Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Czechy: prezydent oskarża migrantów o robienie „żywych tarcz” z dzieci

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-10-26

Czeski prezydent Milosz Zeman, który już kilkakrotnie przestrzegał przed migrantami ekonomicznymi napływającymi do Europy na skalę niespotykaną od II wojny światowej, oskarżył ich o wykorzystywanie dzieci w charakterze „żywych tarcz”.

Dzieci uchodźców „służą jako żywe tarcze ludziom z iPhone’ami (migrantom ekonomicznym), aby usprawiedliwić zalew migrantów” – powiedział Zeman w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej poczytnego tabloidu „Blesk”.

– Ci, którzy chowają się za dziećmi (…) nie zasługują na współczucie- dodał Zeman. – Zabierają dzieci na małe łodzie, wiedząc, że ryzykują utopienie się – kontynuował.

W ostatnich Zeman wygłaszał już podobne uwagi na temat migrantów, poczynając od tego, że „nikt ich tu nie zapraszał”, że nowo przybyli „będą respektować szariat zamiast czeskiego prawa” i „kamienować cudzołożne kobiety, a złodziejom obcinać dłonie”. Na koniec oświadczył, że muzułmańskie hidżaby i burki „pozbawią nas kobiecej urody”, gdyż kobiety będą „okutane od stóp po głowy”.

W czwartek wysoki komisarz NZ do spraw praw człowieka Zajd Raad Zajd al-Husajn określił wypowiedzi czeskiego prezydenta jako „islamofobiczne”.

W reakcji na to rzecznik Zemana oświadczył, że najwyraźniej kampania przeciwko Czechom w związku z ich stanowiskiem w sprawie kryzysu migracyjnego nasila się. Powiedział również, że prezydent podtrzymuje swoje poglądy na temat migracji i islamu i nie zgadza się z krytyką wyrażoną przez wysokiego komisarza. – Prezydent od dawna ostrzegał przed islamskim fundamentalizmem. Podtrzymuje swoją opinię i nie zmieni jej pod presją z zagranicy – powiedział jego rzecznik.

Zajd Raad Zajd al-Husajn skrytykował w czwartek także warunki w ośrodkach, w których Czesi przetrzymują migrantów. W niedzielę prezydent Zeman zaprosił go do przeprowadzenia osobiście ich inspekcji.

PAP

Komentarze 2 to “Czechy: prezydent oskarża migrantów o robienie „żywych tarcz” z dzieci”

 1. taki jeden said

  Już cztery miliony uchodźców w Syrii. Największy kryzys od 25 lat.

  —————————————

  http://www.unhcr-centraleurope.org/pl/wiadomosci/2015/juz-cztery-miliony-uchodzcow-w-syrii.-najwiekszy-kryzys-od-25-lat.html

 2. pugnus said

  Ten Zeman to jest swojego rodzaju fenomen!Przeciez to jest b. komuch ,cos takiego jak „nasz” Kwas ,ale a jaka roznica!
  Jedyne wytlumczenie lezy chyba w tym ,ze Zeman jest …etnicznym Czechem, no a Kwas …to juz wszystkim jest wiadome kim on jest!
  Najprawdzisza lekcje multi-kulti zaliczyli jednak radni z Rotterdamu ,Hagi i Amsterdamu ,ktorzy z robocza wizyta udal sie do Paryza ,zeby tam na miejscu zapoznac sie z metodami asymilacji imigrantow, jakie stosuja ich francuzcy koledzy.W tym celu odwiedzono sama paszcze lwa ,bo jedna z tzw. problematycznych dzielnic ,ktory to eufemizm sluzy do okreslenia miejsc w Paryzu , gdzie policja pojawia sie dopiero w sile batalionu ,zeby w miescowym Domu Integracji wymienic stosowne poglady.Po zakonczeniu spotkania zrelaksowani goscie wraz z towarzyszacymi im paryskimi radnymi i miejscowymi dzialaczmi spolecznymi wyszli przed budynek po czym od razu zostali zaatakowani przez kilkudziesieciu murzynow i arabow uzbrojonych w palki i zelazne prety! Cala eskapada zakonczyla sie pobytem w szpitalu polowy towarzystwa i chyba najlepsza lekcja jakim to dobrodziejstwem jest dla Europy owe multi-kulti!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: