Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Anna Kuraś: Czyim narzędziem jest WOŚP?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-07

zloty_cielec1+

Od wielu lat na początku każdego roku głośno jest w całym kraju o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jak również o jej głównym koordynatorze, Jerzym Owsiaku. Obserwując poczynania Fundacji WOŚP narzuca się pytanie czy rzeczywiście jest ona narzędziem niesienia pomocy? Czy raczej pod przykrywką dobroczynności realizuje się plany księcia ciemności. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie przytaczając wiele faktów, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat.

+

Osobiście w WOŚP widzę zastawioną przez złego ducha pułapkę. Ludzie, którzy stoją za tą organizacją to osoby, które zwodzą ludzi po to, aby zaszczepiać w nich pierwiastki zła i odciągać od Boga. Media i osoby zaangażowane w tę organizację nie mówią, że z pieniędzy zebranych od ludzi lansuje się Przystanek Woodstock, na którym nie brakuje alkoholu, narkotyków, rozpusty, wyuzdania oraz inicjacji do sekty jaką jest Hari Kriszna. Nie mówi się również o zgonach podczas imprez. Jak np. ten z 2014 r., kiedy do Fundacji WOŚP, przyszła matka, której syn na Przystanku Woodstock stracił życie. Kobiecie nie udało się nawet odzyskać prywatnych rzeczy syna a od Jerzego Owsiaka usłyszała, że nie jest instytucją charytatywną. Takich przypadków było znacznie więcej.

Hasłem przewodnim na Przystanku Woodstock jest Róbta co chce ta. Oczywiście hasło to obowiązuje dopóki mówi się o szerzeniu zła. W momencie kiedy na imprezie pojawiają się osoby głoszące np. Jezusa nie ma już takiej tolerancji w odniesieniu do nich i tego co mówią. Reguła obowiązuje tylko w jedną stronę.

Uderzeniem w godność człowieka i w godność Dziecka Bożego są słynne kąpiele błotne (w ubiegłym roku było to tarzanie się w zgniłych pomidorach). Mało kto wie do czego w rzeczywistości odnoszą się kąpiele błotne na Woodstocku. Otóż Hari Kriszna wyznaje wiarę w reinkarnację czyli wędrówkę dusz, według której dusza zanim przyjmie ciało ludzkie może być kamieniem, rośliną i zwierzęciem. Według teorii reinkarnacji w momencie kiedy dusza przyjmuje ciało ludzkie zaczyna się proces budzenia boga w człowieku. Stare porzekadło hinduskie mówi: Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie, śni w zwierzęciu i budzi się w człowieku. Mamy tutaj do czynienia z herezją i grzechem przeciwko Pierwszemu Przykazaniu Dekalogu. W liście do Hebrajczyków czytamy Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27). Widać więc, że Pismo Święte całkowicie neguje możliwość reinkarnacji. W religiach wschodu Bóg człowiekowi jest potrzebny wyłącznie do tego, aby ten sam mógł stać się bogiem. Wierzenia te wykluczają transcendentnego Boga i Stwórcę. Według wierzeń wschodu bóg i wszechświat stanowią jedno i wzajemnie się przenikają. Bóg nie jest bytem osobowym tylko przenikającą wszystko energią. Jest to forma panteizmu, który jest całkowicie sprzeczny z chrześcijaństwem.

Wyznawcy Kriszny spędzają czas w czystych namiotach, kiedy Polacy tarzają się w błocie. S. Michaela Pawlik w jednej z swoich wypowiedzi powiedziała, że w Indiach się z nas śmieją, ponieważ uważają, że Polacy są pierwszą reinkarnacją po zwierzętach i że w poprzednim wcieleniu byliśmy świniami dlatego tak lubimy tarzać się w błocie. Oto za kogo Jerzy Owsiak i jego współpracownicy nas uważają; za świnie. Osoby, które decydują się przejść duchową inicjację do sekty dopuszczani są do namiotów i do spożywania pokarmów poświęconych wcześniej Krisznie. Stanowi to duchowe niebezpieczeństwo, bo w rzeczywistości jest to spożywanie pokarmu poświęconego wcześniej demonom. Coś takiego nigdy nie przejdzie bez przykrych konsekwencji duchowych. Taka duchowa inicjacja jest otwarciem się na działanie złych duchów w życiu człowieka. Może doprowadzić nawet do opętania przez demony Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu (1Kor 10, 20).

Niepokój budzi również niejasna księgowość Fundacji WOŚP. Jerzy Owsiak natomiast zamiast ujawnić sprawozdanie finansowe zachowuje się irracjonalnie chodząc po stole i szukając słoika z pieniędzmi. Na temat oszustw finansowych WOŚP można znaleźć wiele artykułów w Internecie dlatego ja w tej publikacji skupiłam się głównie na sferze duchowej.

Są głosy ludzi popierających dobroczynność Jerzego Owsiaka, którzy wskazują na zakupiony sprzęt albo na dzieci, które przeżyły. Otóż taki sprzęt ma obowiązek zakupić Państwo i o tym powinno się wiedzieć powołując na ten argument w obronie WOŚP. Nie można przymykać oczu na zło tylko dlatego, że dokonuje się jednocześnie jakieś dobro. Szatan jest przebiegłą istotą i nawet dobrem się posłuży, aby złapać w swoje sidła nieświadomych ludzi. Pan Jezus dał nam jasną wskazówkę: Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5, 37). Chrześcijanin absolutnie nie powinien wspierać Jerzego Owsiaka i WOŚP z racji tego, że za jego przyczyną i z pieniędzy ze zbiórki „charytatywnej” naraża się na potępienie wieczne setki tysięcy istnień ludzkich. Jeżeli chrześcijanin chce pomóc, to istnieją organizacje, które znacznie lepiej wydatkują zebrane pieniądze jak np. Caritas.

 

Anna Kuraś

podpis

Reklamy

Komentarzy 21 to “Anna Kuraś: Czyim narzędziem jest WOŚP?”

 1. Agnieszka said

  Pani Aniu rzadko Pani pisze ale jak już Pani napisze to bić bravo! Zawsze uderza Pani w sedno sprawy. Czytam wszystkie Pani artykuły i książki. Słuchałam wszystkich wykładów i dziękuję za wszystko co Pani dla nas i dla naszej Ojczyzny robi. Zwłaszcza za nieugiętą postawę i ciągłe przypominanie nam, że Jezus jest Panem i Królem Polski! Gdyby nasi pasterze mówili tak jak Pani o wiele mniej ofiar zła byłoby na świecie. Z SERCA DZIĘKUJĘ! Aga

 2. pugnus said

  Oczywiscie Siemak realizowal rowniez program wychowaczy nakreslony przez WybGaz!Pamietam jak pewnego 1.VIII dokladnie o godz.17.00, kiedy w Wawie zawyly syreny to Siemak rzucil rozkaz do tarzania sie w blocie!A ta jego slawetna fraza:.”pier..lona Polska „,ktora Siemak wyryczal do upojonego wodka i narkotykami tlumu przeszla juz do annalow zwierzecego antypolonizmu!Czas juz zeby zrobic porzadek z tym Woodstokiem ,co bedzie o tyle latwiejsze jak sie wprowadzi scisla kontrole nad przeplywami kasy WOSP-u!
  Bo wlasnie wplywy z WOSpu pozwalaja Siemakowi urzadzac sabat Woodstoku!

 3. Kas said

  Hitler czy Stalin też dawali pieniądze na ochronki i przytułki, brali dzieci na ręce, a przecież nikt o zdrowych zmysłach nie może powiedzieć, że to byli wspaniali, wartościowi ludzie, czyż nie?
  A Owsiak nie jest żadnym koordynatorem, ale jednym z siedmiu właścicieli gigantycznej firmy (a właściwie trzech firm, obecnie dwóch). WOŚP, Mrówka Cała (obecnie nieistniejąca), Złoty Melon (czyt. złotych milion – taki żart Owsiaka – miał być z tego milion złotych, ale jest wielokrotnie więcej). My, Polacy doprawdy jesteśmy naiwni.

 4. Kas said

  I jeszcze jest jedna firma Owsiaka do spekulacji i odciągania pieniędzy z WOŚP – zdaje się nazywa się Jasna Sprawa (!)

 5. kaj said

  Za dzieciaka popierałem Owsiaka i jego akcje, nawet raz chodziłem z puchą. Teraz nie popieram i namawiam by nie dawać, bo jeśli cokolwiek budzi chociaż cień niepewności , niejasności to nie ma opcji w to wchodzić. Jak dla mnie takie wydarzenia są idealną okazją do innych działań polityczno-kryminalnych, ot : może kogoś w tym czasie sprzątną, kogoś kto za bardzo sie wychyla jak np Lepper, Petelicki.. Wiecie o czym mowie…

 6. Stary Warszawiak said

  Niedawno internauta Matka Kurka miał proces z Owsiakiem chyba niedokończony. Moim zdaniem należałoby by zbadać
  dokładnie różne tak zwane niby fundację, a szczególnie fundacje Owsiaka. I wtedy się okaże czy Owsiak to taki dobroczyńcza ??? i czy inni też ???

 7. Stary Warszawiak said

  Moim zdaniem nowy rząd powinien zbadać dokładnie działalność różnych tak zwanych niby charytatywnych fundacji w tym
  fundacje Owsiaka. I wtedy się okaże czy Owsiak to taki dobroczyńcza ???

 8. tomek said

  to teraz bawet zł. niedam na wośp po przeczytaniu tego artykułu

 9. Uważny Obserwator said

  Owsiak może sobie urządzać swoją świąteczną orkiestrę do końca świata i jeden dzień dłużej pod warunkiem, że publiczne media nie będą tego wspierały i wytłumaczą potencjalnym ofiarodawcom kto odpowiada za służbę zdrowia.
  Przecież rząd może zorganizować zbiórkę pieniędzy na palące potrzeby związane z leczeniem, tłumacząc się trudną sytuacją budżetu. Irracjonalne działania najlepiej jest rugować z życia społecznego poprzez uczciwą konkurencję, trzeba ludziom stworzyć platformę lepszego wyboru do czynienia dobrych uczynków.

 10. Cekin said

  Do WOŚP mogę się ustosunkować, a i owszem. Po pierwsze to wolny kraj – to znaczy, co nie jest zakazane odpowiednim ustawodawstwem, jest dozwolone. (To interpretacja prawna nie moja).
  Z racji tego można sobie zakladać fundacji ile dusza zapragnie i nikomu nic do tego. Wiem jak działa większość z nich i nie daję się naciągać, ale jeśli ktoś ma taką ochotę być walonym w rogi – droga wolna.

  Jednak sprawą najważniejszą jest to, że to jest obowiązek PAŃSTWA zabezpieczyć ochronę zdrowia obywateli. Czasy czynów społecznych, którymi komuniści podpierali gospodarkę chyba odeszły już w niebyt?
  Zważcie kiedy powstała ta inicjatywa i jakie środki poświęcono na jej rozpropagowanie – TVP i PR.

  za wiki – “Pomysł założenia fundacji zrodził się po udanej akcji zbierania pieniędzy dnia 3 stycznia 1993, zapoczątkowanej przez Owsiaka w muzycznym programie emitowanym przez drugi kanał Telewizji Polskiej pt. „Róbta co chceta”, znanym również pod nazwą „Kręcioła”. Nazwa „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” została po raz pierwszy użyta w programie „Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki” w ferie bożonarodzeniowe 1991 roku i jej autorem jest Jerzy Owsiak. (…) Fundacja zajmuje się również organizowaniem IMPREZ kulturalnych. Jednym z takich przedsięwzięć jest festiwal muzyczny „Przystanek Woodstock”. ”

  To było za rządów Unii Demokratycznej i premier Suchockiej VII 1992 – X 1993 (poprzedniczki Unii Wolności!!!)
  Można założyć, że był to chytry pomysł ówczesnej ekipy rządzącej, na odciążenie środków budżetowych, z czasem jak się okazało, że pomysł chwycił i mają uwolnione z budżetu ileś tam milionów, które zbierze WOŚP – to rozkręcili interes na całego – i to byłby przekręt.
  Otumanione społeczeństwo składa się jeszcze raz na coś, za co już raz zapłaciło (w podatkach). Dlaczego nie można odpisać od podatku kwoty jaką się zainwestowało w orkiestrę? Pewnie niektórzy tak robią, np. Zespoły muzyczne, które tam występują i inni partycypanci i to jest kolejny przekręt, którego nie akceptuję etycznie – jak na ochotnika to na ochotnika – o tym mówił zresztą Tomek Lipiński, że niektórzy artyści traktują występy na WOŚP jak „dożynki”.
  Jeśli chodzi o zmowę państwo-orkiestra, jest mnóstwo dodatkowych dowodów na bliską współpracę, choćby wybór sprzętu, rozdzielnik, zaangażowanie urzędników państwowych i służb, opłacanie z budżetu gmin i powiatów działalności związanych z WOŚP itd etc.
  No ale to są moje nieśmiałe dywagacje. 🙂

 11. Kas said

  Paragraf 18 Statutu WOŚP (ost. zdanie):
  „W przypadku śmierci Fundatora uprawnienia przewidziane w niniejszym statucie dla Fundatora wykonuje jego pełnoletnie dziecko, bądź działające łącznie pełnoletnie dzieci.”
  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, o co chodzi, jeśli uprawnienia te nawet się dziedziczy?
  Nawet pomyślano o sprawach spadkowych. No, przecież orkiestra ma grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Zobaczy się.

 12. ula said

  Ja nie daje bo nie popieram tego co robi owsik, ale jeżeli są tacy co lubią mu wrzucać do puszki ich sprawa, sporo fundacji to ,,pralnie” więc należy je zlikwidować.

 13. grzechu said

  Mój syn żyje dzięki sprzętowi zakupionemu przez Orkiestrę. Powinniście się leczyć, katopsychole…..

 14. kaj said

  Bardzo sie ciesze , że Twój syn zyje i że zyje dzięki temu sprzętowi, ale wypraszam sobie takie słowa. Nie jest żadnym katopsycholem, jestem raczej normalnym chłopakiem lekko przed 30ką i swoje wiem i wie to kazdy, kto ma rozum. Ja rozumiem , że takie fundacje pomagają, bo to lezy w ich interesie, do tego są powołane i to jest jedna strona medalu, a co jest drugą to nikt nie wie.

 15. Uważny Obserwator said

  Przygłup Grzechu przyszedł obrażać porządnych ludzi nie rozumiejąc podstawowych prawd.
  To nie dzięki orkiestrze Owsiaka ktokolwiek żyje, a li wyłącznie tych wszystkich co do puszki wrzucali.
  Jednak cała ta lewacko żydowska hucpa działająca pod fałszywym szyldem tzw. WOŚP to środowisko, które hołduje od dziesiątków lat ideologii śmierci i satanizmu.
  A skąd ma wiedzieć taki bęcwał Grzechu o tym, kiedy już sam się określił kim jest poprzez wyświechtane epitety typu „katopsychole do psychiatryka”, widać, słychać i czuć gdzie się tego nauczył.
  Lemingi nie wiedzą o tym, że najwięksi „dobroczyńcy” świata typu Bill Gates, Warren Buffett et consortes, to zgraja bandytów na pasku swoich mocodawców, którzy pozwolili im zostać multimiliarderami warunkując to podpisaniem cyrografów. Nie wiedzą o tym, że ci mocodawcy są po wielokroć bogatsi od swoich bogatych lokai, bo taka jest logika naczelnych parchów budujących NWO, nie wiedzą nic o piramidzie i wiedzieć nie będą dopóty, dopóki będą czerpać wiedzę z ich mediów.

 16. Uważny Obserwator said

  A obruszonemu „Kajowi” właśnie w lapidarnej formie przedstawiłem tę drugą stronę medalu.
  „Kajowi” się wydaje, że jak on nie wie, to nikt nie wie, ma chłopina przerośniętą wyobraźnię o swoim ego.

 17. kaj said

  Co ty pier*dolisz człowieku ? Wiem o co chodzi na tym świecie, wiem co to Nowy porządek świata , wiem ze za wszystkim stoją zydzi itd…i co z tego ? tez lubie teorie spiskowe. Obraziłes i mnie i tego Grześka. Tylko ze ja cymbale internetowy, załozylem ze jest on prawdziwym człowiekiem i jego wypowiedz jest prawdziwa, choc zalatuje prowokacja- ale starałem sie kulturalnie. Ty jestes jak widze typowym niedorobem , który chce byc w centrum uwagi i jedzie po wszystkich równo, zarówno po zwolennikach owsiaka jak i jego przeciwnikach. Jesli nie umiesz merytorycznie sie udzielać to zamknij gębę i wyp**rdalaj.

 18. Uważny Obserwator said

  No proszę! uderzyłem w stół a gówno hejterskie się od razu obnażyło.

 19. kaj said

  Dobra dziecko , idź spać, bo nie ma co dyskutować. Jeśli zaś jesteś ode mnie starszy to się nie przyznawaj do tego, bo wstyd, mentalnie przedszkole. Chyba nie załapałeś mojej wcześniejszej, pierwszej wypowiedzi w temacie. W życiu pewnie jesteś nikim i odbijasz na necie obrażaniem ludzi, lubisz być w centrum uwagi a w życiu same kompleksy, dodatkowo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Juz na samym poczatku baranie internetowy napisałem , ze namawiam do tego by NIE dawać Owsiakowi, ślepy jestes ku*wa czy jak ? Uważny obserwator internetu, o zgrozo, niczym obrońcy demokracji w KODzie , a robi tylko zamęt. Na tym zakończe bo jak to zwykle bywa – mądrzejszy ustępuje. No. A teraz TY , dawaj bluzgi, będziesz fajny.

 20. michal said

  czytam powyższy artykuł o królu Polski jedynej słusznej religii KATOLICYŻMIE … a przecież na świecie różnych religii jest miliony !!! o opętaniu ludzi dobrej woli zrzucających się od 24 lat na sprzęty, których każdy Polak bezpośrednio lub pośrednio używał w swoim życiu, o tym że WOŚP to finalnie tarzanie się w błocie że w Indiach się z nas śmieją (co mnie tutaj w Polsce obchodzi że w Indiach się śmieją z tarzania w błocie ?) nie no lepiej żeby się śmiali z tego jakim durnym narodem jesteśmy żremy się nawzajem i że nie potrafimy wybrać od 25 lat rządu który by nie kradł i zapewnił nam sprzęt, którego nie ma, nie ma mówię Wam nie ma, nikomu nie życzę aby jego potomek urodził się w tym kraju za wcześnie i żeby było to w szpitalu, który nie ma inkubatora od WOSP – co powiecie wtedy jak umrze wam dziecko ? bóg tak chciał ?… DRAMAT to najdelikatniejsze określenie jakie przychodzi mi do głowy na temat artykułu i treści wypowiedzi pod artykułem, zastanawiam się jakim człowiek musi być egoistą aby twierdzić ze tylko on ma racę bo tak jego bóg twierdzi i spisał wszystkie prawdy życia w księdze na którą się teraz powołujecie ? jeśli ktoś w coś wierzy nie obnosi się z tym, nie przekonuje innych pisząc artykułu oczerniające coś o czym nie ma pojęcia (była Pani Ania na Woodstock ? widziała na własne to o czym pisze ?, wie dokładnie czy ma dowody na oszustwa finansowe ?) DRAMAT… proponuję wycieczkę do kościoła krzyżem zalec na posadzce i modlić się o powrót racjonalnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość !

 21. Alina said

  http://kontrowersje.net/medialnie_jerzy_o_rozliczy_53_miliony_a_w_mswia_215_miliona_o_co_chodzi?mobilizer=94099bba5169594ac0740c29a5b75f90

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: