Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

PiS zapowiada zwolnienia szefów służb mundurowych

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-20

– Wszyscy szefowie i wiceszefowie służb mundurowych podległych MSWiA stracą stanowiska – powiedział w rozmowie z RMF FM nowy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Ponadto, szef MSWiA ma mieć dostęp do informacji operacyjnych – czyli między innymi podsłuchów, czy danych z inwigilacji prowadzonych przez podległe mu służby mundurowe

Jak podaje RMF FM, powołując się na rozmowę z wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim, „wszyscy szefowie i wiceszefowie służb mundurowych podległych MSWiA stracą stanowiska”.

Jeśli chodzi o komendantów wojewódzkich, sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Co więcej, szef MSWiA ma mieć dostęp do informacji operacyjnych. Oznacza to akces do podsłuchów i danych z inwigilacji prowadzonych przez podległe mu służby mundurowe. RMF FM dowiedziało się, że nowi ludzie w resorcie zamierzają utworzyć podległe ministrowi specjalne biuro spraw wewnętrznych.

Zmiany w polskich służbach

Premier Beata Szydło odwołała ze stanowisk szefów: Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Piotra Pytla i Służby Wywiadu Wojskowego – gen. bryg. Radosława Kujawę. Informację przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej. Obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego pełnić będzie Piotr Bączek, a szefa Służby Wywiadu Wojskowego płk Andrzej Kowalski.

Ponadto, premier przyjęła dymisję szefa AW gen. Macieja Huni i ABW gen. Dariusza Łuczaka; powierzyła obowiązki szefów tych służb płk. Grzegorzowi Małeckiemu i prof. Piotrowi Pogonowskiemu – CIR.

„Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, po otrzymaniu pozytywnych opinii Prezydenta RP oraz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych i Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych, odwołała ze stanowisk szefów wojskowych służb specjalnych szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Piotra Pytla i szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. bryg. Radosława Kujawę” – napisał Misiewicz w komunikacie.

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych wydała pozytywną opinię w sprawie odwołania szefów cywilnych i wojskowych służb specjalnych w nocy z wczoraj na dziś.

Jak powiedział szef speckomisji Marek Opioła (PiS), premier wniosła o opinię w sprawie odwołania szefów służb cywilnych – Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz wojskowych – Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Na posiedzeniu po wyborze prezydium komisja pozytywnie zaopiniowała wszystkie te wnioski – powiedział Opioła.

PAP

Komentarze 4 to “PiS zapowiada zwolnienia szefów służb mundurowych”

 1. oko said

  Przez 44 lata przygotowywano system,który umożliwił zniewolenie Polaków i opanowanie, przez importowanych towarzyszy kluczowych stanowisk w naszym kraju.44 letnia ciężka praca przy odbudowie zniszczonego kraju stała się dla najeźdźców idealną okazją do uwłaszczenia się.Najgorsze było to,że system ten wprowadzany był powoli,stopniowo ale zdecydowanie co zwykle trudno było zauważyć.Dzisiaj mamy znakomitą okazję do odzyskania niepodległości i tego nie powinniśmy przegapić.Pytanie tylko jak to zrobić,bo odpowiedź jest niezmiernie trudna.Tu potrzebny jest wielki patriotyzm,nieprzeciętny rozum,rozwaga,strategia i bezwzględne dążenie do celu.Od zdecydowanego działania rządu.parlamentu i narodu polskiego zależą dalsze losy Polski.Już pierwsze decyzje potwierdzają,że rząd i parlament podjął w tej sprawie zdecydowane kroki we właściwej kolejności,nie pozwalając na zakłócenie i zniszczenie uzyskiwanych rezultatów.

 2. konstanty said

  oko ! Zupelnie i absolutnie nie podzielam panskiego optymizmu ! Reformy w sluzbach nalezy robic spokojnie i roztropnie ! Taka nerwowosc spowoduje tylko ze nastepni beda natychmist podporzadkowywac tajnikow pod siebie ! Do czego to doprowadzi ? Tylko do bandytyzmu ! Jedni bandyci beda mieli dyspozycyjnych swoich bandytow ! Ten ukochany przez pana PIS w osobach niejakiego Maciarewicza ktory byl szefem kontrwywiadu wojskowego wiedzial wszystko o poprzednim systemie i jego ludzich ! I co??? Ten oszolom Maciarewicz nie zrobil tak naprawde nikomu krzywdy i milczy kanalia o szeregu kryminalnych wynaturzeniach ktore ja biedny zuczek moglbym w oparciu o swoja wiedze wyliczac w nieskonczoniosc ! Zejdz pan na ziemie !

 3. solkraken said

  obawiam się że nie jest w LUDZKIEJ mocy zmienić w Polskę tą ohydną „bolandię” – iście szatańskie i nadal dzierżące waaadzę dzieło bestii judaszwilego i innych mniejszości azjatyckich :(((

 4. A jednak seryjny samobójca said

  Tajemnica śmierci minister Zbrojewskiej

  http://www.fakt.pl/politycy/tajemnica-smierci-bylej-wiceminister-moniki-zbrojewskiej,artykuly,591752.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: