Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-07-02

Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie uchodźców z Bliskiego Wschodu, trzeba się zastanowić jak wytłumaczyć ludziom, że państwo – teoretycznie ich państwo, będzie wypłacać uchodźcom więcej w postaci zasiłków i innych form wsparcia niż rencistom?
graf. red.

Ekonomiczną stronę życia w Polsce zna i rozumie każdy, kto kiedykolwiek płacił w tym kraju jakiekolwiek rachunki. Wiadomo, że renty i emerytury w naszym kraju nie są wysokie, często najniższa renta nieprzekraczająca 200 Euro po prostu wyklucza rencistę z możliwości samodzielnego utrzymania się, osoba chora z takimi dochodami uzyskiwanymi od państwa w praktyce jest ciężarem ekonomicznym dla swojego otoczenia, bo chyba nikt nie myśli, że w dużym mieście można opłacić leki, koszty utrzymania się, żywność i niezbędne koszty funkcjonowania w systemie za 200 Euro, oczywiście przy założeniu, że ktoś ma w ogóle gdzie mieszkać.

Niestety takie są nasze realia, nasze państwo skazuje część obywateli na wegetację za około 200 Euro miesięcznie, a ich najbliższych na pokrywanie kosztów ich utrzymania. Całość jest po prostu jednym i wielkim polskim dramatem, przemilczanym przez pragnących zachować resztki godności rencistów. Jest to powód do hańby dla rządzących, albowiem przecież ci ludzie nie wybrali swojego losu i każdy może być zmuszony przez choroby do takiego dramatycznego życia, pamiętajmy – w stanie ciągłej walki z chorobą i jej niedogodnościami.

Tymczasem słyszymy, że nasze państwo zamierza przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu. Nikt nie neguje faktu, że te osoby przeżywają dramat, jednakże powstaje pytanie czy nasz kraj jest w ogóle w stanie ich przyjąć, ze względu na uwarunkowania ekonomiczne, jakie u nas panują?

Polska to nadal biedny kraj, który skazuje własnych rencistów na nędze. Przez 25 lat wolności kolejne rządy, nie były w stanie zrobić niczego dla Polaków przemocą wywiezionych do krajów b. ZSRR i ich potomków. Co więcej, to z Polski z powodów głównie ekonomicznych uciekło praktycznie dwa miliony ludzi, co jest już ostatecznym dowodem na to, że tutaj nie jest łatwo. Rząd powinien oglądać każdą złotówkę z dwóch stron, zanim ją wyda na cokolwiek, bo potrzebujących w kraju, w którym bezdomność jest powszechna – nie brakuje!

Jak w tych warunkach naszej nędzy przyjąć kogokolwiek? Nie ulega wątpliwości, że ludziom w potrzebie należy pomagać, jeżeli stawiają się na naszych granicach, zawsze jest im potrzebna pomoc. Jednakże, żeby sprowadzić do Polski, na koszt polskiego – wynędzniałego podatnika, przeciążonego VAT-em i innymi podatkami – uchodźców, których trzeba będzie utrzymywać, to prawdziwe nadużycie i naplucie na godność naszych żyjących na granicy ubóstwa rencistów, którym się nie przelewa.

Jak bowiem uzasadnić utrzymywanie ludzi, którzy nie mają z Polską nic wspólnego w naszym kraju, w realiach naszej ekonomii? Przecież ofiarowanie im po około 200 Euro miesięcznie i miejsca do zamieszkania – to dużo więcej niż otrzymują nasi renciści, którym jakoś nikt nie chce pomagać, ani ich ewakuować z naszych realiów samolotami? Może to brzmi nieco brutalnie, ale podchodźmy w sposób realny do naszych możliwości i zobowiązań.

Jeżeli przeciętnego Polaka nie jest stać w Polsce na zakup mieszkania i posiadanie rodziny z dziećmi, to co powoduje – jaka moralność, że rząd ma za jego podatki wspierać zupełnie obcych mu ludzi, którzy zamiast walczyć o przyszłość swojego kraju decydują się na ucieczkę?

Jeżeli zdecydujemy się na pomoc ludziom z Syrii, to tylko ze względów humanitarnych, jednak trzeba mieć tego świadomość, co to będzie w praktyce oznaczać.

Co innego wobec uchodźców z Iraku, tu można zrozumieć pomoc dla uchodźców, albowiem ze względu na złe decyzje polityczne przyczyniliśmy się do rozkładu tego państwa swego czasu. Dlatego rzeczywiście można byłoby pomyśleć o pomocy dedykowanej bezpośrednio dla umęczonych wojną Irakijczyków, jednakże bądźmy pragmatyczni – nie mamy żadnych zobowiązań wobec mieszkańców Syrii.

Można otworzyć granice i przyjąć uchodźców z Afryki, Syrii, Afganistanu, skądkolwiek – bez liczenia się z ich odmiennością kulturową i oczekiwaniami, jednakże potem trzeba będzie ponosić tego konsekwencje. Jako kraj, który nie był w stanie uchronić własnych obywateli przed koniecznością ucieczki za granicę, nie mamy niestety żadnych kompetencji, jeżeli chodzi o przyjmowanie uchodźców. Jeżeli rząd się na to zdecyduje to tylko z powodów humanitarnych. Konsekwencje poniesiemy wszyscy, ale wszystko przemawia za tym, żeby tym ludziom pomóc, ponieważ sytuacja, w jakiej są jest dramatyczna. Ze względu na wielkość kraju możemy przyjąć nawet kilkaset tysięcy uchodźców. Podkreślmy z punktu widzenia logiki funkcjonowania naszego państwa, jako systemu będzie to błąd. Jednakże równolegle będzie to humanitarna konieczność. Względy humanitarne przemawiają tutaj za wszystkie inne argumenty, jako państwo, jako zbiorowość powinniśmy zrobić wszystko, żeby tych ludzi przyjąć i żyło się im w Polsce jak najlepiej, chociaż nie będzie to łatwe.

Niech rząd pomyśli jak wytłumaczyć ludziom, że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom? W końcu więźniowie, też więcej kosztują, to renciści są prawdziwymi przegranymi w Polsce.

AUTOR: 

Reklamy

Komentarzy 10 to “Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?”

 1. Analityk said

  Nie ma ŻADNEGO „zanim zdecydujemy się”!
  Dla tej dziczy nie może być miejsca w Polsce. Jak ktoś chce przyjąć dzikusa to należy najpierw utworzyc prawo, że jest on zobowiązany utrzymywać go za swoje pieniądze do końca swojego życia i obowiązkowo z gwarancją do wysokości swojego majątku.
  Nie może powiedziec pewnego dnia, że go nie stac. Ma wszystko sprzedać – nawet ostatnie gacie – aby dzikusa wyżywić.
  Tyle w temacie!

 2. Bezwzgledny said

  Ten rzad pseudo POLACY MUSZA USUNAC NIE MA MILOSCI WZGLEDEM ZDRAJCOW.

 3. Raynold said

  Trzeba mieć tylko nadzieję, że jesienią ludzie zaczną myśleć głową a nie skrzynka tv. Inaczej Polska pozostanie tylko z nazwy a rządy nad nią na zawsze obejmą wszelkiego rodzaju „uchodźcy”.

 4. Victoria said

  Jakos te zydowskie bandy terrorrorystow sciagnac potrzeba, aby mossad mogl dalej hasac
  i likwidowac wszystko, co polskie.
  Zapal Polakow do wojenki nie wypalil, to trzeba im wojenke na terenie kraju zorganizowac.

  A ci emigranci sa do tego z pewnoscia swietnie przygotowani, i kazdy rokaz za okreslona sume spelnia w podskokach.
  Zaraz po akcji zostana zlikwidowani dla zatarcia sladow wiodacych do mocodawcow, ale bidule jeszcze o tym nie wiedza.

  A dziennik TV i gazety na sluzbie beda mogly wreszcie swoj czas i papier piekniej zagospodarowac, bo bardzo im sie strategia sypie
  i nic juz sie kupy nie trzyma, nawet Gowinowi odbilo i chce zydow repolonizowac.

 5. Bezwzgledny said

  I wieczne to powiedzenie zlo dobrem zwyciezaj.Ciekawe w jaki sposob.Nasi przebielebni oni wiedza najlepiej (dziwisze ,nycze, glodzie , polak ,michaliki ).Starsi bracia w wierze.A na dole ciemny polski ludek zachipnotyzowany miloscia dobrocia
  pokora I wiecznym przebaczaniem tym ktorzy ich niszcza sukcesywnie.
  DOSC DOSC DOSC tego POLACY

 6. NIech mi nikt nie wmawia ,że są jakieś względy humanitarne w stos. do ludności azjatycko-afrykańskiej, które my musimy ponosić. Polska nie „buszowała” po Azji i Afryce i nie mamy żadnych zobowiązań.Słusznie piszą ,ze odbywałoby się to kosztem emerytów,rencistów. Te „koszty humanitarne” niech ponoszą byli eksploatatorzy kolonii w tych krajach , ci co z tej eksploatacji żyli /dobrze żyli/ To jakiś koszmar wymyślony przez tych tzw.”starszych i mądrzejszych” , jakaś „odpowiedzialność zbiorowa”. Z jakiej racji Polska miała by utrzymywać kolorowych uciekających ze swego kraju.My nie mamy znimi nic wspólnego, nie eksploatowaliśmy ich bogactw , nie mamy wspólnych granić. I nagle , ni z gruszki , ni z pietruszki mamy przyjąć „prezent”na „garnuszek np 10,000 murzynów. Jakikolwiek rząd gdyby to zrobił to jest rządem zdrajców.Już Polska jest „upaprana” w „uchodżców ” z Ukrainy.Czy naród ukraiński i rząd to nasi przyjaciele ? Wystarczy prześledzić jak traktują Polaków we Lwowie. Co się robi z kościołami Polskimi itp.A my przyjmujemy rannych , studentów i inny element,który grasuje po Polsce i robi co chce.Wybierzmy w koncu Rząd , który zadba o swoich.

 7. ulka said

  Ratowali Polacy Żydów i wyszli na tym jak Zabłocki na mydle, niech ta nauczka teraz nam przypomni, czy nasze ,,teoretyczne państwo ” ma kogoś przyjmować ? gościć pozbawiając przyzwoitych warunków do życia swych najbliższych ? bądźmy w tym asertywni, takie ,,prezenty” niech bogaci na zachodzie sobie zatrzymają !

 8. Alina said

  Chłopcy bankowcy wymyślili sprytne oszustwo jak widać na skalę światową http://biznes.interia.pl/banki/news/ukraina-parlament-przyjal-ustawe-o-kredytach-walutowych,2137137,1024

 9. Alina said

  http://www.wyszperane.info/2015/06/27/na-rany-chrystusa-oddajcie-mi-dziecko-widzialem-kiedys-krowie-matczyne-lzy-a-dzis-bezsilnie-patrze-na-matczyne-lzy-ludzkie/

 10. Alina said

  Cejrowski w TV Republika

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: