Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

20-letni Edmund Janniger doradcą Macierewicza w MON. Kim jest?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-24

20-letni Edmund Janniger został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. To kolejny awans tego młodego polityka PiS. Wcześniej był asystentem Macierewicza, a potem – wiceszefem jego biura poselskiego.

Edmund Janniger i Antoni Maciereiwcz

Foto: janniger.pl Edmund Janniger i Antoni Macierewicz 

„Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył” – napisał na Facebooku sam Janniger.

Janniger był także wiceszefem okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10 – piotrkowskim. To z tego okręgu do Sejmu startował Antoni Macierewicz. Jest studentem amerykańskiego Uniwersytetu Rutgers oraz członkiem Prezydium Senatu tej uczelni. Nowy doradca Macierewicza jest także prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych, bezpartyjnej organizacji studenckiej sponsorowanej przez Wydział Administracji.

„Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich” – czytamy na jego oficjalnej stronie internetowej.

Rodzicami nowego doradcy Antoniego Macierewicza są Kamila Krysicka-Janniger – lekarz dermatolog oraz Robert A. Schwartz – profesor nauk medycznych, również dermatolog i jeden z najbardziej znanych na świecie badaczy zajmujących się nowotworami skóry.

Kownacki, Grabski, Fałkowski i Szatkowski wiceszefami MON

Bartłomiej Grabski, prof. Wojciech Fałkowski i Tomasz Szatkowski zostali wiceministrami obrony narodowej. Czwartym wiceministrem jest poseł PiS Bartosz Kownacki. Jak wynika z komunikatu MON, Kownackiemu, który został sekretarzem stanu, podlegać będą sprawy związane z uzbrojeniem i modernizacją armii oraz zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

MON podało też, za co będą odpowiadać pozostali wiceministrowie w randze podsekretarzy stanu. Grabski ma zajmować się sprawami socjalnymi oraz związanymi z infrastrukturą wojskową. Fałkowskiemu podlegać będzie szkolnictwo wojskowe. Z kolei Szatkowski będzie odpowiedzialny za współpracę międzynarodową i sprawy związane z udziałem wojska w strukturach NATO i UE.

W skład kierownictwa MON wchodzi też szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, którym od maja 2013 r. jest gen. Mieczysław Gocuł.

Kownacki od czterech lat jest posłem PiS. W ubiegłej kadencji zasiadał w komisji obrony, a pod koniec 2014 r. został jej wiceprzewodniczącym. Należał do posłów, którzy zgłaszali watpliwości przetargu na śmigłowce dla wojska, w którym MON zakwalifikowało do dalszego etapu maszyny Caracal firmy Airbus Helicopters, odrzucając – jako niespełniające kryteriów – oferty zakładów z Mielca (Podkarpackie) i Świdnika (Lubelskie). Kownacki jest pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. wdowy po dowódcy sił powietrznych gen. Andrzeju Błasiku.

Z kolei Szatkowski to prezes Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. W latach 2006–2008 pracował w radzie nadzorczej Bumaru, w 2007–2008 był wiceprezesem Bumar sp. z o.o. (obecnie Polski Holding Obronny). Zasiadał również w Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2009–2011 wchodził w skład rady nadzorczej Telewizji Polskiej, w 2009 r. przez półtora miesiąca był p.o. prezesa spółki.

Grabski wraca do kierownictwa MON po ośmiu latach. W 2007 r., pod koniec rządów PiS, przez dwa miesiące był tam wiceministrem. Wcześniej przez kilka miesięcy kierował Agencją Mienia Wojskowego.

Prof. Wojciech Fałkowski jest historykiem mediewistą. W PRL działał w opozycji demokratycznej, współpracował z KOR.

MON poinformowało też, że szefem gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza oraz jego rzecznikiem prasowym został Bartłomiej Misiewicz.

Komentarzy 36 do “20-letni Edmund Janniger doradcą Macierewicza w MON. Kim jest?”

 1. mister said

  A ilez to dziecko ma lat,ze jest doradca ministra obrony? moim zdaniem,to zenada.

 2. mmmm said

  A jeszcze nie tak dawno” wolnościowcy i inteligęci” od Sakiewicza wyli:

  Dodano: 20.07.2013 [06:55]

  Kuriozalne oświadczenie rzecznika MSW ws. 20-letnich doradców ministra – niezalezna.pl

  „Nie ma merytorycznych i formalno-prawnych podstaw, żeby poddawać w wątpliwość zatrudnienie młodych ludzi w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych” – oświadczył rzecznik MSW Paweł Majcher. Wczoraj pisaliśmy, że doradcy w gabinecie politycznym ministra Sienkiewicza mają po 20 lat i w rubryce doświadczenie zawodowe wpisują np. Rada Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Stefana Batorego albo restaurację.

  „Wybrane przez ministra osoby, mimo młodego wieku, mają kwalifikacje i kompetencje do wykonywania zleconych im, w konkretnych obszarach zadań. Minister Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami. Wielokrotnie podkreślał, że dla niego istotne są efekty pracy, a nie wiek i płeć pracownika” – zapewnia rzecznik MSW.

  Niewątpliwie: szefem Gabinetu Politycznego ministra jest np. radiowiec z lokalnych rozgłośni. Doradcami ministra zaś chłopcy z roczników 1990 i 1992.

  No jak Kali z PISu?!

  Doradcy chłopcy ministra Sienkiewicza byli źli
  Macierewicza- dobrzy!?

  http://niezalezna.pl/43849-kuriozalne-oswiadczenie-rzecznika-msw-ws-20-letnich-doradcow-ministra

 3. Julka said

  Ja myślałam, że doradca prócz niezbędnego wykształcenia musi mieć doświadczenie w branży. Za Kopaczowej doradcami ministrów byli studenci po mieczu albo kądzieli. To takie nowe obyczaje polityczne- mocno propagowane przez PSL i nie budzące większego sprzeciwu społecznego. Ciekawe, że wcześniej onet nie publikował zdjęć tych doradców-studentów rządów Tusk-Kopacz.

 4. mmmm said

  A… tam ….
  Od razu
  – żenada!

  Rzecznikiem resortu Obrony został niedawny kierowca ministra, pan Misiewicz
  Skąd my to znamy?!

  Kto nie z Mieciem, tego zmieciem!

  Jeszcze wiele przed nami 🙂

 5. pugnus said

  Jak widac na zalaczonym obrazku MON zaklada ochronke….A juz merytorycznie to dodam ,ze ten koles w naszym ogolniaku nie mialby „zycia”!Zaloze sie ,ze nie uprawia on zadnego sportu i nie wie jak „zagadac ” laske!

 6. Notak said

  Edmund JENNIGER:
  KIM jest jego ojciec, pan Jenniger?
  W informacji o jego matce mozna przeczytac:
  urodzona KRYSICKA, wyszla za maz za Schwartza.
  Jezeli Edmund ma nazwisko JENNIGER to jego ojcem powinien byc jakis pan JENNIGER.
  NIC, absolutnie NIC na temat tego pana w zyciorsie matki Edmunda NIE MA.
  KTOS MA JAKIES INFORMACJE?

 7. Piotrx said

 8. JanM said

  A teraz Edmund Janninger dobierze sobie asysystenta z ….przedszkola.

 9. bum bum said

  znowu „une”

  toz to horror!

 10. NC said

  Jakim cudem Janniger uzyskał klauzulę dostępu do informacji tajnych?
  Jeśli jest używany do korekty tłumaczeń albo do zwalczania Michnik, to OK, ale nie do spraw bezpieczeństwa narodowego!

 11. mister said

  A mial kiedykolwiek ten chlopiec dziewczyne w lozku?watpie:)

 12. OSMARKANY żydek Janniger to chyba agent CIA i Mosadu tak jak podpuszczony RUSOFOB Macierewicz, said

  ZONISTYCZNE żydowskie networki internetowe pieją z ZACHWYTU, że ich ŻYDOSKI młodzieżowy aktywista Edmund Janniger został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza …

  Żydowskie networki internetowe też twierdzą, że zorganizowana INTRYGA przez żydowskie polityczno-ideologiczne GESTAPO ADL(Anti-Defamation League, po polsku: Liga Przeciwko Zniesławieniu) na A.Macierewicza, przyklejając jemu nalepkę na plecy że on jest „ANTY-SEMITA” po przez artykół w żydo-zonistycznym tygodniku „Forward” który odniosła pozytywny SKUTEK dla interesów żydowskich w III RP, zobacz tutaj:

  http://forward.com/news/breaking-news/324423/incoming-polish-defense-minister-praised-anti-semitic-protocols/#ixzz3r7a5CDER

  Stary ZONISTYCZNY żydowski straszak zadziałał na tego GŁUPKA chorego na RUSOFOBIE A.Maciarewicza, który znowuż się „WYKAZAŁ przed ZONISTAMI neokonami żydowskimi”, że on nie jest „anty-semitą” gdyż na swojego zastępce wzioł sobie młodzieżowego ŻYDA, aktywistę LIDERA działającego wcześniej w organizacjach żydowskich ZONISTYCZNYCH networku międzynarodowego:

  ZARZUT podstawowy wobec psychola RUSOFOBA A.Macierewicza:

  Dla RUSOFOBA Macierewicza NIE jest istotny interes obronny Państwa Polskiego lecz jego WYKAZYWANIE się LOJALNOŚCIĄ wobec żydo-masońkiej mafii czyli żydowskich ZONISTÓW budujących „wielki MITYCZNY izrael od Eufratu po Palestynę, Egiptu, Polskę, Rosję aż po Morze Bałtyckie”.

  Kiedyś polskie Ministerstwo Obrony było sterowane przez żydo-bolszewickie KGB gdy ZSRR i Kreml było okupowane przez żydów komunistów z obywatelstwem ZSRR. Po 1991 roku te żydy po obrabowaniu Rosji z własności około $1 biliona UCIEKLI za czasów pijaczyny Jelcyna do USA z wypchanymi meteracami tymi dolarami i razem z amerykańskimi żydami całkowicie opanowali USA, demoralizując Amerykę i ją ZBANKRUTOWALI ich żydowskimi wojnami.

  Dla podpuszczonego GŁUPEKA rusofoba A.Maciarewicza POLSKI INTERES Narodowy NIE jest ważny, lecz WYKAZYWANIE się przed ŻYDAMI ZONINISTAMI , że on jednak NIE jest „ANTY-SEMITĄ” i dlatego obasadza polskie ministerstwo MON jakimś żydoskimi obsmarkańcami ŻYDAMI liderami żydowskich masońskich atestycznych organizacji ZONISTYCZNYCH, które są o wiele bardziej POLAKO-ŻERCZE niż żydostwo judaistyczne.

  DLACZEGO A.Maciarewicz NIE znalazł na swoich zastępców etnicznych UCZCIWYCH Polaków z autentyczną POLSKĄ AFIRMACJĄ lecz ŻYDOWSKĄ zonistyczną zwalczającą polskośc ?!

  RUSOFOB A.Macierewicz pojechał w lutym 2015r. do USA i wygłaszał referaty na temat przygotowywanej „INTEGRACJI terytorialnej” Polski z Ukrainą aby się WYKAZAĆ swoją lojalnoscią wobec interesów oraz geopolityki żydo-nekonów w USA:

  https://spaa.newark.rutgers.edu/macierewicz-inaugurates-cpia-world-leaders-forum

  KTO A.Macierewicza upoważnił do głoszenia za granicą bajek o „INTEGRACJI terytorialnej” Polski ze zbankrutowaną głupkowatą nacjonalistyczna Ukrainą” gdy NIE wiadomo co to jest ta „wirtulana ukraina” która jest jakimś sztucznym kozim bobkiem z 1991 roku, która istnieje tylko TEORETYCZNIE i NIE ma z NIKIM porozumień dwustronnym z uznaniem jej granic ??

  Poprzedni minister „polskiego” MON był ZADEKLAROWANY UKRAINIEC T.Siemoniak aktywista banderowskiego Związku Ukrainców w Polsce, a DZISIAJ polski MON został obstawiony ŻYDAMI przez psychola RUSOFOBA Macierewicza, który na ZAMÓWIENIE ludobujców żydo-nekonów jak John McCaine w interesie żydo-banksterów z USA WYKREUJE jeszcze większy KONFLIKT z Rosją, za co ma ZGINĄĆ miliony Polaków, bo tak sobie życzą ŻYDY, aby się dalej obławiac na prostackich LEMINACH wykołowanych w Polsce, Ukrainie, Niemczech … itp. !

 13. czyli sami judaszykowie…i tak niezmiennie od 1944 roku…choć pozorne zmiany są…bo raz są judaszykowie komuszy, innym razem syjonistyczni, a jeszcze innym razem, to ci od NWO…

 14. mmmm said

  Wszyscy myślący mają wyrobione zdanie n.t Macierewicza
  Tylko nie wiedzieć czemu ojciec dyrektor foruje tego człowieka?
  Proszę posłuchać co o ministrze mówi słuchacz RM:

 15. browar said

  że też się buc nie wstydzi !!!

 16. Ali Baba said

  ad 4..”Rzecznikiem resortu Obrony został niedawny kierowca ministra, pan Misiewicz..” NO KUŻWA JA NIE MOGĘ.! KONIEC ŚWIATA!!..PS A GŁUPOLE TWIERDZĄ, ŻE HISTORIA SIĘ NIE POWTARZA..

 17. piwowarr said

  No i wszystko jasne.

  Nihil novi sub Iovi.

  (Piwowar i Browar to dwie różne tożsamości)

 18. Ali Baba said

  ad 5..”Zaloze sie ,ze nie uprawia on zadnego sportu i nie wie jak „zagadac ” laske!..MONSIEUR P A JA SIĘ PYTAM CZY MASZ PAN RÓWNO POD TZW. SUFITEM..?! BO Z TEGO PRZYTOCZONEGO ZDANIA TO WIDAĆ, ŻE NIE..

 19. ula said

  Ten młody chłopiec według prawa polskiego jest jeszcze niepełnoletni, nie ma ukończone 21 lat, więc jak może odpowiadać za ważne sprawy państwa polskiego, to nie jest 01 kwietnia tylko listopad.

 20. marian44 said

  A to się porobiło… teraz, szanowny Pan Minister musi zadbać o właściwą ondulację, bo tylko tyle mu jeszcze zostało. Reszta, już dawno została przesądzona, przez starszych i mądrzejszych / do których przypadkiem też się zalicza/, o czym zostanie w stosownym czasie powiadomiony, być może ustami tego sympatycznego młokosa o nie wiadomym pochodzeniu.

 21. piwowarr said

  Oni wszyscy mają wiadome pochodzenie.

 22. ojtam ojtam said

  żeby doradzać Macierewiczowi to nawet mój kot jest zbyt inteligentny

 23. mmmm said

  Odnowiony i odmłodzony MON 🙂
  Rzecznik i doradca

  https://twitter.com/edmundjanniger?lang=pl

 24. solkraken said

  Edmund to nie jest aszkeNAZIol… ale i tak 20-latek rodem z najbardziej wojowniczego imperium świata w naszym MON nie wróży najlepiej – obawiam się, że grozi nam niechybnie „walka o pokój”… aż do ostatniego Polaka :((((

 25. WTYCZKA CIA obszczymurek E.Janniger będzie mówic CO ma robic SKLEROTYK Macierewicz, said

  Zmurszały zwapnialec rusofobiczny sjonista Macierewicz nie zna ani jednego języka obcego, wiec przyjoł sobie stałego tłumacza, który będzie cieniem tego POPYCHADŁA żydoskich ludobójców z Waszyngtonu szczujących Polaków na Ruskich.

  Rusofob Macierewicz pozwalniał generałów i teraz naprzymował takich obszczymurków żółtodziobów, którzy będą gońcami pomiędzy centralną żydowską meliną w III RP czyli tzw. ambasadą USA, która się bezczelnie wtrąca wewnętrzne sprawy Polski tak jak śmiertelnie zamieszała w Kijowie, zajadle szczuła na ruskich tak, aby ta ukraina się skonfliktowała i rozsypała, aby to co zostało następnie drenować do samego dna.

  Teraz żydo-melina USA w Warszawie, która żyje z ciągłych wojen, sprzedawania wszystkiego do zabijania ludzi przy wykorzystaniu takich naiwniaków jak ten szczuch Janniger razem z rusofobicznym sklerotykiem Macierewiczym wywołają wojnę pomiędzy Polską i Rosją, aby zgineło miliony Polaków, aby na tym zarobiły żydo-zonistyczne hieny z Waszyngtonu i Tel Avivu.

 26. Stanisław said

  Do PUGNUS said – 5 !
  Ten Młody człowiek z Inteligentnych Rodziców nie może być zwykłym Ćwokiem jak TY, dla którego „Lasek wyrywanie jest NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ, nie zaś Praca na Rzecz Ojczyzny. Jak masz jedynie takie Priorytety Wartości to Wyb****luj się wyrywając swoją Własną laskę ze śmierdzących nie pranych tygodniami Gaci” PATRIOTO Inaczej !!!!!!!!!!!

 27. puls said

  Ad (7) – Panie „Piotrx”, nieźle pan namieszał, Pan przypisał słowa innego człowieka do Edmunda Jannigera i w ten sposób zasugerował Pan fałszywie innym jego żydowskie pochodzenie.
  W cytowanym dokumencie, mimo bardzo drobnego druku można przeczytać.
  To Krzysztof Izdebski (którego Janniger nazwał Jewish Community Leader i cytował) – przewodniczący Urzedu Jedności Żydowskiej Społeczności powiedział te słowa o Macierewiczu, a nie jak pan przypisał to Edmundowi Janniger razem z funkcją. Jewish Community Leader to jest Krzysztof Izdebski, a nie Janniger.
  W dalszej części jest mowa o Justin Shulberg, który nazywa siebie Jewish American student – nie mylić ze studentem Jannigerem.
  I jeszcze jedno nazwisko prof. Andrzej Żbikowski naukowiec Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  Wprowadził Pan forumowiczów w błąd. Sprawdzałem w amerykańskim internecie nie znalazłem informacji o żydowskim pochodzeniu Edmunda Jannigera i raczej on Żydem nie jest.
  Matka pochodzi z Polonii amerykańskiej Camila Krysicka-Janniger wyszła za mąż za prof. Roberta A. Schwartz w 1984. Nazwisko Janniger po pierwszym mężu, który nazywał się Edmund J. Janniger (Edmund J Janniger, Taiz University School of Medicine, US). Skomplikowane, matka mogła być wdową lub rozwódką.

  Apeluję do 12, 17, 21, 24, 25 i innych, którzy sie dali nabrać na błąd „Piotrx”, nie wypisujcie bzdur, nie manipulujcie albo nie dajcie się manipulować.

 28. bleblob said

  Śmieszne ludziki z co poniektórych. Myślą, że za 5 czy 10 tysiecy do rządu garna się specjaliści. Niezbyt lotne z was chłopaki, 20-30tysięco to ma dentysta czy prawnik, nikt za 5000 tam nie pójdzie nieloty. Tyle to wyciągają ludzie po zawodówce przy tokarce. Zejdźcie chłopaki na ziemie. A p.Macierewiczowi powodzenia życzę.

 29. pugnus said

  ad27#Stanislaw

  Wow! …co za klasyczna slowianska ksywka ,ale postaram sie stawic czola.Czy aby nalozenie na tego „mlodego czlowieka ” obowiazkow zwiazanych z obrona Polski nie skoncza sie dla niego moczeniem nocnym?Na szczescie ma on na pewno juz zalozonego pampersa,ktorego Stanislaw juz mial raz okazje zmiemic ,inaczej nie dysponowalby on materialem dowodowym na pochodzenie z „inteligetnych rodzicow” nowego doradcy MON-u !

 30. Takie wojsko polskie jak "minister" MON z jakimś chłystkiem ZEREM w sprawach wojskowych ... SIĆ! said

  Przecież ten jakiś chłystek Edmund Janniger wyhodowany z zafałszowanym żydowskim USA jedynie widział wojsko ale na obrazku lub te bzdury fabrykowane w zdegenerowanym moralnie żydowskim Hollywoodzie, gdzie mieszkają najwięksi zboczeńcy w tym durnowatym bandyckim USA.

  Czy wy ludzie w tej III RP żeście już kompletnie zgłupieli, aby na „doradców ministra” wynajmować jakiś CHERLAWYCH obsmarkanych chłystków z USA tylko dlatego, że on zna język angielski.

  Macierewicz czy tobie człowieczku szajba odbiła, aby jakieś chłystka nie mającego zielonego pojęcia o wojsku, faktycznie zatrudnionego na tłumacza, który to obsmarkaniec prawdopodobnie też NIE MA certyfikatów aby nawet byc tłumaczem przysięgłym w MON takiemu nagle ten Maciarewicz daje angaż jako „doradca ministra polskiego MON”.

  Ludzie , przecież ten nawiedzony Macierewicz sprowadzi na polskich obywateli jedynie jakiś kataklizm, on chyba stracił rozum i jest niebespieczny dla bezpieczeństwa Polski !

 31. puls said

  Człowieku (30), chyba tobie szajba odbija. Piszesz źle o kimś kogo kompletnie nie znasz. Doradców jest więcej, w tym kompetentnych wojskowo. Wśród nich taki jak młody Janniger w swoich kompetencjach spełni bardzo dobrze swoje zadania. Jest półkrwi polskiego pochodzenia, studiuje w starej renomowanej uczelni stosunki międzynarodowe.
  Wybór Macierewicza jest jak najbardziej trafny, młodość doradcy nie jest wadą. Jest czysty, żadnej agenturalnej czy KGB-owskiej przeszłości.

  Człowieku (30), jesteś zadeklarowanym wrogiem Macierewicza i zmian w Polsce. Stanowiska doradców chciałbyś powierzyć ludziom agentury. To byłoby prawdziwie niebezpieczne dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Nie masz najmniejszego prawa używać takich określeń jak „nawiedzony Macierewicz” albo „chłystek” i „obsmarkaniec” w stosunku do młodego człowieka, który prawdopodobnie przewyższa cię wiedzą i intelektem.
  Podzielam natomiast wyrażoną przez ciebie opinię o USA.

 32. Izaurus said

  Tylko sobie westchnę Izajaszem, bo i po co wiele słów:
  „księga Izajasza: „3,12 Ach, mój lud! Młokos go ciemięży i kobiety nim rządzą. Ludu mój! Przywódcy twoi cię zwodzą, i burzą drogę, którą kroczysz”. I „3, 4 Książętami ustanowię im chłopców, młokosy będą panować nad nimi. 5 Ludzie gnębić będą jeden drugiego i przyjaciel przyjaciela. Wyrostek sponiewiera starca, i prostak dostojnika”.

 33. E. Janniger NIE posiada POLSKIEGO obywatelstwa - Czy Macierewicz dopuścił się PRZESTĘPSTWA ? ! said

  Edmund Janniger przebywa BARDZO krótki okres czasu w III RP więc najprawdopodobniej NIE posiada POLSKIEGO obywatelstwa.
  Według obowiązujących zasad w MON oraz prawa w tym zakresie absolutnie NIE wolno było zatrudnić tego E. Jannigera w MON, gdyż ten NIE spełnia odpowiednich kryterów proceduralnych i ktoś taki OBCY NIE może mieć dostępu do TAJNYCH dokumentów w MON i to jego całkowicie ELIMINUJE, aby jego zatrudniać gdzie jak gdzie, aż w biurze samego ministra MON !

  Jeśli Maciarewicz zatrudnił tego amerykańskiego chłystka w swoim gabinecie wiedząc, że E. Janniger NIE posiada polskiego obywatelstwa to znaczy, że A.Macierewicz PODEPTAŁ obowiązujące tam zasady w MON oraz prawo, wiec sam A.Maciarewicz NIE jest wiarogodny, aby zajmować tak poważne stanowisko jakim jest minister MON.

  NIE przestrzeganie ELEMENTARNYCH zasad lojalności wobec Państwa Polskiego oraz prawa przez najwyższych urzędników w Polsce, właśnie doprowadziło do całkowitego ZGNOJENIA państwa Polskiego, które faktycznie stało się taką KLOAKĄ jaką właśnie jest ta III RP. … [Ch…j, dupa … kamieni kupa …]

  W USA aby NIE MA mowy, aby tzw. „PODWÓJNY” obywatel np. USA i Polski dostał się do pracy w zakładzie zbrojeniowym(tego doświadczyłem osobiście!). Taki ktoś nie przejdzie tzw. sprawdzenia na otrzymanie certyfikatu DOD(Department of Defense) których jest kilka rodzai, ale takiego systemu chyba NIE MA w głupiej III RP, bo tak sobie życzą rządzący przedstawiciele MNIEJSZOSCI narodowych w III RP, którzy tworzą coś w rodzaju „niemiecko-żydowskiej anty-polskie jmafii” jaka stworzyli gangster D.Tusk z B.Komorowskim i żydo-masonami.

  Nie dziwcie się zatem wy GAMONIE lemingi zamieszkali w III RP, że takie byle co, takie GÓWNO jak M.Janicki, taki zwykły rzezimieszek, oszust bandytą, który NIE został przetestowany na LOJALNOŚĆ wobec polskiego interesu narodowego przez odpowiednie służby w III RP(takowych NIE MA lub NIE funkcjonują!!) dostał się na stanowiska szefa BOR. To właśnie „taki” szef BOR jak M.Janicki na czyjeś ZAMÓWIENIE wystawił do ZABICIA prezydenta Polski 10-IV-2010r.

  Za zrealizowanie tego zamachu otrzymał nagrody i awanse o ZGROZO od następnych anty-polskich gangsterów NIE lojalnego Państwu Polskiego jakimi byli premier bandyta Tusk i retoryczny przestępca, autentyczny anty-polak, oszust i ZŁODZEJ polskiego majątku Komorowski + wielu innych ZALEGALIZOWANYCH sabotażystów Polski jak Kwasniewski …. itd !

  NIESTETY, ale III RP jest ROZSZARPYWANA przez mniejszości narodowe zamieszkałe w III RP, których najbardziej aktywni przedstawiciele skrzyknęli się przy „okrągłym stole” w 1989 roku i ustalili zasady, metodologie WYKLUCZANIA etnicznych Polaków do władzy w Polsce i jednocześnie dopuszczanie, PREFEROWANIA do władzy w III RP obywateli którzy NIE są polskimi obywatelami lub tych co NIE są lojalni wobec Polskiego Narodu, gardzą Państwem Polskim … itd. tak jak jest zwłaszcza w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, skorumpowanym Poznaniu, Szczecinie gdzie polskość prawie ZANIKŁA.

  Chciałbym wszystkim przypomnieć, że rzezimieszek anty-polski gangster Radek Sikorski został zatwierdzony na ministra polskiego MON, a potem ministra MSZ NIE posiadając polskiego obywatelstwa, którego się ZRZEKŁ dla finansowych korzyści na rzecz nabycia OBYWATELSTWA Wielkiej Brytanii. Nie musiał się zrzekać polskiego obywatelstwa , aby nabyc Brytyjskie !

  W USA czy Wielkiej Brytanii czy innych poważnych państwach, jeśli ktoś tam zrzeknie się obywatelstwa DOZYWOTNIO jest uznawany za NIE wiarogodny i NIGDY nie otrzyma certyfikatu DOD, wiec nigdy jego nie przyjmą do pracy w byłej ojczyżnie nawet na stanowisko sprzątacza w zakładzie zbrojeniowym, a tym bardziej do jakiegoś MINISTERSTWA.

  Tymczasem w III RP minister MON przyjmuje na swoich doradców OBCYCH obywateli, którzy NIE posiadają polskiego obywatelstwa lub nawet mianują ZDRAJCĘ swoim ministrem MSZ lub MON jak było z tym pachołkiem Radkiem Sikorskim i innymi ŻYDAMI !

  To jest dopiero DEGENERACJA !

  Dlatego NIGDY w Polsce NIE zaznacie spokojnego życia, ani dostatku, ani wzrostu lub poprawy sytuacji gdyż Wami rządzą NIE lojalni ludzie wobec Waszego INTERESU i dlatego też z tego powodu wyjeżdzają z Polski młodzi OSACZENI Polacy na których miejsce szturmuja WROGOWIE Polski, sprowadzają do III RP miliony banderowców ukrainców czy hołotę z Afryki lub agentów CIA lub terrorystów, którzy Was etnicznych Polaków będą RABOWAĆ, a nawet zbijac w Waszym państwie, które tracicie na oczach !

 34. solkraken said

  ad. 33 w sumie racje… a ci co głosowali na rzekomo Narodowych-Katolików mają teraz na karkach kukłę USreala :((((

 35. Piotrx said

  Re 27:

  Panie Puls , jest Pan w bledzie ja nikogo nie wprowadziem w bląd , to Pan wprowadza w błąd swoimi nieprawdziwymi informacjami. W swoim wpisie nr 7 wkleiłem tylko i wyłącznie link do strony internetowej /na twitterze/ gdzie opublikowana jest treść tego listu. Niczego od siebie nie dodałem ani niczego na temat tego człowieka nie napisałem . Nigdzie też nie pisalem czy ów człowiek jest żydem czy nim nie jest , bo tego po prostu nie wiem.

  Wiem jednak na pewno, że nie takimi rzeczami powinien zajmować się „doradca” Ministra Obrony.

  Adres tej strony to – każdy może sobie to sprawdzić
  „https://twitter.com/EdmundJanniger/status/664971150523555840/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw”

 36. Piotrx said

  Re 35. Zapomnialem dodać że wklejenie linku który podałem wyżej /ale bez cudzysłowów , ktore teraz dodalem celowo dla pokazania pełnej treści adresu internetowego/ powoduje efekt jak w moim wpisie nr 7: czyli na forum WP pokazuje sie automatycznie miniatura obrazu z trescia listu. Jest to ode mnie całkowicie niezależne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: