Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Francja wyda 100 mln euro na walkę z nienawiścią wobec żydów, muzułmanów i homoseksualistów. Katolików tępić będzie można nadal?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-18

Francja wyda 100 mln euro na walkę z nienawiścią wobec żydów, muzułmanów i homoseksualistów. Katolików tępić będzie można nadal?Premier Francji Manuel Valls poinformował w piątek, że jego rząd wyasygnuje 100 mln euro na plan walki z antysemityzmem i rasizmem, które to zjawiska nasiliły się po styczniowym ataku dżihadystów w stolicy kraju, Paryżu.

 

– Odnotowaliśmy niemożliwy wprost wzrost rasizmu, antysemityzmu, nienawiści do muzułmanów, obcokrajowców i homofobii – powiedział Valls podczas wizyty w podparyskim Créteil, gdzie doszło w grudniu do brutalnego ataku na młodego mężczyznę żydowskiego pochodzenia oraz jego przyjaciółkę.

Decyzja rządu francuskiego o zaostrzeniu kar za akty nienawiści na tle narodowościowej nastąpiła w reakcji na apele społeczności żydowskiej, której wielu przedstawicieli, obawiając się, iż we Francji nie są bezpieczni, wyemigrowało do Izraela.

 

– Francuscy żydzi nie muszą już dłużej bać się z tego powodu, że są żydami, a francuscy muzułmanie nie muszą dłużej obawiać się tylko dlatego, że są muzułmanami – oświadczył Valls. Przypomniał jednocześnie, że te dwie mniejszości, chociaż największe – szacuje się, że muzułmanów jest 4-5 mln, natomiast żydów 600 tys. – nie są jedynymi prześladowanymi. Zwrócił przy tym uwagę na mniejszość romską pochodzącą głównie z Rumunii i Bułgarii, która zdaniem aktywistów praw człowieka również jest prześladowana. O katolikach – najbardziej prześladowanej we Francji grupie – nie zająknął się ani słowa.

 

Ciekawe, że zarówno Valls, jak i cytujące go francuskie media zupełnie przemilczały skalę przestępstw dokonywanych przez wymienione przez Vallsa jako „prześladowane” mniejszości, w tym także żydowską, która ewidentnie ma problem z uszanowaniem innych grup, nie tylko etnicznych. Kończąc przemówienie premier Francji stwierdził jedynie, że „skończyła się bierność wobec rasizmu i mowy nienawiści w sieci”. Aż chciałoby się zapytać, czy z równą zawziętością będzie walczył o prawa katolików z kierowaną pod ich adresem ze strony chociażby środowisk LGBT mową nienawiści?

 

Anna Wiejak, Prawy.pl

Źródło: France24

Reklamy

Komentarzy 14 to “Francja wyda 100 mln euro na walkę z nienawiścią wobec żydów, muzułmanów i homoseksualistów. Katolików tępić będzie można nadal?”

 1. ula said

  Co za bęcwał rządzi tą Francją, nie wie co go czeka za najbliższą chwilę.

 2. gość said

  Izraelski odpowiednik spec-nazu napadł premiera Francji w jego własnym kraju

  Szin Bet słynie z brutalności, jednakże czegoś takiego Europa jeszcze nie widziała – francuski premier w blasku reporterskich fleszy został napadnięty i unieruchomiony poprzez wykręcenie rąk przez oficerów izraelskich służb i to na terytorium własnego kraju

  Do skandalu, o którym donosi żydowski dziennik Maariv doszło w synagodze, gdzie miały odbyć się uroczystości ku czci żydów, którzy zginęli w zamachu na supermarket z koszerną żywnością. Kiedy premier Manuel Valls chciał zająć swoje miejsce obok prezydentów Francois Hollande’a i Bejnamina Netanyahu, funkcjonariusze Szin Bet o mały włos nie wyłamali mu rąk. Zaczekali aż Benjamin Netanyahu zasiądzie na swoim miejscu w pierwszych rzędach synagogalnych ław i dopiero potem pozwolili szefowi francuskiego rządu na dołączenie do obydwu głów państw.

  Dalej:

  http://prawy.pl/z-zagranicy2/8165-izraelski-odpowiednik-spec-nazu-napadl-premiera-francji-w-jego-wlasnym-kraju

 3. Analityk said

  @Gość

  Zapewne po tym wydarzeniu francuskie dupki nie zrobiły nic aby nie narazic sie na zarzut antysemityzmu. 🙂

 4. W tym wymienianiu przez premiera Francji Manuel’a Valls’a zabrakło tego czego obawiają się Francuzi.

 5. Moher49 said

  Francji już nie ma, Francja nie żyje, na własne życzenie.

 6. rum said

  to tym bardziej Polska moze odmowic Francuskim pieskom pomocy, wytykajac im to , ze jestesmy KATOLIKAMI, a to koliduje z ich prawem i obawiamy sie aresztowan lub dotkliwych kar pienieznych.

 7. rydygier said

  Tą sytuację przewidział jak sobie dobrze przypominam chyba śpiewak Gawliński w swojej piosence sprzed kilkunastu (sięciu) lat – ..Podobno Francji już nie ma..!

 8. Piotrx said

  Nie lepiej by było przeznaczyć te pieniądze na wyjazd tych grup z Francji ?

  „dnotowaliśmy niemożliwy wprost wzrost rasizmu, antysemityzmu, nienawiści do muzułmanów, obcokrajowców i homofobii”

  Tak jest. w jednej chwili nastąpił nagły wzrost bliżej nieokreślonej „nienawiści” do tych wszystkich grup razem i to wszystko po ataku dzihadystów ?

  i najlepiej operowac słowami wytrychami – „antysemityzm, „rasizm” , „homofobia” itd
  których prawdziwe znaczenie jest odmienne od tego co sie usiłuje z ich użyciem przedstawiać.

  np.

  czy Żyd nienawidzący Araba to też „antysemita”?
  albo
  czy Żyd nienawidzący innego Żyda to też „antysemita”?

 9. konstanty said

  A coz sie dziwic ? on przeciez ewidentnie zwiazany koligacjami z koszernym to nie dziwmy sie ze forsuje ich geszefty

 10. kildert4 said

  Nikt mnie nie zmusi bym polubił żydów…Nie ma za co ich lubić a historia pokazała że to zakłamana zdradziecka nacja.

 11. Ali Baba said

  ad 10…Polecam Forda „Żyd międzynarodowy”…poszerza horyzonty..

 12. Prof. Wolniewicz się mocno wkurzył said

  Prof Wolniewicz: Nachalne forsowanie u nas kultury żydowskiej

  – Nachalne forsowanie u nas kultury żydowskiej i żydowskiego punktu widzenia staje się już nie do zniesienia! Ta nachalność musi wzbudzić reakcje i sprzeciwy! – wołał w sobotę na antenie Radia Maryja prof. Bogusław Wolniewicz. – W grudniu pan prezydent ostentacyjnie wprowadził w Polsce świętowanie żydowskiego święta Chanuki. Palił świeczki w oknach swego pałacu, chodził w jarmułce, bawił się z rabinem w jakieś gry chanukowe. Ja nie mam nic przeciwko żydowskiemu świętu Chanuka, niech je sobie obchodzą. Ale pytam: co nas, Polaków, obchodzi Chanuka? – pytał Wolniewicz. Wcześniej w studiu radiowym ideolog stacji prof. Jerzy Robert Nowak powiedział, że dobrze by było, gdyby ci, którzy ściągnęli do Polski „Opór” przeprosili za „film wybielający braci Bielskich, zbrodniarzy, na czele z bandytą Tewje Bielskim, głównym odpowiedzialnym za wymordowanie około stukilkudziesięciu Polaków”. Twierdził też, że masakra w Nalibokach to „zbrodnia grupy rabusiów” i „pseudopartyzantki żydowskiej”, której „teraz próbuje się zaprzeczyć”.

  Wolniewicz chwalił o. Rydzyka za stworzenie rozgłośni i uczelni. Krytykuje rząd i premiera Tuska za „nikczemną nagonkę na wielkie dzieło toruńskich redemptorystów”: cofnięcie dotacji i brak zgody na publiczną zbiórkę pieniędzy na inwestycję w gorące źródła. – Czemu premier chce za wszelką cenę zniszczyć Radio Maryja? – pyta Wolniewicz. I sam odpowiada: – W tej wrogości do Radia Maryja rządem powoduje albo lewacka wrogość do chrześcijaństwa, albo rząd podjął jakieś ciche zobowiązania międzynarodowe, z których usiłuje się teraz wywiązać.

  Wolniewicz tłumaczy, że Tusk zapewnił amerykańskich Żydów, że do końca 2008 r. wywiąże się ustawowo z ich roszczeń wobec Polski. Ustawy nie ma. Strona żydowska o nich jednak nie zapomniała.

  – Oni Tuskowi i rządowi termin wywiązania się z tych zobowiązań sprolongowali! – krzyczy Wolniewicz. – Za wywiązanie się z zobowiązania, że nie będzie tolerowany w Polsce antysemityzm, pod którym kryje się przede wszystkim zobowiązanie zagipsowania tej tuby, jaką stanowi rozgłośnia Radio Maryja!

  Wolniewicz gani minister edukacji Katarzynę Hall za to, że w licealnym kanonie lektur z literatury XX wieku umieściła Brunona Schulza. – To drugorzędny pisarz awangardowych dziwadeł – oburza się. – Jedyny powód pchania go przez panią Hall, a za nią przez premiera Tuska do kanonu lektur, to ten, że był Żydem. A zatem chęć rządu zadziałała tu, by się przypodobać lobby żydowskiemu. Albo przed nim się wykazać.

  – W zakresie gorliwego wykazywania się swoim filosemityzmem, ukochaniem wszystkiego, co żydowskie, trwa u nas zresztą jakieś dziwne współzawodnictwo między panem premierem i panem prezydentem – ciągnie Wolniewicz. – W grudniu pan prezydent ostentacyjnie wprowadził w Polsce świętowanie żydowskiego święta Chanuki. Palił świeczki w oknach swego pałacu, chodził w jarmułce, bawił się z rabinem w jakieś gry chanukowe. Ja nie mam nic przeciwko żydowskiemu świętu Chanuka, niech je sobie obchodzą. Ale pytam: co nas, Polaków, obchodzi Chanuka?! Zapomniał tylko dodać, że świeczkę chanukową prezydent Kaczyński zapalił w pałacu prezydenckim w roku 2007, a nie 2 miesiące temu.

  – Trwające u nas od dziesięciu lat, lekko licząc, nachalne forsowanie kultury żydowskiej i żydowskiego punktu widzenia staje się już nie do zniesienia! – woła gość audycji. – Przynajmniej dla mnie, Bogusława Wolniewicza. Ta nachalność musi przecież wzbudzić reakcje i sprzeciwy, tak jak ten mój w tej chwili! Ale ufam, że ja nie jestem jedyny w Polsce, którego to razi.

  I dalej: – I tutaj rodzi się we mnie drugie pytanie: czy ci promotorzy judeizacji Polski tego nie rozumieją? Czy ich tak zaślepia hucpa? Czy może przeciwnie – rozumieją bardzo dobrze – tego właśnie chcą. Chcą nas sprowokować, by potem móc ryczeć na cały świat o polskim antysemityzmie, polskich obozach zagłady! W wiadomym celu.

  – To nawoływanie do antysemityzmu – komentuje Anna Drabik, szefowa Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, skupiającego 700 osób ocalonych z Zagłady. – Pan Wolniewicz jest człowiekiem nieszczęśliwym, bo przepojonym nienawiścią. Na szczęście takie poglądy, dzięki edukacji, to margines. Przeżyliśmy wojnę, przeżyjemy i Radio Maryja.

  – Wiadomo, że nikt nie wytoczy 80-letniemu panu procesu o głoszenie antysemickich treści – mówi „Gazecie Wyborczej” Piotr Kadlcik, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. – Wiele osób po osiemdziesiątce zachowuje jasny umysł, ale niestety nie dotyczy to wszystkich. Jest niegodziwością wykorzystywanie słabości dla osiągania pokrętnych celów – powiedział Kadlcik Jewish.org.pl

  – Niech pan da mi ochłonąć – mówi po wysłuchaniu Wolniewicza toruński poseł Tomasz Lenz, szef PO w Kujawsko-Pomorskiem. – To wstrząsające, to nawoływanie do nienawiści rasowej i narodowościowej. Takie wypowiedzi mogą zostać podciągnięte pod odpowiedzialność karną. Jesteśmy w Europie, takie rzeczy nie mogą mieć miejsca. Sprawą powinny się zająć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i zespół Episkopatu Polski ds. troski o Radio Maryja, może prokuratura. Jeżeli ktoś mówi o polskim antysemityzmie, to chyba tylko w kontekście tego, co się dzieje na antenie stacji o. Rydzyka.

  Radio Maryja

  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/2615-prof-wolniwicz-nachalne-forsowanie-u-nas-kultury-zydowskiej

 13. Wisniowiecki said

  Diabla widze w oczach tego goscia.Nie dziwota czlek z zachodu.

 14. Analityk said

  Za atakami w Paryżu stoją iluminaci

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/45268-francois-hollande-za-atakami-w-pary%C5%BCu-stoj%C4%85-illuminaci-wideo

  Przecież my to wiemy, że oni stoją za całym tym bu.delem w Europie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: