Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

PiS nie zawetuje planu Junckera. „Też powinniśmy być solidarni”.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-09-19

To nie boli.

.

Wicemarszałek Senatu z ramienia PiS i szef sztabu wyborczego, Stanisław Karczewski powiedział na antenie TVP1, że choć jego partia sprzeciwia się przymusowej relokacji uchodźców, to nie zawetuje planu Junckera.


Karczewski zapewnia, że PiS nie będzie stawiało sprawy na ostrzu noża. „ Jesteśmy w Unii, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Jarosław Kaczyński, ani Beata Szydło nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej” – powiedział w programie „Polityka przy kawie”.

Szef sztabu wyborczego PiS podkreślił, że w tej sprawie najważniejszy jest głos obywateli i stwierdził, że Polacy nie są tu podzieleni, gdyż większość z nas jest na „nie”. Mimo to zapowiedział, że jego partia nie będzie wetować planu umieszczenia w Polsce migrantów zgodnie z kwotą ustaloną podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się w przyszłą środę. „Też powinniśmy być solidarni” – przyznał Karczewski.

Dodał, że jego ugrupowanie nie będzie podchodziło do decyzji UE bezkrytycznie i wskazał, że to Niemcy, mające bardzo duże zasiłki, odpowiadają za falę imigracyjną. Przypomniał także, że większość osób to migranci zarobkowi. „To są młodzi ludzie, zdrowo wyglądający mężczyźni” – powiedział Karczewski.

TVP.Info / Kresy.pl
ilustracją opatrzył WK/podpis

Komentarze 22 to “PiS nie zawetuje planu Junckera. „Też powinniśmy być solidarni”.”

 1. zbzukowski said

  wszystkie kliki partyjne postepuja w zgodzie z „mądrością etapu: są za a nawet przeciw”, a glos wiekszości mają bardzo ” głeboko i tam” gdzie słońce nie dociera…

 2. Stary Warszawiak said

  Widzę, że wszyscy dotychczasowi przywódcy tak zwanej III RP, bardziej się boją zażydzonej Unii niż niegdyś niby polscy
  przywódcy ZSRR.

 3. Ło matko! Ręce precz od Lenina said

  Grał Duda na dudach,
  Grał Duda, grał….
  Ale te dudy nie były Dudy
  Bo ten Duda te dudy
  Od innego Dudy miał……

  —————–

  ALFA
  18 września 2015

  Prezydent Duda pisze do Naczelnego Rabina i społeczności żydowskiej w Polsce

  http://300polityka.pl/news/2015/09/13/prezydent-duda-pisze-do-naczelnego-rabina-i-spolecznosci-zydowskiej-w-polsce/

 4. Ło matko! Ręce precz od Lenina said

  Grał Duda na dudach,
  Grał Duda, grał….
  Ale te dudy nie były Dudy
  Bo ten Duda
  Od innego Dudy
  Te dudy mial, te dudy miał….

 5. Guła said

  >Herojam Sława<
  Jeszcze bardziej oburzające jest to, że procedowanie wspomnianej uchwały zajęło radnym około 5 minut. Nikt nie zadał jakiegokolwiek pytania, nie zgłoszono żadnych wątpliwości, nikt się nie wstrzymał od głosu, a wszyscy byli za jej przyjęciem, również radni z opozycyjnego klubu PiS.
  http://3obieg.pl/gdansk-przeciwko-polityce-imigracyjnej-rzadzacych

 6. Analityk said

  @Guła

  Tak POPiS zadziałał wspólnie przeciw Narodowi Polskiemu.
  Gdańszczanie powinni zapamietac nazwiska tych rani i – jak nadejdzie czas – przykładnie ich ukarać. Żadnej litości.

 7. Kontra said

  @Analityk
  Powinni……. ale w podskokach wybiora ponownie PO-szustow.To jest Gdansk.
  Tam maja dobrze wyprane mozgi. Polakow tam niewielu dominuja lemingi i tubylcy.
  Tam tez nie udalo sie zebrac 5000 podpisow poparcia dla Szczesc Boze.
  Jako pierwsi urzadza sobie dzielnice muzulmanska i wprowadza szariat.
  Powodzenia Gdanszczanie.

 8. Kontra said

  Nie podejrzewalem PiS-u o odwage.Oni nie maja tam jaj, zeby sprzeciwic sie Eurokratom.
  PO czy PiS to jeden diabel.
  W tych wyborach nie mam na kogo glosowac.

 9. CHCIWCY żydo-masony USA organizują KRWAWE katamby na Świecie w celach RABUNKOWYCH !!! said

  To dalej BEZKARNY żydo-ludobujczy Waszyngton razem z benkartem izraelem za pomocą swoich płatnych zabijaków US Army zburzyli całkowicie ład państwowy i społeczny na całym Bliskim Wschodzie i Afryce w latach 1990-202.
  To ludobujcze awanturnictwo żydoskiego USA jest właśnie najgłównieszą przyczyną migracji ludności tamtej cząści Świata, którem bezkarne USA zburzyło domy, miejsca pracy oraz celowo z pełnym wyrachowaniem skonfliktowało lokalną społecznośc.

  USA zarządzane przez żydów NEKONÓW to bezkarny wampir Światowy, który musi być ROZLICZANY za swoje ludobójstwa tak samo jak Niemcy Adolfa Hitlera.
  Społecznośc międzynarodowa na całym Świecie musi się w końcu SKRZYKNĄĆ i zorganizować jakiś Trybunał Międzynarodowy, który zbada szczegóły amerykańskiego awanturnictwa oraz metodologie tych ludobujców amerykanskich, a nastepnie ich osądzi oraz UKARA !

  To ci bezkarni bandyci USizrael NAPADLI, celowo zestabilizowali i zniszczyli wiele mniejszych krajów na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej po to, aby metodycznie RABOWAĆ, wymusić ich posłuszeństwo wobec urzywania jako pieniędzy do handlu międzynardowego całkowicie baz wartościowy żydowski zielony papier toaletowego bez pokrycia w niczym o nazwie „US dolar” drukowanego masowo w żydowskich prywatnych drukarniach w Waszyngtonie.

  USA to BEZKARNI LUDOBUJCY !

 10. kildert4 said

  Dobrze wiedzieć – Jesienią już napewno nie oddam głosu na PiS ! To pewne na 100 procent !

 11. falkonidas said

  Reblogged this on .

 12. WTF? said

  Jesli to prawda co ponoc chlapna Karczewski to zmienia duzo.

 13. To ze PiS nie chce przejac kompletnie wladzy jest oczywiste. Po co byc „kozlem ofiarnym”.i ponosic odpowiedzialnosc za cokolwiek…??? PO-PiS i jego wczesniejsze transformacje „postokraglostolowe” uprawia typowa polityke w stylu „oto szkola Samuela Krantza..jeden krok naprzod dwa wstecz” a summa summarum wszysko idzie zgodnie z wytyczonym Planem. Coz (#8 Kontra) trzeba moim zdaniem glosowac wylacznie na nasza zupelnie rozbita i „sterowana” prawice..i przynajmnie zdecydowac sie samemu na kogo. Grzegorz Braun ???

 14. Holokaust Polaków trwa said

  Dyrektor gimnazjum w Pruchniku w obronie 8 odebranych dzieci [WIDEO]

  Dyrektor gimnazjum w Pruchniku w obronie 8 odebranych dzieci.
  Rodzicom z Pruchnika zabrano 8 dzieci, bo byli biedni. Dyrektor gimnazjum, do którego uczęszczały, Adam Olejarz sam przekonał się, jaką czułością i troskliwością były otoczone przez rodziców. – Tę sprawę można było załatwić inaczej – stwierdza.

  – Byłem w tym domu dziecka i jednym i drugim i widziałem ten stosunek rodziców do dzieci i dzieci do rodziców: wzajemne zaufanie, wzajemna życzliwość i taka wylewność tych dzieci – wyliczał Olejarz. Kiedy chcąc podbudować maluchy powiedział im, że tutaj mają warunki o wiele lepsze niż w domu, ich odpowiedź, piętnastoletnia dziewczyna odpowiedziała: „Wie pan, ale to nie jest ważne. My chcemy wrócić do dzieci i do rodziny. My chcemy wrócić do mamy i taty, chociaż mamy o wiele lepsze warunki, bo my tam się najlepiej czujemy”.

  – Serce się człowiekowi kraje, jak widzi taką niesprawiedliwość – skonstatował Adam Olejarz.

 15. Next Stop said

  Jak zmusić kacyka na stanowisku wicemarszałka aby ustosunkował się do sprawy repatriacji naszych rodaków, Polaków, którzy latami czekają na umożliwienie im powrotu do ojczyzny.

 16. Piotrx said

  Poniżej kilka drastycznych informacji i zdjęć z mordów na chrześcijanach.
  http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

 17. Julka said

  Art.4 Konstytucji RP -Władza zwierzchnia w RP należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”.
  Pan Karczewski wspomniał, że w kwestii emigrantów Naród jest przeciw. To po co są ci „przedstawiciele”, którzy nie wyrażają jego woli? Tylko po to, aby bezwstydnie żerować na synekurach? Bo gdzie indziej, to zmuszeni byliby jak większość biedę klepać? Ja dziękuję za „przedstawicieli”, którzy nie reprezentują moich interesów. I niech PiS nie łże o solidarności w Europie, bo tylko ślepiec nie widzi jak jest wybiórcza. Kłamcy używają słów-zmiękczaczy. To nie solidarność europejska ale polityka europejska. I skoro rządzi Bruksela, to po co mamy utrzymywać darmozjadów?

 18. Analityk said

  POPiS to służalcy Niemców z małymi wyjątkami w PiS. Oni nie mają odwagi im sie przeciwstawić a tylko niszczą wszystko na ich polecenie w Polsce aby Naród Polski całkowicie uzależnić i IV Rzeszy. Ciekawe ilu w PiS odważy powiedzieć głośno i przeciwstawić się w głosowaniach w kne-Sejmie przeciw narzucaniu przez Niemców sprowadzania do Polski muzułmanów i trzymania ich pod przymusem w różnych obozach po kolejnej wypowiedzi niemieckiego polityka – tym razem ministra spraw zagranicznych Franka Waltera Steinmeier’a.
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10688-niemcy-zapowiadaja-ze-nie-beda-tolerowaly-suwerennych-decyzji-panstw-ue-w-kwestii-imigrantow
  Dla mnie jest wiecej niz pewne, że ta obłąkańcza polityka Zdrajców, Antypolaków i Tchórzy z POPiS-u pcha Polskę do wojny a Naród Polski do przetrwania przeciwko holokaustowi na nim dokonywanemu.

 19. Analityk said

  Errata
  Dla mnie jest więcej niż pewne, że ta obłąkańcza polityka Zdrajców, Antypolaków i Tchórzy z POPiS-u pcha Polskę do wojny i Naród Polski do walki o przetrwanie przeciwko holokaustowi na nim dokonywanemu.
  Żadnej litości dla Zdrajców i Antypolaków w PO/PiS/PSL/SLD.

 20. WTF? said

  Prosze o link do wypowiedzi Karczewskiego

 21. Uważny Obserwator said

  http://lospolski.pl/?p=4524

  To piękne (acz obłudne) przemówienie Jarkacza w sejmie ma się tak do rzeczywistości „pisowskich” działań, jak przysłowiowy „wół do karety”

 22. yac said

  Oglądałem ten wywiad z Karczewskim i ON NIE POWIEDZIAŁ, ŻE PiS poprze plan Junckera. TO JEST KŁAMSTWO. Karczewski nie ma dobrego stylu, męczy każdą odpowiedź, kołuje tak, że aż zmordował tę idiotkę Oracz 😀 Ale nie powiedział, że PiS nie zawetuje planu Junckera. To jest propaganda peowska, która ma rozbić rosnący elektorat PiSu. Karczewski powiedział jedynie, że PiS, nie chce wyprowadzać Polski z UE. W ramach wyborczej propagandy, jest to wypowiedź sensowna, bo nie ma co się narażać na ataki za antyunijność. Wiadomo jaką histerię może PO rozpętać. Poza tym, nie trzeba się reklamować z wychodzeniem z UE, tylko stawiać tam, gdzie jest polski interes. Źródło:
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polityka-przy-kawie/wideo/18092015-0815/21423942
  Dodam jeszcze, że PiS nie ma możliwości wetowania planu Junckera, bo nie rządzi!!! Należałoby zadać i to nie Karczewskiemu, ale Kaczyńskiemu pytanie, czy PiS sprzeciwiłBY się, gdyby rządził. To co jest w tym wywiadzie, to jest tylko standardowa papka, bez wyrazistości właściwej Kaczyńskiemu. PiSowscy politycy, mają z całą pewnością przykazane, aby nie robić przed wyborami burzy w sprawie Smoleńska, UE i tak dalej. Dość już było doświadczeń, że jedno zdanie krytyczne w sprawie UE, śledztwa smoleńskiego, było używane do skutecznych ataków na PiS. Oni taką taktykę muszą stosować. Jedni robią to lepiej, inni gorzej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: