Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wujek „Dobra Rada” z Hameryki

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-06

Richard Pipes / wikipedia.comAż dziw bierze, że wywiad Profesora Richard-a Pipes-a dla radia RFM-FM przeszedł bez echa. Nie zauważyłem aby tak zwani niezależni felietoniści z Gazety Polskiej, wPolityce, Naszym Dzienniku skomentowali wypowiedź Pana Profesora?! Rafał Ziemkiewicz, nasz główny mędrzec-szyderca, który na wszystkim się zna, piewca myśli Dmowskiego, pewnie nie zauważył słów Wujka Dobra Rada z Hameryki. A słów Pana Profesora Piepes-a nie można lekceważyć! Wywiad Pana Profesora trzeba traktować jako zarys polityki administracji Stanów Zjednoczonych wobec Polski, a także wyjaśnia zmianę ambasadorów USA w Warszawie. Między bajki należy włożyć wyjaśnienia, że była to zmiana rutynowa, związana z czteroletnia rotacja ambasadorów.

Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć kim jest Profesor Pipes, ponieważ jest to postać niezwykle ciekawa i wpływowa. Pominę ogólnie dostępne fakty, że jest wybitnym sowietologiem i był doradcą Prezydenta Reagana. Istotne są niuanse. Profesor Richard Pipes zna język polski, co więcej zna doskonale polską historię, kulturę, mentalność i sytuacje polityczną nie tylko obecna, ale na przestrzeni dziejów. Prof. Pipes jest wybitnym sowietologiem, a to oznacza, że ściśle współpracował z wszystkimi agencjami bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych od National Security Agency po przez FBI, CIA na wywiadzie wojskowym kończąc. Profesor Pipes posiada Top Secret Security Clerance i ma dostęp do ściśle tajnych dokumentów dotyczących naszego rejonu geograficznego. Prof. Pipes oprócz badan naukowych i wykładów na renomowanych uniwersytetach zajmuje się pracami na zlecenie. Po prostu opracowuje analizy dla agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo USA, a także dla administracji Stanów Zjednoczonych. Analizy Prof. Pipes są wykorzystywane do tworzenia polityki zagranicznej USA oraz w codziennej dyplomacji. Z racji swojego zawodu, Prof. Pipes posiada bardzo szerokie kontakty, jest poważany, podziwiany i bardzo wpływowy. Jest jednym z czołowych przedstawicieli amerykańskiego establishmentu, który kreuje politykę zagraniczna USA, a to oznacza, że wypowiedzi Pana Profesora nie wolno poszczać mimo uszu i udawać, że ich nie ma! Przypomnę, że w dyplomacji często używa się ludzi pozornie nie związanych z oficjalna administracją, aby przekazali swoje własne, prywatne przemyślenia od których rząd może się w każdej chwili odciąć i wyprzeć. W rzeczywistości, owe prywatne, wypowiedzi znaczących osób są oficjalnym zdaniem władz danego państwa. Tak własnie trzeba patrzeć na wypowiedz Profesora Pipes-a dla radia RFM-FM.

Pan profesor zakomunikował naszemu rządowi i całemu społeczeństwu co następuje:

 • Rząd Stanów Zjednoczonych nie poprze Polski w staraniach o odzyskanie wraku Tu-154M.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uznaje oficjalne wyniki raportów Anodiny i Millera.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych nie poprze żadnych międzynarodowych komisji, które mogłyby wyjaśnić jak doszło do katastrofy prezydenckiego TU-154M.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uważa, że Polska nie jest partnerem ani żadną strona w Rozmowach z Rosja i nie powinna prowadzić samodzielnej polityki wobec Rosji.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uważa, że Polska nie może prowadzić samodzielnej polityki wobec swoich wschodnich sąsiadów.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uważa, że Polska nie może prowadzić żadnej polityki na wschód od Linii Curzona.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uważa, że gwarantem i reprezentantem polskich interesów na wschód od Linii Curzona są Stany Zjednoczone.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uważa, że Polska jest państwem podległym polityce Unii Europejskiej czyli Niemcom i nie może prowadzić samodzielnej i niezależnej polityki zagranicznej.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych uważa, że Polska ma się nie mieszać w konflikt na Ukrainie i jedynie służyć w wypełnianiu zadań logistycznych wypływających z układu sojuszniczego ze Stanami Zjednoczonymi.

Suma summarum, używając języka spod budki z piwem, zrozumiałego dla każdego, Pan Profesor powiedział: Morda w kubeł nie bulgotać, my Hamerykanie wiemy lepiej co dla Was jest dobre! W podobnym tonie wypowiedział się Jacques Chirac na wieść, że Polska dołączyła do grupy państw popierających wojnę w Iraku:Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho. 

Podkreślę, że bardzo szanuje Pana Profesora Pipes-a, używam pejoratywnych zwrotów aby do czytelnika dotarło to co pisze. Niestety ostry język ma to do siebie, że jest zrozumiały dla każdego. Taki wspólny mianownik zrozumiały zarówno przez męta jak i profesora. Sprawa jest na tyle poważna i dotyczy Nas wszystkich, że musi być przedstawiona OSTRO! Mamy do czynienia z bezpieczeństwem naszego Kraju i Narodu wiec po co g… obwijać w bawełnę?

Teraz przejdę do analizy wypowiedzi Prof. Pipes-a, aby uzasadnić powyższe twierdzenia. Link do wywiadu:

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-prof-richard-pipes-z-punktu-widzenia-rosjan-polska-jest-wrog,nId,1910525

Paweł Żuchowski: Prawo i Sprawiedliwość to partia dość wrogo nastawiona do Rosji. Co z tego może wyniknąć ? Jak może teraz zachować się Moskwa ?

Richard Pipes: Nie sądzę, aby cokolwiek się zmieniło. Rosjanie są teraz zajęci czymś zupełnie innym. Mają inne sprawy na głowie. Angażują się na Bliskim Wschodzie, Syrii. Mają konflikt z Ameryką i Europą. Ten wybór Polaków według mnie specjalnie niczego nie zmieni w stosunkach rosyjsko-polskich.

Przypomnijmy jakie są stosunki miedzy Polska a Rosja. 10 kwietnia 2010 roku na terenie Rosji rozbił się samolot z Prezydentem Polski. W katastrofie zginął Prezydent, dowódcy sił zbrojnych, cała delegacja lecąca na uroczystości katyńskie, załoga i oficerowie ochrony rządu, łącznie 96 osób. Wrak wojskowego samolotu TU-154M, który jest własnością Polski i w świetle prawa międzynarodowego jest obiektem ex-terytorialnym, takim samym jak każda ambasada. Wrak TU-154M jest bezprawnie przetrzymywany przez Rosję wraz z czarnymi skrzynkami. Rosja odmawia wydania własności należącej do Polski. A teraz pozostałe sprawy:

 • Prywatyzacja Azotów.
 • Kontrola nad złożami gazu łupkowego przez firmy związane z Rosją.
 • Rosja wybudowała rurociąg na dnie Bałtyku omijający Polską i który blokuje dostęp do portu w Świnoujściu.
 • Rosja buduje drugi rurociąg o nazwie Nord Steram II, który zagraża polskim interesom politycznym i ekonomicznym w rejonie. Spycha polityczna pozycje Polski do kraju trzeciej a nawet czwartej kategorii w Europie.
 • Rosja bezprawnie anektowała dużą cześć terytorium Ukrainy i rozpętała największy konflikt zbrojny w Europie od czasów II Wojny Światowej. Konflikt toczy się u sąsiada z którym graniczymy.
 • Polska sprowadza 80% gazu ziemnego i ropy z Rosji Rosja zakręci kurek i będziemy bez gazu, czyli nasz przemysł po prostu stanie. Co więcej Polska kupuje gaz od Rosji po najwyższej cenie w Europie.
 • Rosja wprowadziła embargo na polskie produkty rolne jeszcze zanim rozpoczął się konflikt na Ukrainie.
 • W Kaliningradzie Rosja rozmieściła rakiety Iskander i wielokrotnie ustami swoich deputowanych groziła, że z Warszawy zrobi krater.
 • Rosja uważa że Polska nie ma prawa usuwać pomników rosyjskich bojców i fałszuje historie.
 • Rosja uważa, że nie jest odpowiedzialna za pakt Ribbentrop-Mołotow, nie dokonała podziału Polski, nie dokonała inwazji na Polskę, i nie dokonała bestialskiego ludobójstwa na Polakach w czasie II Wojny Światowej.
 • Rosja uważa, że bezprawne odebranie Polsce ziem na wschód od Linii Curzona jest po prostu sprawiedliwością dziejowa. Przypomnę ze nasza wschodnia granica biegnie mniej więcej w z dłuż linii demarkacyjnej ustalonej w Pakcie Ribbentrop-Mołotow a to oznacza, że Alianci w tym USA uznali istotny punkt tego bezprawia i zbrodni przeciwko ludzkości.
Wymieniłem tylko najbardziej znane problemy w stosunkach rosyjsko-polskich, ale lista jest znacznie większa i same problemy są znacznie poważniejsze. Rosja nadal posiada cały kompleks budynków w środku Warszawy których nie chce oddać. Rosja twierdzi, że budynki są terytorium Rosji! O wielu podobnych problemach często wypowiada się Pan Waszczykowski. Doktor Jacek Bartosiewicz na swoich wykładach porusza także inne problemy np. Szlak Jedwabny, czy też politykę Rosji na Bliskim i Dalekim Wschodzie, która także dotyczy Polski, a to dlatego, że na Dalekim Wschodzie znajduje się gros światowego kapitału od którego zależy rozwój naszego państwa.
Pan Profesor Pipes o tym wszystkim wie, Pan Profesor doskonale rozumie stanowisko Rosji. Pan Profesor doskonale wie, że Polska nie może zaakceptować stanowiska Rosji wobec Polski, ale proszę zauważyć co Pan Prof Pipes powiedział: Ten wybór Polaków według mnie specjalnie niczego nie zmieni w stosunkach rosyjsko-polskich.
Teraz trzeba zadać pytanie, na jakiej podstawie tak Pan Profesor Pipes twierdzi? Czyżby Rząd Stanów Zjednoczonych trzymał Polskę za gardło i wie, że nie podskoczymy? Czyżby wymiana ambasadorów miała gwarantować Stanom Zjednoczonym, że polityka Polski wobec Rosji nie ulegnie zmianie? Czyżby Pan Ambasador Paul W. Jones ma odpowiednio przycinać nasze ambicje, czy wręcz ograniczać pole manewru naszego nowego Rządu i Prezydenta? Pan Ambasador Paul W. Jones jest osoba bardzo intrygującą, można śmiało powiedzieć, że jest uczniem Ambasadora Christopher-a R. Hill-a, jednego z najważniejszych Ambasadorów USA w Polsce, człowieka odpowiedzialnego za politykę USA na Bałkanach i architekta Porozumień w Dayton. Chyba nie trzeba się dziwić że Pan Prof. Pipes jest pewny swoich slow?!
W dalszej części wywiadu Pan Profesor Pipes rzuca pewne światło na swoje twierdzenie, że według jego opinii nic się nie zmieni w stosunkach rosyjsko-polskich, a wiec czytajmy dalej:
Paweł Żuchowski: Niektórzy politycy PiS mówią o potrzebie przeprowadzenia szczegółowego śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Czy według pana tak powinno się stać, czy ta sprawa powinna zejść nieco na dalszy plan?

Richard Pipes: Ja nie wiem, czy tam można jeszcze znaleźć coś, czego tak naprawdę nie wiemy. Ja bym te sprawę zostawił.

Paweł Żuchowski: A Polska powinna żądać zwrotu wraku tupolewa?

Richard Pipes: To naprawdę nie jest najważniejsza sprawa. Nie sądzę. Ja naprawdę nie uważam, aby ten wrak pozwolił ustalić jakieś nowe szczegóły. Nie sądzę, by tam było coś skrytego, że coś możemy tam teraz odnaleźć to, czego nie można było odnaleźć wcześniej. Nie sądzę, że to jest warte sporu z Rosją.Przypomnę, że istnieją dwa oficjalne raporty w sprawie katastrofy TU-154M, są to:

 • Raport MAK zwany tez Raportem Anodiny
 • Raport komisji Jerzego Millera.

Oba raporty się od siebie różnią. Co więcej, oba raport zostały podważone przez naukowców skupionych wokół Prof. Wiesława Biniędy. Pozwole sobie na drobna dygresje, może się okazać, że metodologia badan opracowana przez zespól naukowy Prof. Biniędy będzie zastosowany do wyjaśnienia katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego w Syrii, a to będzie dość niewygodny skandal.  Wiec należy zadać sobie pytanie o czym Pan Profesor Pipes mówi? O raporcie Anodiny? O raporcie Jerzego Millera? Czy może o tym co ustalili naukowcy skupieni wokół Prof. Biniędy? Proszę pamiętać że posiadamy trzy rożne wersje katastrofy, w tym dwie zbliżone do siebie!  Załóżmy ze Prof. Pipes ma na myśli raporty Anodiny i Millera, to z tego wynika, że Rząd Stanów Zjednoczonych przyjmuje ustalenia Anodiny i Millera za prawdziwe i nie wymagające dalszych badan. A to oznacza, że nowy polski rząd nie ma co liczyć na pomoc ze strony USA w odzyskaniu wraku i powołaniu międzynarodowej komisji, która by niezależnie ustaliła co wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Dla Amerykanów sprawa jest zamknięta.

Przypomnę też że Amerykanie odbudowali wraki swoich samolotów rozbitych w zamachu w Lockerbie i w katastrofie TWA Lot 800. Z wypowiedzi Prof. Pipes wynika, ze Polska nie ma prawa do swojej własności i nie ma prawa odbudować wraku bo….i tak nic nie znajdzie! A skąd to Pan Profesor wie? Na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski? Każdy kto zna historie nacisków na Rząd Polski w Londynie w sprawie ludobójstwa jakiego dokonali Rosjanie na polskich jeńcach i deportacji ich rodzin w głąb Rosji, powinien poważnie zastanowić się nad wypowiedziami Pana Profesora Pipes-a w tej sprawie.

PanAm 103

PanAm 103

TWA 800

TWA 800

Malezyjski MH17

Malezyjski MH17

Polski TU-154M

Polski TU-154M

Pewne światło na sens „smoleńskich” wynurzeń Pana Profesora można znaleźć  w dalszej części wywiadu.

Paweł Żuchowski: Jak powinna wyglądać polska polityka wobec Rosji?

Richard Pipes: Uważam, że należy mieć jak najmniejsze stosunki z Rosją. Jak najmniejsze.Polska powinna mieszać się w sprawy europejskie, a nie w sprawy rosyjskie i sprawy Europy Wschodniej, dlatego że stosunki polsko-rosyjskie są złe. Ale też nie pogarszają się w obecnej chwili. Tak powinno zostać. I ja bym jak najmniej mieszał się w sprawy rosyjskie.

Dobrze, ale jak Pan Profesor Pipes definiuje owe sprawy rosyjskie do których Polska nie powinna się mieszać? Czy Iskandery w Kaliningradzie to sprawa rosyjska czy polska? A Nord Stream II to sprawa rosyjska czy polska? Rafinerie w Polsce i na Litwie, sprawa Azotów, dostawy gazu i ropy, wojna na Ukrainie, embargo na polska żywność to sprawy rosyjskie czy polskie? Próby destabilizacji całego rejonu w którego środku jest Polska to sprawy rosyjskie czy polskie? Nie posądzam Pana Profesora o demencje, wiek robi swoje to fakt, ale Pan Profesor jest bardzo sprawny umysłowo, więc co ma na myśli Pan Profesor? Otóż nasz Wujek Dobra Rada wyjaśnia jaką role ma spełniać Polska w tym rejonie. A zatem czytajmy dalej.

Paweł Żuchowski: Możemy tak zupełnie nie reagować na to, co robi Rosja?

Richard Pipes: Ale co Polska może? Reagować na to, co Rosja robi w Syrii? To nie jest polska sprawa według mnie.

Własnie, dobre pytanie! Polska ma jedynie 30 tysięcy żołnierzy zdolnych do walki. Flota, lotnictwo, wojska pancerne to skansen i kpina. Prawdą jest, że Polska nie może reagować na to co robi Rosja środkami militarnymi. Politycznie jesteśmy słabi. Ekonomicznie Polska jest słaba i nie ma żadnych środków nacisku ekonomicznego nawet wobec Burkina Faso. Według Prof. Pipes wojna oddalona o 5 godzin lotu samolotem, która toczy się na granicy z Turcją, blisko granicy z Grecją, państwami należącymi do NATO, koalicji do której należy także Polska nie jest naszą sprawą?! Polska zobowiązała się do przyjęcia uchodźców z tego rejony. Wojna w Syrii zagraża dostawom ropy dla całego świata, ma wpływ na międzynarodowy handel, ale Pan Prof. Pipes uważa, że to nie jest polska sprawa!!! Skoro według Pana Profesora konflikt w Syrii nie jest polska sprawa to znaczy, że Polska nie powinna się w to mieszać. Powinna się zająć jak to powiedział: Polska powinna mieszać się w sprawy europejskie, a nie w sprawy rosyjskie i sprawy Europy Wschodniej.  Pozwolę sobie na pewna interpretacje co ma na myśli Prof. Pipes. Polska ma siedzieć cicho i się nie wtrącać! Ma robić to co jej każą a jak nie to dostanie po łapach. Polska jest słaba, jest niemieckim kondominium wręcz lennem i nie ma nic do gadania. (Przypomnę, że Alianci potwierdzili ważny zapis Paktu Ribbentrop-Mołotow i w zamian dali Polsce ziemie zachodnie do których Niemcy nadal roszczą sobie prawa, a wiec śmiało można mówić o zależności lennej Polski wobec Niemiec.)

Teraz poczytajmy co Pan Profesor radzi nam zrobić z Ukraina. Rady naszego Wujcia z Ameryki rodem z Cieszyna tylko potwierdzają moje tezy.

Paweł Żuchowski: A co z Ukrainą i sytuacją na Ukrainie?

Richard Pipes: Ja bym też zostawił sprawy Ukrainy, dlatego że dla Rosjan Ukraina to jest specjalna rzecz, to jest kolebka rosyjskiego państwa. I Rosja nie lubi, jak się ktoś w to miesza. I uważam, że Polska nie powinna się mieszać w stosunki rosyjsko-ukraińskie.

Paweł Żuchowski:  Dobrze rozumiem, że według pana, Polska powinna odwrócić się od swoich wschodnich sąsiadów i patrzeć tylko na Zachód?

Richard Pipes: Niezupełnie, ale w zasadzie tak.

Jeszcze jestem wstanie zrozumieć, że Rosja może uważać Ruś Kijowska jako kolebkę swojej państwowości, ale twierdzenie, że cała Ukraina jest kolebką rosyjskiej państwowości podważa historie I Rzeczpospolitej!!! Takie twierdzenie bezpośrednio uderza w naszą państwowość! Czyżby cała wschodnia małopolska była kolebka i dziedzictwem Rosji?! Innymi słowy zapisy Paktu Ribbentrop-Mołotow są w mocy i słuszne!

Polska nie powinna się mieszać w wojnę, która toczy się na jej rubieżach?! To co mamy stać i udawać idiotę, że tam się nic nie dzieje? Powiedzmy, że Rosja sięgnie po Kijów, bo to jest jej kolebka i fala uchodźców stanie na polskiej granicy to co? Mamy jej nie widzieć? Rosja zwiększa swoje siły w Kaliningradzie i uzbraja w Iskandery, a my mamy zajmować się niezdefiniowanymi sprawami europejskimi i po prostu udawać, że tych Iskanderów i 300 tysięcy uzbrojonych po zęby Rosjan NIE MA! Jak to mówi Prof. Pipes: Rosja nie lubi, jak się ktoś w to miesza! 

Profesor wyraźnie twierdzi, że Polska nie powinna prowadzić żadnej polityki wobec swoich wschodnich sąsiadów. Przypomnę, że na terenach za Linia Curzona miesza około 3 milionów etnicznych Polaków, są to bardzo skromne szacunki, niektórzy twierdza, że za Bugiem jest do 10 do 15 milionów Polaków! Odwrócenie się od tego regionu i porzucenie polityki zagranicznej wobec naszych wschodnich sąsiadów oznacza pozostawienie naszych rodaków samym sobie na pastwę losu! Na ZAPOMNIENIE i NIEBYT!!! Takich rad nam udziela poważny doradca administracji amerykańskiej!!!

Teraz poczytajmy sobie na co możemy sobie pozwolić. Już wiemy co nam wolno i że mamy się zająć jakimiś niesprecyzowanymi sprawami europejskimi, pewnie zmywakiem w Anglii, cieknącym kranem we Francji i podcieraniem staruszków w Niemczech i właściwie to mamy siedzie cicho.

Paweł Żuchowski: A co z polityką wobec USA? Też zrezygnować z tych mocnych relacji na rzecz Europy ?

Richard Pipes: Nie. Polska może mieć bardzo dobre stosunki z Ameryką. I ma dobre stosunki z Ameryką. Ja bym tego nie zmieniał. Stosunki polsko-amerykańskie są ważne i dobre.

Według Profesora Pipes-a Polska ma dobre stosunki z USA, ale one mogą być BARDZO DOBRE! Oczywiście pod warunkiem, że zastosuje się do rad Dobrego Wujka z Hameryki, a jak nie to te stosunki mogą być jedynie dobre, a nawet złe. On na miejscu Polaków tych dobrych stosunków by nie zmieniał i dlatego powinniśmy zrobić to co nam radzi, bo jak nie….?

Czy wyolbrzymiam i nad interpretuje? Poczytajmy dalej….

Paweł Żuchowski: Coraz częściej w Polsce pojawiają się takie głosy, że zabiegamy o relacje ze Stanami Zjednoczonymi, a nie skupiamy się na najbliższych sąsiadach. Być może powinniśmy przestać zabiegać o miłość Ameryki a zbliżyć się do innych, może spróbować poprawić relacje z Rosją?

Richard Pipes: Tu nie ma konfliktu. Ale stosunki rosyjsko-polskie są złe z zasady, dlatego że Rosjanie mają za złe Polakom, że połączyli się z NATO i że z ich punktu widzenia są w zasadzie wrogami Rosji. Dlatego Polska im mniej będzie się zajmowała Rosją, tym będzie lepiej i tym będzie miała lepsze stosunki z Rosją. Rosję trzeba zostawić.

Czyli dla dobra NATO i całej Europy mamy Rosję zostawić w spokoju, mamy nie widzieć co się dzieje na wschód od Linii Curzona, mamy zapomnieć o swoich rodakach, mamy nie widzieć Iskanderów, mamy się wyrzec wszelkich aspiracji, mamy być ziemia niczyją, jedynie z nalepką NATO, mamy się wyzbyć wszelkich ambicji, mamy być skansenem i dostarczycielem taniej siły roboczej na zmywak. Mamy być miejscem gdzie się ogląda bociany i jeździ na dziewuchy. Taka jest wizja Polski Prof. Pipes-a!!! Taką wizje Polski ma administracja USA. My mamy być wdzięczni za to ze żyjemy!

Naprawdę powinniśmy się głęboko zastanowić nad naszymi relacjami ze Stanami Zjednoczonymi. Pewien sposób postrzegania świata jest głęboko zakorzeniony w administracji USA i będzie bardzo trudno go wykorzenić zwłaszcza, że Pan Profesor Pipes i jemu podobni wcale nie uważają Polski za państwo niepodległe, które ma prawo prowadzić swoja własną politykę. Profesor Pipes wykształcił całe zastępy polityków dla administracji Stanów Zjednoczonych. Mocno utrwalił swoje poglądy w establishmencie amerykańskim. Wedle ich opinii Polska nie jest Państwem podmiotowym, mającym prawo do swobodnego rozwoju, które posiada swoje interesy, ambicje i aspiracje narodowe. Czytając wywiad z Prof. Pipes-em, mając na uwadze wymuszenie na tak zwanej opozycji konstruktywnej przez administracje Georga Busha Seniora porozumień Okrągłego Stołu, czyli Sejmu Kontraktowego, trzeba zadać pytanie czy Radosław Sikorski nie miał racji mówiąc o tej lasce, którą każdy polski rząd robi Amerykanom od 1989 roku? Owszem nasz sołtys z Chobielina, magister Harwardu z licencjatem, jest wulgarnym prostakiem, ale skoro elity rządzące Polska dają sobie narzucić wole Niemiec, Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych to niestety sołtys z Chobielina ma racje!

Czas najwyższy, aby polskie elity polityczne uświadomiły sobie, że USA i nasi partnerzy z „Zachodu” nie koniecznie są naszym sojusznikiem, o czym się już przekonaliśmy w Teheranie, Jałcie, Poczdamie, podczas tzw. umów Okrągłego Stołu. Polska ma swoje interesy zaś USA swoje. Niektóre interesy są zbieżne, a niektóre nie. Wypowiedz Prof. Pipes jest skandaliczna! Ona po prostu podważa podmiotowość naszego państwa. Ona pokazuje jak elity USA postrzegają Polskę. Słów Prof. Pipes nie wolno lekceważyć. Nad nimi powinniśmy pochylić się z śmiertelną uwagą.

Pawel Szymanski, racja.info

Komentarzy 25 do “Wujek „Dobra Rada” z Hameryki”

 1. hikikomori said

  http://niepoprawni.pl/blog/wohumano/sensacyjna-przyczyna-katastrofy-rosyjskiego-samolotu

 2. Victoria said

  Sie autor opisal. A to przeciez takie proste, wystarczy zajrzec do zyciorysu.
  1. zyd z Cieszyna, jeszcze Polacy bronili sie w 1939, a ten chlop w sile wieku myk do Ameryki.
  2. zona zydowka o nazwisku Roth
  3. pracownik CIA, to jaki tam Amerykan, zydek i zydowskie tu interesy zalatwia.

  Tyle sie autor opisal, ale najwazniejsze dla nas zatail i nienawisc sieje do okupowanej przez zydkow Ameryki.

 3. Victoria said

  A! I najwazniejsze – nazwisko swoje, ktore slusznie brzmi jak Pipa zamienil na Pipes.
  Ale portrecik i wypowiedzi dowodza jednoznacznie, ze pipa.

 4. solkraken said

  spadkobierca Ludwiczka się znalazł… Bernstein’a oczywiście – vide: http://sosenkowski.neon24.pl/post/112080,kopiec-mimo-bernstein-a

 5. Trak said

  No i co? Teraz wolno pisać..

 6. oko said

  Panie Szymański,wywiad psora Piepszes-a wcale nie jest skandaliczna.To tylko prawda,gdzie USrael ma Polaków.Dla nas bardziej bliscy są Słowianie niż USraelscy Hamerykanie.
  Przepraszam za omyłki – klawiatura mi się buntuje.

 7. Tiro said

  komentarz znaleziony na necie:
  „~PiS ? dziękuję – 1 godz. 44 min temu
  NOBEL dla Romka za niezapomniane RODEO na kurskim bulterierze: 8 minut ostrej jazdy , przy okazji w linku odpowiedź na pytanie : dlaczego PiS oddało WŁADZĘ 🙂 czopki z Pierza i Smoły o słabszych nerwach proszone są o nieoglądanie :)”

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-giertych-zorganizuje-pozew-zbiorowy-jesli-pis-nie-wyplaci-w-,nId,1917169#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 8. Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA.Opisał ją Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Ma znaczący wpływ na politykę historyczną USA.Ten sam autor napisał FENOMEN ŻYDOWSKI ukazując od kuchni jak neokonserwatyści,protestanci zostali uzależnieni od żydowskich ruchów umysłowych i politycznych aby realizować ukryte cele w Iraku.Braterstwo broni z nimi zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego,prezydenta „Oszusta” biorąc udział w nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego.

 9. Tiro said

  To co mówi ten gość biorąc pod uwagę że jest też on pracownikiem CIA, zgadzało by się z tym jakie USA mają plany w stosunku do Polski. A plany te są następujące:

  1.Wzmocnić Polskę gospodarczo
  2.wzmocnić Polskę militarnie za nasze podatnika pieniądze
  3. połączyć Polskę współdziałaniem z Rumunią – co już Duda robi – http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-andrzej-duda-przyjedzie-do-rumunii/
  4. Jak już będziemy wzmocnieni militarnie (planowane jest to w ciągu najbliższych kilku lat) to Polacy jako mięso armatnie, mają ruszyć na wojnę z Rosją i zdobyć ją dla Amerykanów

  Tym sposobem zostaną upieczone dwie pieczenie przy jednym ogniu:
  1. USA zdobędzie Rosję
  2. IZRAEL wyczyści tereny polskie z tubylców i sprowadzi tutaj żydów (puste mieszkania – na które nie stać Polaków – już na nich w Polsce czekają)

  Faktycznie ten PIPEs ma dużo racji z tym że nie powinniśmy się teraz wychylać, dlatego że jesteśmy słabi – nie mamy żadnej mocy – ba, nie mamy nawet własnego POLSKIEGO suwerennego rządu – i w tym punkcie on ma rację. Dlatego najpierw powinniśmy się wzmocnić przede wszystkim gospodarczo aby potem móc prowadzić niezależną politykę międzynarodową. Bo nikt nie będzie brał na serio naszego kraju jeśli nie będziemy potęgą gospodarczą. Jeśli będziemy mieli mądry polski rząd to wykorzysta on współpracę z USA dla naszych wspólnych korzyści – ale w żadnym wypadku nie powinniśmy się dawać wykorzystać i iść na wojnę z Rosją w imieniu USA I IZRAELA. tutaj link odnośnie tych planów hamerykańskich: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/08/19/program-amerykanow-dla-polski/

  Natomiast pierwszym krokiem do rozwoju gospodarczego Polski powinno być dążenie do SAMOWYSTARCZALNOŚCI energetycznej Polski. Są w Polsce do wykorzystania takie możliwości o których mało ludzi wie. Moglibyśmy mieć za bezcen najtańszą energię w Europie a może nawet i na świecie. To byłaby podstawą budowania potęgi gospodarczej w Polsce: tu link: https://szczescboze.wordpress.com/2015/10/17/polska-samowystarczalna-energetycznie-kandydat-nr-1-prof-zw-dr-hab-inz-ryszard-henryk-kozlowski-kww-grzegorza-brauna-szczesc-boze-okreg-13/

 10. Tiro said

  odnośnie tego wywiadu:
  To co mówi ten gość biorąc pod uwagę że jest też on pracownikiem CIA, zgadzało by się z tym jakie USA mają plany w stosunku do Polski. A plany te są następujące:

  1.Wzmocnić Polskę gospodarczo
  2.wzmocnić Polskę militarnie za nasze podatnika pieniądze
  3. połączyć Polskę współdziałaniem z Rumunią – co już Duda robi – http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-andrzej-duda-przyjedzie-do-rumunii/
  4. Jak już będziemy wzmocnieni militarnie (planowane jest to w ciągu najbliższych kilku lat) to Polacy jako mięso armatnie, mają ruszyć na wojnę z Rosją i zdobyć ją dla Amerykanów

  Tym sposobem zostaną upieczone dwie pieczenie przy jednym ogniu:
  1. USA zdobędzie Rosję
  2. IZRAEL wyczyści tereny polskie z tubylców i sprowadzi tutaj żydów (puste mieszkania – na które nie stać Polaków – już na nich w Polsce czekają)

  Faktycznie ten PIPEs ma dużo racji z tym że nie powinniśmy się teraz wychylać, dlatego że jesteśmy słabi – nie mamy żadnej mocy – ba, nie mamy nawet własnego POLSKIEGO suwerennego rządu – i w tym punkcie on ma rację. Dlatego najpierw powinniśmy się wzmocnić przede wszystkim gospodarczo aby potem móc prowadzić niezależną politykę międzynarodową. Bo nikt nie będzie brał na serio naszego kraju jeśli nie będziemy potęgą gospodarczą. Jeśli będziemy mieli mądry polski rząd to wykorzysta on współpracę z USA dla naszych wspólnych korzyści – ale w żadnym wypadku nie powinniśmy się dawać wykorzystać i iść na wojnę z Rosją w imieniu USA I IZRAELA. tutaj link odnośnie tych planów hamerykańskich: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/08/19/program-amerykanow-dla-polski/

  Natomiast pierwszym krokiem do rozwoju gospodarczego Polski powinno być dążenie do SAMOWYSTARCZALNOŚCI energetycznej Polski. Są w Polsce do wykorzystania takie możliwości o których mało ludzi wie. Moglibyśmy mieć za bezcen najtańszą energię w Europie a może nawet i na świecie. To byłaby podstawą budowania potęgi gospodarczej w Polsce: tu link: https://szczescboze.wordpress.com/2015/10/17/polska-samowystarczalna-energetycznie-kandydat-nr-1-prof-zw-dr-hab-inz-ryszard-henryk-kozlowski-kww-grzegorza-brauna-szczesc-boze-okreg-13/

 11. Szmajsser said

  Popatrzcie na te mordy sama szlachta jerozolimska.OJ POLSKO NARODZIE TY MOJ
  OBUDZ SIE OBUDZ SIE.Wszyscy wasi politycy czy z prawa czy z lewa.To ta sama druzyna tylko ze pod innym szyldem.POLACY OBUDZCIE SIE……..

 12. rydygier said

  Kogo autor tu cytuje i przytacza myśli? Nie będzie nam żydzina urządzał życia w naszej ojczyźnie. I te swoje rady niech zostawi dla Neteniachu albo innego ajwaja!

 13. Zdziwiony said

  Szeryf z (westernu) „W samo południe”.

  Z laudacji wygłoszonej przez prof. dr hab. Henryka Samsonowicza w uroczystoœć wręczenia Dyplomu Doktora Honoris Causa prof. Richardowi Pipesowi:
  „Czy pamiętacie Państwo plakat z czasów pierwszych wyborów w 1989 roku, przedstawiający postać Amerykanina przybywającego w „samo południe”? Na plakacie widnieje tylko jedna, symboliczna postać szeryfa przybywającego by zwalczyć przestępców, ale reprezentuje ona wspaniałą drużynę, która pospieszyła nam z pomocą. Wśród postaci, które mogą się nam kojarzyć z owym bojownikiem o sprawiedliwość, możemy wymienić wiele osób – samego prezydenta Reagana, z grona naszych rodaków takie postacie jak Nowaka-Jeziorańskiego, Giedroycia, Wałęsę. Na pewno jednym z bojowników, który przybywał nam na odsiecz był także Richard Pipes”.

 14. Piotrx said

  „Polska sprowadza 80% gazu ziemnego i ropy z Rosji Rosja zakręci kurek i będziemy bez gazu, czyli nasz przemysł po prostu stanie. Co więcej Polska kupuje gaz od Rosji po najwyższej cenie w Euro”

  Ciekawe co z naszymi własnymi złożami gazu i innymi bogactwami – czyżby już ktoś położył na nich łapę?

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

  Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych „elit”.

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy.

  *****

  Oczywiscie jak zwykle nie ma winnych wynegocjowania szkodliwych dla Polski warunków

  http://niezalezna.pl/64872-polski-gaz-z-rosji-najdrozej-w-ue

  „W 2012 r. średnia cena za 1000 m3 surowca wynosiła dla Europy Zachodniej 440 USD, dla Polski 500 USD.

  „W grudniu 2010 roku ówczesny wicepremier Waldemar Pawlak z wicepremierem Rosji Igorem Sieczinem podpisali porozumienie o dodatkowych dostawach rosyjskiego gazu do Polski” – czytamy na zbigniewkuzmiuk.salon24.pl.

  Przez rząd Tuska porozumienie to było uznane za wielki sukces. Miał to być dowód na rewelacyjne relacje z Rosją. Donald Tusk zapewnił nam wtedy dostawy rosyjskiego gazu do 2022 roku. Gdyby nie sprzeciw PiS, Gazprom zaopatrywałby nas do 2037 r. Na takich „rewelacyjnych” warunkach.

  Co było w tym kontrakcie?
  – formuła cenowa kupowanego gazu oparta na cenach ropy naftowej;
  – zakaz reeksportu przez Polskę gazu kupionego w Rosji;
  – opcja bierz i płać (a więc płać także wtedy kiedy nie jesteś w stanie gazu zużyć).

  .„W związku ze spadkiem cen ropy naftowej w 2014 i 2015 roku, spadały także ceny rosyjskiego gazu, tyle tylko, że dla Polski są one ciągle wyraźnie wyższe niż dla pozostałych krajów Europy Zachodniej. A ponieważ nasz kraj kupuje z Rosji ponad 11 mld m3 gazu, to przyjmując, że średnia cena gazu sprzedawanego Polsce była o 50 USD wyższa niż dla innych krajów Europy Zachodniej, płaciliśmy Gazpromowi co najmniej 550 mln USD (czyli około 2 mld zł) rocznie więcej, niż powinniśmy. Nie mając Gazoportu i w konsekwencji realnej możliwości dywersyfikacji dostaw gazu, będziemy przepłacali dalej, ponieważ Rosjanie doskonale wiedzą, że jesteśmy pod ścianą” – konkluduje Zbigniew Kuźmiuk……”

 15. Piotrx said

  cd…

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  „….Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

  Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych. Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!

  Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy! Dzięki temu możemy być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!

  Tymczasem polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 miliardów ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy. Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię. W Polsce wiele mówiło się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świcie ceny za ropę i gaz

  Przyczyny szczegółowe polityczne zatajania przed Polakami bogactw Polski

  Zatajanie przed Polakami bogactw naturalnych Polski miało prócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów; ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej/narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne:
  ….

  Oczywiście – nic nigdy nie będzie, dopóki w Polsce będzie „rząd warszawski”, a nie suwerenny rząd polski!

  Bez mówienia o tych tematach kampanii wyborczej się nie wygra! Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych…”

 16. Ehze said

  Re 4:
  Ludwik Niemirowski (pardon SIR LEWIS BERNSTEIN NAMIER) – to Ten co sfalszowal Linie Curzona?
  Zgodnie z oryginalna Linia Curzona Lwow mial pozostac w Polsce (widac Anglicy nie sa az tak WREDNI)
  Natomiast zgodnie z Linia Curzona – Niemirowskiego Lwow mial zostac (i zostal) Polsce odebrany! Widac zydzi sa az tak WREDNI!
  Ciekawe JAKIE DOJSCIA w rzadzie „angielskim” mial SIR Niemirowski ze te swoja linie przeforsowal!
  Teraz dojscia, tym razem w rzadzie „amerykanskim” ma nastepny kochajacy Polske zyd, tak jak poprzedni ryjacy pod nia doly.
  Skad sie u nich wzielo tyle do Polski nienawisci ze az tyle wysilku i to zawsze i wszedzie wkladaja by ja zniszczyc?

 17. Piotrx said

  Ach ci „doradcy”……..

  Andrzej Leszek Szcześniak „Judeopolonia” – 2001 r

  „……Inny znamienny przykład ingerencji żydowskiej w sprawy polskie miał miejsce w lipcu 1920 r. Otóż 10 lipca premier Polski, Władysław Grabski, został zmuszony na konferencji alianckiej, odbywającej się w belgijskim mieście Spa, do podpisania wielu upokarzających warunków w zamian za pośrednictwo Wielkiej Brytanii w polsko-sowieckich rokowaniach pokojowych. Jednym z tych warunków było przyjęcie przez Polskę tzw. Linii Curzona, jako przyszłej granicy Polski na Wschodzie. Punkt 3. tej umowy przewidywał:

  „ (…)w Małopolsce Wschodniej pas neutralny będzie wynosić 20 km i w tym celu obie strony walczące cofną się o 10 km od linii frontu w chwili rozejmu „.

  Trzeba wyraźnie tu zaznaczyć, że wówczas Lwów znajdował się po stronie polskiej i bolszewicy go nie zdobyli w tej wojnie. 11 VII 1920 r. Brytyjczycy wysłali do Moskwy telegram „w sprawie „Linii Curzona” i propozycję pośredniczenia w rokowaniach polsko-sowieckich. Depesza nie przedstawiała jednak ustalonej linii zgodnej z przebiegiem frontu, ale podawała, że Lwów znajduje się po stronie sowieckiej, o czym nie było mowy w dokumencie podpisanym przez Grabskiego.

  Przez wiele lat uważano to za „błąd”, ale Brytyjczycy nigdy nie prostowali tego „błędu”, co pozwala sądzić, że dyplomacja brytyjska świadomie oddawała Sowietom Galicję Wschodnią, która nigdy nie należała do państwa rosyjskiego. Telegram brytyjski sprawił w Moskwie wrażenie, że mocarstwa zachodnie są przeciwne polskim roszczeniom terytorialnym i że nie podejmą interwencji w obronie Polski. Dopiero po latach, gdy po śmierci Lloyda George a ujawniono jego archiwum, została wyjaśniona cała sprawa.

  W dokumentach odnaleziono memorandum jego doradcy sir Lewisa Namiera Bernsteina, galicyjskiego Żyda, w którym rzekomy „błąd” odzwierciedlał dokładnie „oczywisty podział etnograficzny między Galicją Wschodnią a Zachodnią „.

  Depesza brytyjska do Sowietów nie zawierała linii demarkacyjnej ustalonej w Spa i podpisanej przez Grabskiego, lecz dywersyjną propozycję Żyda Bernsteina. Ta sfałszowana Linia Curzona stała się podstawą polskiej granicy narzuconej przez Stalina po 17 IX 1939 r. i – nieco zmodyfikowana – została naszą granicą po 1944 r. (A. L. Szcześniak, „Linia Curzona”, w: „Encyklopedia Białych Plam”)…….”

 18. Piotrx said

  I jeszcze cos o innych fałszerstwach Namiera

  Click to access WA303_59317_A453-SzDR-R-48_Rusin.pdf

 19. Piotrx said

  http://jpilsudski.org/artykuly-ii-rzeczpospolita-dwudziestolecie-miedzywojnie/polityka-zagraniczna-dyplomacja/item/2128-polityka-brytyjska-wobec-odrodzenia-polski-1914-1918

  „Według danych oficjalnych Namier (bo tak skrócił nazwisko) pracował w Foreign Office od końca marca 1918 do 30 kwietnia 1920 r. [27] Wiadomo jednak, że Namier współpracował z Foreign Office już w.1916 r. jeśli nie wcześniej[28]. W każdym razie w 1917 r. pracował w Intelligence Bureau, Department of Information i tam też przygotował 3 maja 1917 r. memoriał o Polsce. Memoriał odzwierciedla jego nastawienie wobec granic wschodnich, oraz zawiera typowe argumenty jakimi się posługiwał. Pisał więc w sprawie zaciągu wojska polskiego przez Niemców, że jest to możliwość konkretna, ponieważ wojsko takie godziłoby się z interesami „obszarników” polskich oraz z „imperializmem” polskim, który dąży do zawładnięcia Litwą, Wołyniem, północną częścią Suwałk oraz wschodnią Chełmszczyzną. Pisał też, że ludność tych obszarów woli zapewne każdą władzę byle nie polską, oraz że rewolucja (rosyjska) uznająca pełną swobodę wszystkich narodowości – łącznie z rysującą się perspektywą reformy rolnej – z pewnością zwiąże te narody z państwem rosyjskim. „

 20. Tytus said

  Victoria (#2&3) ma absolutna racje. Dodalbym tylko, ze Pipa to dwulicowy parchaty antypolak i zydowska wtyka w rzadzie USA, co jednoznacznie potwierdzaja jego parchate wypowiedzi.

 21. Żydowskie USA ma Polaków i Polskę za swoje GŁUPIE popychadło ! said

  Zawodowy ŻYD Richard Pipes urodził na terenie byłej Polski ale w ogóle NIE MA szacunku do Polski, a Polaków uważą za GOJÓW czyli śmieci, których NALEŻY używac dla żydowskich celów, tak jak miotłę do zamiatania, a jak się zużyje, to ją wyrzucić do śmietnika i gdzieś skombinować następną …
  Co ciekawego, to żyd Richard Pipes bardzo chwali Józefa Piłsudskiego w którego legionie był ojciec Pupisa oraz inni ŻYDZI, którzy byli bliskimi współpracownikami Piłsudskiego. Pipes o śmierci Piłsudskiego pisze tak:

  ” His death was a shock to members of the Jewish minority, who even years after remembered him as a very good man who protected Jews”
  (Jego śmierć była szokiem dla członków mniejszości żydowskiej, która nawet po latach wspominali go jako człowieka, który był protektorem Żydów)

  Tak, to prawda, Józef Piłsudski był bardziej przyjazny dla zydów niz Polaków i tez miał Polaków za „NIC” , dlatego zorganizował dla POLSKICH NARODOWCÓW kaźnię, więzienie w Brerezie Kartuskiej. Właśnie dlatego rządzcy żydzi w III RP nakazali „czcic” tego Piłsudskiego, który umarł na zaawansowaną kiłę 3 kategorii.

  ŻYDZISKO Richard Pipes w świecie żydowskim jest bardzo ceniony i uważany za jednego z najważniejszych twórców opracowania METEDOLOGI dla żydów, za pomocą których świat żydowski zdobył pozycje stałego posiadacza władzę w USA i wielu innych karach Świata, a sam Izrael pozycje SUPREMACJI na Bliskim Wschodzie.

  W głupiej III RP kołowanej przez 99% polskojęzycznych ZAGRANICZNYCH mediów oraz uniwersytetów opanowanych przez ŻYDÓW z polskim obywatelstwem NIKT nigdy nie nagłaśniał napisanego opracowania w 1975 roku przez żyda Richarda Pipesa pt. :

  „Catherine II and the Jews. The Origins of the Pale of Settlement”

  Otóż, to opracowanie jest w pewnego rodzaju PODSUMOWANIEM badań naukowych do 1975 roku sowietologa Richard Pipesa na temat, kim byli i jaką rolę odegrali ŻYDZI w imperialnej Rosji, a potem w różnych REWOLUCJACH, a w tym też Rewolucji bolszewickiej w Rosji i organizowaniu ZSRR, gdzie ŻYDZI byli tam faktycznie przy władzy.
  To jego opracowanie było i jest KAMIENIEM WĘGIELNYM, wyciągnięciem wniosków z okresu 2000 lat bycia na „emigracji” przez żydostwo w otoczeniu im obcych tubylców. Te wyciągnięte WNIOSKI przed Richarda Pipesa pozwoliły jemu opracować technologę czyli METEDOLOGIĘ dla śiata ZYDOWSKIEGO , jak mają postępowac, aby PRZEJĄĆ całkowitą i wieczna władzę przez żydów w USA i innych państwach Świata, a w tym też w Polsce.

  Co ciekawego, to jego opracowanie pt. „Catherine II and the Jews. The Origins of the Pale of Settlement” NIGDZIE NIE jest publikowane na internecie. NIE doczekało się PRZETŁUMACZENIA na język polski !
  Po prostu WŁASNĄ skuteczną METODOLOGIĘ rozgrywania polityki przez żydów oni jej NIE nauczają swoim OPONENTOM czy adwersarzom.

  Pół strony z tego obszernego opracowania można jedynie zobaczyć na internecie tutaj:

  http://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/13501677508577216

  Sednem tego opracowania jest nauczanie żydów, jak mają wyciągac wnioski i organizować „politykę” wśród wiekszości tubylczej wykorzystując wszystkie słabości tych tubylców, organizując im wewnętrzne intrygi, oraz jak organizować tą politykę, aby była „KOŻYSTNA dla ŻYDÓW” tak, aby żyd był wygranym i się bogacił, rzdził wiekszoscią,
  Pipes wyjasnia żydom na bazie swoich badań co jest jest „ZGUBNE dla ŻYDA”.

  KONIECZNIE obejrzyjcie i wysłuchajcie bardzo mały wycinek WYKŁADU żyda Richarda Pipesa dla innych żydów pt.

  „Catherine II and the Jews. The Origins of the Pale of Settlement”

  wygłoszony w maju 2012r. na Bar-Ilan University w Izraelu:

 22. Alina said

  Na Harvardzie, tej samej „uczelni” co Pipes, znalazła się fucha dla Radosława Sikorskiego, byłego „polskiego” ministra spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska:

  http://natemat.pl/160927,wiemy-co-dalej-z-radoslawem-sikorskim-zostanie-wykladowca-na-harvardzie

 23. Pokręć said

  Prawda jest taka, prof. Pipes, to bardzo szczery i do bólu nam życzliwy człowiek. Jak się jego wypowiedzi przefiltruje przez filtr dyplomatyczny, to powiedział nam i udzielił wyjątkowo jasno i otwarcie brzmiących rad. Wypływających z serca szczerze miłującego Polskę i Polaków. Jego wypowiedzi można streścić w kilku słowach. A mianowicie:

  Na świecie liczy się tylko siła i pieniądz. Polska na razie finansowo jest w d… a siłowo – nigdzie.
  Żeby prowadzić niezależną politykę międzynarodową, trzeba mieć siły zdolne nie tylko do pokonania potencjalnych agresorów, ale także do spacyfikowania ew. sojuszników. Najlepiej, jakby była możliwość zrobienia jednego i drugiego jednocześnie w razie potrzeby.
  Polska i Polacy to gołodupcy i pięknoduchy, które uważają, że właściwa postawa moralna i bohaterstwo w sytuacjach beznadziejnych a także poświęcenie dla sojusznika dają im prawo do roszczenia sobie poszanowania ich interesów narodowych przez wielokrotnie silniejszych sojuszników.
  W stosunkach międzynarodowych panuje de facto anarchia. Tak, prawo pięści. Prawo międzynarodowe obowiązuje tylko i wyłącznie słabszych i ew. biedniejszych.

  Powinniśmy prof. Pipesowi powtórzyć te słowa na dowód, że zrozumieliśmy i wyciągnąć wnioski, naśladując np. Niemców, którzy mimo kilkudziesięcioletniej okupacji pod butem Ameryki dali radę teraz wyjść na samodzielny podmiot polityki międzynarodowej – głównie dzięki sile swojej gospodarki i dzięki mrówczej pracy w czasach okupacji.
  Faktycznie, drażnienie Rosji to głupi pomysł. Życia nikomu nie zwróci, owszem, możemy od czasu do czasu „rytualnie” wspomnieć o zwrocie naszej własności, żeby nie zapomnieli, że ten wrak nadal jest polski, ale to wszystko. Dopóki Rosja jest zajęta czym innym, niż Polską i ekspansją na Europę – mamy swoje 5 minut. Najlepszym rozwiązaniem jest siedzieć cicho, nie pchać się w sam środek bójki między Rosja a Ukrainą, bo Rosja z banderowcami się dogadają tak, czy siak, a winna wszystkiemu (i z olbrzymim guzem) będzie Polska (o ile już nie jest). Jak sami nie wypracujemy, to nikt nie wypracuje dla nas.
  Poza tym zasłanianie własna piersią Gruzji przed Rosją na polu dyplomatycznym to głupota. Owszem, zaskarbimy sobie miłość Gruzji, ale co nam to pomoże, jak Rosja nas potraktuje tak, jak potraktowała Gruzję? Gruzini nam i tak nie pomogą (bo jak – symbolicznie najwyżej) a tzw. Zachód jeszcze nas zruga, że samiśmy sobie winni (gdyby to był. prof. Pipes), albo po prostu wzruszy ramionami i milcząco uzna, że okupacja połowy (albo i całej) Polski przez Rosję jest faktem dokonanym i nie ma co rozdzierać szat. Np. oderwą od nas kilka województw wschodnich i utworzą tam marionetkowe rządy „niepodległych republik”. Rosja zaanektowała Krym – i co się stało? Owszem, sankcje (które ostatnio zaczynają Rosję powoli jakby zmiękczać), ale dyskusji o zwrocie Krymu Kijowowi – absolutnie nie ma. Niedługo wszyscy zapomnimy o co te sankcje w ogóle były.

 24. Alina said

  Ludzi, którzy wychowali się w oparach judaizmu i komunizmu nie sposób traktować inaczej jak psychopatów.
  O innym z tej samej nacji, Hartmanie, tu:
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=33376

  A psychopatów należy odsunąć od wszelkich ważnych funkcji, bo jeśli dopuści się ich do zbyt dużej władzy, pojawiają się zbrodniarze typu Hitlera i Stalina

 25. Joe said

  Panie Pokrec.23….gdyby pan tak jeszcze POkrecil i dodal ze POd „amerykanskim butem”wylegla sie a wlasciwie dojzala larwa zydowska ktora rzadzi dzis juz nie tylko Niemcami ale cala Europa,to latwiej czytelnikowi bedzie POjac ten „niemiecki sukces gospodarczy.”..Bo tam gdzie stapnie but amerykanskiego zolnierza zaraz zjawiaja sie tabuny zydow…Zraszta …z sukcesem ekonomicznym Hitlera bylo dokladnie to samo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: