Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ludobójstwo Polaków przez OUN/UPA na Kresach, a wspieranie przez współczesne Władze RP neo-żydobanderyzmu.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-12-28

Ten banderowski bydlak jest symbolem stosunku władz Polski do Ukrainy. W wolnej Polsce siedziałby w więzieniu

.

.

Nierozliczone zbrodnie ludobójstwa Polaków przez OUN/UPA na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w czasie II Wojny Światowej, powtarzają się współcześnie na Wschodzie Ukrainy wobec Rosjan, podobnymi bestialskimi metodami.

Pookrągłostołowe władze w Polsce zamiatają ten nabrzmiały problem historyczny pod przysłowiowy „dywan” i jak gdyby nic w czasie wojny się nie stało, czynnie popierały i w dalszym ciągu popierają restytucje ideologii nazistowskiej neo-żydobanderyzmu.

.

.

Jest to wpisane w wielowiekowy scenariusz Zachodu, aby polityką historyczną skłócać narody słowiańskie w celu ich wyniszczania i kolonizacji. Ideologia Bandery, Doncowa, Melnyka, Szuchewycza i innych szowinistów ukraińskich, zrodziła się jeszcze w czasie rozbiorów i okresie międzywojennym, na terenach Wschodniej Ukrainy, będącej Małopolską Wschodnią w przedwojennej Polsce. Większość Ukraińców jej nie podziela, mimo obecnego jej rozrostu, za pomocą przymusowej indoktrynacji przez rządzącą oligarchię.

Elity polityczne w Polsce mogły udaremnić zbrojny pucz, wojnę domową i ludobójstwo na Ukrainie dwa lata temu. Z okazji 70 rocznicy krwawej niedzieli na Wołyniu w dniu 11 lipca 2013 r. przyjechał do Marszałek polskiego Sejmu deputowany parlamentu Ukrainy z listem podpisanym przez 153 ukraińskich parlamentarzystów, z prośbą o uznanie rzezi Polaków na Wołyniu i Zachodniej Ukrainie za ludobójstwo. Polski parlament nie dokonał tego, przyjmując w podjętej uchwale Sejmu unik prawny, że miały one jedynie „znamiona ludobójstwa”. Gdyby uznał to zgodnie z prawdą jednoznacznie za ludobójstwo, to prawdopodobnie nie byłoby nielegalnego przejęcia władzy na majdanie, wojny domowej i powtórki ludobójstwa. W związku z tym, jak również udzielając czynnego wsparcia w przygotowaniu puczu oraz wyłonionym w wyniku tego oligarcho-banderowskim władzom Ukrainy, polskie władze ponoszą współodpowiedzialność za to co stało na Ukrainie.

Przyczyny takich zachowań polskich władz trafnie zdefiniował nieżyjący lider ruchu kresowego – płk Jan Niewiński w wywiadzie dla „Myśli Polskiej”, blisko 2 lata temu, stwierdzając, że: „Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem. Można ten postulat określić jako wezwanie do neobanderowców znajdujących się na każdym szczeblu polskiego życia publicznego do zwiększenia nacisku na władze naszego kraju, aby położyły kres naszej walce o przywrócenie prawdy historycznej i demaskowaniu współczesnej odmiany banderyzmu”.

Poniżej prezentujemy 5 wystąpień filmowych poświęconych historii, na Konferencji pt. „KRESY – wczoraj, dzisiaj, jutro” w dniu 10 lipca 2015 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez: Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich, Muzeum Niepodległości i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, pod Patronatem Honorowym: Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej Naczelnego Organu Samorządu Spółdzielczego Alfreda Domagalskiego, przy współudziale programowym i organizacyjnym członków Stowarzyszenia „Klub Inteligencji Polskiej”.

Linki do pełnych tekstów referatów autorów prezentacji zamieszczone są po prezentacjach filmowych.

1) Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – Nie będzie pojednania bez prawdy

2) dr Janusz Gmitruk – Okupacja niemiecka Ziemi Czerwieńskiej w ocenie Rządu RP w Londynie (stan badań)

3) Dr Andrzej Zapałowski – Sytuacja ludności cywilnej pod okupacją banderowską na części obecnego Podkarpacia w latach 1944-1947https://youtu.be/pijWKnQWeVw

4) Prof. zw. dr hab. Czesław Partacz – Efekt Lucyfera, czyli rzecz o wyjątkowo okrutnym mordowaniu Polaków przez banderowców.

5) Krzysztof Bąkała – Osadnictwo i historyczne przemiany polityczne zachodzące na obszarach dzisiejszej Ukrainy.

Pełna wersja powyższych prezentacji na Konferencji „Kresy wczoraj, dzisiaj, jutro” ( część „Wczoraj”) została opublikowana na naszej stronie w postaci pisemnych referatów i dostępna jest na następujących linkach:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

za: https://marucha.wordpress.com/2015/12/28/ludobojstwo-polakow-przez-ounupa-na-kresach-a-wspieranie-przez-wspolczesne-wladze-rp-neo-zydobanderyzmu/

Komentarzy 6 do “Ludobójstwo Polaków przez OUN/UPA na Kresach, a wspieranie przez współczesne Władze RP neo-żydobanderyzmu.”

 1. klimek said

  No coz ? Zydowstwo polskie popiera zydowstwo ukrainskie ! Tak bedzie absolutnie zawsze jak oni beda rzadzic Polska ! To juz sie czlowiekowi nie chce pisac w nieskonczonosxc o tym standardowym i zelaznym łajdactwie

 2. pugnus said

  Leb jak ceber i bezmyslny wyraz twarzy ,czyli prawdziwy wizerunek chazarskiego rezuna!

 3. Ali Baba said

  Ryj ma podobny , wypisz wymaluj. do Nikodema Dyzmy..nie skażony głębszą myślą..

 4. Bandycki rewolucjonizm znalazł swoje miejsce w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBADERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich korzeni.Tłem jest WOJNA O PIENIĄDZ.
  POLSKA jest nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie niż to oceniał w swoim czasie Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.

 5. Joe said

  Dobre ujecie fotografa….Leb jak kafel,szambo w ciele i bandyckie ma sPOjzenie…

 6. Czesiek K. said

  Komentarz UPAinki, usunięto. Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: