Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Politycy PiS potwierdzają: polityka rozmiękczania tematu Zbrodni Wołyńskiej się kończy

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-06-23

+

Parlamentarzyści PiS opuścili wczoraj obrady Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy w proteście przeciwko zapisom ws. Zbrodni Wołyńskiej, proponowanym przez Ukraińców. „Dla nas to sprawa priorytetowa. Polityka unikania i rozmiękczania tematu Zbrodni Wołyńskiej się kończy” – mówi poseł PiS Jan Dziedziczak.

Wczoraj poseł PO Marcin Święcicki poinformował, że w Sejmie odbyła się sesja Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy. Jak stwierdził:  „zbojkotowana przez PiS”. Zdaniem posła PO parlamentarzyści PiS zażądali od strony ukraińskiej potępienia Zbrodni Wołyńskiej i przeproszenia za nią. „Bez spełnienia tego warunku nie chcieli z Ukraińcami o niczym rozmawiać” – relacjonował.

W rozmowie z portalem Kresy.pl poseł PiS Jan Dziedziczak potwierdził, że w trakcie posiedzenia negocjowana była uchwała dotycząca historii. Strona ukraińska nie chciała zgodzić się na zamieszczenie w niej zapisów zdecydowanie potępiających Zbrodnię Wołyńską. W reakcji na to parlamentarzyści PiS opuścili obrady.

„Pokazaliśmy zdecydowanie, że jest to sprawa priorytetowa. Dla nas, w kontekście przyszłych rządów, niewyobrażalna jest taka sytuacja, że o Zbrodni Wołyńskiej nie będziemy mówić” – powiedział nam poseł Dziedziczak.

Marcin Święcicki napisał, że po trwającej cztery godziny debacie przyjęto jednogłośnie„wspólną deklarację popierającą reformy ukraińskie, potępiającą rosyjską agresję, wzywającą do pełnej realizacji porozumień mińskich, uwolnienia Nadii Sawczenko, reagowania na rosyjską propagandę, przyspieszenia prac nad ruchem bezwizowym, wymianą młodzieży”.

Jego relacja dotycząca poruszania – jak to określił – „spraw trudnych”  we wspólnej deklaracji wskazuje, że wzywa ona m.in. do otwartego dialogu i swobody naukowych badań historycznych, „udoskonalenia ustawy o statusie prawnym bojowników o wolność Ukrainy” oraz „pojednania opartego na prawdzie historycznej”. Do opracowania wspólnej deklaracji ws. historycznych ma zostać powołany specjalny zespół. W komunikacie zapowiedziano, że dotyczy to m.in. „Zbrodni Wołyńskiej i mordów dokonywanych na ludności ukraińskiej, potępienia zbrodni przeciwko ludzkości”. Powołano się przy tym na przemówienie prezydentów  Petra Poroszenko oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Zbrodnia Wołyńska była tak przerażającym ludobójstwem, że nie można jej wkomponowywać w jakieś inne wydarzenia. Nasza delegacja nie zgodziła się na to i dlatego opuściła obrady” – tłumaczył poseł PiS. „Nie zgadzamy się na taką retorykę, na takie ustalenia, taką notatkę. I wyraźnie pokazaliśmy, że polityka unikania i rozmiękczania tematu Zbrodni Wołyńskiej się kończy. Nasze stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne” – podkreślił Jan Dziedziczak.

Według posła PiS to, że członkowie pozostałych sił politycznych zdecydowali się na prowadzenie rozmów z Ukraińcami na ich warunkach jest przykre. „Posłowie PiS namawiali posłów innych partii, żeby tę sprawę postawiono twardo. Gdyby strona polska solidarnie sprzeciwiła się tego typu zapisom, ten efekt byłoby dużo łatwiej osiągnąć. Niestety, posłowie PO i innych ugrupowań nie sprzeciwili się temu. Taka forma jest dla strony ukraińskiej bardzo wygodna, a jest to szkodliwe dla Polski” – stwierdził.

„W tej sprawie trzeba twardo stawiać nasze interesy. Jeśli ktoś robi to w sposób łagodny i niezdecydowany, to miejmy świadomość, że druga strona na pewno to wykorzysta. To jest podstawa w polityce zagranicznej” – zaznaczył Dziedziczak.

W skład Zgromadzenia wchodzi 20 deputowanych Rady Najwyższej oraz 16 posłów i 4 senatorów z Polski. „Była to największa delegacja ukraińska kiedykolwiek goszcząca w polskim parlamencie i pierwsza z deputowanymi wybranymi już po Rewolucji Godności” – informował Święcicki.

Rzeź Wołyńska to zbiorcze określenie mordów dokonanych przez Ukraińską Powstańczą Armię na ludności polskiej i innych narodowościach zamieszkujących Kresy Wschodnie w latach II wojny światowej i tuż po niej. Obejmowała ona nie tylko Wołyń, ale także województwa południowo-wschodnie oraz wschodnie tereny tzw. „Polski Ludowej” po II wojnie światowej. Łącznie ofiarami ukraińskich nacjonalistów padło ponad 100 tys. osób, przede wszystkim Polaków.

Facebook.com / Kresy.pl

Komentarzy 17 to “Politycy PiS potwierdzają: polityka rozmiękczania tematu Zbrodni Wołyńskiej się kończy”

 1. orzel said

  Dlaczego jest to temat nalezacy do tzw tematow trudnych. Bo to nie byl scenariusz
  dwoch nacji…… kryci sa sowieci i zydzi.
  I w koncu niech ktorys z historykow /ukrainskich/ze spiskowali/ opowie prawde.
  Ze przez to, ze kryci sa Zydzi- komunisci, bolszewicy nie mozemy
  otwarcie Polskiej Historii ….PRZETRAWIC….to jest skandal!!!

  To jest teren miedzymorza, gdzie byly strefy osiedlania sie Zydow…………(….)

 2. Cute Kid said

  Jak wyraznie widac: PiS bedzie kontynuowal swa taktyke mydlenia ludziom oczu.

  Ciekawe czy oprocz tego opuszczenia obrad podejma jakies KONKRETNE kroki. Ciekawe,
  I ciekawe jak dlugo beda sciemniac zanim najciemniejszy juz przejzy na oczy.

  PiSowi przypisano role zagospodarowywania prawicy. Zagospodarowywania na sposob jaki odpowiada PiSu mocodawcom.

  EH!

 3. kobra said

  wybory ida panowie wiec „patriotyzm” sie odezwal w tych PiSdzielcach :..a gdzie Jaro Majdaniarz?…Jaro – Sława Ukrainie!…ty smieciu……Jarosław Kaczyński w Kijowie pozdrawia Banderowców z OUN-UPA! http://www.youtube.com/watch?v=f4OmU0pKmo8

 4. Guła said

  Zamelduj, że do wyborów przejrzą. Osiem lat wystarczy.

 5. Uważny Obserwator said

  Och ta zasrana retoryka!
  Nie z polityką zmiękczania mamy do czynienia lecz z oczywistymi kłamstwami, które mają wywołać dalekosiężne skutki prowadzące do całkowitego upodlenia naszej Ojczyzny.
  PiS z tym kutafonem Dziedziczakiem jest zanurzony po uszy w w/w procederze, niestety znajdzie się wielu naiwnych co połknął ten zardzewiały propagandowo haczyk, mający uderzać w patriotyczne tony.

 6. Tiro said

  JUDEOPOLONIA pełną parą..

 7. WSZYSCY anty-polscy gangsterzy PO-PiS-PSL-SLD WONT na ZAWSZE ! said

  Polscy Obywatele zamieszkali w bagnie III RP i ci wygnani z Polski MUSIMY najpierw spławić do szamba to śmierdzące GÓWNO anty-polskich gangsterów PO-PiS-PSL-SLD + żydowskie LEWACTWO grasujące w III RP, którzy razem mają polskich obywateli oraz instytucje Polskiej państwowości głęboko w DUPIE i wami wszystkimi KUPCZĄ jak kartoflami na międzynarodowym bazarze wy głupie lemingi !

  NIE wolno głosowac w „wolnych” jesiennych wyborach do sejmu 2015 na tych banderowskich GÓWNOZJADÓW PO-PiS-PSL-SLD jak J.Kaczyński, Komorowski, Kopacz, Schetyna, Ukraińca banderowca Siemoniaka, morderce Tuska, ŚCIERWO janusz piechocinski !

  Polscy obywatele NIE zmarnujcie szansy tych wyborów i powiedzcie WONT na ZAWSZE tym śmierdzielom NIE WOLNO na głosowac na to banderowskiego OBSRAŃCA Kaczyńskiego czyli wszystkich sprzedajnych bydlaków PiS, gnojówce Kopacz z gównem ukraińskim PO, żydo-komucha sprzedwczyka L.Millera z jego ŻYDAMI SLD, ultra-sprzewczyka KŁAMCE lawiranta Janusza Piechocinskiego i tych PRZEKUPYWANYCH kameleonów śmierdzieli PSL !

  WONT raz i na zawsze dosłownie WSZYSTKIM gangsterom bez wyjątku z pod ANTY-polskiego szyldu PO-PiS-PSL-SLD tak jak powiedział Grzegorz Braun, Kukiz i Stonoga !

  WONT też wszystkim lawirantom z pod szyldu tego tego karierowicza Janysza Korwin-Mikke !

  Polacy zamieszkali w Kraju rozpocznijcie AKCJĘ przekonywania ludzi na CAŁEJ polskiej wsi oraz wszystkich emerytów i rencistów w III RP, aby NIE głosowali na BANDYTÓW złodzeji PO-PiS-PSL-SLD którzy byli, są i beda zawsze WROGAMI Nr 1 waszych interesów mieszkańców Polski oraz Polaków na Emigracji !

  Polacy zamieszkali w Kraju ci BANDYCI gangsterzy PO-PiS-PSL-SLD zrobili DŁUG publiczny ok. 2.7 TRYLIONÓW złotych też na konto Waszych dzieci, wnuków i jeszcze Waszych NIE narodzonych pra-pra wnuków !

  Ta anty-polska zakłamana SUKA Kopacz i morderca Tusk razem ze ZŁODZIEJEM żydem Roztowskim nakazali UKRYĆ fakty dotyczące FAKTYCZNEGO długu publicznego Polski i OKŁAMUJĄ jakoby ten DŁUG jest jedynie 1 TRYLION złotych, tak aby OSZUKANI polscy obywatele głosowali na tych gangsterów MORDERCÓW PO-PiS-PSl-SLD, a ten DŁUG jaki oni zrobili jest rzeczywiście 2.7 do 3.7 TRYLONA złotych, gdyż sama tzw. „obsługa” tego DŁUGU wynosi ok. 62 MILIARDY rocznie czyli ten DŁUG musi być minimum 2.7 TRYLIONA złotych !

  Mało tego to ci rozwydrzeni banderowcy z PO-PiS-PSL-SLD opłacani przez żydo-NEOKONÓW ludobujców z Waszyngtonu NWO usiłują co najmniej z-BAŁKANIZOWAĆ Polskę, czyli totalnie SKONFLIKTOWAĆ wszystkich polskich obywateli tak, aby się bez opamiętania wszyscy BILI ze sobą jak te GÓWNOZJADY ukraińscy nacjonaliści, a także aby też Polacy skoczyli do gardła Rosji co jest kompletnym następnym ABSURDEM !

  Waszyngton ZAWSZE oszukiwał, OKRADAŁ, wspierał żydowskich WAMPIRÓW a teraz usiłuje WYŁUDZIC dla złodzeji żydów DODATKOWO $65 miliardów i dlatego to obecne USA jest Nr 1 WROGIEM Polski oraz Poloni Światowej na arenie międzynarodowej !!!!

  USA zarządzane przez ŻYDÓW usiłuje OBECNIE przewrócić Polskę do góry nogami i nas Polaków ZBANKRUTOWAC na rzecz perosperyty ŻYDOWSKIEJ międzynarodowej MAFII, której stolicą jest ŻYDOSKA super MELINA „Biały Dom” w Waszyngtonie !

  Polacy MUSIMY się UWOLNIĆ od złodziejo-bandytów PO-PiS_PSL-SLD przekonujcie wszystkich, aby Polacy głosowali TYLKO na koalicje usiłującą skasować tych BANDYTÓW PO-PiS-PSL-SLD !

  Polonio w USA, Kanadzie i Australii NIE głosujcie tam w wolnych wyborach na ŻYDÓW i NIE głosować na tych co wspierają AWANURNICTWO żydowskie !

 8. Uważny Obserwator said

  Gawiedź zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości tego typu fotek, gdzie dwóch wrogich Polsce wszarzy robi sobie „niedźwiedzia”, za ponurość tego typu kompromitacji płacimy ogromną cenę.

 9. Guła said

  Ustawa o uznaniu „bohaterstwa” UPA i pozostałych [formacji] został przyjęty w Radzie miesiąc temu, akurat wtedy, kiedy był tam prezydent Polski Komorowski. I Komorowski siedział cicho jak maszy pod miotłą.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/msz-rosji-komorowski-siedzial-cicho-jak-mysz-pod-miotla-gdy-kijow-gloryfikowal-upa
  Wczoraj był ciąg dalszy …

  Pozostają jeszcze Kombinacje przed Wielkimi Zmianami wg St. Michalkiewicza.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3414
  I wygląda na to, że innej możliwości brak

 10. Shadowman said

  Ad .7 Ziomek, nie bądź naiwny, myślisz że wyborami coś zmienisz? My jako naród musimy się przygotować do wojny i samemu pozabijać wrogów Polski.

 11. Ukraińcy NISZCZĄ polskie archiwa z dokumentami ludobujstwa UPA na Polakach! said

  Ukraińcy zamieszkali w Polsce z polskim obywatelstwem po 1990 roku byli i DALEJ są masowo zatrudniani przez rządzących żydów w III RP (PO-PiS-PSL-SLD) do polskiego IPN-u i innych instytucji jak np. „Ośrodka KARTA”.

  gdzie są w Polsce archiwa z różnymi dokumentami z historii Polski. Ci ukrańcy zatrudnieni w tych archiwach otrzymali POLECENIA od mafiozów ukrainskich organizacji prosperujących w Polsce do WYSZUKIWANIA dokumentów w tych archiwach dokumentujące ZBRODNIE UPA na Polakach i natychmiastowego NISZCZENIA tych dokumentów.

  W Ośrodku „KARTA” ul. Narbutta 29 w Warszawie jest archiwum Polskich Kresów, gdzie też było ARCHIWUM dokumentacji zbrodni UPA. Tam też nakierowano UKRAINCÓW, którzy WYSZUKIWALI dokumentów związanych z LUDOBUJSTWEM na Wołyniu i też NISZCZYLI dokumentację związaną ze zbrodniami UPA.

  Ten proceder był i dalej jest wspierany przez żydo-ukrainskich włodarzy PO-PiS-PSL-SLD obecnej III RP, którzy instytucje Państwa Polskiego zbankrutowali już prawie zamordowali.

  Właśnie dlatego ukraińcy oraz UKRAIŃSKIE LOBBY grasujące w III RP jest DZISIAJ tak pewne siebie i BEZCZELNE w tym ich fabrykowaniu KŁAMLIWYCH legend o „bohaterskim” UPA, tylko dlatego czują się tacy pewni w tych swoich kłamstwach, gdyż myślą sobie, że w Polsce nie ma dowodów zbrodni ukrainców UPA na Polakach, gdyż ci ukraincy ZNISZCZYLI dokumenty w Polsce !

  WYRZUCIĆ natychmiast z polskich archiwów WSZYSTKICH ukraińców !

  Ciekawe co na ten temat jest w archiwach rosyjskich. Bardzo by się przydało, gdyby w Rosji przejrzano archiwa w tym temacie zbrodni ukraińskich na Polakach i te archiwa OPUBLIKOWANO nawet na internecie.

  Obecna tak zwana „historia ukrainy” jest w 100% SFABRYKOWANA i jest jednym wielkim oczywistym KŁAMSTWEM !
  Te wszystkie obecne „ukraińskie historie” to są w 100% wymyślone na poczekaniu BZDURY gloryfikujące ludobujców UPA.

  Ta bezczelnośc i bezkarność ukraińców fabrykujących „historię UPA” bierze się też z tąd, że mimo upływu 25 lat od zmiany ustroju w Polsce, niestety żadna uczelnia wyższa w Polsce do tej pory nie przystąpiła do realizacji jakiegokolwiek programu badawczego na ten temat ludobójstwa ukraińców i UPA na Polakach.

  Oczywiście nie jest przypadkowe, gdyż okazuje się że estabłyszment żydowski zamieszkały w Polsce i niszczący celowo polskośc do tego anty-polskiego projektu też wciągnęli ukraińców zamieszkałych w Polsce do ZWALCZANIA polskości.

  Ta anty-polska ścisła współpraca żydów i ukraińców zamieszkałych w Polsce w dołowaniu Polaków trwa od 1989 roku, gdzie takie zasady ustalili w czasie „okrągłostołowych” porozumień, gdzie faktycznie skrzyknęli się aktywiści wszystkich mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce ale do których wiekszośc, czyli etniczni Polacy byli wykopani.

  Co gorsza, kiedy po latach oczekiwania na oficjalne badania tego tematu ludobujców UPA, które to badania były ZKAZANE przez „władzę okrągło-stołowców” to rodziny Kresowiaków zaczęli poszukiwac indywidualnie dokumentów w archiwach, którzy robili badania na swoją rękę.

  Wtedy to okazało się, że większość tych zbiorów dokumentów dotyczących Kresów Wschodnich, które dotyczyły tego tematu były CELOWO otwarte i bez kontroli w „wypożyczaniu” dosłownie dla każdego. To było CELOWE działanie ukrainców zatrudnianych w polskim IPN zachęcające do ROZKRADNIĘCIA tych dokumentów, a nstępnie ich CELOWEGO zniszczenia, które były przechowywane w tych archiwach.

  Bardzo dużo dokumentów POTWIERDZAJACYCH bandytyzm ukrainski już nie ma, zniknęły, pomimo wcześniej sporządzonych spisów inwentarza, wyliczających całą masę dokumentacji, która faktycznie była zgromadzona. Sprawcy mieli na to niszczenie 25 lat, które trawa do dzisiaj.

  Po zamachu stanu w lutym 2014 roku w Kijowie i objeciu władzy przez żydo-banderowca Arszenika Jaceniuka, a potem żydo-banderowca Poroszenki oni wydali INSTRUKCJE inspirujące do KASOWANIA polskich grobowców rozsianych na ziemiach POLSKICH, które są od 1991r na terytorium tzw. „ukrainą”. W pierwszej kolejności nacjonaliści ukrainscy zaczeli KASOWAĆ grobowce znanych Polaków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

  Ukraiński ultra-nacjonalista OSZUST Wołodymy Wiatrowycz – szef „ukraińskiego IPN” inspirował do sprzedawania Ukraińcom tak SKASOWANYCH polskich grobowców, którzy najpierw CELOWO niszczą na nich tablice z nazwiskami pochowanych osób. W ten sam sposób są celowo NISZCZONE kwatery polskich powstańców z 1830 -1831 roku i 1863 -1864r.

  Poroszenko z Jaceniukiem i Wiatrowiczem wydali tajne POLECENIA kontynuowania i ZACIERANIA wszelkich śladów polskości na obecnych terenach tzw. „ukraina”.

  W III RP musi byc podjęta dacyzja na najwyższym szczeblu, aby Poroszenko z Jaceniukiem i Wiatrowiczem DOŻYWOTNIO mieli ZAKAZ wstępu do Polski za ich bandycką dzialanośc przeciwko Polakom i Państwu Polskiemu.

  Polskie służby specjalne w III RP koniecznie muszą się zając dochodzeniami bardzo SZKODLIWEJ działności UKRAINSKIEGO lobby grasujacego Polsce w którym są Berdychowscy, Paweł Kowal, Marusz Cysewski, Marin Sycz, J.Kaczyński, Kopacz, Komorowski, Nasiłowski, Nałęcz o zgrozo szef „polskiego” MON zadeklarowany ukrainiec T. Siemoniak.

 12. Guła said

  IPN to powinno być w Polsce tyle co mniejszości narodowej +1 (niekoniecznie?)
  ……………………….
  Istnieje także inna wersja brania Polaków pod włos. Wielu rodakom, jak i mnie samemu, na sercu ciepło się robi, gdy się przypomni o układzie Piłsudski-Petlura. Pierwsze symptomy wykorzystania tego dostrzegłem kilka miesięcy temu na spotkaniu z Anatolem Szołudką w Cafe Niespodzianka, w którym uczestniczyli ludzie związani z polskim ruchem narodowym. Gość określił się jako petlurowiec, ale pewne sprawy w jego ustach podobne były do retoryki neobanderowskiej. Ukraińscy goście, którzy siedzieli na sali przywitali się zresztą właśnie po banderowsku.
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/23/ukrainski-nacjonalizm-wciska-sie-do-polski-drzwiami-i-oknami/

 13. mmmm said

  znak, że wybory tuż, tuż…
  PIS się budzi, zaczynają odwiedzać kościółki, dbać o zycie poczęte i o prawdę historyczną 😦

 14. Piotrx said

  „To za rządów Petlury po raz pierwszy rozbrzmiało na Ukrainie hasło: „Ukraina dla Ukraińców” sformułowane przez jego kolegę partyjnego Mykołę Michnowskiego, ojca ukraińskiego nacjonalizmu. Pociągnęło ono za sobą krwawe żniwo m.in. wśród ludności polskiej i żydowskiej. Jak pisała Zofia Kossak-Szczucka w swojej książce „Pożoga”, „…za Centralnej Rady Ukraińskiej prześladowania obejmowały tylko polskich ziemian, natomiast za Petlury rozszerzyły się na polską służbę, katolicką szlachtę , „całą polskość jednym słowem”. Ofiarami przemocy padali zresztą nie tylko Polacy, ale także Żydzi. Ta sama autorka opisuje np. rzeź Żydów, jakiej dopuścili się petlurowcy w Płoskirowie ( dzisiaj Chmielnicki).”

  http://wybory.wawak.eu/petlura-jak-bandera/

 15. Joe said

  13..”PiS sie budzi”??Nu..Un sie przePOczwarza na okres wyborow….POtem zacznie swoj hejnal na nute banderowsko-zydowska….od nowa.

 16. Problem polityki wschodniej to nie tylko BANDERYZM,ale i brak lojalności wobec Polski mniejszości narodowej żydowskie.
  Zmaterializowała się ona ZBRODNIĄ PRZEMILCZENIA KATYŃ.
  Dziś doświadczamy procesu od ZYDOBOLSZEWIZMU,który przejał w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zmilitaryzował handel wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIADZ odwołując się przy tym do antypolskich,bandyckich korzeni.

 17. Polak z krwi i kości said

  Ad. 10 Ziomek niestety trudno się z Tobą nie zgodzić. Teraz już nie ma innego wyjścia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: