Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Na Polskę ruszyła przez Białoruś lawina „uchodźców” z Azji i Kaukazu! Horror w Terespolu. „To czeczeński Dzień Świstaka”…

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-09-18

Ischak przyznaje, że nie jest żadnym uchodźcą politycznym. Po prostu w Czeczenii nie ma roboty.

Czeczeni, Ormianie, Gruzini, Kazachowie, Azerowie, Kirgizi, Tadżykowie – codziennie co najmniej 300-tu z nich udaje się „przedrzeć” do Polski przez Terespol.
Problem z uchodźcami syryjskimi może okazać się niczym w porównaniu z tym, co właśnie zaczęło się na polskiej granicy wschodniej. 

Kolejny zatłoczony do granic możliwości pociąg z białoruskiego Brześcia wjeżdża na dworzec w Terespolu. Na peronie polscy funkcjonariusze w kominiarkach. Najpierw przepuszczani są Białorusini. Potem ci, którzy chcą wystąpić o status uchodźcy w Polsce. Niektórych wpuszczają, ale pozostałych kierują do poczekalni, żeby potem wsadzić do pociągu powrotnego.

„Polacy jakoś dziwnie wybiórczo wpuszczają. Wczoraj jechałem z rodziną siostrzeńca. Jego wpuścili, mnie – nie. Mówią, że łatwiej mają ci z polską wizą. A skąd ja ją mam wziąć w Czeczenii?” – narzeka Ischak z Groznego.

Zgodnie z polskim prawem, Straż Graniczna nie może cofnąć człowieka, który zwraca się o status uchodźcy lub azyl. Sprawdziliśmy i okazuje się, że praktyka jest zupełnie inna – trzech na czterech jest cofanych. Jednych wpuszczają, a innych zawracają na Białoruś. Ci następnego dnia wyruszają ponownie. Za którymś razem się uda…

W Brześciu żartują już ponuro, że to taki „czeczeński Dzień Świstaka” – jak w filmie, gdzie codziennie dzieje się to samo. Ischak próbował na razie tylko trzy razy, więc w Brześciu uchodzi za „nowicjusza”. Jego kolega Lecza ma już na swoim koncie 13 prób „szturmu” na polską granicę, ale są tacy, którzy „odbili się” już od niej nawet 40 razy!

Rano wsiadają do pociągu Brześć-Terespol, potem – pomimo, że proszą o azyl – są cofani do Brześcia i tak dzień w dzień. Niektórzy zresztą próbują już nawet po 3 razy dziennie – kolejnymi pociągami.

Sam Ischak przyznaje, że nie jest żadnym uchodźcą politycznym. Po prostu w Czeczenii nie ma roboty. Część jego rodziny wjechała już do Polski wcześniej. W Białej Podlaskiej i innych miastach przygranicznych uchodźców z Czeczenii z całymi rodzinami widać na ulicach coraz więcej, w wielkiej Warszawie nie są jeszcze tak widoczni.

„Prawie żaden z nich nie przyjeżdża tu z zamiarem podejmowania jakiejkolwiek pracy. Wiedzą, że dostaną zasiłek na każde dziecko i z tego korzystają bo na ogół mają rodziny wielodzietne. A potem pojadą dalej – do Niemiec, Szwecji, Francji i tam cała procedura zacznie się od początku. W ten sposób można koczować po Europie latami” – przyznaje przedstawiciel kancelarii prawnej zajmującej się uchodźcami.

„Polski rząd po prostu nie ma pojęcia co robić w tej sytuacji. Jest panika i poszła nieoficjalna dyspozycja na granicę, żeby częściowo wpuszczać, a częściowo cofać. W praktyce o tym kto wjedzie, a kto nie, decyduje więc często zwykłe widzi mi się danego funkcjonariusza” – mówi Kresom24.pl były oficer SG, który na bieżąco śledzi to, co się zaczyna dziać na polskiej ścianie wschodniej.

Białoruskie służby graniczne w Brześciu potwierdzają, że fala uchodźców w kierunku Polski rośnie z dnia na dzień. W czerwcu odnotowano 1.700 osób z Azji Środkowej i Kaukazu, w lipcu – ponad 2.000, w sierpniu – 8.300, a tylko przez pierwsze 10 dni września – ponad 4.000! Około 75 proc. z nich polskie służby cofnęły z granicy.

http://kresy24.pl/72947/na-polske-ruszyla-przez-bialorus-lawina-uchodzcow-z-azji-i-kaukazu-horror-w-terespolu-to-czeczenski-dzien-swistaka/

Komentarzy 7 to “Na Polskę ruszyła przez Białoruś lawina „uchodźców” z Azji i Kaukazu! Horror w Terespolu. „To czeczeński Dzień Świstaka”…”

 1. Newman said

  Blagam, slowo „widzimisie” pisze sie lacznie….
  Z Panem Bogiem!

 2. Analityk said

  Trzeba być ślepym aby nie widzieć, że w Polsce wybuchnie wojna, która najmocniej uderzy w biednych i zdmuchnie tych parszywców z rządu i kneSejmu oraz stanowisk decyzyjnych.
  Rozpocznie się od napadów przybyszów na mieszkańców lokalnych społeczności i przeniesie sie na decydentów, gdyż Polacy wreszcie ruszą się i zrobią z nimi porządek skoro nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa i minimalnych warunków egzystencji. Te tabuny ZDRAJCÓW zaczna uciekać z Polski, gdyż każdy wie, że swoja działalnościa zasłuzyli na kulę w łeb a w takiej zawierusze o to bardzo łatwo. Polacy ich znaja i pamietają. Może wreszcie Polacy odzyskają Polske dla siebie za cenę przelanej krwi.

 3. Antyaga/Babajaga said

  GENIALNY występ Polki Renaty Wolkiewicz w rosyjskim „The Voice”! Zaśpiewała polski przebój. Dzisiaj mówi o niej cała Rosja [WIDEO]

  Występ Polki w rosyjskim The Voice:

 4. aga said

  A świstak Putin siedzi i zawija sreberka…
  Przecież beneficjentem największym (obok Erdogana) jest tego chaosu, który zainicjowała czerwona Prusaczka Merkel.Ciekawe jak „kwity” ma na Kremlu na tę córkę pastora z DDR….

 5. Next Stop said

  „Polski rząd po prostu nie ma pojęcia co robić w tej sytuacji”. Przede wszystkim my nie mamy polskiego rządu i to jest problem podstawowy.
  Do „Analityka”:
  Nie wolno przedstawiać własnego proroctwa jako pewnika. Nikt nie zdmuchnie tych parszywców z rzadu i kneSejmu jeśli nie zrobią tego Polacy. Liczenie na to, że zrobią to obcy jest utopią.
  Czy Polacy zapamiętają? Na razie niech zapamiętają 4 nazwiska:

  Michał Boni,
  Róża Thun,
  Danuta Hubner,
  Lidia Geringer de Oedenberg,

  Są to europosłowie, którzy poparli plan przydziału Polsce znacznej liczby imigrantów.

 6. Mank said

  #5 Trzezwa uwaga, ale polactfo zawsze chce by za nich zrobili inni dlatego sami nic nie zrobia. Nawet grossowi nikt nie mial jaj by obic pysk.

 7. Analityk said

  @Next Stop

  To nie jest pewnik, ale wysoce prawdopodobna hipoteza. Zgadzam się, że tych parszywców z rzadu i kneSejmu zdmuchną Polacy. Jak trzeba bedzie walczyć o życie własne i najbliższych to nie będzie wyboru ani czasu by czekać na innych.
  Niech każdy pamięta nazwiska zdrajców, antypolaków, aferzystów, etc. – zrobi sobie listę tych drani i za co każdego ukarać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: