Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Humer, Umer – jedna rodzina…

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-06-17

Przypominamy materiał publikowany  3/4/2013 11:29  Musisz to zobaczyć Lemingu, byś nie mówił, że nie wiedziałeś, a to z prostego powodu, że dowody, filmy, zdjęcia dotyczące tej publikacji znikają w dziwny sposób z netu. Więc jak mówią Rosjanie – vous voilà.

A teraz popłacz trochę przy kradzionej poezji p.Humer

Włodek Kuliński/Wirtualna Polonia

Nowy link, zobacz tutaj:

W kulturze chrześcijańskiej nie ma zwyczaju obciążania dzieci grzechami przodków, jednak nie mogę się oprzeć chęci przedstawienia zaskakującego dla mnie przypadku Magdy Umer, znanej artystki, która okazała się być skoligacona z ubeckim rodem Humerów. Na tę zaskakująca dla mnie informację trafiłem zupełnie przypadkowo, czytając o Adamie Humerze, sadyście i dzielnym ubeku, mającym na sumieniu niepoliczone ofiary, którego butną i kpiarską twarz pamiętam z relacji telewizyjnych z procesu w latach 90tych.Po casusie Magdy Umer uderzająca jest dla mnie doszczętnie dobijająca konstatacja, jak nasycone koligacjami ubeckimi są nasze elity – zarówno polityczne, jak i artystyczne (nie wspominając o biznesowych). Właściwie nie podlega dyskusji teza, że rok 1989 nie stał się żadną granicą władztwa i wpływów komunistów, co zgodnie co jakiś czas przypominają „prawicowi oszołomi”, wyszydzani przez  zainteresowany zachowaniem status quo salon beneficjentów Okrągłego Stołu. To jest niepodważalny fakt, którego medialna omerta  michnikowszczyzny, walterowszczyzny i solorzczyzny nie zmieni w żaden sposób.

Nic nie jest takie, jakim wydawało się być w czasie okrągłostołowej euforii!

Utalentowana poetka Agnieszka Osiecka, wyszła za Daniela Passenta, komuszego propagandystę, będącego do dziś dla wielu autorytetem dziennikarskim.Jerzy Urban dorobił się po 90. roku dziesiątków milionów majątku na pluciu we wszystko, co nie jest czerwone. Komunistyczny aparatczyk i aktywista, Aleksander Kwaśniewski, został dwukrotnie Prezydentem RP i pozostaje do dziś ulubieńcem Polaków. Włodzimierz Cimoszewicz, syn ubeckiego kata, pełni rolę politycznego głosu sumienia różowego, niezatapialnego salonu. Henryka Bochniarz przemalowuje się  z partyjnej działaczki w obrzydliwe majętną, naczelną nadwiślańską liberałkę i biznesmenkę. Danuta Hübner zum Młynarska, polska komisarz w Unii Europejskiej, wywodząca się z rodziny komunistycznych morderców, dorabiająca się milionów euro  majątku z kieszeni europejskiego, również polskiego, podatnika, a której życiorys w Wikipedii zaczyna się w 1970 roku.Monika Olejnik,  córka wysokiego oficera peerelowskiego MSW, zatrudniająca się w radiowej Trójce w czasie, gdy w proteście przeciwko poczynaniom komunistów w stanie wojennym odchodzili z niej wszyscy uczciwi ludzie. Obecna Pierwsza Dama, Anna Komorowska, co do której rodziców istnieją poważne przesłanki, że pracowali dla powojennych stalinowskich służb bezpieczeństwa. Czesław Kiszczak, „człek honoru” i oficer Informacji Wojskowej, którego młodzieńcza biografia dzielnego egzekutora żołnierzy polskiego państwa podziemnego jest skrzętnie ukrywana przez Michnika i ferajnę. Jaruzelski Wojciech, prawdopodobna enkawudowska matrioszka, z honorami przyjmowany jako nestor polskiej polityki przez obecnego rezydenta w Pałacu Prezydenckim – Bronisława Komorowskiego.

Dziesiątki, setki, tysiące i dziesiątki tysięcy przeróżnych komunistycznych – lub wyrosłych z komunistycznego pnia – świń, sytych, wykształconych i otłuszczonych peerelowskim luksusem zza żółtych firanek, zajmujących dzięki, jak się okazuje, największemu oszustwu w polskich dziejach najnowszych, najwyższe stanowiska w polityce. Usadowionych w biznesie lub wykorzystujących skutecznie i z sukcesem swoje niezaprzeczalne czasem talenty artystyczne czy kulturalne. Okupujących rektoraty i dziekanaty polskich uczelni, dobrze płatne stołki w administracji państwowej. Wykorzystujących każdą najmniejszą możliwość przekazania swego władztwa, wpływów i majątku swoim dzieciom wedle jakże zaciekle zwalczanej przez ich bolszewickich przodków zasady dziedziczenia tytułów szlacheckich.

Naprzeciw nich stoją miliony zwykłych Polaków, szarpiących się każdego dnia z syfiarską, medialnie lukrowaną i kolorowaną kolejnymi centrami handlowymi, postkomunistyczną rzeczywistością, dziadujących na wieczny kredyt, intuicyjnie i z beznadziejnym przygnębieniem wyczuwających, gdzie ich miejsce w drabinie społecznej. Polaków en masse uczonych niezliczonymi przykładami, że aby się wybić i awansować, trzeba się skurwić i ześwinić.

Oto co znalazłem w komentarzach na blogu Magdy Umer (pisownia oryginalna):

„(…) Magda Umer nie jest córką Adama Humera tylko jego bratanicą. Ojciec pani Magdy Umer to brat rodzony Adama Humera (Edward), obydwaj przed II wojną należeli do komunistycznych partii Polski i Ukrainy, które miały na swoich sumieniach zamachy terrorystyczne na pracownikach urzędów państwowych i administracji państwowej II RP oraz na żołnierzach oficerach Wojska Polskiego, należał również do niemieckiej organizacji (Adam Humer) „Funk” oraz do ukraińskiej partii komunistycznej. Ojciec pani Magdy Umer był funkcjonariuszem informacji wojskowej we wojsku ludowym, on również miał na swoim sumieniu życie wielu Polaków, tak jak jego brat zwyrodnialec, który sam katował Polaków w czasie przesłuchań. Ich ojciec Wincenty Humer został zabity z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego po wojnie za to co robił przed wojną, a przede wszystkim za to co robił po wojnie – z ramienia PPR-u przeprowadzał w tamtych rejonach gdzie cała ta rodzinka mieszkała reformę rolną. Wyrok wykonano na nim w dniu 31 maja 1946 r. został zabity w Kmiczynie. To samo dotyczyło Adama Humera i Edwarda (H)Umera jego rodzonego brata, na których były również wydane wyroki śmierci przez PPP tylko nie zdążono ich wykonać, a to wszystko działo się w okolicach Tomaszowa Lubelskiego ich dwie siostry też uciekły z okolic Tomaszowa Lubelskiego, były propagandzistkami PPR-u na tamtych terenach. Niezła cała rodzinka.

Problem polega na tym, że pani Magda Umer we wszystkich swoich oświadczeniach na ten temat, oznajmiała że nie miała nic wspólnego z ubecją/esbecją ani z samym Adamem Humerem co jest oczywiście haniebnym kłamstwem. Pani Magda należała do Krzywego Koła, była uczennicą licem im. Gottwalda, do którego w tamtych czasach mogli uczęszczać tylko dzieci, ubeków i partyjniaków, nikt inny.

Natomiast pan Edward (H)Umer za swoje zbrodnie nie poniósł żadnej kary, (…) sam Adam Humer dostał za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim siedem lat więzienia, to jedyny komunistyczny zbrodniarz, który tak naprawdę poniósł jakąkolwiek karę w Polsce po 1989 roku za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim zaraz po wojnie, być może z tego powodu, że nie miał korzeni żydowskich. Humerowie mieli pochodzenie niemieckie, mieli tylko żony żydówki stąd może ten wyrok dla niego, zresztą w połowie odsiadki został wypuszczony z więzienia z powodu złego stanu zdrowia. Nigdy za swoje zbrodnie Adam Humer nikogo nie przeprosił i nie wyraził za to swojej skruchy. To samo dotyczy Magdy Umer, która nigdy nie przeprosiła Polaków za to co robił jej ojciec oraz jej stryj.

Polecam film o Adamie Humerze, do którego pani Magda Umer robi się coraz bardziej podobna fizycznie; w tym filmie są urywki procesu nad Adamem Humerem i zeznania świadków o tym co wyprawiał Adam Humer, m. in. Stanisława Skalskiego, który był katowany przez tego zwyrodnialca w czasie przesłuchań w więzieniu mokotowskim:

http://www.youtube.com/watch?v=u4v-l4PNro0  (usunięto z youtube)

Cóż więcej dodać?

Przypadek?

http://misqot.nowyekran.pl/post/13806,humer-umer-jedna-rodzina (Już niedostępny)

* * *

Na koniec coś do poczytania w wolnej chwili.

W. K.   podpis

Komentarzy 16 do “Humer, Umer – jedna rodzina…”

 1. NC said

  Żydówka Magda Umer, najlepsza przyjaciółka aktorki Krystyny Jandy…

 2. Analityk said

  Żydobolszewia, komuchy i lewactwo w Polsce dobrą nauke wyciągnęli z tego co powiedział Orwell „Kto kontroluje przeszłość ten kontroluje przyszłość, a kto kontroluje teraźniejszość kontroluje przeszLość” i oni mając kontrole nad teraźniejszością – za zgodą i przy biernej postawie Polaków – czynią to w co będą wierzyć przyszłe pokolenia Polaków, jaka będą znali historie i komu bedą stawiać pomniki.
  Ludzie odchodzą/umierają a ci kłamcy piszą historię na nowo i produkują filmy np. osobnik o nazwisku Wajda wysługujący sie tym draniom w których prawych Polaków wdeptują w ziemię a kreują na bohaterów nieznane zupełnie osoby, które są im spolegliwe. Wajda nakręcił film, gdzie z pani Anny Walentynowicz, która była motorem strajku w stoczni uczynił popychło Wałęsy, który był w rzeczywistości hamulcowym tego strajku i kapusiem bezpieki. Mało tego w filmie zrobiony z nijakiej pani Krzywonos bohatera – chyba dlatego, że jest za pan brat z Jolantą Kwaśniewską – a z wypowiedzi p.Anny Walentynowicz wiadomo, że taka osoba w ogóle nie była w kierownictwie straju.
  http://www.fakt.pl/historyk-slawomir-cenckiewicz-o-filmie-andrzeja-wajdy,artykuly,419625,1.html

 3. Anzelm said

  Tak Panie Analityku, niech każdy wie kim jest, ale . . .

  Jak ich na ulicy spotkać, jak tych bydlaków namierzyć?

  Oni jak człowiek – podobni . . .

  więc obserwujmy hieny, a szybko po padlinę skoczą!

  Taki nasz los, Polak-Matki Bożej poddany!

  Musi być jednoznaczny!

  Nie tak jak oni.

  PS. Pani Humer jest potworem , a nie kobietą, pomimo lej . . .

  image, ha ha

  poezja śpiewana po polsku – Polakom!

  Ból boli i boleć nie przestaje . . .

 4. Shadowman said

  Dlatego poszukuję Polaków-patriotów, którzy walczyli przeciwko żydom ZBROJNIE, aby bronić Naród i Ojczyznę. Jeżeli znacie takich bohaterów – podzielcie się nimi.

 5. z sieci said

  Ci najważniejsi ubecy żydowskiego pochodzenia, albo jak niektórzy piszą wprost: Żydzi, nigdzie nie wyjechali, żyli w Polsce dalej, i to długo – niektórzy dożyli nawet koniec jedności w „Solidarności” po 1989 r. i obserwowali zapowiadający się w III RP powrót postkomunistach elit do władzy
  http://www.nowemiasto.com.pl/ti/kampania-antysemicka-1968.htm

 6. j said

  Zgoda, Magda Umer nie jest winna temu, ze jej tatus i stryj byli zydowskimi bestiami w ludzkiej skorze.
  Zgoda, nie jest tez winna, ze mogla zrobic kariere artystyczna szybciej i lepiej od bardziej utalentowanych kolezanek o polskim a nie zydowskim rodowodzie.
  Zgoda, ladnie spiewa. I daj jej Boze – niech dalej spiewa.
  Ale kuzwa, niech przestanie spiewac o malych zydziatkach z Belzca, ktore zamordowali polscy antysemici. Bo to kuzwa, juz jest hutzpa nad hutzpami.
  Bo te wszystkie rezyserowane pogromy organizowal wlasnie jej tatus i jej stryj, kuzwa! Ostatnio publicznie mowil o tych zorganizowanych prowokacjach Grzegorz Braun.

  PS. Z niecierpliwoscia czekam kiedy Magda Umer pelnym glosem wyspiewa tekst Juliana Kronhausera ( a moze w konkursie Eurowizji?) o tym jak to polscy zolnierze, z polskimi orzelkami na czapkach, skutecznie dobijali male zydowskie dziewczynki. Metalowymi rurkami.

 7. j said

  PS.PS. Pelny tekst tej patriotycznej piesni moze Magdzie Umer przekazac tesc przyszlego prezydenta Polski.

 8. Valdi said

  ad.6. …dopisek: metalowymi rurkami, na odlew!.

 9. Piotrx said

  „… należała do Krzywego Koła, była uczennicą licem im. Gottwalda, do którego w tamtych czasach mogli uczęszczać tylko dzieci, ubeków i partyjniaków, nikt inny”

  Układ
  http://www.krajski.com.pl/810skuklad.html

  „W 1955 r. powstaje w mieszkaniu Ewy i Juliusza Garzteckich, przy ulicy Krzywe Koło na Starym Mieście w Warszawie Klub Krzywego Koła. „Istnieją poważne powody” – pisze Witold Jedlicki – „żeby przypuszczać, że Klub Krzywego Koła był powołany do życia w roku 1955 nie tylko nie wbrew władzom – i to władzom policyjnym – ale raczej za ich wyraźną zachętą”. Garzteccy byli członkami partii. Ponadto Garztecki był pracownikiem Informacji Wojskowej. Wśród założycieli Klubu były osoby związane z samym Komitetem Centralnym PZPR. Gdy pod koniec działalności Klubu jego członkowie poprosili prof. Stefana Żółkiewskiego o wzięcie udziału w jakiejś inicjowanej przez Klub akcji powiedział on: „Nie będę nawet o słuszne cele jednoczył się z policją”.
  Aleksander Małachowski przyznaje w swoich wspomnieniach, że wiele osób twierdziło w tamtych latach, iż „sponsorem politycznym Klubu był Komitet Centralny PZPR”.
  O historii Klubu Krzywego Koła, udziale w nim masonów i przyszłej tzw. demokratycznej opozycji, roli jaką odegrał tam przyszły Wielki Mistrz Jan Józef Lipski (który właśnie w tym Klubie został skaptowany do masonerii), który był zarazem liderem tej opozycji pisałem obszernie w swoich książkach o masonerii. W tym miejscu trzeba by zatem tylko przypomnieć i podkreślić, że Klub Krzywego Koła stał się, jak wszystko na to wskazuje, tym miejscem, w którym kosmopolityczna i pragmatyczna część elit PZPR dogadywała się wstępnie z masonerią na temat Układu sił i podziału władzy w Polsce po, spodziewanym już wtedy, upadku komunizmu. Ten Układ reprezentowały z opozycyjnej strony środowiska tworzące loże obrządku szkockiego, KSS KOR, a potem Unię Wolności. Tkwił w nim i to praktycznie od dziecka Adam Michnik (Lipski przyprowadził go do Klubu Krzywego Koła jako aktywnego społecznie ucznia szkoły podstawowej). Układ ten funkcjonuje do dnia dzisiejszego.”

 10. Cute Kid said

  „Utalentowana poetka Agnieszka Osiecka, wyszła za Daniela Passenta”. Tak, ale najpierw wyszla za maz za Wojciecha Frykowskiego, tego samego co zostal zamordowany w domu Polanskiegow USA przez Mansona . Czyli: ta sam g….. niana sitwa w kolko krecaca sie w tym samy g….nianym przereblu.

 11. Cute Kid said

  Re 1:

  …tez zydowki

 12. Kapsel said

  ad. 9

  …..Wielki Mistrz Jan Józef Lipski …

  Jan Józef Lipski to kolejny ważny kolega Jadwigi.W latach 90., już po śmierci Lipskiego, Jadwiga Kaczyńska opracuje bibliografię wszystkich jego publikacji. Maria Lipska: – Jadwiga bardzo lubiła mojego męża. Można powiedzieć, że była jego fanką. Wiedziała, że nie ma chętnych do zrobienia tej bibliografii, więc mimo złego stanu zdrowia sama wzięła się za tę pracę.

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/212483,1,kaczynscy-lech-i-jaroslaw.read

 13. Kapsel said

  ad.12

  Jan Józef Lipski był częstym gościem w domu Kaczyńskich. Możemy przeczytać w artykule „Życie gwiazd / Znani i lubiani” wywiad z Jadwigą Kaczyńską: „Pamiętam, jak Jan Józef Lipski, z którym byłam w bliskich kontaktach, zwykł pytać chłopców: „A czytaliście to czy tamto? ”http://polki.pl/zycie_gwiazd_znaniilubiani_artykul,10002384,2.html
  Pani Jadwiga Kaczyńska napisała monografię bibliograficzną (jest do kupienia), J.J.Lipskiego

  http://thot.neon24.pl/post/14014,zydy-i-chamy-czy-taki-podzial-istnieje-dzisiaj

 14. Ali Baba said

  ad 10 „Wojciecha Frykowskiego, tego samego co zostal zamordowany w domu Polanskiegow USA przez Mansona . ??? FRYKOWSKI ZOSTAŁ ZAMORDOWANY NIE DALEKO OD WARSZAWY…w ;posiadłości A. Wajdy. W tym czasie była tam Karolina córka Wajdy!! W USA została zamordowana żona S. Tate, żona Polańskiego..!!

 15. NC said

  Bartłomiej Frykowski (+40 l.) został zadźgany nożem 8 czerwca 1999 w posiadłości Karoliny Wajdy (córki Andrzeja Wajdy) w Głuchach (dworek rodzinny Cypriana Kamila Norwida). Spawę zatuszowano, uznano, że Bartłomiej popełnił samobójstwo, dźgając się nożem.
  Kilka pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Kto wytarł ślady na trzonku noża? Dziwi też fakt, dlaczego na podłodze nie stwierdzono śladów krwi. W tajemniczych okolicznościach zaginął telefon komórkowy Frykowskiego, a w bilingach nie ma śladu kontaktów operatora z jego znajomymi, które miał wykonać tego feralnego dnia. Co ciekawe, zniknęły także zapisy rozmów Karoliny Wajdy z policją i pogotowiem. Nie ma też śladu po młodym dziennikarzu, który twierdził, że w dworku oprócz Bartka Frykowskiego, Karoliny Wajdy i jej znajomej Katarzyny była jeszcze czwarta osoba.

  9 sierpnia 1969 roku, czyli 30 lat wcześniej w Beverly Hills zginął ojciec Bartłomieja, Wojciech Frykowski, który został zamordowany przez bandę Charlesa Mansona w willi Romana Polańskiego.

 16. milex said

  Ta „piosenkarka” wystąpiła w telewizji z okazji chyba Wielkanocy z jakimś wstrętnym bluźnierczym występem na temat Golgoty Pana Jezusa, wszystko w w typowym dla tej mniejszości sosie kloacznym – cytowała to prasa. Sam tego oczywiście nie oglądałem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: