Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Woda utleniona – najtańszy lek na wszystko!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-04

woda utleniona

Nadtlenek wodoru, w Polsce występujący głównie w formie wody utlenionej dostępnej w aptekach, jest tanim, uniwersalnym środkiem leczniczym i profilaktycznym, dostępnym dla każdego. Na co dzień używamy go do płukania jamy ustnej, bądź też do dezynfekcji ran, ale to jedynie dwa z wielu zastosowań nadtlenku wodoru, którego działanie, zostało szczegółowo opisane w książce „Woda utleniona – na straży zdrowia” prof. Iwana Nieumywakina. Autor od ponad 40 lat zajmuje się leczeniem ludzi, będąc reprezentantem „medycyny zintegrowanej” – połączenia medycyny akademickiej i ludowej, czym zasłużył sobie na przydomek: „Głównego uzdrowiciela ludowego Rosji.”

Twórca ponad 200 prac naukowych, około 30 lat temu zainteresował się tematyką zastosowania wewnętrznego wody utlenionej, lecz zajęty pracą dla programu „Szpital Kosmiczny”, nie zajmował się publikowaniem wyników swych badań, do czasu gdy w ostatnich latach, pojawiło się wiele opracowań i wypowiedzi, opisujących fragmentarycznie, bądź fałszywie działanie nadtlenku wodoru w organizmie ludzkim…

 

Znaczenie tlenu atomowego dla organizmu

Bez tlenu przeciętny organizm może przeżyć od 3 do 5 minut. Dotleniony organizm funkcjonuje prawidłowo… Czemu wybieramy się na wczasy w góry, nad wodę, na działkę, po co uprawiamy sporty, tańczymy, a w ostateczności fundujemy sobie ozonoterapię? Żeby się dotlenić! To sprawia, że tryskamy energią, jesteśmy zdrowsi i mamy motywację do życia. „Powszechnie wiadomo, że tlenu jest w organizmie 65% i że nie może zachodzić bez niego żadna reakcja biochemiczna i energetyczna.” Tlen cząsteczkowy O2 z każdym naszym wdechem, służy nam głównie do tego, aby otrzymać z niego tlen atomowy (O’), który „zaspokaja zachodzące w strukturach komórkowych procesy utleniania i redukcji, a także utrzymuje zdrowie na poziomie komórkowym. Naruszenie tego procesu stanowi właśnie praprzyczynę chorób”. Zła dieta (burząca równowagę pH w organizmie, smażona i zanieczyszczona chemicznie – zużywa ogromne ilości tlenu w procesie trawienia) i choroby płuc to jedne z wielu czynników zmniejszających poziom dotlenienia komórek, przyczyniając się do ich degeneracji i śmierci.

 

A co z wolnymi rodnikami?

Prof. Iwan Nieumywakin twierdzi, że podczas wzmożonego oddychania, występuje nadmiar tlenu w organizmie, który przyczynia się do nasilenia się powstawania wolnych rodników. Te zjawisko jednak nie występuje przy dotlenianiu organizmu nadtlenkiem wodoru, co więcej H2O2, będąc potężnym antyoksydantem, niszczy nadmiar wolnych rodników, tak samo jak inną patogenną mikroflorę (grzyby, wirusy, bakterie) oraz pasożyty, będącą przyczyną chorób i zmian nowotworowych. Ciekawostka – gdyby do litra wody wlać 10-15 ml czystego H2O2, to liczba zawartej w niej drobnoustrojów zmniejszyłaby się tysiąckrotnie!

 

Stosowanie

Poza tradycyjną wodą utlenioną, występują preparaty o wyższym stężeniu nadtlenku wodoru m.in Perhydrol oraz Hydroperyt, sprawdźmy jednak najprostszą metodę dotleniania organizmu. Prezentuje metody używania nadtlenku wodoru, opisane przez prof. Nieumywakina (w czasie używania każdej z metod zaleca się zażywanie dodatkowej ilości witaminy C np. w postaci ząbka czosnku):

 

 1. Rozpuszczalna w wodzie do picia – pić rano, w południe i wieczorem, 30 minut przed posiłkiem lub 1,5-2 godziny po posiłku, jedną kroplę wody utlenionej w 30-50 ml zwykłej wody. Dawkę należy zwiększać o jedną kroplę dziennie, dochodząc maksymalnie do 10 kropel na jedną aplikację (30 kropel dziennie, zaleca się tego limitu nie przekraczać). Kierujmy się w sprawie dawkowania intuicją, jeżeli czujemy, że jest to zbyt duży szok tlenowy dla organizmu, zmniejszmy dawkę lub zróbmy przerwę 1-2 dni i zacznijmy kurację od początku.
 2. Na katar i inne przypadłości – przy chorobach, uszu, głowy i nosa, zaleca się implikowanie do organizmu pipetką 15 kropel wody utlenionej, rozpuszczonej w łyżce wody.
 3. Do kąpieli – do wanny z ciepłą wodą wlać 5-6 buteleczek wody utlenionej, kąpać się przez 30-40 minut, raz dziennie, seria 5-6 kąpieli co drugi dzień, aby dotlenić całe ciało od zewnątrz.
 4. Dożylna – analogiczne dawki i system przywykania, jak w metodzie pierwszej, ma szybsze działanie, polecane raczej w doraźnych przypadkach niż profilaktyce.
 5. Kompres – aby zrobić kompres z użyciem wody utlenionej należy 1-2 łyżeczki wody utlenionej rozpuścić w 50 ml wody i nasączyć nim materiał. Stężenie wody utlenionej należy systematycznie zwiększać aż do poziomu nierozcieńczonego wodą.

Ze swojego doświadczenia, najgoręcej polecam metodę pierwszą, to najtańszy sposób na wzmocnienie odporności, zwiększenia wydolności organizmu i poprawienie samopoczucia, która może zastąpić lub wspomagać wiele dotychczasowych sposobów na zdrowie.

Przeciwwskazania

W zasadzie to nie istnieją, należy jedynie przestrzegać reguł stosowania, czasem może pojawić się uczucie dyskomfortu z powodu oczyszczania i wzmacniania organizmu, co oznacza albo, że należy zmniejszyć dawki lub wznowić kurację po przerwie albo że zaczynają się poważne procesy regeneracji ciała i umysłu…

Zachęcam do czytania książki „Woda utleniona – na straży zdrowia” i wymiany doświadczeń na forum poniżej 😉

Mezzarius

– See more at: http://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/na-zdrowie/403-woda-utleniona-najtanszy-lek-na-wszystko.html#sthash.HPrrE4R4.dpuf

Komentarzy 7 do “Woda utleniona – najtańszy lek na wszystko!”

 1. puls said

  Buteleczki są różnej wielkości i oznaczone różnymi procentami wody utlenionej. Podobno także rozróżnia się do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego.
  Określenie „wlewamy 5 buteleczek” nic nie mówi.

 2. Analityk said

  Cytat
  (…)
  …do wanny z ciepłą wodą wlać 5-6 buteleczek wody utlenionej…
  (…)

  Co to jest? O jakich buteleczkach mowa – litrowych, półlitrowych, 100ml, 10 ml?
  Jak podaje sie informacje to nalezy być dokładnym.
  Pozdr.

 3. Z Nachorr said

  A moja śp. ciotka od 40 lat używała tzw. Wodę Rzycia. A po tem wzieła i umarła. Nawet naukowcy radzieccy nie umieją wyjaśnić, dlaczego…

 4. Docent said

  A może tej pani by to POmogło?

 5. konfuzjusz said

  Woda utleniona na rynku występuje w stężeniu 3 procent. Można dostac także roztwór siedmioprocentowy, gdzieniegdzie kilkunastoprocentowy oraz perhydrol 30 procent. Perhydrol wywołuje przejściowe oparzenia na skórze w postaci białych zwyrodnień.

  W krajach afrykańskich stosuje sie dodatek wody utlenionej do mleka dla zabicia bakterii. Nadtlenek wodoru po jakims czasie uwalnia tlen, a pozostaje woda.

  Uważałbym bardzo z wewnętrznym używaniem wody utlenionej przy stosowaniu w diecie tłuszczów wielonienasyconych, rekomendowanych przez dietetyków jako rzekomo pomagające obniżać cholesterol w osoczu. Wielonadtlenki które moga sie wytworzyć prowadzą do powstawania w organiźmie związków promujących obecność wolnych rodników. Wolne rodniki sa związkami o żywotności w granicach ułamka sekundy, ale poniewaz mamy do czynienia z przemianami dynamicznymi, jedne cząsteczki zastępuja inne i obserwujemy ciągłą obecnośc wolnych rodników, które są bardzo aktywne chemicznie.

  Upraszczając sprawę troche karykaturalnie, mamy do wyboru umrzeć na raka albo zawał.

 6. RICHO said

  Dodac do tekstu Mezzariusa nalezy, za Iwanem Nieumywakinem, i Jerzym Zieba prosty srodek do zapobiegania udarowi mozgu i utrzymania higieny jamy ustnej (zamiast pasty do zebow, ktora moze byc wg. teori p. Billa od Windowsa , ze jest nas o 5 do mld. za duzo – zatruta, chocby fluorem- tak tak , a gdzie CHEMTRAILS – smugi chemiczne-deszowka zawierajaca potworne stezenie aluminium i innych trucizn, gdzie „leczenie“ nas chemia, pigulami ktore truja, gdzie zatrute jedzenie z super marketow itd).

  Przepis:
  Na pol lyzeczki sody oczyszczonej nakapac 5 do 6 kropel wody utlenionej (nadtlenku wodoru), wymieszac i tamponem z gazy lub szczoteczka do zebow – czyscimy tym zeby , masujemy dziasla, 4 do 5min. Zabieg wykonac rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem.
  Reszty mieszanki uzywamy jako… doskonalego dezodorantu , nacierajac pod pachami…!!!
  To funkcjonuje !

  Na przeziebienia i zatoki Jerzy Zieba proponuje:

  Wesprzyjmy, autora wspanialej ksiazki UKRYTE TERAPIE- (absolutny mus w bibliotece NIELEMINGA) , naszego Dobroczynce wylczacego o nasze zdrowie w jego walce ustawodowczej:
  UKRYTE TERAPIE- absolutny mus w bibliotece NIELEMINGA.

  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11640

  Na YOUTUBIE jest duzo jego wykladow. Na jednym z nich bylismy z zona osobiscie , w Gdansku , pod koniec listopada. Trwalo to 12 godzin – do dzisiaj jestem pod jego wrazeniem.
  WESPRZYJMY p. JERZEGO W JEGO WALCE O NAS I O NASZE ZDROWIE – NAPRAWDE WARTO.
  Z Polski ktora posiada takich ludzi jak Jerzy Zieba moze wyjsc jeszcze jedno przeslanie w swiat : nie dajmy sie tym „nadludziom” i ich CHEMII wykanczac.Otworzmy oczy!
  Nie mniejmy zludzen- NOWY RZAD tez bedzie chodzil na pasku FARMY. Moj prezydent , ktorego prawidlowego wyboru w komisji wyborczej pilnowalismy wraz 20 przyjacolmi jako mezowie zaufania – patrzac na LAPY czerwonym do pozna w nocy, podpisal ustawe o obowiazkowym szczepieniu nastolatek w Polsce, czyli o ich EKSTRMINACJI !

  Z daleka od aptek i praktyk dielerow przemyslu farmaceutycznego.

  Wesprzyjmy Jerzego Ziebe !

  PS. Z P. Jerzym rozmawialem krotko tylko raz w zyciu w czasie przerwy w wykladach w Gdansku. Uroczy czlowiek. Jestem jego wielkim fanem i … nic wiecej. Powyzsze nawolywania sa bezinteresowne.

 7. Arni said

  Woda utleniona w naszych aptekach nadaje się co najwyzej do użytku zewnętrzego. Nie polecam brać jej przez dłuzszy czas wewnętrznie, bo jest konserwowana chemicznie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pod okiem jakiegoś chemika samemu sobie zrobić idealnie czystą H2O2 🙂

  Popieram też podpisywanie sie pod petycja Jerzego Zięby. Jeśli teraz damy radę zrobić pospolite ruszenie, to i wszystko pozostałe nam się uda 🙂
  A zdrowie jest najwazniejsze w życiu i w dodatku apolityczne, więc nikt u góry oficjalnie nie może zabronić tego, by sie jednoczyc pod jego sztandarami !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: