Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Artyści biznesu” i wielki exodus, czyli jak zapłaciliśmy za żydowską repatriację

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-07-03

Czternastego czerwca 1990 roku w rejs z Okęcia do Tel Awiwu wystartował boeing 747, zabierając około 350 Żydów. Był to początek trwającej do 1992 roku supertajnej Operacji „Most”, w wyniku której do Izraela przeniosło się 100 tysięcy emigrantów ze Związku Sowieckiego. Polska nie tylko stała się punktem tranzytowym, ale i – jak wszystko na to wskazuje – w znacznej mierze sfinansowała akcję. W osobliwych okolicznościach.

„Artyści biznesu” i wielki exodus, czyli jak zapłaciliśmy za żydowską repatriację

Miedzynarodowa konferencja Naukowa Operacja Most; n/z Andrzej Gasiorowski, zona Bozena Lagoda Gasiorowska, Jerzy Dziewulski, Boguslaw Bagsik. Fot. Adam Chelstowski / FORUM


 

Frapujące kulisy przedsięwzięcia, którego szczegóły miały być podobno tajemnicą przez co najmniej pół wieku, odsłania w opublikowanej ostatnio przez wydawnictwo „Fronda” reporterskiej książce Dariusz Wilczak.

 

Scenariusz exodusu sowieckich Żydów kreślił już w połowie lat 80. tygodnik „Time”. Gazeta pisała o moskiewskich wizytach Edgara Bronfmana, prezesa Światowego Kongresu Żydów, który we wrześniu 1985 r. najpierw sondował możliwość otwarcia granic ZSRS dla jego rodaków, a później podjął konkretne kroki na rzecz realizacji planu zakładającego organizację przerzucenia wielu dziesiątek tysięcy osób.

 

Krótko potem w rozmowie z prezydentem Mitterandem chęć udziału Polski w ogromnym przedsięwzięciu zadeklarował generał Wojciech Jaruzelski. Operacja miała przynieść polityczne oraz wizerunkowe zyski Moskwy i Warszawy w tak zwanym wolnym świecie. Widząc na horyzoncie zbliżającą się gospodarczą katastrofę obóz sowiecki szykował się już przecież do kolejnej transformacji, a do tego przychylność, czy wręcz wsparcie Zachodu były niezbędne. Przy tym Kreml nie chciał psuć swoich relacji z państwami arabskimi, zaś tak duża operacja wiązała się z ryzykiem zdemaskowania i zamachów terrorystycznych.

 

Do konkretów doszło kilka lat później, w okresie premierostwa Tadeusza Mazowieckiego. Otwarcie wzajemnych przedstawicielstw dyplomatycznych Polski i Izraela, wizyta szefa tutejszego rządu w Stanach Zjednoczonych w marcu 1990 r. Podczas spotkania z Amerykańskim Kongresem Żydów Mazowiecki, oprócz złożenia deklaracji przywrócenia polskiego obywatelstwa emigrantom z 1968 r. powiedział: Polska nie uchyli się też przed pomocą osobom narodowości żydowskiej chcącym emigrować do Izraela z terytorium Związku Radzieckiego.

W tym czasie trwały już przygotowania do przedsięwzięcia, któremu miesiąc wcześniej nadano kryptonim Operacja „Most”. Za jej zabezpieczenie ze strony polskiej odpowiadał wówczas major Jerzy Dziewulski i stu ludzi, których miał do dyspozycji. Według ustaleń Wilczaka, logistyką oraz finansowaniem operacji zajmowała się m.in. znana głównie z wydrenowania polskiego systemu bankowego na grube kwoty firma Art-B [„Artyści Biznesu”].– Z punktu widzenia Izraela, ale i państwa polskiego, nie ma powodu, żeby po tylu latach cokolwiek ukrywać. Minęło sporo czasu, nikomu nic już nie grozi. Przynajmniej tak mi się wydaje – powiedział autorowi współwłaściciel przedsiębiorstwa Andrzej Gąsiorowski. Jeszcze niedawno polskie państwo poszukiwało go międzynarodowym listem gończym, obecnie bez przeszkód porusza się on po Warszawie, udziela wywiadów, uczestniczy w rocznicowej półtajnej a półjawnej konferencji poświęconej Operacji „Most”.

 

– Art-B powstała po to, żeby w niedalekiej przyszłości mogła dojść do skutku alija? Ten powrót Żydów ze Związku Radzieckiego i twój osobisty powrót? – dopytuje w książce Wilczak.

 

To dobra teza. Związana według mnie z przeznaczeniem – pada odpowiedź, po czym Gąsiorowski snuje ni to poważną, ni kpiącą opowieść o spotkaniu z rabinem i podjętej misji udziału w dziejowym wydarzeniu.

 

Dowiadujemy się też, że słynny mechanizm oscylatora, dzięki któremu Art-B zgarniała po wielokroć w różnych bankach oprocentowanie na te same czeki, podpowiedział Gąsiorowskiemu i Bagsikowi „ktoś w Izraelu” (rozmówca nie pamięta kto). W okresie „reformy Balcerowicza” Polska znalazła się bowiem w podobnej sytuacji jak ów kraj po oddaniu Egiptowi półwyspu Synaj – ogromna inflacja, wysokie oprocentowanie waluty krajowej, LIBOR w stosunku do dolara, zamrożone płace. Prokuratura zarzucała szefom Art-B wyłudzenie 400 mln złotych. Holding, w zarządzie którego zasiadał m.in. doradca Banku Światowego Walery Amiel, jak przyznaje Gąsiorowski, wydał na operację „Most” kilka milionów dolarów. Zamawiał m.in. broń i sprzęt wojskowy potrzebny w operacji, zaś właściciele obracali się w sferach izraelskich służb specjalnych oraz wysoko postawionych polityków.

 

Przy okazji wyszedł na jaw szerzej nieznany dotąd fakt, że Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski, uznawani w Polsce za aferzystów (ech, ten polski antysemityzm! Obaj posiadają obywatelstwo Izraela) to w istocie zacni ludzie. Dla swych zasług, które mamy okazję właśnie w tych dniach po części poznawać, obaj cieszą się szczególną opieką „państwa położonego w Palestynie”. Wprawdzie w swoim czasie pierwszy z wymienionych nieopatrznie z protekcji tej zrezygnował, wskutek czego trafił na krótko w Polsce za kratki, ale już drugi uczestnik pamiętnego duetu „artystów biznesu” to niekarany, szanowany, zbierający odznaczenia (także od Rosji), obywatel, niemalże celebryta.

 

Nie obyło się bowiem bez profitów za zaangażowanie obrotnych „biznesmenów”. – Zostało nam to wynagrodzone miękkim lądowaniem w Izraelu i nietykalnością. Bo potem – opowiadano mi po latach dopiero – polskie służby próbowały wymóc na izraelskich, żeby nas sprowadzić. Zawsze z tamtej strony padała odpowiedź: nie – mówi dziś bez skrępowania Gąsiorowski.

 

Poza wątkiem sensacyjnym, w oparciu o reporterską podróż, liczne rozmowy, dokumenty i cytowane gęsto rezultaty rozmaitych badań Wilczak rysuje też społeczny pejzaż kraju po kolejnej fali aliji, czyli „wstąpienia”, „powrotu” do Izraela Żydów, którzy żyli dotąd daleko – głównie w ZSRS. Od proklamowania niezależnego państwa w 1948 roku kolejnymi falami przyjeżdżają do Izraela nie tylko z powodu etnicznego, czy też sentymentalnego przywiązania do kraju przodków, ale i w nadziei na poprawę losu. Imigranci z dawnego ZSRS, przybyli w latach 90. w liczbie około miliona osób, mocno zaznaczyli swój wpływ na rozwój starej-nowej ojczyzny, co uwidoczniło się choćby w korzystnych trendach gospodarczych. Nie wszyscy skłonni są przy tym do asymilacji, nauki hebrajskiego. Rosyjski napotkać można na ulicach żydowskich miast na każdym kroku, nie tylko w wersji mówionej, ale i pisanej, w postaci powszechnych tam gazet i książek.

 

 

Roman Motoła

Read more: http://www.pch24.pl/artysci-biznesu-i-wielki-exodus–czyli-jak-zaplacilismy-za-zydowska-repatriacje,36692,i.html#ixzz3erXxxVNn

Komentarzy 14 do “„Artyści biznesu” i wielki exodus, czyli jak zapłaciliśmy za żydowską repatriację”

 1. Polaczek said

  Jakaś szmata wypowiadała się w tej kwestii, że goje Polaczki nie dostały za tą akcję nawet złamanego srebrnika.
  Można śmiało powiedzieć, że nawet prostytutka nie daje za darmo, a to świadczy o tym, że była to przyjacielska przysługa ,,w rodzinie”.

 2. Prawda nas wyzwoli (także ta o żydach) said

  Międzynarodowe media o nich nie piszą

  Poniżej przedstawiamy, siłą rzeczy bardzo skrótowo, kilkanaście postaci rabinów wybranych z długiej listy im podobnych. Z powodów, które dla czytelników tej witryny są raczej oczywiste, postaci te nie są w żaden sposób nagłaśniane w międzynarodowych mediach (a nawet trudno jest znaleźć o nich jakąkolwiek wzmiankę). Tymczasem chodzi o ewidentnte, aktualne przypadki obrzydliwych i kryminalnych nadużyć seksualnych, w tym o pedofilię – a nie o jakieś wydarzenia sprzed 40 lat, które osoba poszkodowana rzekomo dopiero teraz sobie przypomniała, najprawdopodobniej nie bez finansowej zachęty ze strony mediów.

  Odnosimy nieodparte wrażenie, iż wielki procent przypadków nadużyć seksualnych (w tym pedofilii) mających miejsce w środowiskach żydowskich, jest nie tylko przemilczanych przez media, ale i wyciszanych przez sądy. Nie jest konieczne przypominanie, jaka to nacja opanowała wymiar sprawiedliwości w wielu krajach.
  Ciąg dalszy:
  http://www.bibula.com/?p=20171

 3. Przygladajcie się dalej wy GŁUPIE polskie LEMINGI jak ŻYDY was WYDZIEDZICZĄ ! said

  Wy POPIERRDOLONE gównozjady zamieszkali w III RP „głosujcie” dalej w wolnych wyborach na ŻYDÓW z polskim obywatelstwem zamieszkałych w tym wykołowanym PRL-u BIS zamiast zacząć bez skrupułów UCINAC łby tym żydoskim ZŁODZEJOM !

  Jak jeszcze długo wy polski MOTŁOCHU zamieszkały w tym burdelu III RP pozwolicie dac się WYRUCHAC jak takie głupie QURWY tym żydoskim bezkarnym gwałcicielom ???

  Jak długo będzie sobie brykac ci bezkarni ŻYDOSCY bandyci ZŁODZIEJE jak balcerowicz, Kwaśniewski, TW bolek, leszek miller, kaczyński czy ten bandyta złodziej donald tusk – lobbysta izraela w Unii Europejskiej ?

  Wy GŁUPIE lemingi zamieszkali w tej wykołowanej III RP jesteście o 100-kroc DURNIJSI nawet od murzynów z Afryki którzy was też NAJADĄ i okradną, a wy będziecie się temu też przygladac jak IMBECYLI zamiast złapać za bron i ROZGONIĆ przemocą tą „warszawkę” która was ma za NIC !

  Niech się żydy ewakuują gdzie chcą, kiedy chcą ale ZA SWOJE pieniądze ale NIE za UKRADZINE Polakom !

  Tych rozwydżonych żydoskich złodzeji Baksika i Gąsiorowskiego jak się pokazali w Warszawie to POWINIŚCIE ich NATYCHMIAST rozerwać na kawałki, za te RABOWANIE Polaków, a tym czasem ci bezkarni złodzeje PANOSZĄ sie po Polsce i opowiadają jakieś BREDNIE, kreują siebie na „bohaterów” a stado polskich głupów wykołowanych baranów w tej DURNOWATEJ warszawce pootwierało mordy i się temu bezmylśnie przygląda !!!

  Teraz CO, te anty-polskie bezkarne QURWY złodzeje czyli ta NIBY „polska władza” na żołdzie żydowskim jak kopacz, duda, komorowski, kaczynski, tusek, l.miller … i pełno innych już obiecali DAĆ żydom w prezencie polskie lasy państwowe i następnie sprowadzić 5 milionów żydów do Polski, aby na nich pracowali jeszcze ci pozostali w Kraju Polacy !!!

  To co wyprawiają bezkarni złodzeje przy obecnym korycie władzy „warszawki” to istny ABSURD ale przecietna gawiedz w III RP wykołowana przez żydowski brukowiec „gazetę wyborczą” i żydowska anty-polska TVP dalej nie kapują jak są brutalnie RABOWANI i robieni w w przysłowiowego „konia”.

  Teraz wy GŁUPI zapluty polski MOTŁOCHU w Kraju też ZAPŁACICIE za sfinalizowanie ZYDOSKIEGO pomysłu sprzed 100 lat czyli ZAPŁACICIE swoją krwawicą za zamianę Polski na JUDEPOLONIĘ, gdyż tak właśnie ostatnio sobie ustaliło bezczelne żydostwo tez z tego USA, że terenem osadnictwa żydów bedzie Polska, a Polacy sprowadzeni do roli podludzi IDENTYCZNIE jak Palesteńczycy !

  Przecież to OCZYWISTE, że ŻYDY usiłują Polakom UKRAŚĆ ziemie, a Polaków WYRZUCIĆ z Polski lub ich WYMORDOWAĆ pod jakimś pozorem !
  Właśnie po to banda Komorowskiego & Tuska zafiksowali „ustawę Nr 1066” na wiosnę 2013 roku i po też teraz sprowdzają do Polski ZBROJNE ramię ŻYDOSTWA czyli US Army, które zacznie MORDOWAC Polaków, jak się zaczną opierac żydoskiej władzy „warszawki”.

  Obecnie sprawdzają się prognozy ŻYDA H. Kissingera o niemożności utrzymania państwa Izrael w Palestynie, a wiec żydostwo z Palestyny usiłuje się PRZESIEDLIĆ do Polski, ale wcześniej Polaków już usiłują WYMORDOWAĆ jak się Polacy nie będą ZBROJNIE bronic przed żydoską AGRESJĄ na Polskę !

 4. Żydy MUSZĄ się wynosic z Palestyny oświdczyła Helen Thomas w 2010r ! said

  Helen Thomas była dyrektorem tzw. „White House Press Corps” oraz „United Press International” w trakcie prezydentury 11 prezydentów USA czyli od 1953 roku do 2011 roku, czyli od Dwight David Eisenhowera do murzyna Buraka Obamy.

  „White House Press Corps” i „United Press International” to są te dwie instytucje, które mają licencję oraz decydują co można ujawnić na zewnątrz co powiedział Prezydent USA oraz członkowie jego gabinetu. Te dwie instytucje też DECYDOWAły idalej podejmują decyzje jaki dziennikarz dostanie akredytacje, aby przeprowadzić wywiad z prezydentem, w ogóle dostać się w okolice prezydenta USA oraz osób z jego gabinetu.
  Czy wogóle wyobrażacie sobie jaka to siła polityczna była ta starsza pani Helen Thomas ?

  I to właśnie Helen Thomas OTWARCIE powiedziała w 2010 roku, że żydzi mają się WYNOSIĆ z Palestyny i przestać w końcu robic takie problemy dla USA, za co płacą przez tyle lat przeciętni amerykanie.

  Helen Thomas była świadkiem prawie wszystkich najważniejszych zakulisowych rozmów 11 Prezydentów USA wiec znała doskonale politykę z „za kulis”.

  To Helen Thomas też oficjalnie powiedziała, że żydy muszą OPUŚCIC Palestynę i wrócic do SWOICH STARYCH ojczyzn czyli do Niemiec i Polski. ZWAŁSZCZA do Polski ! Powiedziała. Tak musi byc, aby USA nie było zmuszone ciągle wojować z Arabami, których jest 1.2 miliarda na Świecie.

  Helen Thomas też otwarcie powiedziała, że ona jedynie POWTARZA to co wielokrotnie kieduś mówił w tej kwestii że żydzi musza opuścic Palestyne, bo tak za kulisami wielokrotnie mówił żyd Henry A. Kissinger, który został zaprzysiężony on September 22, 1973, na 56th Sekretarza Stanu USA, na którym to stanowisku był do January 20, 1977.

  Dopiero po tym incydencie jak Helen Thomas oficjalnie UJAWNIŁA co planują żydy i panująca żydowska mafia w USA, która okupuje „Biały Dom” w Waszyngtonie dopiero wtedy żydy ją WYRZUCILI z ich żydowskiej MELINY w Waszyngtonie oraz zwolnili ze stanowiska dyrektora „White House Press Corps” i „United Press International”.

 5. Za 10 lat nie będzie już Izraela ? said

  Żydzisko Henry Kissinger, WYNALAZCA globalistycznego żydowskiego NWO w dniu 24 października 2012r powiedzał publicznie:

  ” Za 10 lat nie będzie już Izraela” czyli po angielsku:

  “In 10 Years, There Will Be No More Israel”

  By Alexander Maistrovoy. Henry Kissinger’s recent statement, that in 10 years Israel will cease to exist, borders on senile. Although one of his staff members denied it, Cindy Adams from New York Post insisted: “Reported to me, Henry Kissinger has stated — and I quote the statement word for word: ‘In 10 years, there will be no more Israel.’”

  Kissinger is a controversial figure. He can hardly be suspected of excessive sympathy for Israel. He perhaps, inclines to the “syndrome of self-hatred” so fashionable nowadays in the Jewish elite. At the same time, Kissinger is not an exalted pop-diva, cheap populist or rebellious professor. He is an experienced, prudent politician who takes responsibility for his utterance.

  Zobacz tutaj:

  http://joemiller.us/2012/10/henry-kissinger-in-10-years-israel-will-cease-to-exist/

  Posłuchajcie jak zareagowali niektórzy żydzi na oświadczenie Henry Kissinger, że:

  “In 10 Years, There Will Be No More Israel”

 6. Guła said

  @3 „Nigdy nie mów (nie pisz) głupi” – durniu.

 7. Guła said

  Tylko gudłajom przestępstwa „przedawniają się” Choćby Jan Kobylański contra intelektualna gudłajska elita. O artystach (w tym laureatach odznaczeń, nagród np. Kisiela) biznesu nie wspomnę i to najprzeróżniejszej korzennej progenitury.

  Goj natomiast kiedy tylko wystąpi o przedawnienie np. mandatu to okazuje się, że postępowanie co do jego przypadku zostało w stosownym czasie …zawieszone.
  W końcu tak gęsto obsiadły – te wrony – administrację wszelką, że bez problemu panują nad sytuacją, chociażby z nudów, charakteru no i zadania.

  Przed nami kolejny cwancyk artystów ekonomicznych:
  „Zagraniczni bankierzy w prywatnych rozmowach przyznają , że absolutnie nie są w stanie zrozumieć, jak można dać się tak rżnąc jak Polacy, przy pełnej akceptacji najwyższych czynników państwowych: od premiera, prezydenta, po urzędy skarbowe – krytykuje Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, w rozmowie z miesięcznikiem „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka.”
  http://ruch-obywatelski.com

 8. Guła said

  GOSPODARKA I PRAWO 07.04.2015 22:37 22 komentarze
  Cwane Imperia XXI wieku – Plemię Parchów
  http://adova.neon24.pl/post/121083,cwane-imperia-xxi-wieku-plemie-parchow

 9. Bezwzgledny said

  Ten pan z wpisu nr.3 Swietnie to przedstawil Polskim Lemingom Glupkom walesajacym sie po swiecie Szukajacych chleba po swiecie Jak w POLSCE chleba ci dostatek. No co tumany polskie nieprawda. TYLKO BYDLO ZYDOWSKIE MUSISZ GLUPI POLSKI GOJU WYGONIC .I niemcow tez USADZIC.A WTEDY WSZYSTKO WRUCI DO NORMY. Ale my jak zwykle czekamy na cud z nieba.OBUDZ SIE POLSKA CIEMNOTO.

 10. Alina said

  http://naszeblogi.pl/55827-dzis-o-czym-milcza-media-co-ukrywaja

 11. z forum gajowego Maruchy said

  Tom said
  2015-07-02 (czwartek)

  KOMU WYSŁUGUJĄ SIĘ POLSKIE SŁUŻBY SPECJALNE?

  Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się jak bardzo niewygodne są przekazywane Państwu informacje, zawarte w naszych biuletynach, dla służących obcym antypolskich grup, które przechwyciły polskie media oraz praktycznie władzę nad nami Polakami. Nasze strony internetowe są nieustannie atakowane przez hakerów.
  /http://www.wicipolskie.org//
  Nasz czytelnik skarżył się niedawno, że kiedy wprowadził nasz artykuł pt. Czy w Polsce działa lobby Izraela na forum dyskusyjne portalu http://www.prawica.net, został natychmiast skreślony z listy dyskutantów oraz zablokowano mu wejście na ten portal. /http://www.prawica.net/arch/forum/41686/
  Przed kilku laty zamknięto blog dr. Piotra Beina kiedy umieścił on tam nasz artykuł pt. Polscy poltycy o mentalności sajanów. /http://www.monitor-polski.pl/oba-blogi-dr-piotra-beina-na-wordpressie-zostaly-zamkniete//

  Jak dowiedzieliśmy się niedawno od kolegów z kraju służby specjalne prowadzą tam dochodzenie w sprawie tzw. „mowy nienawiści,” rzekomo zawartej w naszych biuletynach. Zastanawiające jest, że polskie służby specjalne są tak wrażliwe na jakąkolwiek krytykę Żydów i Izraela a wykazują calkowitą indolencję w sytuacji kiedy zagraniczne media, a coraz częściej również politycy, posługują się taką „mową nienawiści” w stosunku do Polski, jawnie fałszując historię, oskarżajac Polaków m.in. o „współpracę z nazistami” oraz nazywając niemieckie, nazistowskie obozy śmierci „polskim obozami koncentracyjnymi,“
  w czym sekundują im przedstawiciele antypolskich elit w kraju, wywodzących się często ze środowisk żydowskich stalinowców, implantowanych na miejsce wymordowanych w czasie wojny i tuż po niej polskich patriotycznych elit kulturalnych i politycznych.

  Ostatnio do publicznej wiadomości przedostały się, zignorowane przez główne media, informacje o pewnym sensacyjnym wydarzeniu, jakim była konferencja w Sejmie, w której wziął udział znany aferzysta III RP Andrzej Gąsiorowski, który przed laty razem z innym Żydem Bagsikiem wyprowadzili z Polski wiele milionów złotych za pomocą tzw. oscylatora ekonomicznego. Dzisiaj tenże aferzysta finansowy, który kiedyś uciekł przed polskim wymiarem sprawiedliwości do Izraela jest fetowany przez polskich parlamentarzystów jako ekspert od biznesu. Przy tej okazji aferzyści z Art-B ujawnili kulisy operacji „Most,” polegającej na tajnym przerzucie Żydów z ZSRR do Izraela, przy ścisłej współpracy Mossadu i polskich służb specjalnych, co przez wiele lat trzymano w ścisłej tajemnicy. Jest prawie pewne, że obydwaj aferzyści mogli tak bezkarnie działać na terenie Polski, gdyż musieli mieć przyjaciół wśród polskich polityków oraz wsparcie ze strony wywiadów izraelskiego i amerykańskiego oraz polskiego MSW. Może zabrzmi to jak ponury żart, ale wyprowadzone przez obydwu hochsztaplerów pieniądze z Polski posłużyły m.in do sfinansowania wspomnianej operacji „Most”.
  /http://historia.focus.pl/swiat/most-tajna-operacja-mossadu-w-polsce-1214/

  /http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gasiorowski-art-b-i-operacja-most-2015-04/

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3416/

  Wobec powyższych faktów warto przypomnieć co nasz kolega Bob Kordecky pisał przed kilku laty na temat ówczesnej sytuacji politycznej w Polsce.
  “Tak więc, chyba możemy między bajki włożyć przekonanie, że Polską ciągle rządziła rosyjska „razwiedka.” Zdaniem Andrzeja Fedorowicza, już za czasów premiera Mazowieckiego nastąpiło uniezależnienie się naszych slużb specjalnych od wpływow rosyjskich oraz nawiązanie ścisłej współpracy z zachodnimi wywiadami a szczególnie z Mossadem. Przykładem takiej ścisłej i owocnej współpracy mogła być tajna operacja Mossadu w Polsce pod kryptonimem MOST, określana jako największa operacja w historii służb specjalnych. Polegała ona na przerzuceniu kilkudziesięciu tysięcy sowieckich Żydow ze Związku Radzieckiego do Izraela z wykorzysatniem polskich lotnisk i pod osłoną polskich tajnych służb, współpracujących z agentami Mossadu. Akcja ta nastąpiła zaraz po tym jak Tadeusz Mazowiecki („premier Jaruzelskiego”) złożył wizytę w Nowym Jorku, gdzie przeprowadził rozmowy z wpływowymi środowiskimi żydowskimi. Przypominało to trochę wizytę jego „mistrza” – prezydenta generała Wojciecha Jaruzelskiego u amerykańskiego Żyda miliardera Rockeffelera w 1985, po której wkrótce zaczęto przygotowywać rozmowy okrągłego stołu.

  Wydaje się, że zrozumienie procesu przekształceń ustrojowych w Polsce po 1989 roku oraz rabunkowej prywatyzacji polskiego majątku narodowego nie jest możliwe bez uwzględnienia roli zarówno obcych jak i polskich slużb specjalnych, które ścisle ze sobą współpracowały. Chyba łatwo rownież wytłumaczyć sobie szczególną rolę Mossadu w Polsce oraz światowe sukcesy tej izraelskiej agencji wywiadowczej , biorąc pod uwagę rolę tzw. sajanów, czyli obywateli obcego państwa, mających żydowskie korzenie, oraz filosemitów-szabesgojów którymi Mossad posługuje się w szerokim zakresie w różnych krajach.
  Nieprzypadkowo w Polsce celowo ukrywano prawdziwe pochodzenie etniczne polityków, ludzi kultury, mediów, itd. poprzez niszczenie ich teczek personalnych, będących w posiadaniu służb specjalnych. Wprawdzie opublikowano kilka „list znannych obywateli polskich żydowskiego pochodzenia,”ale wedlug niektórych autórow celowo pomieszano na nich nazwiska etnicznych Polaków z etnicznymi Żydami.
  Oczywiście, dużym uproszczeniem byłoby przypisywać „sajanizm” wszystkim znanym Polakom, którzy mają żydowskie korzenie, ale nietrudno zauwazyć, że często „podwójna lojalność” zmusza niektórych z nich w pewnych sytuacjach do otwartego opowiedzenia się za swoimi, ze szkodą dla Polski.
  Niewykluczone, że część tych nazwisk znalazła się na wspomnianych listach z powodu filosemityzmu, wysługiwania się żydowskim interesom, charakterystycznego dla tzw. szabesgojów. Prof. Jerzy Robert. Nowak mówi wręcz o istnieniu filosemickiego lobby w Polsce, do którego zalicza m.in. tak znanych polityków jak były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz były premier Włodzimierz Cimoszewicz.
  Kwaśniewski nie kryje się zresztą ze swoimi poglądami, w których łączy swoje komunistyczne wychowanie z filosemityzmem. Ostatnio wspólnie z Wiaczesławem Mosze Kantorem prezydentem Europejskiego Kongresu Żydow proponuje, aby kraje Unii Europejskiej utworzyły rządowe organy inwigilacyjne, mające zająć się monitorowaniem „nietolerancyjnego” zachowania obywateli lub grup obywateli (ksenofobów, antysemitów, homofobów, rasistów, itd.) oraz wprowadziły ustawodawstwo ograniczające znacznie wolność słowa.

  Inny znany polski polityk, kreowany prawie na bohatera narodowego – Władysław Bartoszewski – według teczek znalezionych w archiwach IPN’u – był informatorem ambasady Izraela w Warszawie. Czy mogą nas więc dziwić jego pogardliwe opinie o Polakach oraz zapewnienia, że jeżeli chodzi o stosunek do Żydow i Izraela, to nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy liczącymi się partiami w Polsce.
  Czy na wspomnianej liście nie powinien się również znaleć ś.p. Lech Kaczyński, ktory zasłużył się również Żydom kiedy jako minister sprawiedliwości wstrzymał ekshumację w Jedwabnem gdy okazało się, że nie potwierdza ona oskarżeń o zorganizowanie pogromu Żydow przez Polaków, co umożliwiło Grossowi oraz środowiskom żydowskim przeprowadzenie antypolskiej kampanii propagandowej w światowych mediach?
  Już jako Prezydent Rzeczpospolitej, grając na uczuciach patriotycznych oraz antyrosyjskich części Polaków, cynicznie wciągnął Polskę w strategię opracowaną przez izraelskich lobbystów w USA, której jednym z celów było osaczanie Rosji. Elementem tej polityki było poparcie Polski dla kolorowych rewolucji na Ukrainie i w Gruzji.

  Wspomnianą listę można byłoby uzupełniać bez końca, wystarczy obserwować usłużne zachowanie większości naszych polityków w stosunku do Żydow i Izraela, które odbija się w fatalny sposób na interesach Polski i Polaków. Mając tak wspaniałą historię i tak wielkich bohaterów narodowych, Polska zasługuje chyba na to, aby rządzili nią prawdziwi patrioci a nie ludzie o podwójnej lojalności, zachowujący się często jak przysłowiowi sajani lub szabesgoje.”
  /https://piotrbein.wordpress.com/2013/11/18/bob-kordecky-polscy-politycy-sajanie//

 12. Bezwzgledny said

  Przepraszam jakie polskie sluzby Zydostwo z mosadu I tyla.W PISIE ich dostatek.
  cala obstawa PISU – sklada sie z siepaczy MOSADU.

 13. Stary Warszawiak said

  Prezydent elekt – pośpiesznie składając życzenia urodzinowe Szewachowi Weissowi – już udowodnił, że tak jak jego
  poprzednicy będzie wiernym pachołkiem żydów.

 14. Alina said

  http://www.w-sercu-polska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=7170:pispopis&catid=7:wiadomosci&Itemid=19

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: