Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Komitet Obrony Demokracji – Kim oni są ?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-02

Od kilku tygodni słyszymy w środkach masowego przekazu (czyt. masowego ogłupiania) o pewnej inicjatywie nazwanej Komitetem Obrony Demokracji. Ponieważ jak obrazują to sondaże większość Polaków nie interesuje się zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz nie specjalnie przejmuje się jakimiś „komitetami” obrony czegoś co gdyby było zagrożone, nie pozwoliłoby takim komitetom istnieć, więc postanowiłem przybliżyć sylwetki osób, które tworzą ów inicjatywę.
koddd

Zacznijmy więc od samej góry, chociaż jak się przekonacie czytając dalej ten artykuł, Ci na samej górze to jedynie pionki – marionetki wystawione do odgrywania swojej roli.

z19271683Q,Krzysztof-Lozinski--jeden-z-pierwszych-czlonkow-i-

Krzysztof Łoziński

Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. O tym panu właściwie za wiele ciekawego nie można napisać. W ciągu ostatnich 10 lat prowadził lewacki portal „Kontrateksty” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką. A współtworzył ten portal z bardzo doborowymi „demokratami”, szczególnie tutaj należy wspomnieć o S. Bratkowskim.

Stefan-Bratkowski

Stefan Bratkowski

Stefan Bratkowski – żydowski komunista, w okresie stalinizmu członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, członek egzekutywy PZPR w Związku Literatów Polskich a także członek Komitetu Centralnego Związku Młodzieży Socjalistycznej. Założyciel Gazety Wyborczej i spółki Agora.

k

K. Bratkowska

Jego córką jest Katarzyna Bratkowska – zadeklarowana komunistka, zwolenniczka Józefa Stalina. Propagatorka gender, aborcji i pederastii. W 2014 roku wystawiała północnokoreańskie opery autorstwa Kim Ir Sena. Organizatorka corocznej „Manify”, wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff.

Drugi ze współpracowników Łozińskiego, P. Rachtan był członkiem Platformy Obywatelskiej.

SLOWA KLUCZOWE:

Piotr Rachtan

Piotr Rachtan – pochodzenie żydowskie. Rachtan w roku 1968 podobnie jak Łoziński zajmował się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego, którzy w wyniku wewnętrznej walki w PZPR-ze tracili władze w Polsce. Rachtan był według inspektora Wydziału III Komendy Milicji Obywatelskiej miasta stołecznego Warszawy Zbigniewa Stefanka bliskim współpracownikiem Adama Michnika oraz grupy tzw. Komandosów.

Komandosi byli grupą żydowskich studentów, których rodzice lub inni bliscy członkowie rodziny zajmowali wysokie stanowiska w PRL-u i którzy w wyniku działań frakcji tzw. Partyzantów stopniowo tracili wpływy we władzach Polski Ludowej.

Fragment donosu znajdującego się w archiwach IPN, złożonego do inspektora MO Stefanka przez kontakt poufny o pseudonimie „Maciej” 3 maja 1968 roku:

„Znakomita większość tego towarzystwa należy do złotej młodzieży stolicy. Utrzymują ze sobą bardzo ścisłe kontakty towarzyskie – razem na zajęciach, w Łazienkach, na prywatkach. Pochodzą z rodzin wysoko postawionych urzędników (wielu z nich sprawowało wysokie funkcje w czasach stalinowskich). Grupa z [brak nazwy ulicy ] ma bardzo bliskie kontakty z I rzutem „komandosów” – przede wszystkim z Michnikiem,, Szlajferem i Grudzińską. W okresie poprzedzającym 8 marca część uniwersytecka grupy brała czynny udział w akcji nazywanej na UW „wojną ulotkową”: i tak Piotr Rachtan dał Magdzie do przepisania i kolportowania ulotki z cyklu „Przeciw faszystowskiej prowokacji” – ta przekazała je Adamowi, sama też pisząc. […] Całe towarzystwo wywodzi się z ekskluzywnych szkół warszawskich – Żmichowskiej, Gottwalda, Słowackiego i Batorego, działalność polityczno-towarzyską rozpoczynało jeszcze w szkole. Grupa ma kontakty z wysokimi czynnikami – z racji swoich koneksji. Reprezentuje program rewizjonistyczny, proizraelski, a w odniesieniu do niektórych osób – można nawet powiedzieć – syjonistyczny.”

rachman

Rachtan tak jak w roku 1968 tak i dzisiaj namawia do udziału w ulicznych rozruchach

Tak więc panowie Łoziński i Rachtan znają się nie od dziś. Oboje zajmowali się w marcu 1968 roku napuszczaniem polskich studentów na ZOMO w imię interesu wąskiej grupy żydowskich studentów, działających na zlecenie swoich rodziców bądź bliskich krewnych, którzy z dnia na dzień tracili stołki. Czy nie przypomina to wam dzisiejszej sytuacji w Polsce?

Tyle o pierwszym z założycieli KOD-u. Teraz zajmijmy się Walterem Chełstowskim.

z14384990Q,Jurek-Owsiak-i-Walter-Chelstowski-razem-zakladali-

Dwóch deprawatorów polskiej młodzieży – Owsiak i Chełstowski

Walter Chełstowski – jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Syn komunistycznych propagandystów – Jolanty i Stanisława Chełstowskich, redaktorów tygodnika „Po prostu”, będącego propagandowym oddziałem Związku Młodzieży Polskiej, komunistycznej organizacji zajmującej się stalinowską indoktrynacją, wzorowanym na bolszewickim Komsomole.

Walter Chełstowski jest bliskim współpracownikiem naczelnego deprawatora polskiej młodzieży Jerzego Owsiaka, syna pułkownika Milicji Obywatelskiej, który w okresie stalinizmu zajmował się rozbijaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego. (Nie mylić z dzisiejszym PSL-em)

Chełstowski w okresie PRL-u zajmował się organizacją Festiwalu w Jarocinie, a w III RP współtworzył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która zajmuje się organizacją tzw. Przystanku Woodstock, wzorowanego na amerykańskim Woodstocku, który był narzędziem marksistowskiej rewolucji kulturowej lat 60-tych i 70-tych w USA i który doprowadził do fali alkoholizmu, narkomanii, niechcianych ciąż a przede wszystkim zarażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS, które zniszczyły życie setkom tysięcy Amerykanów.

Jerzy Owsiak po wizycie w USA w 1994 roku i odwiedzeniu amerykańskiego „Woodstocku” zachwycony tym festiwalem postanowił razem z Chełstowskim zorganizować tego typu „imprezę” w Polsce.

cheł

Chełstowski na swoim profilu facebookowym 19 listopada 2015 roku przyznał się, że w wyborach parlamentarnych poparł partię .Nowoczesna.

Jeżeli już wspomniałem o partii .Nowoczesna to nie mogę pominąć jej przywódcy a zarazem wielkiej „gwiazdy” demonstracji organizowanych przez KOD a więc Ryszarda Petru.

PetruSoros

Petru i jego mocodawca, Żyd George Soros

Ryszard Petru – słysząc to nazwisko od razu przychodzi mi na myśl jedna osoba – Balcerowicz. Nie trudno żeby takie skojarzenia się nie pojawiały gdyż śledząc „karierę” Petru od lat 90-tych można się przekonać, że bardzo konsekwentnie podąża on za swoim „Mistrzem”.

petru

Pachołek Balcerowicza na marszu KOD

I tak Petru w połowie lat 90-tych rozpoczął pracę w fundacji CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, założonej m.in. przez Ewę Balcerowicz, Jacka Rostowskiego (Rothfelda) oraz Tadeusza Baczko. Tadeusz Baczko jest bratankiem Bronisława Baczko, żydowskiego komunisty, oficera politycznego Ludowego Wojska Polskiego oraz jednego z głównych ideologów stalinizmu w Polsce.

peter

Jednym z członków rady fundacji CASE jest rzecz jasna … Leszek Balcerowicz. Ale jak zapewne wszyscy zorientowani w tematach związanych z Balcerowiczem wiedzą, że w jego otoczeniu zawsze gdzieś czai się jeden z najważniejszych obecnie ludzi na świecie a więc George Soros. I tak jest również i w tym przypadku. Jak można przeczytać na stronie CASE członkiem rady naukowej tej fundacji jest Jeffrey Sachs, protegowany Sorosa, który z jego polecenia napisał dla Polski na przełomie lat 80-tych i 90-tych w ciągu jednej nocy kompletny program transformacji z ustroju socjalistycznego na kapitalistyczny.

sachs

Jeffrey Sachs, członek CASE

Jak przyznał Minister Przekształceń Własnościowych, który rozpoczął wdrażanie programu Sorosa i Sachsa, niejaki Kuczyński Polska miała być jedynie „królikiem doświadczalnym”, na którym Soros chciał przetestować transformacje ustrojową tak, aby kilka lat później zastosować ten sam chwyt w Rosji.

I tak też się stało. W Rosji zastosowano bardzo podobną terapię szokową w wyniku której 90% rosyjskiego społeczeństwa popadło w nędze a wąska grupa 15-20 żydowskich oligarchów, współpracowników Sorosa przejęła niemal 80% rosyjskich złóż surowców naturalnych i dorobiła się w niespotykanie krótkim czasie ogromnych majątków, liczonych w dziesiątkach miliardów dolarów.

Ale wracając do Sachsa: program transformacji ustrojowej w Polsce był wdrażany przy pomocy finansowej Fundacji S. Batorego, założonej rzecz jasna przez George Sorosa. W swojej książce „Underwriting Democracy” z roku 1991 napisał:

„[…] Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Harvard University, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego”

Dlaczego o tym wspominam? Otóż fundacja CASE której założycielem są państwo Balcerowicz i której członkiem jest Ryszard Petru jest finansowana przez Fundację Stefana Batorego należącą do Sorosa.

trust

Sponsorzy funduszu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Ale to nie wszystko. CASE jest również finansowana przez fundację Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, która to z kolei bierze pieniądze od Rockefeller Brother Fund, założonej przez Davida Rockefellera oraz z Open Society Institute (Instytut Społeczeństwa Otwartego) , należącego do …. George Sorosa.

Ryszard Petru jest także obecnie przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, założonego rzecz jasna przez Leszka Balcerowicza oraz członka PZPR i doradcę I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR Janusza Beksiaka.

Ryszard Petru był także współpracownikiem Balcerowicza przy Forum Obywatelskiego Rozwoju, fundacji założonej przez Balcerowicza.

sotros

Strona fundacji FOR

Forum Obywatelskiego Rozwoju jak można przeczytać na stronie tej organizacji jest finansowane przez Fundacje Stefana Batorego oraz Instytut Otwartego Społeczeństwa, należące do … George Sorosa.

Oczywiście pisząc o partii .Nowoczesna nie można zapomnieć o jej współzałożycielu, Pawle Rabieju, który był rzecznikiem fundacji Pro Civili, założonej przez oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych współpracujących z radzieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Fundacja Pro Civili znana jest z tego, że wyprowadzała z Wojskowej Akademii Technicznej setki milionów złotych, które następnie trafiały na konta osób mieszkających na terenie byłych republik radzieckich.

Żeby nie odbiegać zbyt od tematu Fundacji Batorego zajmijmy się kolejną gwiazdą Komitetu Obrony „Demokracji”, Agnieszką Holland.

holans

Holland na demonstracji KOD

Agnieszka Holland – reżyserka teatralna i filmowa pochodzenia żydowskiego. Córka bolszewika i syjonisty Henryka Hollanda.

Henryk Holland – żydowski bolszewik, członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair, będącej odłamem Światowej Organizacji Syjonistycznej. Członek Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej. Redaktor „Czerwonego Sztandaru” i „Młodzieży Stalinowskiej”, dwóch komunistycznych gadzinówek wydawanych przez sowieckie władze okupujące Polskę. W późniejszym okresie członek komunistycznej Polskiej Partii Robotniczej oraz czołowy propagandysta PRL-u.

epa05075194 Leading Polish film director Agnieszka Holland attends in a demonstration in front of Polish Parliament in Warsaw, Poland, 19 December 2015. People gathered to protest against the newly formed right-wing Law and Justice (PiS) government and its actions aimed at disempowering the Constitutional Tribunal. The protest was organised by the nonpartisan Committee for the Defence of Democracy (KOD). Demonstrations were held in twenty-one cities in Poland. EPA/RADEK PIETRUSZKA POLAND OUT

Holland na spędzie KOD-u

Agnieszka Holland jest obecnie członkinią rady Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

holland

Agnieszka Holland na stronie Fundacji Sorosa

Holland znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi oraz notorycznego opluwania polskiego patriotyzmu.

Pan z brodą stojący za panią Holland nazywa się Andrzej Miszk i jest jednym z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

AMiszk

Andrzej Miszk

Andrzej Miszk – polski diakon „katolicki”, „przedsiębiorca” oraz bloger. Działacz opozycji w czasach PRL-u, w trakcie przemian ustrojowych porzucił działalność opozycyjną i zajął się nielegalnym handlem książkami, na terenie Polski i Niemiec. Współpracuje z założonym przez koncesjonowane środowiska „katolickie” w PRL-u miesięcznikiem „Więź”. W 2004 roku założył portal Tezeusza. Obecnie jest jest redaktorem naczelnym portalu tezeusz.pl oraz prezesem fundacji Tezeusz.

Interesująco brzmi deklaracja ideowa portalu tezeusz.pl:

„Jako katolicy staramy się o twórczą wierność wobec Magisterium Kościoła, a jednocześnie zgodnie z duchem II Soboru Watykańskiego podejmujemy dialog ekumeniczny i międzyreligijny, który uważamy za integralną część bycia katolikami. Jesteśmy otwarci na egzystencjalny, filozoficzny i teologiczny dialog z chrześcijanami innych wyznań, członkami religii niechrześcijańskich, agnostykami i niewierzącymi oraz każdym człowiekiem dobrej woli, bez względu na wyznanie, światopogląd, wykształcenie, rasę, narodowość, język, wiek, płeć i orientację seksualną”

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do intencji tego „duchownego”?

Kolejną „gwiazdą” protestów KOD-u którą się zajmę jest Marcin Święcicki.

1933853_646629212145990_8768910574463556159_n

Święcicki na spędzie KOD-u

Marcin Święcicki – „wzorowy” demokrata, członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członek Komitetu Centralnego PZPR oraz sekretarz KC.

Święcicki był w 1968 roku organizatorem protestów studenckich, podobnie jak wcześniej opisani tutaj Łoziński i Rachtan. Według utajnionego raportu Milicji Obywatelskiej Święcicki został aresztowany 21 kwietnia 1968 roku przez Służbę Bezpieczeństwa PRL-u za organizowanie nielegalnego zgromadzenia. Wraz z nim aresztowano m.in. Michała Komara, Włodzimierza Kuperberga, Claude Goldberga, Fajna Lewina, Lejbe Fogelmana, Stefana Bekiera (Borensztajna) oraz Andrzej Celińskiego. Każdy z nich oprócz Święcickiego miał pochodzenie żydowskie. Co więc wśród nich robił Święcicki ?

Żoną Święcickiego jest Joanna Święcicka, z domu Szyr. Ojcem Joanny a teściem Święcickiego jest Eugeniusz Szyr

szyr

Żydowski bolszewik Eugeniusz Szyr

Eugeniusz Szyr – żydowski bolszewik, agent sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, członek Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1948-1981 członek Komitetu Centralnego PZPR a w latach 1964-1968 członek Biura Politycznego KC PZPR.

Żołnierz walczący z narodem hiszpańskim w tzw. Brygadach Międzynarodowych podczas wojny domowej w tym kraju. Oficer polityczny komunistycznego batalionu im. Palafoxa, komisarz polityczny ds. demobilizacji brygad międzynarodowych. Pochowany na warszawskich Powązkach !

Co ciekawe w batalionie Brygad Międzynarodowych im. Palafoxa podczas wojny domowej w Hiszpanii walczył razem z Szyrem niejaki Henryk Toruńczyk, żydowski bolszewik, członek Komunistycznej Partii Polski, dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Toruńczyk został pod koniec wojny domowej w Hiszpanii dowódcą wszystkich jednostek międzynarodowych, wspieranych przez komunistyczny Komintern i NKWD.

Córką Henryka Toruńczyka jest Barbara Toruńczyk, aktywna uczestniczka rozruchów marca 1968. Członkini grupy tzw. Komandosów. Bliska współpracowniczka Aleksandra Smolara, prezesa zarządu Fundacji im. S. Batorego.

toruńczyk smolar 1983 paryż

Paryż 1983, pierwsza od lewej B.Toruńczyk. Obok niej w okularach A. Smolar

Wracając do Szyra: Jego córka Joanna w 1968 roku była aktywną uczestniczką rozruchów na polskich uczelniach, podobnie jak Święcicki. Przyczyną tego była najprawdopodobniej utrata przez Szyra stanowiska członka Biura Politycznego PZPR. Według wymienionego przeze mnie przy okazji Piotra Rachtana kontaktu poufnego o pseudonimie „Maciej” Joanna Szyr również była związana ze środowiskiem tzw. Komandosów, wynika z donosu złożonego przez „Macieja” oficerowi Milicji Obywatelskiej Zbigniewowi Stefankowi.

Fragment donosu z archiwów IPN:

„Luźniej związani z tym towarzystwem [z komandosami] są: Matwin z I r. matematyki, bracia (bliźniacy) Drukierowie. Jacek Andrzejewski (vel Ajzen, s. Leona), Michał Komar, Konar (vel Kohn), s. Juliana, Wanda i Maria Ochab, Joanna Szyr.”

Michał Komar – współpracownik „Komandosów”. Aresztowany w 1968 roku przez SB razem ze Święcickim za wszczynanie rozruchów na polskich uczelniach. Syn Wacława Komara (Mendel Kossoj).

komar

Wacław Komar

Wacław Komar – nazwisko prawdziwe Mendel Kossoj – żydowski bolszewik, syjonista. Morderca pracujący dla Komunistycznej Partii Polski. Członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair. Uczestnik wojny domowej w Hiszpanii po stronie Bolszewików. Dyrektor VII Departamentu Ministerstwa Bezpieki. Dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Komunistycznej Partii Polski, Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej oraz sekcji młodzieżowej Międzynarodówki Komunistycznej. Szkolony przez Armię Czerwoną. Agent sowieckiej policji politycznej OGPU oraz NKWD.

I kolejny „obrońca demokracji” Karol Modzelewski.

Warszawa, 19.12.2015. Lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski (P) i Karol Modzelewski (L) wśród uczestników manifestacji KOD przed Sejmem, 19 bm. Manifestacje KOD odbywają się dziś w 21 miastach w całej Polsce, pod hasłem "W obronie demokracji". (mr) PAP/Radek Pietruszka

Karol Modzelewski

Karol Modzelewski – właściwie Cyryl Budniewicz, urodzony w Moskwie żydowski komunista, członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Wydalony z partii za lewicowe odchylenia ! Aktywny uczestnik wydarzeń marca 1968. Według raportu płk Milicji Obywatelskiej Stanisława Sławińskiego podczas aresztowania Modzelewskiego w jego domu 11 kwietnia 1968 roku zabezpieczono maszynę do drukowania oraz ulotki nawołujące polskich studentów do rozruchów i wystąpień przeciwko władzy (czytaj napuszczające Polaków na Polaków). Modzelewski był członkiem tzw. „Komandosów”.

I kolejna obrończyni demokracji, Wanda Nowicka.

pl201512041615

W. Nowicka (w różowym szaliku)

Wanda Nowicka – feministka, działaczka lewackiej partii Ruch Palikota, Europa Plus a obecnie Zjednoczona Lewica. Matka Michała i Floriana Nowickich, dwóch działaczy organizacji skrajnie lewicowych i komunistycznych. Nowicka znajduje się na liście płacowej przemysłu aborcyjnego. Jej organizacja otrzymuje fundusze od międzynarodowego koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz międzynarodowej organizacji zajmującej się produkcją i dystrybucją przyrządów przeznaczonych do przerywania ciąży.

AppleMark

Nowicka na paradzie zboczeńców

Nowicka zajmuje się także propagowaniem gender oraz pederastii.

Kolejnym KOD-owcem którym się zajmę jest niejaki Jan Tomasz Gross.

12376800_831764286951858_98844907480762101_n

Gross i jego była żona Irena Grudzińska-Gross

Jan Tomasz Gross – żydowski polonofob, uczestnik rozruchów marca 1968. Znany z zakłamywania historii i powielania kłamstw na temat udziału Polaków w pogromie w Jedwabnym.

gross objecie smolar grudzinska litynski michnik kofman

Od lewej: Jan Kofman, Barbara Skowrońska, Irena Grudzińska, Jan Lityński, Jan Tomasz Gross, Aleksander Smolar, Adam Michnik

Irena Grudzińska była w 1968 roku członkinią tzw. Komandosów, podobnie jak większość osób z powyższego zdjęcia. Aleksander Smolar (na zdj. w ciemnych okularach), syn Hersza Smolara, żydowskiego bolszewika i syjonisty jest obecnie prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, założonej przez Sorosa.

smolar

Aleksander Smolar

Aleksander Smolar – żydowski komunista, członek Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. II sekretarz komitetu PZPR na wydziale ekonomii politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny uczestnik rozruchów marca 1968 roku, członek grupy tzw. „Komandosów”. Syn Hersza Smolara. Obecnie prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, należącej do George Sorosa.

hersz smolar

Hersz Smolar

Hersz Smolar – Grzegorz Smolar – żydowski bolszewik, ojciec Aleksandra, członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Organizator spotkań młodzieży syjonistycznej.

W roku 1920 po wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej Hersz Smolar zajmował się organizowaniem bolszewickich Komitetów Rewolucyjnych przejmujących władze na terenach okupowanych przez Armię Czerwoną. Poszukiwany przez polską Żandarmerię Wojskową za antypolską działalność. Pracownik Międzynarodówki Komunistycznej oraz sekretarz Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi.

Irena Grudzińska, koleżanka A. Smolara z „komandosów” jest córką Jana Grudzińskiego, wiceministra leśnictwa i przemysłu drzewnego PRL-u, odwołanego w 1968 roku za popieranie działalności swojej córki.

Jan Tomasz Gross jest synem Zygmunta i Hanny Grossów. Zygmunt Gross był pracownikiem naukowym. W 1969 roku za wspieranie działalności swojego syna oraz innych Żydów musiał udać się na emigrację.

A wracając jeszcze do Fundacji Batorego:

Udziałem w marszach Komitetu Obrony Demokracji na swoim facebookowym profilu chwali się niejaka Ingeborga Janikowska-Lipszyc.

ingeb

Profil pani Lipszyc

Post pani Lipszyc o Trybunale polubiła niejaka Lidia Kołucka-Żuk, absolwentka i pracownik uniwersytetu Yale.

22222

Pani Kołucka-Żuk jest dyrektorem wykonawczym funduszu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, który jest wspierany finansowo przez Rockefeller Brothers Fund i należący do Sorosa Open Society Institute.

kołucka

Pani Kołucka-Żuk na stronie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Pani Janikowska-Lipszyc jest z kolei członkinią programu Obywatele dla Demokracji, zajmującego się głównie szerzeniem w Polsce marksizmu kulturowego.

iiiiiiiii

Strona programu Obywatele dla Demokracji

Program ten został wdrożony oraz jest finansowany przez Fundację im. Stefana Batorego a pani Janikowska-Lipszyc zajmuje tam stanowisko koordynatora ds. m.in. „zwalczania dyskryminacji”. Całkowity budżet programu wynosi 37 mln Euro czyli około 150-160 mln złotych.

lipszyc

Pani Lipszyc na stronie fundacji Sorosa

Oczywiście pani Janikowska-Lipszyc jest także pracownikiem Fundacji Batorego.

Innym pracownikiem Fundacji Stefana Batorego który chwali się na Facebooku swoją obecnością na marszach KOD-u jest Szymon Gutkowski.

gutkowski

Profil Gutkowskiego

Szymon Gutkowski – członek zarządu Fundacji im. S. Batorego, w 1991 roku współpracownik Jacka Kuronia (Izaak Kordblum). Doradca instytucji finansowych w byłych republikach radzieckich. Realizator Programu Powszechnej Prywatyzacji, czyt. zniszczenia ponad 500 polskich zakładów pracy.

I następny obrońca demokracji, Tomasz Cimoszewicz.

CWlQ_XNWsAA0nYT

Tomasz Cimoszewicz

Tomasz Cimoszewicz – syn Włodzimierza Cimoszewicza, członka Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tajnego współpracownika wywiadu PRL-u o pseudonimie „Carex”. Wnuk Mariana Cimoszewicza (Goldsteina)

cimoszewicz-marian

Marian Cimoszewicz

Marian Cimoszewicz – pochodzenie żydowskie, agent NKWD, oficer polityczny Armii Czerwonej, oficer Informacji Wojskowej oraz Wojskowej Służby Wewnętrznej, odpowiedników sowieckiego GRU. W latach 1945-1946 zajmował się „likwidacją polskiego podziemia niepodległościowego”, czyt. mordowaniem polskich patriotów. Znany z brutalnych przesłuchań i stosowania wyniszczającej przemocy psychicznej, m.in. przesłuchiwania więźniów z pistoletem przy skroni.

Następnym obrońcą demokracji maszerującym na czele stawki jest Ryszard Kalisz

z19335667V,Zalozyciel-Komitetu-Obrony-Demokracji-Mateusz-Kijo

Kalisz, pierwszy od lewej

Ryszard Kalisz – członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

kalisz

Kalisz na tzw. Paradzie Równości

Kalisz jest etatowym uczestnikiem parad zboczeńców i innych tego typu spędów.

Pani w niebieskawym płaszczu po prawej stronie na pierwszym zdjęciu z Kaliszem to kolejna obrończyni demokracji – Kamila Gasiuk – Pihowicz.

Kamila_Gasiuk-Pihowicz_Sejm_2015

Kamila Gasiuk-Pihowicz – polska prawniczka, rzecznik prasowy partii .Nowoczesna oraz posłanka na sejm z ramienia tej partii. W przeszłości członkini Stowarzyszenia Młode Centrum, finansowanego przez różnorakie zagraniczne fundacje, którego przewodniczącym był już wcześniej przeze mnie wspomniany Szymon Gutkowski, członek zarządu Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

I kolejny wzorowy „demokrata”, Marek Borowski (Berman)

borows

Marek Borowski na demonstracji KOD-u

Marek Borowski – nazwisko prawdziwe Berman – żydowski komunista, członek PZRP-u oraz Związku Młodzieży Socjalistycznej. Marek Borowski (Berman) jest synem Wiktora Borowskiego (Aarona Bermana), żydowskiego bolszewika, członka Komunistycznej Partii Polski oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej.

Aaron Berman był wielokrotnie aresztowany i skazywany za antypolską działalność. Był członkiem Polskiej Partii Robotniczej.

Bratem Aarona Bermana był Bronisław Berman – żydowski bolszewik, członek Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy oraz członek Komunistycznej Partii Polski. Wielokrotnie aresztowany i więziony za antypolską działalność.

Na marszach KOD-u lubi się pokazywać także niejaka Monika Płatek.

płatek

Monika Płatek na spędzie KOD-u

Monika Płatek – feministka, propagatorka gender i pederastii. Członkini rady programowej fundacji Panoptykon. Fundacja ta jest finansowana przez Fundację im. S. Batorego oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego należące do …. George Sorosa.

panopty

Strona internetowa fundacji Panoptykon

Fundusz Panoptykon wspiera także wspomniany już wcześniej przeze mnie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, finansowany przypomnijmy przez Davida Rockefellera i George Sorosa.

platek

Profil Płatek na Wikipedii

Monika Płatek była także ekspertką ds. prawnych fundacji Open Society Institute, należącej do ….. oczywiście George Sorosa.

Jednym z założycieli KOD-u jest także Radomir Szumełda.

zzzz

Szumełda z agentem Stasi, TW „Oscarem”

Radomir Szumełda – polityk PO, zadeklarowany pederasta, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

D08944E055ED-1273

Szumełda z „tramwajarką” Henryką Krzywonos oraz Agnieszką Pomaską (druga z lewej)

Agnieszka Pomaska – polityk PO.

Agnieszka Pomaska na antenie Al Jazeery razem z niejakim Grzegorzem Makowskim, członkiem … Fundacji Stefana Batorego przejęta była troską o upadającą polską demokracje.

makowski

Grzegorz Makowski na stronie Fundacji Sorosa

Oczywiście rozmowa o tym z dziennikarką na antenie Al Jazeery, a więc stacji telewizyjnej należącej do władz państwa Katar, jednego z najbardziej antydemokratycznych krajów na świecie to najbardziej odpowiednie do tego miejsce…

 

wolna-polska.pl

Komentarze 23 do “Komitet Obrony Demokracji – Kim oni są ?”

 1. Yano said

  Komitetem Obrony Demokracji to Komitetem Obrony Dobrobytu chołoty żydowsko-ubeckiej

 2. Widoczna jest nadreprezentacja mającą swoją historię mniejszość żydowska.
  Feliks Koneczny w swoim podziale na CYWILIZACJE wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  W ramach ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ opisanej przez Kevina MacDonalda w KULTURA KRYTYKI rzeczą znamienną był rewolucjonizm.Swoje apogeum uzyskał kiedy powołany do zwalczania chrześcijaństwa judaizm rabiniczny uznał,że to chrześcijaństwo jest gorsze od ateizmu,stąd ŻYDOBOLSZEWIZM,który przejął w działaniu rosyjski rasizm.
  Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni na tle WOJNY O PIENIĄDZ.

 3. antyruski said

 4. alfredoni said

  Apeluje do nowej prezes ZUS o sprawdzenie i odebranie dodatku (3 tyś zł) jaki Krzywonos dostała od Tuska !

 5. gość said

  POLACY żądają pozbawienia Krzywonos emerytury specjalnej

  http://trzcinska.neon24.pl/post/128562,polacy-zadaja-pozbawienia-krzywonos-emerytury-specjalnej

 6. gość said

 7. pugnus said

  Wczoraj natknalem sie ,o dziwo, w Onecie na ciekawy wpis.Mianowicie jakis internauta z Niemiec donosil ,ze widzial na kanale tv.ZDF korespondencje z Izraela ,ktora zapowiadal osobnik o nazwisku …Petru ,przy czym byl b.podobny do „naszego” rodzimego Rumuna!

 8. panMarek said

  Rozkodowuję KOD:
  Myk jest identyczny jak z socjalizmem. W miejsce „socjalizm” należało podstawiać „Związek Radziecki” i stawało się w miarę zrozumiałe.
  W miejsce „KOD” należy podstawiać „ŻYD-STALINOWIEC” i też się rozjaśni.
  A tak w ogóle to strasznie głupio wykombinował sobie ten rumuński przybłęda wraz ze swoimi prowadzącymi te całe konfrontacje uliczne.
  Każdy wszak sobie zdaje sprawę, że tacy kibice Legii czy Polonii, w ilości tylko jednego 1000, przeszliby „w te i abarot” po paradzie tych UBeckich śmierdzieli, choćby i 100 000-cznej, i to zanim policja zdążyłaby ich otoczyć kordonem.
  Jak widać UBecja jest bezmyślna. Potrafi się znęcać nad pojedynczymi Polakami w sądach, prokuraturach, US, ale jak przyjdzie co do czego to pójdą w pizdu razem z tym swoim przybłędą.

  Igrają z ogniem! Wim to, bo znam nastroje ludzi. Nawet Kaczyński ich nie obroni (nie zdąży).

 9. Pyttam said

  Kto jest autorem powyższego, nadzwyczaj ciekawego, artykułu?

 10. tomir said

  Dobrze, że mieszkam na wsi i wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Taka nadreprezentacja jednego narodu i to nie tubylczego w nowopowstałych organizacjach (niezależna i kod) budzi…..

 11. Puder said

  Ale zabawnie… Niestety mało kto wie i zwraca uwagę, że przed wojną na terenach Polski mieszkało bardzo, ale to baardzo wielu żydów.. Teraz pomyślcie ilu z was ma takie korzenie i albo tego nie wie albo sie wstydzi. Jesteście ludzie chorzy 😉 hahahaa

 12. erer said

  Jak bardzo musicie się bać oddolnej inicjatywy Polaków.

 13. Obywatel RP said

  Bezczelna manipulacja i stek bzdur wyssanych z palca. Oto podsumowanie tego „artykułu”…

 14. Valdi said

  Aleś Przypudrował? – tu nie chodzi o korzenie, tu chodzi o lojalność wobec kraju w którym żyjesz. Rozumiem islamczyków?, ale ich nie chcę, bo to jest następna kultura-religia, która też się nie zintegruje….., a wręcz przeciwnie.

 15. Jan Kowalski said

  Takie rzeczy trzeba naglasniac!!! Dlaczego w TVP o tym cisza!?
  Ludzie myślą że to ten nieudacznik Kijowski skrzyknal KoD na fejsbuku i jest to inicjatywa obywatelska i dlatego to popierają.Prawda taką że to kolejna manipulacja Po i nowego jej wcielenia Nowoczesnej.

 16. Jan Kowalski said

  Ciekawym jestem czy oby czasem stojący ponad demokratyczną większością „król polski” Andrzej żeplinski paluchòw w to nie mączal. Nie podoba mi się ten typ ,nie ufam mu. Obawiam się że ten kmiotek jeszcze w Polsce namiesza.

 17. Tomasz Nowak said

  Apap – szukając tych różnych Żydów przeoczyliście ważną niewątpliwie dla Was autobiograficzną książeczkę ” Historia misia o bardzo małym rozumku”

 18. Hej PiSuary! Antysemityzm aż wam ścieka po rękąch!

 19. Mada said

  czytam ten artykuł, niektóre wpisy pod nim i zastanawiam się – czy my, jako naród, kiedykolwiek będziemy potrafili ze sobą rozmawiać konstruktywnie, raczej niż tylko wiecznie atakowali się? Sama osobiście zainteresowałam się KOD, bo mam szczerze dość polityki w obecnym wydaniu. Ani ta poprzednia się mi nie podobała, ani ta teraz. A Wam się podoba? Podoba się Wam ustawa o służbie cywilnej, w której rezygnuje się z konkursów? podoba się Wam łączenie funkcji prokuratora z ministrem sprawiedliwości, podoba się Wam takie manipulowanie by nad rządem nie było praktycznie jakiejkolwiek kontroli? My ciągle mamy wojnę – albo jedna strona właśnie wygrywa albo druga. A ja mam tego dość, serdecznie dość. Wy nie? I proszę, nie mówcie mi, że w obecnie rządzących dostrzegacie tylko i wyłącznie cudowność, bo to oznaczałoby, że jesteście równie ślepi jak i Ci po drugiej stronie. Wśród ludzi, którzy znaleźli się w KOD spotkałam ludzi autentycznie mądrych, zatroskanych tym krajem. Mają poglądy od prawa do lewa ale łączy ich jedno – chcą by ten kraj zaczął wreszcie działać praworządnie. Mnie osobiście jest zupełnie obojętne czy rządzący nazywa się Kowalski, czy Nowak, dla mnie ma znaczenie, że chce zrobić coś dobrego dla tego kraju i że kieruje się zasadami a nie łamaniem ich na zasadzie – każdy sposób dobry do osiągnięcia mojego celu. Jeśli widzę natomiast, że próbuje się wcisnąć kit, że kłamie się, że pisze się tendencyjne artykuły (z jednej i z drugiej strony – proszę mi uwierzyć, że z tej strony nie brakuje ich – jest ich równie wiele), to do czego my zmierzamy? I powiem Wam szczerze – czytam o M. Kijowskim, czytam o zarzutach i jednocześnie widzę tych ludzi na dole, którzy chcą coś dobrego zdziałać. Czy aż tyle w Was stronniczości, czy aż tyle w Was zajadłości, że stanie ona ponad chęć jakiegoś oderwania się od bronienia jednej czy drugiej strony i spróbowania dogadania się – jako zwykli obywatele, by domagać się od polityków jednego – przestrzegania zasad! I to dotyczy tak tych polityków jak i wszystkich, którzy pojawią się kiedykolwiek na naszej arenie politycznej. Czy my nie potrafimy się zjednoczyć ponad podziałami?

 20. Uważny Obserwator said

  Proponuję apelantom typu Mada, by zdobyli się na wysiłek zjednoczenia serca z rozumem, bo serce i rozum muszą współgrać.
  Kiedy rozum śpi, wtedy serce błądzi.
  Głos pojednawczy jest skuteczny, kiedy piszący jest spostrzegawczy, bądź nie rżnie głupa.

  Tylko ludzie nie urągający elementarnej prawdzie mogą pouczać innych, apelować i być zdolnymi do jednoczenia się.

 21. Ala said

  Tych bzdur nie da sie czytac.

 22. kolor said

  Autor artykułu niestety leczy się psychiatrycznie , po głębszej analizie odrazu widać na co choruje . Umożliwianie mu umieszczania artykułu na portalu tylko nasila chorobę.

 23. ewa said

  Bardzo ciekawe informacje, przynajmniej wiadomo, których zdrajców należy unikać jak ognia. Widząc takiego męta na ulicy należy przejść na drugą stronę by się nie zainfekować czymś od niego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: