Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Natalia Niemen krytykuje KOD: spadkobiercy czerwonej zarazy wycierają sobie gębę jego hitem.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-12-16

Czesław i Natalia Niemen
Natalia Niemen, wokalistka i córka Czesława Niemena odniosła się na portalu społecznościowym do faktu wykorzystania podczas manifestacji KOD utworu jej ojca „Dziwny jest ten świat”.
Swój wpis Natalia Niemen skierowała do tych, którzy „zamiast myśleć samodzielnie, bezmyślnie łykają telewizyjne, tanie parówki”.

„Wczoraj dowiedziałam się, że organizacja zwana KOD użyła utwór autorstwa mojego taty „Dziwny jest ten świat” podczas swej sobotniej manifestacji 12 -go grudnia. Hm….dlaczego spadkobiercy, rodzina NIC o tym nie wiedzieli? Tj., dlaczego nikt nie spytał się, czy może użyć flagowego hitu dla okrasy politycznej manifestacji?”

– zapytała Niemen. Przypomniała również, że podobnie postąpiono m.in. w przypadku utworu „Przeżyj to sam” grupy Lombard.

„Że KOD odprowadza tantiemy do ZAIKS-u? Nie ma sprawy. Tyle, że to co zrobili owi „nowocześni”, tak na amen zabujani w „demokracji” i do głębi „zatroskani” przyszłością Polski ludzie było bezprawne. Nielegalne. Nielogiczne. Egoistyczne. Nierozumne. Co innego, kiedy utwór „leci” w Carrefourze, spożywczaku, u fryzjera, czy na weselu. Ale to była manifestacja polityczna. Tu się pyta, czy autor identyfikuje się z hasłami organizacji, czy też może są mu one dalekie jak biegun północny od południowego, prawda? Oprócz praw autorskich są jeszcze prawa osobiste. Jest wreszcie NIEPISANE PRAWO MORALNE. Powtórzę zatem jeszcze raz: CZY AUTORZY WIELKICH UTWORÓW IDENTYFIKUJĄ SIĘ Z HASŁAMI wyżej wymienionego komitetu? Widać, iż delikatnie mówiąc – NIE. Lecz tym ludziom, którym wydaje się, że są ludźmi dobrej woli to wsjo ryba. Wzięli se kultowe numery i zadowoleni. Czy Niemen przypadkiem nie miałby nic przeciwko wykorzystaniu go do swoich celów? I to NIECNYCH celów? (pis. oryg. – red.)”

–  napisała córka Czesława Niemena.

Wokalistka wypomniała również członkom KOD porównywanie rządów PiS do wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.

„(…) ci, co teraz tak głośno biadolą i walczą o coś, czego rzekomo nie ma SĄ POTOMKAMI BIOLOGICZNYMI, BĄDŹ DUCHOWYMI KOMUCHÓW – TAK, RZECZY TRZEBA NAZYWAĆ PO IMIENIU – KTÓRZY MOJEMU OJCU, KTÓRZY CZESŁAWOWI NIEMENOWI NA POCZĄTKU STANU WOJENNEGO ZAFUNDOWALI TAKIE MANTO, ŻE SIĘ OJCIEC NIE MÓGŁ POZBIERAĆ PRZEZ LATA!”

– napisała Niemen przypominając, że tuż po Bożym Narodzeniu w 1981 roku w „Dzienniku Telewizyjnym” opublikowany zmanipulowany wywiad z Czesławem Niemenem, nagrany przy innej okazji kilka tygodni  przed wprowadzeniem stanu wojennego. Zaznaczyła, że w tamtym czasie występu w tym programie traktowano jako wyraz poparcia dla „władzy ludowej”. Jej ojca spotkały za to oskarżenia o sprzyjanie ekipie Wojciecha Jaruzelskiego.

„On, który pochodził z silnie patriotycznej, radykalnie antybolszewickiej rodziny! On, który jako dziecko z ledwością tłumił w klasie śmiech radości z powodu śmierci towarzysza Stalina; on który zawsze był pod prąd idiotyzmom idiotycznych ideologii nazwany komuchem?!”

– czytamy we wpisie Natalii Niemen.

„(…) dziś Ci sami, spadkobiercy czerwonej zarazy….dzień przed 13-stym grudnia….wycierają sobie gębę jego hitem??????… Resztę dopowiedzcie sobie sami. Niech NIGDY nie będzie ona milczeniem”

– zakończyła swój wpis córka Czesława Niemena.

facebook.com / Kresy.pl

Reklamy

Komentarzy 16 to “Natalia Niemen krytykuje KOD: spadkobiercy czerwonej zarazy wycierają sobie gębę jego hitem.”

 1. Mimi said

  Protestuje nie tylko córka Niemena, pani Natalia. Cyt.: „Członkowie Lombardu protestują przeciwko… śpiewaniu „Przeżyj to sam” na marszu w Poznaniu!” Cały artykuł z wpisem Lombardu oraz bałamutną odpowiedź wichrzycieli z „partii” Rumuna Petru na plotkarskim Pudelku jakoś tak przez przypadek udało mi się znaleźć

  http://www.pudelek.pl/artykul/86872/czlonkowie_lombardu_protestuja_przeciwko_spiewaniu_przezyj_to_sam_na_marszu_w_poznaniu/

  A kto jeszcze pamięta innego Rumuna, Victora Padureanu (nazywanego u nas ciągle za śp.Janem Ciszewskim : „Paduranu”)? Przez wiele lat „paduranu” to był synonim sędziowskiej nieuczciwości i łapownictwa.

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Brawo Pani Natalio.
  Z utworem : „Dziwny jest ten swiat” ktory tak zawlaszczyli, Pani Ojciec tez mial niezle kolomyje.
  Bezczelnosc komuchow przechodzi wszelkie granice, chcialo by sie napisac,
  ale oni tak zawsze mieli. Wyssali z mlekiem matki.
  W naprawde demokratycznym kraju mozna by bylo ich oddac do sadu,
  ale w rzadzacej sie bandyckimi prawami tzw. III RP, a wlasciwie PRL Bis,
  nie ma zadnego sensu.
  Jeden mafioso bedzie sadzil drugiego kolege po fachu.
  Gratuluje odwagi.

 3. Jan said

  Droga Pani Natalio. To są złodzieje – rabuśnicy. Kradną wszystko co im się może przydać. Im nawet w pysk napluć nie warto. Sami sobie sznur szykują Judasze. Przeklęci. Kara ich nie ominie.
  Z serdecznymi pozdrowieniami. Jan

 4. Wisniowiecki said

  Panie Janie ale kto im kare wymierzy.Jak unas chlopow prawdziwym niema ….Sa tylko pedalki I poprawne polityczne LALUSIE DO LANIA.

 5. Jan said

  Kto im karę wymierzy…sami sobie wymierzą.
  Pismo poucza…a pomstę pozostawcie Panu Bogu.
  Jak wiemy Pan Bóg się nie mieści ale dopuszcza to co sami wypracowali/
  .

 6. Jan said

  Jak wiemy Pan Bóg się nie mści… Przepraszam.

 7. Pani Natalio dziękuję, że upomniała się Pani o niewykorzystywanie Utworów Pani Ojca Czesława Niemena – prawdziwego patrioty i godnego szacunku człowieka, przez tą – udającą zatroskanie o demokrację – bandycką czerwoną zarazę !! W tej rzekomo zatroskanej o demokrację bandzie występują ci, którzy nie zasługują na miano „człowiek” – to indywidua z wytartymi czołami, uważający, że im się wszystko należy – od czasów PRL-u aż do dzisiaj, bez honoru, ale wrzeszczący i kwiczący jak świnie, którym zabrano koryto z którego żarły przez całe lata /nie chcę tu obrazić świń bo pewnie mają więcej honoru/, niż ci którzy jak zwykli złodzieje zawłaszczyli utwór Pan Ojca. Pani Ociec był wspaniałym człowiekiem i dobrze, że Pani nie życzy sobie wykorzystywania Jego Utworów przez oszustów !! Życzę Pani wszystkiego najlepszego i serdecznie pozdrawiam

 8. SĄDZIĆ złodzeja ŻYDA Mateusza Kijowskiego o odszkodowanie 9 milionów zł ! said

  W sierpniu 2015 roku menagerowi Donalda Trumpa kandydat na prezydenta USA użyli jednorazowo utworu pt. „Dream On” zespołu Aerosmith przed rozpoczęciem wiecu politycznego.

  Natychmiast po tym icydencie Aerosmith lider grupy Steven Tyler zawiadomił po przez swojego adwokata Donalda Trumpa, że NIE zgadza się na używanie w jego kampaniach politycznych jakich kolwiek utworów grupy Aerosmith, grożąc pozewem sądowym o odszkodowanie $20 milionów !

  INSPIRUJĘ panią Natalia Niemen do identycznego zareagowania i ZARZĄDANIA odszkodowania 9 milionów zł od żydo-komunistycznej QURRWY złodzeja
  Mateusza Kijowskiego szefa żydowskiego AWANTURNIKA z tego tzw. „komitetu obrony demokracji”(KOD) za NIE legalne publiczne używanie utworów Czesława Niemena przez tych ŻYDOWSKICH BANDYTÓW KOD.

  Reakcja grupy „Aerosmith” za publiczne użycie BEZ AUTORYZACJI utworu „Dream On” w celach POLITYCZNYCH przez pirata politycznego Donalda Trumpa była opisana w prasie amerykańskiej wiele razy. Oto jeden z przykładów, zobacz tutaj:

  http://bigstory.ap.org/article/726189b41dc04f89be7ce098b1691a88/aerosmith-frontman-asks-donald-trump-stopping-using-song

  Kopia:

  Aerosmith frontman asks Trump campaign to stop using song
  Oct. 11, 2015 3:41 PM EDT
  LOS ANGELES (AP) — Aerosmith frontman Steven Tyler is asking Republican presidential candidate Donald Trump to stop using the power ballad „Dream On” at campaign events.

  Attorneys for Tyler sent a second cease-and-desist letter to Trump’s campaign committee on Saturday.

  The letter says that Trump does „not have our client’s permission to use ‚Dream On'” or any of Tyler’s other songs and that it „gives the false impression that he is connected with or endorses Mr. Trump’s presidential bid.”

  Tyler, who is a registered Republican, attended the GOP contenders’ first debate in August.

  Attorney Dina LaPolt said in a statement that the letter is not a „political” or „personal issue with Mr. Trump,” but it’s one of permission and copyright.
  Representatives for Trump did not immediately respond to request for comment.

  Inny artykuł na ten temat tutaj:
  http://www.blabbermouth.net/news/donald-trump-says-he-will-stop-using-aerosmiths-dream-on-at-campaign-events/

  „Googluj” hasło:
  trump do not have permission using songs

  Steven Tyler:

  Aerosmith – Dream On

 9. Kapsel said

  Czesław Niemen swoją piosenką, Dziwny jest ten świat , wykonaną po raz pierwszy w Opolu na festiwalu zakpił sobie z panującego ustroju. Czesław Niemen byłjuż wtedy tak cenionym i znanym muzykiem że władza nie ośmieliła sie na żadne konsekwencje ale nasyłała filmowców aby nakręcali o nim reportaże które stawiały go w krzywym zwierciadle do wyglądu fizycznego włącznie.

  SEJM W HOŁDZIE
  WYBITNYM POLAKOM

  Od wielu lat Sejm Rzeczypospolitej Polskiej czci pamięć najwybitniejszych rodaków lub doniosłych faktów
  z naszej przeszłości, przyjmując okolicznościowe uchwały. Ustanawiają one dany rok rokiem określonej
  osoby lub wydarzenia historycznego, przez co przyczyniają się nie tylko do upowszechniania wiedzy
  o zasłużonych Polakach, ale także do promocji naszego kraju w świecie. Do dziś pamiętamy inicjatywy,
  które podjęto na wszystkich kontynentach w związku z ogłoszeniem przez Sejm roku 2010 Rokiem Fryderyka
  Chopina. Takie decyzje Sejmu stanowią więc inspirację do różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych,
  sprzyjają inicjowaniu prac badawczych i popularyzacji
  osiągnięć danej postaci, są okazją do pokazania wzorców godnych
  naśladowania, szczególnie młodym Polakom.

  http://orka.sejm.gov.pl/kronika.nsf/0/D389511AF14E35B3C1257D0A0024EF9E/$File/kronika061_7.pdf

  Z całą pewnością Czesław Niemen zasługuje na taką uchwałę , pytanie tylko kto to zgłosi i kto przegłosuje ?

  Pani Natalio – Szczęść Boże.

  Kto mi powiada, że moja ojczyzna:
  Pola, zieloność, okopy,
  I Chaty i kwiaty, i sioła – niech wyzna,
  Że – to jej stopy.

  Dziecka – nikt z ramion matki nie odbiera;
  Pacholę – do kolan jej sięga;
  Syn – piersi dorósł i ramię podpiera:
  To – praw mych księga.

  Ojczyzna moja nie stąd stawa czołem;
  Ja ciałem zza Eufratu,
  A duchem sponad Chaosu się wziąłem:
  Czynsz płacę światu.

  Naród mię żaden nie zbawił ni stworzył;
  Wieczność pamiętam przed wiekiem;
  Klucz Dawidowy usta mi otworzył,
  Rzym nazwał człekiem.

  Ojczyzny mojej stopy okrwawione
  Włosami otrzeć na piasku
  Padam: lecz znam jej i twarz, i koronę
  Słońca słońc blasku.

  Dziadowie moi nie znali też innéj;
  Ja nóg jej ręką tykałem;
  Sandału rzemień nieraz na nich gminny
  Ucałowałem.

  Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna,
  Bo pola, sioła, okopy
  I krew, i ciało, i ta jego blizna
  To ślad – lub – stopy.

 10. Kapsel said

  Czesław Niemen – Bema pamięci rapsod żałobny

  Czemu, Cieniu, odjeżdżasz, ręce złamawszy na pancerz,
  Przy pochodniach, co skrami grają około twych kolan? –
  Miecz wawrzynem zielony i gromnic płakaniem dziś polan;
  Rwie się sokół i koń twój podrywa stopę jak tancerz.
  – Wieją, wieją proporce i zawiewają na siebie,
  Jak namioty ruchome wojsk koczujących po niebie.
  Trąby długie we łkaniu aż się zanoszą i znaki
  Pokłaniają się z góry opuszczonymi skrzydłami
  Jak włóczniami przebite smoki, jaszczury i ptaki…
  Jako wiele pomysłów, któreś dościgał włóczniami…
  —–
  Idą panny żałobne: jedne, podnosząc ramiona
  Ze snopami wonnymi, które wiatr w górze rozrywa,
  Drugie, w konchy zbierając łzę, co się z twarzy odrywa,
  Inne, drogi szukając, choć przed wiekami zrobiona…
  Inne, tłukąc o ziemię wielkie gliniane naczynia,
  Czego klekot w pękaniu jeszcze smętności przyczynia.
  —-
  Chłopcy biją w topory pobłękitniałe od nieba,
  W tarcze rude od świateł biją pachołki służebne;
  Przeogromna chorągiew, co się wśród dymów koleba,
  Włóczni ostrzem o łuki, rzekłbyś, oparta pod-niebne…
  —-
  Wchodzą w wąwóz i toną… wychodzą w światło księżyca
  I czernieją na niebie, a blask ich zimny omusnął,
  I po ostrzach, jak gwiazda spaść nie mogąca, przeświéca,
  Chorał ucichł był nagle i znów jak fala wyplusnął…
  —-
  Dalej – dalej – aż kiedyś stoczyć się przyjdzie do grobu
  I czeluście zobaczym czarne, co czyha za drogą,
  Które aby przesadzić, Ludzkość nie znajdzie sposobu,
  Włócznią twego rumaka zeprzem jak starą ostrogą…
  —-
  I powleczem korowód, smęcąc ujęte snem grody,
  W bramy bijąc urnami, gwizdając w szczerby toporów,
  Aż się mury Jerycha porozwalają jak kłody,
  Serca zmdlałe ocucą – pleśń z oczu zgarną narody..

  Coś co kocham najwięcej – Czesław Niemen

  … Jest coś …Coś co kocham najwięcej!
  Coś … od czego oddalił mnie czas.
  Lecz myślami wracam jeszcze najczęściej –
  Do dziecięcych zabaw i do minionych lat…

  Jest taki ląd daleko…
  Za nim pola i las
  A za lasem
  Tam nad rzeką
  Wiosną – rosną kwiaty
  Których już
  Nie zobaczę nigdy
  Nigdy nie zobaczę już!

  Jest wiele wspomnień których nie złamał czas
  Ale żadne z nich nie powraca jak to..

  Jest taki ląd daleko
  Za nim pola i las
  A za lasem
  Tam nad rzeką były…
  Były kwiaty
  Których już dawno nie ma
  Nie ma, nie ma…
  Dla mnie nie ma tu!

 11. Trak said

  Tak jakoś się w życiu składa, że za każdą w nim radość pobierana jest opłata w postaci cierpienia.
  Nic za darmo.
  Za życie – śmierć.
  Za talent – pogarda i zazdrość.
  Za miłość- nienawiść.
  Za szczęście – nieszczęście.

 12. piwowarr said

  Załoze się że tego nie znacie.

  Dedykuje ten wpis dla pani J.

 13. piwowarr said

  A tu Idol akompaniuje sobie sam.

 14. piwowarr said

  Przepraszam, pani J. ale i to musze Pani puscić.
  Publicznie, niech wszyscy widzą wszechstronność tego Artysty.

 15. solkraken said

  nas za JEDEN plik mp3 mogą pozbawić kompa… Narodowcom regularnie zabierają CAŁĄ ELEKTRONIKĘ gdy aszkeNAZIole donoszą ws. o domniemany terroryzm… a UNYM petruwcom najwyraźniej wolno więcej

 16. piwowar said

  Ależ to nie sa mp3, tylko odnosniki na jutubę.

  Ponadto, jeśli sie prowadzi dziłąlniość publicystyczna nie po linii, należy unikać rejestracji sprzętu pod nazwiskiem a najlepiej trzymac w innej lokalizacji, A materiały na przenośnej pamięci.
  Slogany z otwartą przyłbica dobre były gdy internet był jeszcze w pieluszkach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: