Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kondrat: Nienawidzę Powstania Warszawskiego.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-12-23

kondrat marek antypolski śmieć.

Powstania Warszawskiego nienawidzi, pomnik małego powstańca uważa za obraźliwy, a pod Monte Cassino – w jego ocenie – nie można było nie być patriotą. Kto ma takie poglądy? Marek Kondrat

Patriotyzm nam się leje z lewa i z prawa. Ojczyzną, Polską – wycieramy sobie buty w tę i z powrotem. A dla mnie to jest tak jak zdjąć majtki w sypialni – powiedział Marek Kondrat w wywiadzie dla „Polityki”.

Tłumacząc, dlaczego nie podziela stadnych emocji Polaków gotowych na każdym kroku manifestować swój patriotyzm, Kondrat mówi krótko: „Ostatnio naraziłem się, gdy zacytowałem Oskara Wilde’a, że patriotyzm jest cechą ludzi chorych na nienawiść„.

Wyznał, że zmęczyło go epatowanie martyrologią. – Powstania Warszawskiego też nienawidzę z roku na rok coraz bardziej, bo za dużo mnie ono kosztuje. A właśnie mamy rocznicę, głośno odtrąbianą, i nie da się od tego uciec – powiedział Kondrat „Polityce”.

Zapytany, czy drażni go Powstanie, doprecyzował, że bardziej „smuci”. –Zajęło mi parędziesiąt lat, by to sobie uświadomić: gdy dziś widzę w telewizji jakieś afrykańskie małe dziecko z karabinem na szyi, to myślę sobie: cóż za zbrodniarz mu ten karabin założył. A myśmy takiemu dziecku postawili pomnik – powiedział Kondrat.

Pod Monte Cassino nie było możliwości, żeby nie być patriotą. Bo jakby pani zgłosiła chęć niebycia patriotą, to oni by panią rozstrzelali tam, na miejscu. Potem ładnie to brzmi, gdy się mówi, że oni walczyli o Polskę z poczucia patriotyzmu, który jest naszym dziedzictwem narodowym, a tymczasem tak rozumiany patriotyzm to jest jedynie sfera wymyślona w systemie armijnym, w którym nie można nie wykonać zadania – tłumaczy swe poglądy aktor.

mp, „Polityka”
Reklamy

Komentarzy 31 to “Kondrat: Nienawidzę Powstania Warszawskiego.”

 1. Kwal said

  Zawsze go podejrzewałem o chorobę psychiczną…

 2. Antysemitnik said

  To nie choroba, to skażenie żydowskie, one maja to w genach

 3. bodzio said

  Gdy sie w dostatku zyje z gowna to i tylko gowna sie nobilitujr

 4. Amelia said

  A czego spodziewacie się po osobniku narodowości żydowskiej? Historia zna gorsze przypadki niż jego. Handlowali np. polskimi jeńcami podczas najazdów tureckich, kierowali w Polsce żydokomuną – Polaków na początku w 1944 i 1945 roku w rządzie nie było. A kto przeprowadzał Rewolucję Październikowa? Nawet Putin niedawno przypomniał, że 95 procent bolszewików stanowili żydzi. Kto witał radzieckie czołgi z kwiatami? Kto miał dla Niemców a potem dla sowietów gotowe listy polskich żołnierzy członków AK i inteligencji? Ojciec był żołnierzem AK, pracował u Niemców jako felczer i Niemcy sami powiedzieli co im żydzi dostarczyli.

 5. Miś said

  KONDRAT
  Ojciec – aktor wysługujący się Niemcom w czasie okupacji hitlerowskiej szmalcownik Grał role w filmach propagandowych III Rzeszy
  Syn – wróg Polskości , ostatnio aktywista KOD udział w manifestacji KOD’u w Krakowie jako przeciwnik odradzającego się patriotyzmu
  Tak to a plemionach koczowników bywa

 6. gość said

  Marek Kondrat – Pinkus Bregner – komuch, lewak, aktor; s. Józefa [Joska] Bregnera [Kondrat]; „Prawica jest mi kompletnie obca”, „Michnik będzie dla mnie zawsze postacią naczelną”

  http://web.archive.org/web/20090210011007/http://polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm

 7. Gest Kozakiewicza said

  Jak wszycy jego polskojezyczni ziomkowie, pluje na Kraj, ktoremu wszystko zawdziecza. Jego „najlepsza rola filmowa,” to Olo, w „Psach” Pasikowskiego [tego od „Poklosia”]. Zdegenerowany ubek [Kondrat] nawet pozwala sobie na figle z dziewczyna kumpla ubowskiego [Boguslaw Linda]. Pod koniec tego obrzydliwego gniotu, Linda „robi z Kondratem porzadek” za to, ze pie….. li
  jego kobiete. To jest dokladne przedstawienie zwyrodnialej postPRLowskiej rzeczywistosci. W tym filmie wystepuje watek „najlepiej zorganizowanej mafii na swiecie,” czyli Bezpieka. Dokad normalni Polacy tego nie zrozumieja, bolzewickie szumowiny beda nimi manipulowac i rzadzic w nieskonczonosc.

 8. heganz said

  kuzwa,kiedys go lubielm…a to suka….do pieca z nim….

 9. heganz said

  Wiecie,mozna porownac,ale to nie ta kategoria wiekowa,rozchodzi mi sie w tej chwili o syna pana Stuhr´a. Macieja. Prosze sobie poczytac,co ta lajza mowi w wirtualnej polsce…..boi sie Prezydenta Andrzeja Dudy…..a niby dlaczego,co ma na sumieniu,zydowski smiec?

 10. heganz said

  „Stuhr” , typowo Polskie nazwisko……nieprawdaz?…..

 11. Ali Baba said

  ad 7.”kuzwa,kiedys go lubielm.” JA TEŻ..JAK BYŁ MŁODYM AKTOREM /NP W ZAKLĘTYCH REWIRACH.”.

 12. Ali Baba said

  …”gdy zacytowałem Oskara Wilde’a, że patriotyzm jest cechą ludzi chorych na nienawiść„.” Oskar Wilde tą swoją mądrość to może sobie wsadzić w 4 litery..Aktorzyna znalazł sobie Alfę i Omegę..od 7 boleści!!

 13. alfredoni said

  Mnie to nie dziwi – Żydzi z natury to tchórze więc nie wiedzą nic o powstaniu , honorze czy szacunku dla poległych.
  Pan Kondrat się kompromituje coraz bardziej.
  Zupełnie mnie nie dziwi akcja bojkotowania banku ING !

 14. pugnus said

  No a co ma on do powiedzenia o powstaniu w gettcie?

 15. Piotrx said

  http://gwiazdy.wp.pl/galeria/5941445212386433/marek-kondrat-z-mloda-zona-na-manifestacji.html

  M.K jest tez znany ze swojej miłości do wina …

  Lepiej zacytować inne, pozniejsze słowa Oskara Wilde, ktore napisał dopiero gdy znalazł się w więzieniu i zdał sobie sprawę z popełnionych wczesniej błędów swojego życia:

  „Nie wątpię ani przez moment, że najwznioślejszą chwilą w życiu człowieka jest ta, kiedy klęczy on w pyle, bije się w piersi i wyznaje grzechy całego swojego życia”.

  Pod koniec swojego życia O.W. nawrócił się na łono Koscioła

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IL/pokuta_wildea.html

 16. puls said

  Jestem zaskoczony głupotą wypowiedzi tego aktora. Niezrozumiały jest też cytat rzekomo Oskara Wilde. Nie znałem tego cytatu, nie jest wykluczone, że został dopisany do listy cytatów niewidzialną ręką pobratymca aktora na bieżące potrzeby propagandowe. Oskar Wilde jest znany jako mistrz paradoksu, może w tym dosyć durnym cytacie chciał wykazać jakąś sprzeczność? Nawet mistrzowi nie wszystko wychodzi na najwyższym poziomie.
  Parędziesiąt lat Kondrat myślał nad tym jak zatrzeć różnicę pomiędzy młodzieżowymi powstańcami warszawskimi a dziećmi afrykańskimi z karabinem na szyi. Po tych dziesięcioleciach myślenia doszedł do wniosku, że to dziecko Warszawy powinno się raczej dać zastrzelić niż sięgać po broń. Ten debil uważa, że ktoś mu tą broń wcisnął i wysłał na front. Dno absolutne.

 17. Marian said

  Dlaczego ambassador Izraela w Polsce nie tepi takich antypolskich wypowiedzi jak ta,
  oraz tysiecy innych,duzo bardziej obrazliwych niz ta (np.ciagle opluwajacy Polske I
  Polakow-Gross)??? Ale,ambasador Izraela bardzo obrazila sie na slowa Kukiza
  ktory powiedzial prawde ze „te demonstracje antypolskie finansuje zydowski bankier
  Soros”(wyasygnowal 50mln.$ na te zamieszki).Dlaczego ambasador Izraela nie
  rozmawia z wladzami Polski aby zakonczyc agresje zydowska na Polske tylko
  wypisuje listy zo ktos mowiac prawde obraza Zydow???

 18. ula said

  Marek Konrad jest na liście żydów polskich,(wystarczy wpisać w wyszukiwarce lista żydów polskich ) więc do israela droga wolna, zabierz synalka.

 19. A-Ż said

  Dobrze obsadzony dezerter. Nie tylko ck…

 20. basia said

  NieprawdoPOdobne POdobieństwo marka do marka……….edelmana.

 21. Carlos said

  czas na Swieta sie pogodzic- po chrzescijansku…

 22. Niedowierzanie said

  Naprawdę trzeba być rozsądnym, żeby ubliżać Żydom, kiedy najważniejszy człowiek katolicyzmu (a wy przecież szczycicie się tym, że jesteście katolikami) był Żydem. Jego rodzina to też Żydzi. Wszyscy którzy go otaczali to też Żydzi. Wy chyba macie jakiś problem – zazdrość o to, że w Biblii to właśnie naród Żydowski jest narodem wybranym.

 23. Wisniowiecki said

  Narod wyprany do czego Niedowierzanie.Gdybyscie byli narodem wybranym To byscie
  JEZUSA CHRYSTUSA nie ukrzyzowali .Gdyz do was przyszedl SYN BOZY.ALE wy go nie uznajecie .Bo waszym ojcem jest ;;;DIABEL;;(Pieniadz=blichtr =tego swiata)
  I nie pisz pan mi tu zescie wyprani do czego …………..Holokaust to byl ale NA SLOWIANACH ktorescie go nam zgotowali..Prawdziwy Holokaust to bedzie wasz.
  I to tez z waszych pieniedzy ………………….obludnicy lichwiarze I oszusci w kazdym calu.
  Rozumiemy sie

 24. mane tekel ufarsim said

  Przez 2 tys. lat Kościół modlił się za Żydów, ale teraz już nie będzie. – Czarno to widzę. To już chyba ostatnia prosta…

 25. Piotrx said

  Re 21:

  „najważniejszy człowiek katolicyzmu ” – tylko człowiek ?
  „wszyscy którzy go otaczali to też Żydzi.” – ci co go ukrzyżowali też
  „jest narodem wybranym.” – był

  Czyli jakakolwiek krytyka jest zakazana „bo był żydem”

  Niestety ale współczesne znaczenie słowa „Żyd” nie jest tożsame z ewangelicznym a zmieniło się ono wraz z przyjsciem Chrystusa i zwiastowaniem Jego posłannictwa na ziemi jako “Syna Człowieczego”. Słowo “Żyd” ma na kartach Ewangelii św. Jana albo znaczenie wyłącznie etniczne albo całkowicie i jednoznacznie teologiczne. Wraz z nadejściem Chrystusa judaizm przestał być religią, a stał się ideologią. W tej samej chwili także Izrael utracił swój biologiczny fundament. Nowym Izraelem, prawdziwymi dziećmi Mojżesza i Abrahama był odtąd Kościół.

  Zmieniło się też znaczenie słowa „Żyd”. Niegdyś odnosiło się ono do członków narodu wybranego, ale teraz określa już tych, którzy odtrącili Chrystusa. To, co niegdyś było synonimem Izraela, stało się jego przeciwieństwem. Nie będzie przesadą twierdzenie, że Ewangelia św. Jana, w której słowo Żyd” pojawia się 71 razy, jest długim dyskursem o tym, co to znaczy być Żydem.

  Złożoność tej kwestii polega na tym, że św. Jan używa terminu “Żyd” w dwóch odmiennych znaczeniach: etnicznym i teologicznym. Początkowo mówi, że zbawienie bierze początek od Żydów, ale kończy twierdzeniem, iż ci, którzy nazywają siebie “Żydami”, nie są dziećmi Abrahama ani Mojżesza; w rzeczywistości mają diabła za ojca. Od identyfikowania słowa “Żyd” z zaimkiem “my”, jak to było w przypadku rozmowy z Samarytanką, Jezus przechodzi do określania Żydów zaimkiem “wy”, czyli podkreśla, że nie należy do tej samej społeczności co oni. Innymi słowy, wybór: przyjąć czy odrzucić Mesjasza, staje się najważniejszym wyznacznikiem tego, co to znaczy być Żydem.

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/synagoga.html

 26. Kapsel said

  Wycięty kawałek filmu „Dzień Świra” rez. Marka Koterskiego.

  Modlitwa Polaka

 27. pugnus said

  ad22.
  Polacy moga nazywac sie zbawcami Europy ,bo dwa razy ratowali ja od zaglady (Wieden ,Warszawa 21′) a przeciez nikt sobie nie folguje i Polska jest bez przerwy obrazna i ubliza sie je na potege przypisujac jej wszelkie zlo tego swiata!
  W kwestii formalnej: w jez.polskim piszemy :”narod zydowski ” a wiec czolobitnosc to jedno a reguly ortograficzne to drugie….I jeszcze cos.Dlaczego Julian Apostata wyrazil sie : „Galilejczyku zwyciezyles ” a nie „Zydzie zwyciezyles”? Aaaaa?

 28. mmmm said

  Nie znęcajcie się nad człowiekiem, naukowo udowodniono, że alkohol uszkadza mózg w bardzo poważnym stopniu
  W tej głowie gości kisiel 🙂

 29. B said

  A ja się z nim zgadzam. I nie mając innych korzenie jak polskie, widzę chorobę nienawiści u wszystkich poniższych „patriotów” co im się w życiu najbardziej udały komentarze w internecie.

 30. mmmm said

  A gdzie pan B widzi poniższe komentarze?
  Kolejny ” wyksztaucony i z dórzego mjasta” 🙂

 31. robroy1978 said

  Stary a głupi. Niech poczyta wspomnienia powstańców lubi innych żołnierzy. Stracił w moich oczach bardzo jeśli to prawda…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: