZ.1

 176. z monitorapolskiego said

  czaro
  31 maja 2015

  BRICS się rozwija a Imperium Chaosu zwija

  Tylko dlaczego tak mało mówi się o tym w Polsce?

  Wiosna tego roku, oprócz starych problemów zwiazanych z Bliskim wschodem i Ukrainą przyniosła jednak kilka bardzo pozytywnych wiadomości.

  W kwietniu Moskwę odwiedziła pani Prezydent Argentyny Cristina Kirchner i zawarła mnóstwo porozumień handlowych.
  Następnym ciekawym wydarzeniem byla wizyta chinskiego premiera w Brazylii, gdzie zawarto porozumienia na 53 mld$.
  Razem daje to 250 mld$ zaplanowanych na następne dziesięć lat. Wiekszość tych pieniędzy zostanie zainwestowana w infrastrukturę. Takim sztandarowym projektem ma być budowa kolei łączącej Atlantyk z Pacyfikiem, skąd będzie można eksportować brazylijskie (i nie tylko brazylijskie) towary do Azji.
  Sama budowa lini, łączącej brazylijski port Santos z peruwiańskim Ilo będzie już wielkim wydarzeniem gospodarczym.
  Budowa kanału w Nikaragui, większego i głębszego niż Panamski to następny przykład gwałtownego rozwoju krajów BRICS, które skutecznie wkładają kij w szprychy dotychczasowemu hegemonowi czyli USA razem z jego, bliskim już upadkowi systemem finansowym opartym na drukowaniu zielonych papierków bez pokrycia a slużących w wiekszości do finansowania łupieżczych wojen USA.

  Trzy główne kraje Ameryki Południowej – Brazylia, Argentyna i Wenezuela były świadkami i obiektami prób destabilizacji inicjowanych właśnie przez USA, które doskonale sobie zdają sprawę z katastroficznych dla siebie skutków takich więzi handlowych, politycznych i finansowych.

  Wenezuela została obłożona przez USA sankcjami i jest uznawana za „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” (sic!).
  Argentyna co chwilę musi odpierać ataki sępich, spekulacyjnych funduszy światowych banksterów, którzy uzyskują sankcje przed amerykańskimi sadami.
  Brazylia od 2013 roku praktycznie zamroziła stosunki z USA po aferze szpiegowskiej z udziałem osławionej NSA (skąd my to znamy?…).

  Długo można wymieniać nowe inicjatywy gospodarcze podejmowane w ramach BRICS. Tylko dlaczego tak mało mówi sie o tym w Polsce? Czy już do końca świata mamy być skazani na wątpliwe „sojusze” z USA i ich wasalami z Europy zachodniej (dla których z kolei my jesteśmy wasalami)?

  W zbliżajacych się wyborach jest szansa na jakiś przełom. Ugrupowanie Pawła Kukiza może zgarnąć nawet więce głosów niż sam Kukiz w wyborach prezydenckich. Warto byłoby, żeby ten kierunek zmian włączył do swojego programu gospodarczego. Odzyskanie suwerenności gospodarczej przełoży się później na suwerenność polityczną. Na razie innej drogi nie ma.
  Cały istniejący system polityczny jest gwarantem obecnego układu euroatlantyckiego, który wali sie na naszych oczach.
  Czas zmienić dziurawą, tonącą łódź na solidną szalupę. To na początek bo stać nas na piękny statek.

 177. bib said

  buhahahahaha
  ————————————————
  Wystarczy. Wy… pad. Admin
  Sprzątamy.
  ———————————————
  buhahahahaha

 178. bib said

  Wystarczy. Wy… pad.

 179. Art said

  Do głosujących na Andrzeja Dudę:nie tylko wybraliśmy godnego prezydenta,ale również ocaliliśmy życie Wojciecha Sumlińskiego.I wielu innych.Jak wiemy,Bul i jego prowadzący nie przebaczają.Teraz będą musieli.

 180. Kapsel said

  Bożena Dykiel w programie na żywo: TVN pożydził na kalendarz

  http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/418394,bozena-dykiel-w-programie-na-zywo-powiedziala-ze-tvn-pozydzil-na-kalendarz.html

  Dykiel i jej „pożydzić” to tylko wierzchołek góry lodowej

 181. Uważny Obserwator said

  Tym razem zabrakło sutenera Fibaka na liście kolaborantów z powodów, tu link:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/485362,lista-nazwisk-komitetu-poparcia-bronislawa-komorowskiego.html

 182. Uważny Obserwator said

  tu uściślony link o figlarnym Wojtku
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/429230,afera-obyczajowa-z-wojciechem-fibakiem.html

 183. PTRIOTA-TKA....Z POKOLEŃ NA POKOLENIA said

  W KILKU SŁOWACH !!!! WON ANTYPOLACZKI SPRZEDAWCZYKI MOJEJ OJCZYZNY WON!!!!! Z BRUDNYMI ŁAPAMI !!!!! ZOSTAŃCIE OKRYCI HAŃBĄ NA WIEKI !!!!!
  „BÓG CHONOR OJCZYZNA”

 184. ..CHONOR OJCZYSNA CHONOR OJCZYSNA CHONOR ALE LUJA ALE LUJA

 185. takim zdrajcą duma być, historia oceni dobrą zmiane!!!

 186. Heniek said

  Wszystko OK, ale w zwiazku z tym i wedlug jakich kryteriow powstala ta lista?
  Pytam serio, bez zadnego podtekstu i szukania drugiego dna.
  Odpowie mi ktos z teorcow tej listy; jak chlopowi na roli…

 187. zygmunttrzeciwaza said

  jak i gdzie załatwić, żeby dopisać swoje nazwisko do listy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: