Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Skażona radioaktywna chmura nadciąga znad Rosji

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-12-19

Skażona radioaktywna chmura nadciąga znad Rosji

 ,

W elektrowni atomowej pod Sankt Petersburgiem doszło do awarii, w wyniku której na zewnątrz wydostała się radioaktywna para, która teraz wędruje na zachód od Rosji.

Leningradzka Elektrownia Atomowa w Sosnowym Borze to ośrodek położony kilkadziesiąt kilometrów od Petersburga. W wyniku awarii bloku energetycznego pękła jedna z rur. Zaczęła się z niej wydostawać para, której nie udało się do końca opanować. Obecnie radioaktywny obłok wędruje wraz z wiatrem nad tereny Finladii i Estonii.

Blok energetyczny został ręcznie zatrzymany przez pracowników elektrowni. Obecnie trwa schładzanie reaktora.

Dyrektor elektrowni uspokajał, że sytuacja jest opanowana, promieniowanie jest w normie i nie ma potrzeby ewakuacji pracowników ośrodka. Nie korepsponduje to jednak z innymi doniesieniami mediów. Rosyjskie portale powołując się na świadków zdarzeń, donoszą, że część pracowników została zwolniona do domów, zaś jedna z pracownic została przewieziona do szpitala.

Sosnowy Bór, czyli miejscowość, w której położona jest elektrownia, wpadł w panikę. Mimo apeli mera miasta kilkadziesiąt tysięcy ludzi rzuciło się do aptek, by kupować jod oraz zaczęło wyciągać oszczędności z bankomatów.

Do zachowania spokoju wzywają też inne instytucje publiczne w tym rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, a także gubernator obwodu kaliningradzkiego.

emde/47news.ru/gazeta.ru

Komentarzy 5 to “Skażona radioaktywna chmura nadciąga znad Rosji”

 1. adam ryglowski said

  Tekst dla DEBILI !!!
  Może , albo na pewno się wystraszą .
  GOŃ DO APTEKI PO LUGOL W.I.z W.M.

 2. Piwowar said

  W środkowej Europie wiatry wieja pzeważnie z zachodu.

 3. arcybolesnaprawda said

  Ależ Adamie! Lugol NA PEWNO nie zaszkodzi.Na zimne należy chuchać.Tekst dla debili? Uzasadnij swoją tezę ale bez inwektyw bo sam wyjdziesz na debila.

 4. Tamu said

  Popieram Adama, od miesiąca wieje południowy zachód i przez najbliższy tydzień również.

 5. adam ryglowski said

  Ad 3. – Przepraszam ,że tak póżno , ale dziś niedziela (P.C. do wieczora ma wolne). Picie Lugola ma sens – może- w lecie , ale w grudniu? Oto analiza tekstu „…pękła jedna z rur…”. W tego typu instalacjach, gdzie ciśnienie pary wodnej dochodzi do 200 atmosfer ,a temperatura ponad 500 st.C. pęknięcie rury to bzdura. Przeważnie – wydaje mi się- awarie są w strefach spoin, przyłączy, kolan, punktów pomiarowych , zwężek itd.
  Następny dowcip , to „…radioaktywny obłok…”. Pijemy wodę oligoceńską , i nie wydaje mi się , że jest dużo mniej napromieniowana.
  Dalej „…część pracowników została zwolniona do domów itd…”.
  Reaktor nie pracuje , to nie potrzeba obsługi (mogą przeszkadzać).W tym miejscu , w normalnych firmach pracują tylko ludzie usuwający awarię.
  Ode mnie – samochód w mieście awaryjnie zatrzymam w kilka sekund , ale statek ,żeby zatrzymać od tej samej prędkości , potrzeba kilkanaście ,- kilkadziesiąt minut (tankowce).
  Zatrzyma się rower w miejscu, wkładając nogę albo kij w szprychy.
  Reaktor można zatrzymać awaryjnie w ciągu kilku minut – ale schłodzenie (aby usunąć awarię na rurociągu ) to kilkadziesiąt godz.
  Resztę „artykułu” przemilczę 🙂 .
  P.S.
  Wirtualna Polonia i „Gajówka P.Maruchy to ostatnie NA POZIOMIE portale , które znam.
  Szanujmy się ,- to i nas uszanują.
  (Niezbyt mądry lub tendencyjnie przetłumaczony tekst , i tyle problemów )

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: