Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Pytanie do W. Putina o Słowian

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-04


Komentarzy 16 do “Pytanie do W. Putina o Słowian”

 1. nana said

  Polacy z dumą i radością świętowali 97. rocznicę odzyskania niepodległości! Tego nie pokazała żadna telewizja mainstreamowa! 8-minutowy film rozbija w pył kłamliwą, anty-patriotyczną narrację niemieckich mediów, zgodnie z którą w marszu biorą udział jedynie zamaskowani i zakapturzeni bandyci.

 2. Odpowiedź nie uwzględnia powrotu do korzeni chrześcijaństwa.W liście rozwodowym opisanym przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM,autor zawarł swoje TEZY :
  I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
  II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
  III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
  IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
  V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
  VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

 3. j said

  Mnie tam zawsze bylo duzo blizej do Rosjan niz do Niemcow, Anglikow, Amerykancow czy innych nacji. Mysle tu o powinowactwie dusz. O tym tajemniczym rezonansie jaki we mnie zaczyna grac gdy spotykam Rosjanina, Bulgara, Slowena, Serba, Czecha czy Slowaka. Moze to wlasnie jest ten slynny slowianski zew krwi?
  Z Rosjaninem moge godzinami gawedzic o waznych i mniej waznych elementach naszej egzystencji, razem sobie rzewnie pospiewac i nigdy ale to przenigdy sie nie znudze. Z Francuzem pogadam chwile o wakacjach, dobrej francuskiej kuchni czy winie i koniec interesujacej rozmowy. Potem wielka nuda przeplatana poprawnymi banalami popartymi telewizyjnymi „mundrosciami” 🙂 Naprawde tak jest, nie zartuje.

 4. gość said

  Tak Rosjanie witają Motocyklistów z Polski

  Tak reagują Rosjanie na obecność Motocyklistów z Polski

 5. j said

  PS. Tak samo dobrze czuje sie z Wegrami ale to jest chyba jakis zart Pana Boga, ze my z nimi tak mocno spowinowaceni duchowo i emocjonalnie choc oni nie Slowianie a Ugrofinowie sa 🙂

 6. j said

  Ad.4 – Gość

  Co tu duzo mowic. Poplakalam sie jak zobaczylam to powitanie.
  Duszoszczypatielnoje!

 7. Popatrzcie i pomyślcie chwilę. Myślenie nie boli! said

  Polscy Motocykliści w zderzeniu z rosyjską Policją

 8. Nikt nie zabronił..... said

  Przejazd przez Moskwę

 9. Nikt nie zabronił..... said

  „Boże coś Polskę” u stóp Uralu w wykonaniu Rajdu Katyńskiego

 10. Nikt nie zabronił..... said

  Rajd Katyński upamiętnił zamordowaną carską rodzinę

 11. brawo! said

  Tak się bawi XV Rajd Katyński

 12. Piotrx said

  Dziwię się często łatwowierności osób, które wyłącznie na podstawie bardzo dobrych osobistych kontaktów z niektórymi szeregowymi obywatelami danych krajów wysnuwają automatycznie wnioski iż tak samo bardzo dobre muszą być stosunki z rządami tych krajów. Tymczasem w polityce nie ma miejsca na sentymenty a liczy się tylko interes geopolityczny . Skoro tak im blisko do „krajów słowiańskich” to dlaczego np. zafundowano nam tak „atrakcyjne” w skali europejskiej ceny gazu.

  Polska płaci najdrożej za rosyjski gaz
  http://wpolityce.pl/gospodarka/236330-teraz-juz-czarno-na-bialym-polska-placi-najdrozej-za-rosyjski-gaz

  Jesli chodzi o podobieństwo genetyczne to wbrew pozorom bardzo bliscy są nam własnie Węgrzy , którzy na przestrzeni wieków bardzo mocno się „zesłowiańszczyli”.
  Ale oczywiście najważniejsza jest „cywilizacja” danego kraju w rozumieniu F.Konecznego a nie tylko geny.

  http://www.gralakhen.republika.pl/etnogen-slowian.html

 13. pugnus said

  Tymczasem w ostatni weekend w TV Beneluksu hitem staly sie odkrycia domoroslego Scherlocka Holmesa ,ktory utrzymywal ,ze badajac wpisy na fejsie ,Twitterze i filmiki YT dotarl do finalnej dwudziestki rosyjskich zolnierzy obslugujacych wyrzutnie Buk ,ktora mial zestrzelic MH-17!Bateria ta ma wchodzic w sklad 53 Brygady Obr.Przeciwlotniczej stacjonaujacej w okolicy Kurska !Wspomniana 20-stka zolnierzy ,ktorych nazwiska ten „badacz” ustalil ma wiedziec ,kto byl besposrednio przy baterii w feralnym dniu! Tym dedektywem jest jakis ang. pismak zajmujacy sie amatorsko zestrzeleniem MH-17 i to tak skutecznie ,ze jak sie pochwalil ,juz podjela z nim kontakt jakas niezalezna komisja i proces sprawcow zestrzelenia jest tylko kwestia czasu!

 14. Bronisław said

  Re: 3. Bardzo wdzięcznie pisze Szanowna Pani J, – wielkie dzięki! Jednak od czasu od kiedy władcy Nasi przestali troszczyć się („odpuścili”) o Ziemie Zachodnie i Śląsk, a weszli w spór z Moskalami o rubieże wschodnie, następowała wrogość między Naszymi Słowiańskimi Narodami. Skutecznie podsycana ona była przez Prusy, a zwłaszcza ośrodek polityczny zainstalowany w Londynie w połowie XVI wieku. Założycielem Prus był nie kto inny, tylko Nasz Król Zygmunt I Stary, który dla swojego siostrzeńca przyzwolił na powstanie pierwszego państwa protestanckiego w Europie, co się sromotnie na Nas zemściło!!! Narody Słowiańskie, które będąc w Sojuszu, mogły bez problemu rządzić światem, z braku wzajemnej współpracy, a wzrastającej niezgody traciły przyrodzone im przymioty. To takie wybrane refleksje i na koniec fundamentalne pytanie: kto Nas obecnie dalej dzieli i osłabia?!!!

  Serdeczni Panią pozdrawiam!

 15. Ryvan said

  @12
  Ma Pan racje. Jednoczesnie ciekaw jestem, czy przy takim spojrzeniu ma Pan wyrobiony wlasny poglad na omawiana sprawe ?. Chodzenie w cieniu prezesa tez nie jest dobrym rozwiazaniem. Przypomne Panu, ze prezes ma o dziwo ten sam poglad co redaktor naczelny, jakajacej sie gazety. Ta dyskusja przypomina dyskusje o Bialorusi I ludzie nie majacy zadnego kontaktu z tym krajem, opluwaja jego przywodce I narod, wyrabiajac mu miedzynarodowa opinie jako krainy totalnego zamordyzmu, nedzy I zacofania. A wszystko to za przykladem idiotow, ktorych polityka nie odniosla zadnych pozytywnych rezultatow, poza sankcjami ze strony zaczepianych. Kiedy w dyskusji, wyciaga sie argumeny w postaci faktow, slyszy sie tepe stekniecie – a czy byles tam w kazdym miejscu?
  Proponuje raczej modly , by zadna tarcza nie zawitala na nasze terytorium bo bedziemy patrzyl tu, albo juz z gory na smierc bliskich i bedziemy odpowiedzialni za ten kataklizm wywolany wlasna glupota.

 16. y said

  Specjanie dla „J” :

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: