Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-10-25

Pani premier powiedziała dzisiaj, że jak PIS dojdzie do władzy to cofnie Polskę o 500 lat. A tak właśnie wtedy wyglądała 🙂 

Rzeczpospolita Obojga Narodów

Reklamy

Komentarzy 8 to “Rzeczpospolita Obojga Narodów.”

 1. august252 said

  PiS nic nie cofnie bo jest to taki sam śmieć jak PO.

 2. Piotrx said

  Niezbyt dobrze widać inne szczegły na mapie ale ani w polskiej historiografii ani na dawnych mapach tego okresu czasu nie był używany termin „carstwo rosyjskie” tylko „Wielkie Księstwo Moskiewskie” – np. mapa Wielkiego Księstwa Litewskiego Tomasza Makowskiego z 1613 r. lub mapa „Dzikich pól” Wilhelma Le Vasseur de Beauplana z 1648 r. Feliks Koneczny używa czasem nieoficjalnego określenia „carstwo moskiewskie”. Nazwa Rossija (Rosja) została wprowadzona znacznie pozniej , bo dopiero z woli cara Piotra Wielkiego na oznaczenie swego cesarstwa. Jak pisze dr J.Jaśkowski ” samo pojęcie „car”, wywodzi się od mongołów i nie ma nic wspólnego z cesarzem, co nagminnie usiłowali wprowadzić do szkół politrucy komunistyczni, przez ostatnie 50 lat.” Wzrost potęgi Moskwy nastąpił gdy Tatarzy podbili „księstwa” ruskie i ustanowili właśnie Moskwę głównym poborcą swoich podatków. Pozwoliło to Moskwie uzyskać przewagę nad innymi rejonami Rusi.

  Jak pisze Feliks Koneczny ” Rozszerzał Iwan Kaleta gorliwie obszary panowania tatarskiego. Przybrał tytuł wielkiego księcia “wsieja Rusi”. Ta “wszystka Ruś” – to cała Ruś tatarska, w przeciwieństwie do litewskiej; a tytuł sam nie oznaczał żadnej władzy rodzimej, tylko hańską. To “car” ustanawiał nad swoją “wszystką Rusią” swego głównego księcia-podskarbiego. Tytuł poddańczy, z łaski Saraju, który jednak z czasem miał służyć do oznaczenia zwierzchnictwa, o jakiem za czasów Iwana Kalety nikomu się nie śniło. Testamenty Kalety świadczą, że ani nawet miasta Moskwy nie zamierzał robić siedzibą żadnego “jedynowładcy”. Zapisywał stolicę wszystkim spadkobiercom na spółkę (podobne zresztą wspólne władanie stolicą było w Twerze i w Rjazaniu). O zachowanie równości pomiędzy spadkobiercami dbał do tego stopnia, iż powyznaczał dzielnice w szachownicę, byle osiągnąć równość intraty przy równej mniej więcej ilości (21-20) grodów i seł.”

  Wzrost potęgi Moskwy
  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rosja6.html

 3. Dziadzius said

  Jak moze osoba dazaca do wladzy nad Polska pier**lic takie durne banaly –co prawda w blizszym rozpatrzeniu tego okreslenia jej dazenia jest ziarenko prawdy — „”że jak PIS dojdzie do władzy to cofnie Polskę o 500 lat.”— i to jest najbardziej prawdopodobne osiagniecie ze wzgledu na to ze Polska, przez obecne jej rzady juz sie slizga [cofa] z oszolomiajaca szybkoscia do ekonomicznego i spolecznego TYLKA i to glebiej jak 500 lat.

 4. Piotr said

  Może akurat ten artykuł warto przeczytać: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9920/q,Nietzsche.i.Marks.jako.polonofile

 5. Pik said

  Wielki jest strach przed PiS.
  Od lewizny, PO złodziei kradnących miliardy. Powstał swoisty sojusz, jak w Magdalence.
  K..y i złodzieje jak zawsze razem !
  Na wspólnym froncie walki przeciwko „antysemitom, faszystom, ksenofobom, kaczystom, oszołomom, ciemnogrodzianom, wyznawcom smoleńskiej sekty”, etc, etc,
  bo długo by jeszcze wymieniać podobne obelgi.

 6. Szmajsser said

  Kazdemu politykowi w Polsce nalezy sie .Kula w leb

 7. khjyfrfhkhftrkgkuyrdyiv said

  szmajser masz racje,moze z wyjatkiem korwina

 8. mareu said

  Korwin-Ozjasz Goldberg, na niego chcecie głosować durnie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: