Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

6 dzieci z Pruchnika powróci z domu dziecka do domu !

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-10-28

W dniu dzisiejszym zapadło orzeczenie sądu w Jarosławiu, które zezwoliło na powrót szóstki zabranych dzieci do rodziców w ciągu 7 dni po uprawomocnieniu się wyroku.

„Monika przy nowych szafkach kuchennych, które zakupiono dzięki pomocy wielu anonimowych ludzi. Płytki na ścinie ułożył miejscowy fachowiec - Stanisław.”
„Monika przy nowej komodzie.”
„Zadowolona Monika z nowej szafy przesuwnej .”
„Stół i krzesła przy którym siedzą małżonkowie Olejarz są darem od kancelarii prezydenta Polski A. Dudy.”
„Szafa narożna zakupiona z darów ludzi dobrego serca będzie służyła najstarszym córkom.”
+6

.

Pozostanie na razie w rodzinie zastępczej najmłodsza córka państwa Olejarzy- dwuletnia Julia. Julka jest w trakcie zabiegów rehabilitacyjnych i dopóki nie będzie w domu łazienki , to nie wróci do domu. Gmina zobowiązała się do zrobienia łazienki w ciągu trzech miesięcy. W lipcu z domu dziecka wyszła najstarsza córka Ela, gdy ukończyła 18 lat.
Dzieci zostały w kwietniu zabrane rodzicom na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Główny zarzut dotyczył warunków materialnych. W sprawę zaangażowała się kancelaria Prezydenta Dudy. Główną jednak zasługę należy przypisać WAM – anonimowym ludziom , którzy tak pomocą wsparliście tę rodzinę, że mieszkanie zmieniło się nie do poznania. Zresztą zobaczcie na zdjęciach poniżej:
(kontakt z koordynatorem pomocy: jacek.kotula@stopaborcji.pl)

 

Jacek Kotula

Komentarze 2 do “6 dzieci z Pruchnika powróci z domu dziecka do domu !”

 1. Stanisław said

  W Polsce Pomoc Społeczna pozostaje po za wszelaką Kontrolą, a tak na prawdę to Bardziej szkodzi niż pomaga – bo wystarczy przyjrzeć się jak np. ZMUSZA SZANTAŻEM do Występowania do Gmin o „dodatki mieszkaniowe”, by następnie w 100% ten Dodatek ZABRAĆ Z ZASIŁKU STAŁEGO (oczywiście stały jest tylko z nazwy) stosując Art, 106a Ustawy o Pomocy Społecznej, ALE JUŻ ZAPOMINA ŻE Zasiłki w Polsce to głodowe sumy „Za dużo żeby umrzeć, a za mało by żyć”,
  Pomoc Społeczna swoje Naganne Moralnie Zachowanie motywuje tym że Dodatek Mieszkaniowy jest DOCHODEM, tyle tyko że Zmusza do TAKIEGO DOCHODU SZANTAŻEM, a nie zaproponuje np, Wystąpienia Zainteresowanego do Zarządu Budynków Komunalnych o OBNIŻENIE CZYNSZU – A dla czego ?
  Bo z Obniżenia Czynszu nie ma fizycznej GOTÓWKI która nie wiadomo gdzie po Odebraniu z Zasiłku Stałego trafia – a nie od dziś wiadomo że Najlepiej się „kręci lody” na Starych, Schorowanych, Najuboższych często Upośledzonych Psychicznie ludziach !
  Pomoc Społeczna ( z nazwy oczywiście) która w swoich Patologicznych Zachowaniach może być Wzorem Zachłanności i Cynizmu to Warszawskie CENTRUM POMOCY SPOŁECZNEJ z Siedzibą przy ul, Konwiktorskiej 3/5 z jej Dyrektorem z namaszczenia SLD Tadeuszem OTULAKIEM, dla którego wydanie Społecznych pieniędzy na wystany obiad dla Polakożercy reprezentującego RAŚ Kazimierza KUTZA to „pikuś”
  Ustawa o Pomocy Społecznej w jej Art, 4 mówi że Klient (bo tak się obecnie nazywa Podopieczny) OBOWIĄZANY JEST DO WSPÓŁDZIAŁANIA Z POMOCĄ SPOŁECZNĄ W ROZWIĄZYWANIU SWOJEJ TRUDNEJ SYTUACJI, a do Pana obowiązku należy Wystąpienie o Dodatek Mieszkaniowy –
  TAK MI NAPISANO W URZĘDOWYM PIŚMIE, które zostało Zakwestionowane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze gdyż Art 4 Ustawy o Pomocy Społecznej wyraznie mówi, cyt; „z przypisu art, 4 cytowanej ustawy nie wynikają w sposób jednoznaczny kryteria tzw, współdziałania świadczeniobiorców organem pomocy społecznej w zakresie rozwiązywania trudnych problemów życiowych. Obowiązek wprawdzie został zaakcentowany w ustawie, niemniej przepisy dokładnie nie skazują dokładnie sposobu jego realizacji. Przez współdziałanie osoby ubiegającej się o pomoc (lub korzystającej z niej) należy rozumieć gotowość do podjęcia współpracy z pracownikiem socjalnym oraz skorzystanie z UZASADNIONYCH I ROZSĄDNYCH PROPOZYCJI Pracownika socjalnego POMAGAJĄCYCH OSOBIE LUB RODZINIE PRZEZWYCIĘŻYĆ TRUDNE SYTUACJE ŻYCIOWE.
  Obowiązek współdziałania przedstawia się różnie w zależności od formy pomocy” – koniec cytatu.
  Czy zatem mamy tutaj do czynienia z UZASADNIONYMI I ROZSĄDNYMI Propozycjami Prac.Socjalnego ???
  Nie wydaje mi się, zwłaszcza że WYSTĄPIŁEM O OBNIŻENIE CZYNSZU IGO OTRZYMAŁEM, REZYGNUJĄC PRZED CZASEM Z „DODATKU MIESZKANIOWEGO” zgodni z literą Prawa i własnym prawem Obywatela RP !
  Czy wydaje się komuś że Centrum Pomocy Społecznej przy ul, Konwiktorskiej w Warszawie ZASTOSOWAŁO SIĘ DO Decyzji Instancyjnej SKO ?
  Nie ZASTOSOWAŁO SIĘ I OD 2 LAT NIE MA ZAMIARU SIĘ ZASTOSOWAĆ, BO TWIERDZI ŻE Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie wypowiedziało się co DO SUMY WYPŁATY ŚWIADCZENIA, jednak ja się nie dziwię mocno temu zjawisku, bowiem w CPS zatrudnieni fachowcy na różnych szczeblach to POCIOTKI ZNAJOMYCH TOWARZYSZY PZPR I WŁASNE RODZINY – nie mający pojęcia np. o Radcowstwie Prawnym – ONI MAJĄ TYLKO PRACĘ I PENSJE ALE WIEDZY ZA GROSZ !
  Gdyby był tam taki z prawdziwego zdarzenia Radca Prawny to wiedział by że Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie liczy, czy oblicza co komu i dlaczego tak dużo czy za mało – SKO na Szczeblu Lokalnym jest odpowiednikiem TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO i zajmuje się JEDYNIE Zgodnością, lub brakiem Zgodności z Prawem „zaistniałej sytuacji” zaskarżonej decyzji Organu na który wpłynęła Skarga !!!
  Oczywiście CPS dowodziło że otrzymywałem tzw Zasiłki Celowe które nie wliczają się do Dochodu,a było to tzw Rekompensatą za obtrącony „dodatek mieszkaniowy” z Zasiłku Stałego w postaci opłat za Energię Elektryczną i Paliwo Gazowe co 2 m-ce, tyle tylko że za gaz i światło Pomoc Społeczna płaciła ok,120 zł raz na 2 m-ce, a „dodatek mieszkaniowy” w kwocie 282, 04 zł Zawłaszczała co miesiąc z sumy 542 zł pozostawiając n przeżycie miesiąca sumę 259, 96 zł !

  Należy przy tym stwierdzić że za Rządów, jak się sami nazywają DOBROCZYŃCÓW z PO i PSL przez minione 8 lat Panowała na WSZYSTKICH SZCZEBLACH WŁADZY Zmowa Urzędnicza w w/w Kwestii, bo Ustawa o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych w Art, 21 ust 1 pkt 97 ZWALNIAŁA Z PODATKU DOCHODOWEGO Osoby Niepełnosprawne ze stwierdzoną Niepełnosprawnością przez Komisje Lekarskie d/s Orzecznictwa – a mimo to „dodatek mieszkaniowy” który jest dochodem nie tylko Obtrącali z Zasiłków, ALE I SZANTAŻEM ZMUSZALI O WYSTĘPOWANIA O NIEGO, a wszystko z up, Prezydenta m, st,Warszawy Hanny-Gronkiewicz WALTZ w CPS tą osobą jest Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej nr 1 Halina KOLEBKA,
  Jestem mocno ciekaw czy USTAWA O ODPOWIEDZIALNOŚCI FINANSOWEJ URZĘDNIKÓW ZA PRZEWLEKŁE POSTĘPOWANIE URZĘDÓW nadal będzie martwa, a jest z 2011 r czy nareszcie „zmartwychwstanie” w Rządowej Odsłonie PIS ?

 2. pugnus said

  Aaaaa…. czyzby inna odmiana cudow nad urna? Ciekawym ,czy te dzieci rowniez wrocilyby do rodzicow gdyby Kopara…..wygrala wybory ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: