Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Powstanie Warszawskie. Żydzi, Ukraińcy, Cyganie w Waffen SS tzw. pułku Oskara Dirlewangera.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-08-02

Zbrodnie na Narodzie Polskim

Kto mordował naszych Powstańców Warszawskich, kim byli żołnierze jednego z najstraszliwszych oddziałów Waffen SS tzw. pułk Oskara Dirlewangera.

Zdjęcia: batalion Waffen SS "JudenCorp" krymscy żydzi, Bohaterowie Werhmahtu - pół Żydzi, Batalion Bośniackich Muzułmanów w SS.

Zdjęcia: batalion Waffen SS „JudenCorp” krymscy żydzi, Bohaterowie Werhmahtu – pół Żydzi, Batalion Bośniackich Muzułmanów w SS. / fot. Archiwum Autora

Kiedy w moje ręce wpadła książka Bryana Marka Rigg’a pt. „Hitler’s Jewish Soldiers”, nie przypuszczałem, że lektura tej książki aż tak diametralnie zmieni moje zdanie o niektórych wydarzeniach II wojny światowej.

Na stronie 165 tej książki, wychwyciłem informcję o rekrutacji do pułku karnego Waffen SS kierowanego przez sadystycznego dowódcę Oskara Dirlewngera, tego samego który był odpowiedzialny na mordowanie cywilnych mieszkańców Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego. Odnośnik z informacji kierował do innych źródeł, do książki Fench L. MacLean pt: The Cruel Hunters: SS-Sonder-Kommando Dirlewanger Hitler’s Most Notorious Anti-Partisan Unit  (Atglen, PA: Schiffer Publishing, 1998).

Oskar Dirlewanger (ur. 26 września 1895 w Wurzburgu, zm. 7 czerwca 1945 w Altshasen) – SS-Oberfurer i dowódca specjalnej jednostki karnej SS do zwalczania partyzantów, znany ze swego sadyzmu i odpowiedzialny za rozliczne zbrodnie wojenne popełnione w Polsce, Białorusi i Słowacjii. Ocenia się, że w wyniku akcji dowodzonej przez niego formacji pod nazwą 36. Dywizja Grenadierów Dirlewanger, śmierć poniosło przynajmniej 60 000 ludzi, w większości cywili, znaczną część ofiar spalono żywcem.

36. dywizja Grenadierów

Kim byli oprawcy tej formacji, która uchodziła w procesie Norymberskim za niedościgniony wzór nazistowskiego terroru i zbrodniczych praktyk.

Oskar Dirlewanger rekrutował swoich siepaczy w pierwszym okresie działalności z niemieckich skazańców, których wyroki dożywotniego lub długoletniego więzienia zamieniano na ochotniczą służbę w 36. pułku. Olbrzymia śmiertelność w 36. pułku, który wykonywał tzw. „Mission Impossible” spowodowała, że dowódca wrócił się w kierunku obozów koncentracyjnych.

Służyli więc w nim:

– Niemcy skazani za lewicowe poglądy (przeważnie dezerterowali),

– skazańcy seksualni (gwałcicliele, pedofile, pschopatyczni mordercy),

– Romowie,

– Żydzi,

– Rosjanie,

– Ukraińcy,

– kilku Austriaków.

Powstanie Warszawskie

Mnie osobiście zainteresowała sprawa kadr pułku w okresie Powstania Warszawskiego.

Stan Pułku na Sierpień 1944 r.

3680 osób w tym:

– 240 Romów,

– 400 Rosjan,

– 268 Żydów,

– 120 Ukraińców,

– pozostali to Niemcy – kryminaliści i psychopaci z obozów koncentracyjnych.

Dirlewangerowcy ponieśli jednak olbrzymie straty, w pierwszym okresie z 800 osobowego oddziały zostało 648 żołnierzy, jednak uzupełnienie jakie otrzymali spowodowało, że odział wrócił do „akcji”.

W sumie Pułk stracił 2083 ludzi, będac odpowiedzialnymi za śmierć co najmniej 30 000 ludzi.

Za udział w tłumieniu Powstania Oskar Dirlewanger został awansowany.

Zastanawiający jest jednak udział w tym zbrodniczym procederze, przedstawicieli nacji, które uważają się za jedyne ofiary tej wojny.

Jakim cudem 240 Romów i 268 Żydów trafiło to tej jednostki?

Otóż, w książce jest to opisane, że taką ofertę złożono tym Żydom, którzy wykazali się pomocni w eksterminacji własnych rodaków – jako kapo, obozowi donosiciele, jako ci, którzy uważali, że służba dla III Rzeszy pozwoli im na wykazanie swojej przydatności Niemcom.

Nie byli to tzw. Mischlinge – pół Żydzi, których nazywano również pół Niemcami. Ale Żydami, z ojca i matki Żydówki.

Co w takim razie myśleć o Holocauście, o stosunku Hitlera do Żydów?

Znalazłem również w książce informację o Karaimach, żydowskich mieszkańcach Krymu, których nazistowscy eksperci od czystości rasy, uznali że są to (!?) Tatarzy quasi -Mojżeszowego, a nie „prawdziwi Żydzi”, utworzono z nich przynajmniej jeden Batalion Waffen SS, sam Himmler wydał specjalne zezwolenie, aby członkowie tego batalionu mogli odprawiać Judaistyczne modły.

Źródła informacji:

Natan Schür, History of the Karaites (Frankfurt am Main: u.a., 1992); Warren Paul Green, “The Nazi Racial Policy toward the Karaites,” Soviet Jewish Affairs 7 (1978): ; Emanuela Trevisan-Semi, “The Image of the Karaites in Nazi and Vichy France documents,” Jewish Social Studies no. 32 (December 1990).

Bryan Mark Rigg, Hitler’s Jewish Soldiers: The Untold Story of Nazi Racial Laws and Men of Jewish Descent in the German Military (Lawrence, Kansas: University Press of Kansas, 2002).

The Cruel Hunters: SS-Sonder-Kommando Dirlewanger Hitler’s Most Notorious Anti-Partisan Unit  (Atglen, PA : Schiffer Publishing, 1998)

Wikipedia: Oskar Dirlewanger.

Komentarzy 11 to “Powstanie Warszawskie. Żydzi, Ukraińcy, Cyganie w Waffen SS tzw. pułku Oskara Dirlewangera.”

 1. Piotrx said

  Żydowscy żołnierze Hitlera

  Cześć 1
  http://chodakiewicz.salon24.pl/80974,zydowscy-zolnierze-hitlera

  Cześć 2
  http://chodakiewicz.salon24.pl/80975,zydowscy-zolnierze-hitlera-cz-ii

  Cześć 3
  http://chodakiewicz.salon24.pl/80976,zydowscy-zolnierze-hitlera-cz-iii

  „….Rigg zbadał dokładnie aż 1671 przypadków żołnierzy-Żydów i Mischlinge (a w tym 26 członków NSDAP). 163 z nich zginęło. 279 odznaczono za odwagę, z czego aż 15 Krzyżem Rycerskim. „Pół-Żyd” ppłk. Walter Hollaender na czele swego pułku ocalił korpus armijny Wehrmachtu od totalnej klęski pod Kurskiem w lipcu 1943 r. „Ćwierć-Żyd” admirał Bernhard Rogge był chyba jednym z najbardziej słynnych piratów III Rzeszy, chlubą Kriegsmarine. Pod koniec wojny pomógł on ocalić miliony niemieckich uciekinierów i uchodźców z państw bałtyckich, Prus i Pomorza. „Pół-Żyd” i kawaler Krzyża Rycerskiego generał Günther Sachs dowodził 12 dywizją artylerii przeciwlotniczej. „Ćwierć-Żyd” generał Hans-Heinrich Sixt von Armin dowodził 113 dywizją piechoty pod Stalingradem i również zasłużył sobie na Krzyż Rycerski. „Pół-Żyd” generał Helmut Wilberg odznaczył się już podczas swojej służby jako szef operacji w sztabie Legionu Kondor w Hiszpanii (1936-1937). Tak jak wspomniany już „pół-Żyd” feldmarszałek Milch, gen. Wilberg położył wielkie zasługi w rozwój sił powietrznych Luftwaffe. Odwrotnie niż Milch, który „był fanatycznym i entuzjastycznym nazistą bezwzględnie ufającym Hitlerowi,” gen. Wilberg był przeciwnikiem systemu.[2]

  Wśród niższych stopniem „mieszańców” na przykład Hauptmann Siegfried Simsch mający na koncie 95 strąceń, był asem Luftwaffe. We wrześniu 1939 r. kanonier Dietmar Brücher odznaczył się pod Tomaszowem wyciągając rannych kolegów spod ostrzału. W sierpniu 1941 r. pod Humaniem, mjr. Robert Borchard na czele swej kompanii czołgów w beznadziejnej sytuacji powstrzymał sowiecki kontratak. Wyróżniono go Krzyżem Rycerskim. „Pół-Żyd” kpt. Karl Henle dosłużył się Żelaznego Krzyża za odwagę, zginął na polu bitwy. Henle to ciekawy przypadek. Był porucznikiem, gdy wprowadzono paragraf aryjski w wojsku. Dano mu możliwość pozostania w armii w stopniu szeregowego. Odmówił. W 1939 r. powołano go do wojska ponownie w stopniu oficerskim. W 1941 r. Hitler dał mu certyfikat „aryjskości.” Henle służył wiernie, bo wierzył, że ochrania swego ojca od deportacji. Inny oficer, kapitan Erich Rose był nie tylko patriotą niemieckim, ale również ostrym antykomunistą. Walczył przeciw czerwonym podczas rewolucji i wojny w Hiszpanii (1936-39). Służył potem jako łącznik między Wehrmachtem a frankistowską Błękitną Dywizją na froncie wschodnim. Hitler odmówił wydania certyfikatu „arianizacji” jako „75% Żydowi.” Rodziców kpt. Rose zagazowano w Auschwitz. Niedługo potem on sam zginął w walce z Sowietami. „Jestem świnią,” powiedział o sobie frontowym przyjaciołom, szarpany dylematem moralnym swego wkładu do walki za Hitlera…”

  Bryan Mark Rigg – „Żydowscy Żołnierze Hitlera”
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/19963/zydowscy-zolnierze-hitlera

  Bryan Mark Rigg -„Losy żydowskich żołnierzy Hitlera”
  http://merlin.pl/Losy-zydowskich-zolnierzy-Hitlera_Bryan-Mark-Rigg/browse/product/1,796598.html

 2. Prawda o Powstaniu Warszawskim said

  Ukraiński dowódca jednostki SS pacyfikującej Powstanie Warszawskie nie zostanie osądzony

  Niemieckie władze uznały właśnie, że wydalony z USA 96-letni Karkoc ze względu na zły stan zdrowia nie nadaje się, by stanąć przed sądem. To oznacza faktyczne zakończenie postępowania przeciwko niemu.

  Informację o tym, że niemieccy prokuratorzy zawiesili swoje śledztwo w sprawie Karkocia podała dziś Associated Press.

  Na trop 94-letniego dziś porucznika Michaela Karkoca agencja AP wpadła dwa lata temu dzięki sygnałowi pewnego brytyjskiego lekarza, który w wolnym czasie amatorsko zajmuje się ściganiem zbrodniarzy nazistowskich. Lekarz znalazł amerykański adres Karkoca, znajdującego się pod tym samym nazwiskiem w spisie oficerów Ukraińskiego Legionu Samoobrony.

  Legion był złożoną z ukraińskich ochotników jednostką SS przeznaczoną do walki z komunistyczną partyzantką na terenie okupowanej przez Niemców Ukrainy oraz z Armią Krajową w Polsce. W 1945 roku Legion, znany też pod oficjalną niemiecką nazwą 31. Schutzmannschafts-Bataillon der SD, został wcielony do ukraińskiej Dywizji Galicja, a jego członkowie dostali się do niewoli amerykańskiej.

  Karkoc walczył najpierw w Legionie, a potem w 14. Dywizji. AP zbadała dokumenty w polskim IPN i znalazła akta osobowe Karkoca oraz jego nazwisko na liście płac Legionu. Wiemy dzięki temu, że ostatni raz żołd odebrał 8 stycznia 1945 r. w Krakowie.

  Karkoc był dowódcą 2. kompanii w Legionie. Kompania ta, według złożonych po wojnie zeznań jej żołnierzy, przeprowadziła 23 lipca 1944 r. pacyfikację wsi Chłaniów na Lubelszczyźnie w odwecie za zabicie przez AK niemieckiego oficera łącznikowego Legionu. W pacyfikacji zginęło 44 mieszkańców Chłaniowa oraz sąsiedniego Władysławina. W 1972 r. polski sąd skazał za udział w tej masakrze podległego Karkocowi dowódcę jednego z plutonów.

  We wrześniu Legion, w tym kompania Karkoca, brał udział w walkach na Czerniakowie w Warszawie oraz w Puszczy Kampinoskiej. Po upadku Powstania Legion walczył w południowej Polsce, a także przeciwko komunistycznym partyzantom w Słowenii.

  Po wojnie Karkoc, jak wielu żołnierzy armii niemieckiej w niewoli zachodnich aliantów, zabiegał o prawo wyjazdu do USA. Rząd amerykański nie dawał takiej zgody żołnierzom jednostek SS, jednak Karkoc okłamał Amerykanów twierdząc, że przez całą wojnę nie służył w wojsku.

  Ukraiński oficer wyjechał do USA w 1949 r. zamieszkał w ukraińskiej dzielnicy Minneapolis. Działał tam m.in. w organizacji Amerykanów ukraińskiego pochodzenia. W 1995 r. wydał w małym nakładzie i po ukraińsku pamiętniki, w których przyznał się po raz pierwszy, że był żołnierzem SS. Nie wspomniał jednak o masakrach, jakie dokonała jego jednostka. Z drugiej strony Karkoc przyznaje w książce np., że był w swej jednostce w lipcu 1944 r., czyli w czasie, gdy mordowała ona mieszkańców Chłaniowa.

  Rp.pl/Kresy.pl

  /http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainski-dowodca-jednostki-ss-pacyfikujacej-powstanie-warszawskie-nie-zostanie-osadzony/

 3. Kronikarz said

  Grrr – (

 4. Ali Baba said

  ..” Oskara Dirlewangera…O ILE WIEM…MARNIE SKOŃCZYŁ GDY WIĘŹNIOWIE POLACY /SIC!!/ WE FRANCJI /NIE PAMIĘTAM SZCZEGÓŁÓW/ DOWIEDZIELI SIĘ KIM BYŁ I CO ROBIŁ W WARSZAWIE BANDYTA DIRLEWANGER.!!

 5. Ło matko! Ręce precz od Lenina said

 6. Ło matko! Ręce precz od Lenina said

  Facebook usunął zdjęcie piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulce z symbolem „Polski Walczącej”!

  http://wmeritum.pl/facebook-usunal-zdjecie-pilkarzy-lechii-gdansk-w-koszulce-z-symbolem-polski-walczacej/

 7. Analityk said

  @Ło Matko! Ręce Precz Od Lenina

  Nie ma się co dziwić, że facebook usunął zdjęcie piłkarzy lechii gdańsk w koszulce z symbolem polski walczącej.
  Nie bez przyczyny nazywany jest on przez niektórych pejs-bookiem. Cały czas nas monitorują i zbierają o nas informacje by wiedzieć kto jest kim i jakie ma poglądy.

 8. Shadowman said

  Sami widzicie że oficjalna historia II wojny światowej to żydowska ściema. Skoro Hitler był taki antyżydowski to czemu 150 tys żydów służyło w jego armii? Za mordy na Polakach podziękujmy żydowskim pachołkom: Józefowi Beckowi i Władysławowi Sikorskiemu.

 9. Andrzej Wiernicki said

  Co Niemcy dzisiaj o tym pisza, zobacz:

  http://www.gmx.net/magazine/politik/ns-geschichte-sondereinheit-dirlewanger-30805552

  Andrzej.W

 10. Next Stop said

  Powinno być „Kto mordował bezbronną ludność cywilną Warszawy w tym kobiety i dzieci”. A nie „Kto mordował naszych Powstańców Warszawskich” – co za mylne wejście pierwszym zdaniem tego artykułu.

  Nasi Powstańcy ginęli w walce. Nie należy zdziczałego bestialstwa żołdaków podległych Niemcom dorzucać do powstańczych walk. Te dwie kwestie należy rozważać oddzielnie.
  Co innego walka z Powstańcami, a co innego mordy bezbronnej ludności.
  Co innego walka, a co innego rzeź nieuzbrojonej ludności cywilnej. To trzeba wyraźnie rozróżniać.

 11. Andrzej Wiernicki said

  Niemcy pisza uczciwie,cytuje:

  „Dirlewanger wütet in Warschau

  Die Rache der deutschen Besatzungsmacht war grausam. Daran beteiligt: die Sturmbrigade Dirlewanger. Zwischen dem 1. und 5. August starben in Warschau rund 50.000 Menschen. Gemeinsam mit anderen Einheiten der SS – unter anderem jenen unter Führung von Heinz Reinefarth, einem SS- und Polizeiführer – war sie allein am 5. August für den Tod von bis zu 15.000 Zivilisten in den Stadtteilen Ochota und Wola verantwortlich.”

  i dalej smutna konkluzja:

  „Seine Morde aber bleiben bis heute ungesühnt. Lediglich zwei Mitglieder der SS wurden für das Massaker in Warschau verurteilt. Männer wie SS-Führer Reinefarth oder Erich von dem Bach-Zelewski, dem der Oberbefehl über die Niederschlagung des Warschauer Aufstands vor 71 Jahren übertragen worden waren, kamen ungestraft davon.”

  Gdzie znajdziemy w Polsce podobna rozprawe z komunistycznymi zbrodniarzami ?

  Andrzej W.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: