Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nie tylko Wyborcza atakuje polskich patriotów.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-07-23

Redaktor Katarzyna Gójska-Hejke z „Gazety Polskiej” zaatakowała publicystkę tygodnika „Polska Niepodległa”, Marię Pyż-Pakosz – mieszkającą we Lwowie polską patriotkę i redaktor naczelną „Radia Lwów”.

fot: youtube/facebook

Pani Gójska-Hejke nie miała żadnych oporów by opluć naszą odważną rodaczkę walczącą od lat o prawa polskiej mniejszości mieszkającej na polskich ziemiach należących dzisiaj do Ukrainy. W tekście Gójskiej-Hejke czytamy: Fakty są bowiem takie, że pani Pakosz-Pyż nie jest reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej rodziny – to głosem Rosji.

Ciekawi jesteśmy, kto zatem jest tym reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie? Czy to ustala „Gazeta Polska”, a warunkiem jest przemilczanie odradzającego się na Ukrainie kultu banderowskich ludobójców, czego mieszkająca od urodzenia we Lwowie Maria Pyż-Pakosz jest naocznym świadkiem? Co wymaga większej odwagi?

Plucie na odległość z Warszawy na polską patriotkę czy mieszkając we Lwowie odważnie mówić prawdę o rzeczywistych nastojach panujących na Ukrainie? Czy każdy, kto nie zgadza się w jakiejś sprawie z linią prezentowaną przez „Gazetę Polską” z automatu etykietowany jest, jako ruski agent? Informujemy panią redaktor Gójską-Hejke, że 5 lipca bieżącego roku na Jasnej Górze podczas doniosłej uroczystości, Światowy Kongres Kresowian podczas dorocznej pielgrzymki za szczególne zasługi dla sprawy Polskich Kresów przyznał Pani Marii Pyż-Pakosz nagrodę Praemius Honoris Cresovianae. Pytamy redaktorkę „Gazety Polskiej” czy Światowy Kongres Kresowian to także głos Rosji, a jego tysiące członków to najbliższa rodzina pani Marii Pyż-Pakosz? Czy powodem tego ślepego i chaotycznego ataku jest to, że Paweł Kukiz zaproponował Marii Pyż-Pakosz jedynkę na liście w wyborach do parlamentu?

Fakty są takie, że pani redaktor Gójska-Hejke nie jest reprezentatywnym głosem dziennikarskim polskiej prawicy. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej politycznej rodziny z „Gazety Polskiej” – to głosem rozgrywających Ukrainę geszefciarzy i neobanderowców.

Kometarz

Reklamy

Komentarze 23 to “Nie tylko Wyborcza atakuje polskich patriotów.”

 1. Włodek Kuliński said

  Gazeta dla Polaków – Odrażający, brudni, źli

 2. Antoni Nadstazik, Melborne. said

  „Fakty są takie, że pani redaktor Gójska-Hejke nie jest reprezentatywnym głosem dziennikarskim polskiej prawicy. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej politycznej rodziny z „Gazety Polskiej” – to głosem rozgrywających Ukrainę geszefciarzy i neobanderowców.”
  Pelna zgoda.
  Szkoda, kiedys, przed laty myslalem, ze to jest faktycznie gazeta polska
  w pelnym tego slowa znaczeniu.
  Kiedy pozbyli sie zarowno W. Lysiaka, jak i St. Michalkiewicza,
  „kliknelo mi, ze cos jest nie tak i zlikwidowalem prenumerate w Australii.
  Ostatnio, niestety, coraz czesciej sie uzupelniaja z tymi z Czerskiej.

 3. Barton said

  Ludzie na co my czekamy jeszcze.?

 4. Marysia said

  Dziękuję bardzo za wsparcie moim przyjaciołom na których zawsze mogę liczyć w trudnej chwili 🙂

 5. Kontra said

  Juz dawno przestalem kupowac i czytac GP

 6. falkonidas said

  Reblogged this on .

 7. Marek said

  Szlachetna i odważna Marysia. Niech Cię Pan Bóg ochrania od złego.

 8. Uważny Obserwator said

  Kreaturze Górskiej-Hejke powiadam, że byłoby lepiej i bezpieczniej, gdyby szlachetną i odważną Marysię Pyż-Pakosz chronili przed banderowcami ruscy agenci aniżeli polscy.

 9. obserwator said

  Pani Mario dziękuję za odważny głos prawdy, takich ludzi jak żadna Pani Marysia jest bardzo mało. A gazety rzekomo polskiej i portalu rzekomo niezależną już dawno nie przeglądania. Ponieważ uważam że to jest także ta bolszewizmu która opływa zacnych ludzi a wychwala zdrajców. Z okresami nie mam rodzinnych powiązań, ale byłem tam 3 razy i zostałem zauroczony kresami.

 10. obserwator said

  Napisałem zacna Pani, zmieniło na żadna Pani przepraszam

 11. mmmm said

  Pani Hajka to może Pani Marii nogi myć i tę wodę pić 🙂

 12. bronek said

  Po prostu -she’s a psychological whore…

 13. sokol said

  Pokora i skromność są cechą wielkości……(…….)

 14. Czytelniczka said

  Może ta Gójska szuka pracy w GW? TV Republika ledwo zipie.

 15. pugnus said

  Jezeli juz ta Hejke jest taka pryncypilana ,to w czyim imieniu przysiegala wybrankowi przed oltarzem?Na razie wykazala sie jedynie w doprawianiu swojemu chlopu rogow…..

 16. Małgorzata said

  Gójska -Hejke – „wdowa” po Kurtyce? Sakiewicz po zamachu smoleńskim składał jej kondolencje na portalu „niezależna”

 17. gnom said

  Tak jak dwadzieścia kilka lat temu przestałem zaglądać do g—o prawda, tak samo zrobiłem jak sakiewicz obraził i usunął ks. Isakowicza -Zaleskiego, nazywam ich portal i gazetę SZCZUJNIĄ. I oni się nazywają strefą wolnego słowa, ta sama retoryka co za komuny „kto nie z nami ten wróg”

 18. Ryvan said

  Pani Mario. Ta pani i jej gazeta to psi zaprzęg partii PIS. Proszę sobie nie zaprzątać głowy insektami, ktόre za pieniądze oblezą każdego, kogo wskaże ich właściciel. Rozrόby na Białorusi i teraz na Ukrainie, to robota renegatόw nie dbających o Polakόw, ktόrzy jeszcze trzymają się ojcowizny jak mogą. Polakόw, ktόrzy wierzą w Macierz. W tej chwili Macierzy nie macie, ani wy ani my – zniszczyli moralność społeczeństwa prostymi narzędziami, nędzą i bezrobociem. Cała ta działalność wszystkich „postołowych” ugrupowań to racja stanu narodu z ktόrego się wywodzą. Z niemieckim RAŚ-iem na Śląsku trzyma i PO i SLD a ciąg na koryto jest silniejszy niż niebezpieczeństwo rozdarcia Polski. PIS obrabia nas z drugiej strony, tej wschodniej, z nadzieją że zrealizują stary plan budowy Judeoplonii od morza do morza.
  Ale walczyć musimy bo historia obfituje w rόżne zakręty. Coś podobnego może się i u nas zdarzyć.
  Pozdrawiam Panią R. S.

 19. Ziutek said

  Kiedy z dnia na dzien otwarli TvTrwam spolka z komunistycznym agentem Solorzem ps.Zeg – zrozumialem, ze to byla i jest jedynie gazeta polskojezyczna a nie polska POdobnie jak GW. POopieraja przeciez chazarow i banderowcow. Zaangazowanie D.Wildsteina na Majdanie i itp. Pani Mario, pelne uznanie dla Pani wielkiej pracy i szlachetnej postwy wobec rodakow na kresach.

 20. Piotrx said

  http://3obieg.pl/tajna-kasa-sakiewicza

 21. Wojtek said

  panie Lazarewicz; wrzucasz tu jakis swistek sugerujac resortowosc a przeciez pani Gojska ma na imie Katarzyna,pan jako dziennikarz moglby byc troszke rzetelniejszy

 22. Wojtek said

  przepraszam,chyba moj post tyczyl sie pana „Piotrx”

 23. Piotrx said

  Re 22: Panie Wojtek ale ja nie jestem żadnym dziennikarzem, zanim zacznie pan mieć nieuzasadnione protensje (bo ja nigdzie nie napisałałem że ten „swistek” dotyczy „bohaterki” artykułu) proszę najpierw uważniej przeczytać tekst Leszka Szymowskiego pod podanym wcześniej linkiem a dowie się pan kogo dotyczy ów „świstek”

  http://3obieg.pl/tajna-kasa-sakiewicza

  Swoje dalsze ewentualne pretensje czy uwagi proszę zgłaszać do autora tego artykułu:

  cytat:
  „……… trzeba byłoby w pierwszej kolejności wytknąć jej, iż 6 czerwca 1988 roku jej matka ……….. otrzymała specjalną nagrodę – jak czytamy „za osiągnięcie bardzo dobrych wyników na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu – Leninizmu” funkcjonującym przy Komitecie Wojewódzkim PZPR w Płocku. Nagrodą był egzemplarz Encyklopedii Rewolucji Październikowej ze specjalnej serii. W znacznie większym stopniu dziennikarkę kompromituje protokół jej przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie….”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: