Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Odkłamujemy historię: 10 pytań Anny Walentynowicz do Bogdana Borusewicza

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-08-24

Śp. Anna Walentynowicz nigdy nie doczekała się odpowiedzi na zadane Bogdanowi Borusewiczowi pytania.


10 Pytań do Bogdana Borusewicza zadane przez Annę Walentynowicz
1. Kogo pan oskarża o spowodowanie nędzy w kraju, czy nie widzi pan tu swojego udziału?

2. Czy z powodu tej nędzy żyje pan równie ubogo jak pana wyborcy?

3. Dlaczego pan – opozycjonista spotykał się z majorem STASI, czyżby chciał pan dorównać Oleksemu?

4. Co pan zrobił z materiałami dotyczącymi Grudnia’70, które Macierewicz przekazał panu?

5. Dlaczego magazynował pan sprzęt poligraficzny, który w ogromnych ilościach przychodził z Zachodu (np. 75 kserokopiarek z Norwegii) podczas gdy grupy opozycyjne w Gdańsku nie miały na czym drukować?

6. W stanie wojennym przekazał pan redakcji „Robotnika Lęborskiego” powielacz, w którym był nadajnik, ludzi aresztowano. Jak pan wytłumaczy ten fakt?

7. Skąd pochodziły pieniądze, które w 1986r. proponował mi pan (5 tys. zł miesięcznie) w zamian za zaniechanie krytyki L.Wałęsy?

8. W 1983r. usiłowałam wmurować tablicę upamiętniającą śmierć górników z Wujka. Tablicę zabrano, a mnie uwięziono. Potem bezskutecznie domagałam się zwrotu mojej własności przez sąd, prokuraturę, UOP i Ministerstwo Sprawiedliwości. Pan tę tablicę wmurował w 1990r. Na jakiej podstawie bezpieka wydała ją panu?

9. W WZZ i stanie wojennym powoływał się pan na informacje w komendzie. Dlaczego informacje, szczególnie dotyczące oskarżeń działaczy o agenturalność były fałszywe?

10. W 1981r. wysłał mnie pan do Radomia. Komu pan podał adres mojego pobytu w Radomiu, gdzie tajny współpracownik SB przygotował zamach na moje życie?

https://wzzw.wordpress.com/2015/06/14/%E2%96%A0%E2%96%A0-10-pytan-anny-walentynowicz-do-bogdana-borusewicza-%E2%96%A0%E2%96%A0/

Komentarzy 10 do “Odkłamujemy historię: 10 pytań Anny Walentynowicz do Bogdana Borusewicza”

 1. S# said

  http://radiolwow.org/ekskluzywny-wywiad-z-marszalkiem-senatu-rp
  Słuchajcie uważnie! „…jakie powstanie takie obchody…”

 2. Kapsel said

  B. Borusewicz ps.”Borsuk „– Uzurpator i namiestnik Cz. Kiszczaka? Kwerenda.

  ….1. B. Borusewicz w żadnym ze swoich opublikowanych życiorysów nie potrafił i nie wykazał się by kiedykolwiek „zhańbił” się jakąkolwiek pracą zawodową.
  2. B. Borusewicz przed sierpniem 1980 roku nie pracował, a więc nie posiadał uprawnień do bycia członkiem jakiegokolwiek związku zawodowego w tym i NSZZ „Solidarność”.
  3. Ustawa o związkach zawodowych oraz zarejestrowany w sądzie Statut NSZZ „Solidarność” z 1980 roku nie dopuszczały takiej możliwości by B. Borusewicz mógł być jej członkiem.
  4. Ustawa o związkach zawodowych oraz zarejestrowany w sądzie Statut NSZZ „Solidarność” z 1989 roku nie dopuszczały takiej możliwości by B. Borusewicz mógł być jej członkiem.
  5. B. Borusewicz nie był ani jeden dzień członkiem jakiegokolwiek związku zawodowego w tym i Solidarności, nie opłacał też żadnych składek na rzecz „Solidarności”.
  6. B. Borusewicz został mianowany do pełnienia funkcji przewodniczącego Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wiosną 1989 roku przez L. Wałęsę i Cz. Kiszczaka pomimo nie spełniania wymogów ani ustawowych ani statutowych – w świetle obowiązujących wówczas przepisów prawnych nie mógł on być członkiem jakiegokolwiek związku zawodowego.
  7. B. Borusewicz został bezprawie też zatrudniony po raz pierwszy w Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wiosną 1989 roku na etatowym stanowisku przewodniczącego Zarządzie Regionu Gdańskiego, co nastąpił z naruszeniem powagi prawa i było z mocy prawa czynnością nieważną, bo nie był w ogóle członkiem NSZZ „Solidarność”.
  8. Podejmowane przez jego i pod jego kierownictwem decyzje i uchwały są z mocy prawa dotknięte albo wadą prawną albo są z mocy tego prawa decyzjami i uchwałami nieważnymi.
  9. B. Borusewicz nie będąc członkiem związku, a więc nie opłacając składek członkowskich w jakiejkolwiek podstawowej organizacji związkowej czerpał ze Związku „Solidarność” nieuprawnione i bezzasadnie korzyści finansowe i prestiżowe.
  10. Należałoby ostatecznie ustalić między innymi i to czy B. Borusewicz kiedykolwiek zapłacił jakąkolwiek składkę (daninę) na rzecz Związku Solidarność. Poczynając od roku 1980 aż do zakończenia tej kwerendy.

  Żenada!

  Że i ZGROZA to chyba każdy, kto ma oczy, uszy i przetwornik w postaci mózgu na chodzie, a nie jednokomórkowy organ z rdzeniem przedłużonym do klaskania i machania, to już chyba to widzi?!….

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/1948/b-borusewicz-psborsuk-uzurpator-i-namiestnik-cz-kiszczaka-kwerenda

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 3. Kapsel said

  Przesłany 20.11.2011
  Dziwne zachowania Borusewicza -legendarnego opozycjonisty. Relacje świadków. Komu służy dzisiaj marszałek senatu?

  Kim jest marszałek Borusewicz?

  Przesłany 19.09.2011
  Fragmenty wywiadu Andrzeja Gwizdy udzielonego Radiu Gdańsk ( kiedyś to było Polskie Radio Gdańsk…) po uroczystościach przy grobach „Inki” i „Zagończyka” w 72. inwazji sowieckiej na Polskę.

  Andrzej Gwiazda o Borusewiczu i nie tylko – 17-09-2011

 4. Docent said

  Wybuch Strajku był jednym z elementów „transformacji ustrojowej” planowanej przez Kreml już z końcem lat ’50-tych (źr. Suworow). Bano się tylko jednego; protestów robotniczych a najbardziej Stocznii Gdańskiej. Stąd zwolniono A. Walentynowicz by doprowadzić do Strajku. Początkowo nieskoordynowane przestoje przejmuje promowany przez agentów i TW, L. Wałęsa, by po trzech dniach wynegocjować dla Stoczniowców po 2000 tys. podwyżki i zneutralizować zagrożenie. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli, do Stocznii docierają reprezentacje innych strajkujących zakładów i proklamują Strajk Solidarnościowy. I tu zostaje popełniony jeden z największych błędów w naszych dziejach i pozostawiono TW Bolek przewodniczącym Komitetu Strajkowego. Błąd ten można było naprawić jeszcze w marcu ’81 w czasie gotowości strajkowej, ale niestety to też zapszepaszczono. Potem już tylko komuna zaczęła nam odbierać wszelkie wywalczone prawa, aż do Stanu Wojennego włącznie. W ten sposób starano się pozbyć wszystkich niewygodnych, by ostatecznie pozostawić agentów i zwolenników. Niestety Zachód znając dokładnie całą sytuację zaczyna w struktury „S” wciskać swoich agentów (rezydentów masońskich) i pod pretekstem finansowania opozycji, wspiera ich.
  Kreml mając świadomość, iż nie posiada aż tak dużych środków, by uwłaszczyć na majątku polskim swoich agentów, więc ustępuje w tym Zachodowi (masonerii) i dochodzi do tzw. Okrągłego Stołu, gdzie pod stołem zawierają porozumienie, a na Stole najzwyklejsza farsa z dokoptowanymi przedstawicielami opozycji i kościoła jako przykrywka.

 5. Orto Graf said

  Panie Docencie nieshabilititowany, nie zapszepaszczono lecz zaprzepaszczono. Ale merytorycznie to ma Pan rację.

 6. Ból Prawdy said

  Do Orto Graf said – proszę jaśniej…..

 7. Docent said

  O. k. sorry, to tak jest jak w trakcie pisania, rozmawia się jeszcze przez telefon.

 8. Orto Graff said

  @ 6 – Proszę bardzo – regułą jest taka, że po spółgłoskach piszemy „rz”. Są od tej reguły wyjątki (np. pszczoła, pszenica), ale w wyrazach „przepaść” i „zaprzepaszczono” po literze „p” piszemy „rz”.

 9. Ból Prawdy said

  Przepraszam bardzo, początkowo odczytałem, że w tekście jest „nie zaprzepaszczono” zamiast „zaprzepaszczono”.

 10. pugnus said

  Zdaje sie ,ze Orto Graf usadowil sie na naszym forum w roli Cerbera czystosci polskiego jezyka.Niestety zapszepascil on zupelnie szanse uzyskanie certyfikatu nieomylnosci ,bo nie zauwazyl wyraznego bledu Docenta w jego ostanim zdaniu inkryminowanego wpisu nr.4. Ale przyczyna tego foux pas lezy byc moze w ideologicznych kulisach naszego cenzora. Jezeli bowiem Docent wspomnial o udziale kosciola to powinien tez podac pod jakim wezwaniem a wiec ,sw.Pawla ,czy Bernardadynow albo moze Benedyktynow? Jezeli zas Docent mial na mysli instytucje ,to powinien napisac „Kosciola” przez duze „k.”…!Aaaaaa?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: