Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Joe Chal: – Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-09

„Ten artykuł może Ciebie zaszokować, ale ja stawiam na szali swój honor i godność aby odkryć prawdę”. JC

O Adolfie Hitlerze mówi się tylko źle, ale trzeba pamiętać, że w latach 1919 a 1945 faszyzm jako ruch masowy zdominował prawie całą Europę i wiele krajów na całym świecie!

Roszczenia żydowskie do ziemi w Palestynie

Istnieje błędne przekonanie, że Żydzi zostali zmuszeni do diaspory przez Rzymian po zburzeniu drugiej Świątyni w Jerozolimie w roku 70 ne, a następnie 1800 lat później, nagle wrócili do Palestyny, domagając się oddania im ich ziemi. Prawdą jest, że Żydzi utrzymują swoje historyczne związki od ponad 3700 lat. jak: język narodowy, odrębną kulturę i tradycje, ale nie stanowią jednolitej grupy etnicznej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obl%C4%99%C5%BCenie_Jerozolimy_(70)

Żydzi opierali swoje roszczenia do „ziemi obiecanej” na co najmniej czterech podstawach:

1) Bóg obiecał tą ziemię patriarchowi Abrahamowi;

2) Żydzi osiedlili się tam i zagospodarowali grunty;

3) społeczność międzynarodowa  uznała suwerenność polityczną w Palestynie narodowi żydowskiemu;

4) terytorium, zostało zabrane w czasie  działań wojennych.

Uważa się, że tym właśnie krajem jest „Palestyna” i że nazwa krainy pochodzi od (Philistines) Filistynów (Pochodzenie etniczne Filistynów nie zostało definitywnie ustalone), gdzie  w 12. wieku pne osiedlił się lud Aegean, prawdopodobnie pochodzący z wyspy o tej samej nazwie, dziś należących do Grecji.

I taką wersję w ostateczności można byłoby przyjąć, gdyby nie fakt, że do 1930 roku w Palestynie była znikoma ilość Żydów /nie więcej ni 10 tysięcy/. Prawdopodobnie w tym kraju było ich tylu ilu mogło być w każdym innym kraju na Bliskim Wschodzie.

Nie chcę również polemizować ze słowami bożymi o rzekomym obiecaniu Abrahamowi – ziemi świętej.

Ale jak mówią wierni: „Bóg jest sprawiedliwy i zawsze przychodzi w potrzebie”!

W Palestynie nie było dużego skupiska semitów, ale coś się stało w pewnym okresie, że nagle zaczęły napływać tam ich dziesiątki tysięcy.

Zanim rozwinę ten temat muszę wrócić do Europy i sytuacji politycznej na starym kontynencie w tym samym czasie.

„Porozumienie Przesiedleńcze” (Das Transfer Abkommen)

Są wczesne lata 1930-te i w Europie rozkwita na szeroką skalę faszyzm a w Niemczech kwitnie III Rzesza i wszystko to rozwijałoby się w tym kierunku, gdyby nie zorganizowany na szeroka skalę zmasowany bojkot żydowski, który już w pierwszym roku panowania nowego systemu poważnie zagraża Rzeszy i grozi obaleniem reżimu Adolfa Hitlera.

Aby tak się nie stało w 1933 roku przystąpiono do negocjacji pomiędzy organizacjami syjonistycznymi a nazistami i podpisano „tajne porozumienie” pod nazwa „Porozumienie Przesiedleńcze” (Das Transfer Abkommen), które umożliwiało przesiedlenie 50 tys Żydów do Palestyny i zezwolono na zabranie ze sobą majątku o wartości 100 milionów dolarów.

Nadgorliwość nazistów w wypełnianiu tej umowy, pozwoliła do 1936 roku na przesiedlenie o 10 tys Żydów więcej, niż przewidywało porozumienie. Bardzo ważne było to, że umowa transferu ratowała życia ludzkie a także zabezpieczała aktywa finansowe tych ludzi a co najważniejsze zaszczepiono infrastrukturę państwa żydowskiego w Palestynie.

Kibbutz3

Foto archiwalne: Pierwsza żydowska farma (Kibbutz) na początku lat 30-tych w Palestynie;

Jeszcze przed podpisaniem tej umowy a w dowód dobrej woli mennica niemiecka wyprodukowała w 1932 roku monety, gdzie na awersie była wybita swastyka a na rewersie gwiazda Davida.

„Dla ciekawości podam, że Goebbels miał taką monetę stale przy sobie aż do końca swoich dni”.

Pod koniec lat 30-tych wielu SS-manów podróżowało do Palestyny w celu odwiedzenia żydowskich farm (Kibbutz) i byli oni tam traktowani jak „honorowi goście”.

Program przesiedlania Żydów trwał  jeszcze do 1941 roku do czasu wysłania przez III Rzeszę Rudolfa Hessa do Szkocji z tajną misją przeprowadzenia rozmów „pokojowych” z rządem brytyjskim.

Na dowód, że związki niemiecko-żydowskie były silne przedstawiam zdjęcie z 1938 roku, działającej w Jeruzalem nazistowskiej partii Reichsberufswettkampf.

(Prawdopodobnie w negocjacjach tych miały być podjęte również rozmowy wysłania „wszystkich” europejskich Żydów na Bliski Wschód. Potwierdzają tą teorię budowane wcześniej Getta w celu skomasowania i przygotowania Żydów do transportu. Getta budowano już od 1940 roku więc chronologicznie wszystko by się zgadzało). JC

Do takich negocjacji jednak nigdy nie doszło – Dlaczego?

„Tak się akurat składa, że Winston Churchill, któremu w 1941 roku powierzono gabinet premiera wysp brytyjskich miał bardzo szerokie i rodzinne powiązania żydowskie i chętnie klaskałby w ręce na plan przesiedlenia małych grup Żydów, ale przesiedlenie tak wielkiej ilości ludzi zagroziłoby stabilności nie tylko w tym regionie ale stałoby się bardzo niebezpieczne dla samej Wielkiej Brytanii. Angielski premier to wybitny polityk i „jasnowidz”, wiedział, że bez Żydów nie będzie Holokaustu i straci on swoją kartę przetargową w powojennym przetargu nie tylko w europie”. JC

The Transfer Agreement.

Dla tych którzy chcieliby jednak zgłębić ten temat polecam książkę Edwina Blacka pt: The Transfer Agreement.

Autor tej książki urodził się w USA, ale jego rodzice pochodzenia żydowskiego mieszkali w Białymstoku, nazwisko panieńskie matki Ethel „Edjya” Katz.

Dziwię się matce Edwina, która po wydaniu przez jej syna tego „dzieła”, powiedziała publicznie w TV USA, że „Wolałabym aby mój syn nie żył”.

Oto link;

https://en.wikipedia.org/wiki/Edwin_Black

Polecam również mój artykuł o dezercji 3 tysięcy Żydów polskiego pochodzenia, którym gen Sikorski odebrał obywatelstwa polskie a jeden z niedawnych prezydentów RP zmienił tą decyzję przywracają im i ich rodzinom polskie obywatelstwa wraz ze świadczeniami.

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697130,joe-chal—zydowska-etniczna-mniejszosc-narodowa-w-polsce.html

Należałoby się również zastanowić, dlaczego Churchill „zabronił” generałowi Sikorskiemu ścigania dezerterów z polskiej armii i czy to nie odbyło się za cichą zgodą gen Andersa?

Czy udało mi się odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam każdemu kto przeczyta ten artykuł.

Dla kogoś kto mieszka w Polsce to udowodnienie poprzez dobitne udokumentowanie tego będzie bardzo utrudnione (ale możliwe), ponieważ wiele dokumentów i materiałów nie jest dla nas dostępnych i nie da się ich tutaj przytoczyć ze względu na cenzurę.

 

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Komentarzy 10 do “Joe Chal: – Czy Adolf Hitler mógł być założycielem Izraela?”

 1. Autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE polski badacz Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA wyeksponował ŻYDOWSKĄ.Zawarł w tej książce rozdział EKONOMIA ŻYDOWSKA,w którym opisał proces handlowania wojną i pokojem.
  Wątek tego rodzaju handlu kontynuuje Chińczyk Song Hongbing w WOJNIE O PIENIĄDZ.Pokazuje historię bankowości od czasów wojen napoleońskich na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild.
  Klasyki doświadczamy w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się też do antypolskich,bandyckich korzeni.Nie można wykluczyć,że w ramach ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ chodzi o projekt polityczny JUDEORZECZPOSPOLITĄ,po nieudanym JUDEOPOLONIA.

 2. Piotrx said

  Wall Street and the Rise of Hitler
  http://www.reformation.org/wall-st-hitler.html

  Hitler the founder of Israel

  Click to access founder_of_Israel.pdf

  Bevor Hitler kam

  Click to access Dietrich_Bronder_-_Bevor_Hitler_kam__1975_.pdf

  Ręka w rękę z Hitlerem
  http://www.bibula.com/?p=25019

  Zagadka historii do rozwiązania: “Ein Nazi Fahrt nach Palestina”
  http://www.bibula.com/?p=11370

 3. Piotrx said

  ” faszyzm jako ruch masowy zdominował prawie całą Europę” –???

  nie jest prawda, w scisłym znaczeniu faszyzm był systemem ustrojowym panującym we Włoszech w latach 1922-1943. Był on autorytarny ale nie totalitarny. Hiler był socjalistą (narodowym).

  ***
  „Hitler założycielem Izraela ?” Hannecke Kardel
  /fragmenty

  „….Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny”.

  Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi”), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera!” Każdy rozumiał, bo fuehrer miał zawsze rację. Więc Eichmann bez przeszkód mógł ze swego berlińskiego biura rozwinąć szeroką działalność, za którą, jak stwierdził, na początku lat sześćdziesiątych podczas procesu w Jerozolimie jego obrońca Servatius, powinien otrzymać order. A mianowicie za jego niezwykłe zasługi dla żydowskiej kolonizacji Palestyny. Badacz nazwisk Gerhard Kessler pisał w swojej pracy opublikowanej w 1935 roku, że nazwisko „Eichmann” pochodzi z początku XIX wieku, kiedy to wielu Żydów przybierało nowe nazwiska, „aby oderwać się od swych przodków i od historii swojego narodu”.

  Gestapo Heydricha nawiązało ścisłe stosunki z żydowską organizacją Hagana działającą w Palestynie. Było to całkiem logiczne, gdyż według Eichmanna „wszystkie partie i związki zrzeszone w Światowej Organizacji Syjonistycznej są nadzorowane przez jedną centralną instancję, która odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu politycznym Żydów. Nosi ona nazwę Hagana, co oznacza samoobronę „. Jeden z palestyńskich syjonistów prowadzący w Berlinie negocjacje ze służbą bezpieczeństwa Heydricha nazywał się Schkolnik. Był to późniejszy premier Izraela Levi Eszkol, który latem 1965 roku wyjawił tygodnikowi „Der Spiegel”: „Przebywałem tam krótko w początkowym okresie rządów Hitlera „. Komendant Hagany, urodzony w Polsce, Feivel Polkes spotkał się z hauptscharfuehrerm SS Adolfem Eichmannem po raz pierwszy w lutym 1937 roku.

  Obaj Żydzi zawarli porozumienie i wypili bruderszaft w winiarni „Traube ” niedaleko Zoo. Eichmann wręczył Polkesowi pisemne oświadczenie: „Wywierany będzie nacisk na ogólnokrajowe przedstawicielstwo Żydów w Niemczech, aby zobowiązywało emigrujących Żydów do wyjazdu do Palestyny, a nie do jakiegokolwiek innego kraju. Leży to całkowicie w interesie Niemiec i gestapo przedsięwzięto już odpowiednie kroki.” Feivel Polkes zaprosił swojego nowego przyjaciela Eichmanna do starej ojczyzny. 2 października 1937 roku w Haifie redaktor gazety „Berliner Tageblatt” nazwiskiem Eichmann zszedł na ląd z pokładu „Romanii”. Pan redaktor pragnął rozejrzeć się nieco po kraju. Zobaczył wiele ciekawych rzeczy, porozmawiał z wieloma ludźmi i po powrocie zameldował: „Narodowe kręgi żydowskie są bardzo zadowolone z radykalnej polityki niemieckiej w stosunku do Żydów, gdyż dzięki niej liczba ludności żydowskiej w Palestynie wzrosła do tego stopnia, że w dającej się przewidzieć przyszłości będzie tu więcej Żydów niż Arabów”.

  Gminy Żydowskie w Berlinie i wszystkich wielkich miastach Rzeszy organizowały kursy hebrajskiego i przygotowywały przede wszystkim młodych Żydów do „Alijah”, czyli emigracji do Palestyny. Centralny Komitet Pomocy i Odbudowy przekształcił się w Ogólnokrajowe Przedstawicielstwo Żydów Niemieckich , które ostatecznie nazwało się Ogólnokrajowym Zrzeszeniem Żydów w Niemczech i wraz z urzędem Eichmanna koordynowało emigrację Żydów do Palestyny. Panowała pełna harmonia, nie było żadnych scysji czy konfliktów. Raaman Melitz z Jerozolimy ustalił liczby dla punktu zbornego w Niederschoenhausen: „82% wyjechało do Palestyny, 9% do Brazylii, 7 % do Południowej Afryki, 1% do USA i 1% do Argentyny”. Przy poparciu władz państwowych młodzi Żydzi przygotowywali do nowego życia w Palestynie na rolniczych i rzemieślniczych kursach w Waidhofen nad rzeką Ybbs, w Altenfelden w Górnej Austrii, w Ruednitz koło Berlina i w Schwiebichen na Śląsku.Z Rexingen w Wirtembergii wszyscy Żydzi w liczbie 262 wyemigrowali do Palestyny. Po wojnie wrócił tylko jeden. Do wybuchu wojny z 500.000 Żydów wyemigrowało ponad 300.000 w większości młodych i energicznych ludzi.
  (…)
  Po anschlussie Austrii, awansowany w międzyczasie i bogaty w doświadczenia, oficer SS Adolf Eichmann przeniósł się do Wiednia, gdzie w pałacu Rotszyldów wraz z żydowskimi współpracownikami urządził Centralne Biuro d/s Żydowskich Emigrantów.

 4. NC said

  Fakty opisane przez p. Chalubowicza są znane, ale wyciszane pod szyldem tzw. „antysemityzmu” i „mowy nienawiści.”

  Kilka uwag:

  J.C pisze:
  „Żydzi opierali swoje roszczenia do „ziemi obiecanej” na co najmniej czterech podstawach:
  1) Bóg obiecał tą ziemię patriarchowi Abrahamowi;
  2) Żydzi osiedlili się tam i zagospodarowali grunty;
  3) społeczność międzynarodowa uznała suwerenność polityczną w Palestynie narodowi żydowskiemu;
  4) terytorium, zostało zabrane w czasie działań wojennych.”

  Ad 1 – tak utrzymuja żydzi, ale czy można im wierzyć?
  Ad 3 – „społeczność miedzynarodowa” to żydzi z róznych krajów, czyli zdanie brzmi „żydzi z różnych krajów przyznali suwerenność polityczną żydom w Palestynie”

  Spontaniczny bojkot gospodarki niemieckiej do jakiego wezwali żydzi na świecie w 1933 mógł doprowadzić do całkowitego załamania ledwo zipiacej gospodarki niemieckiej w zimie 1933/34 i do upadku rzadów Hitlera. Hitlera uratowali żydzi amerykańscy pod przywództwem rabina Stephana Samuela Wise, prezesa Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (American Jewish Committee – AJC), który dprowadził do zatwierdzenia przez zjazd żydów z całego świata odwołania bojkotu i poparcia opisanego wyżej Transfer Agreement przewidujacego przesiedlenie niemieckich żydów do Palestyny i wyposażenie ich w sprzęt i środki do budowy komplementarnej gospodarki tamże.

  Kilka lat pózniej Wise, jako doradca F.D. Roosevelta sprzeciwiał się przyjmowaniu przez USA uciekających przed Hitlerem żydów europejskich, a Chaim Weitzman, pierwszy „żydowski mąż stanu” oświadczył podczas negocjaci z Getapo w 1941/42, że „najbardziej wartościowa część narodu żydowskiego już jest w Palestynie, a Żydzi mieszkający poza jej granicami nie są tak ważni”, zaś inny uczestnik tych negocjacji Izaak Greenbaum wypwiedział słynne zdanie „jedna krowa w Palestynie jest warta więcej niż wszyscy Żydzi w Europie”.

  Następcy tych ludzi domagaja sie teraz od Polski 65 miliardów dolarów.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dziesiec-pytan-syjonistow-rabina-michaela-dov-weissmandla-ztl-rektora-nitra-jesziwa-autora-glebin-min-hametzar-2014-07

 5. Nipies said

  Na miejscu byłoby tu wspomniec o książce autorstwa uznanego izraelskiego historyka Toma Segeva, „the seventh million”, która jasno opisuje kulisy i przebieg procesu transferu. Prawie połowa objętości publikacji zajęta jest przez odnośniki i zdjęcia.

  Mało kto pwenie pamęta, że w książce L jak Lucy A.Fiedlera, cały rozdział opisuje spotkanie statku wiozącego przesiedleńców z Europy do Palestyny, Cenzor nie miał dyrektyw albo przeoczył.

 6. @NC
  Niejako ciągiem dalszym książki Feliksa Konecznego CYWILIZACJA ŻYDOWSKA jest napisana przez Kevin’a MacDonalda KULTURA KRYTYKI.Opisał w niej ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ,będącą efektem cywilizacyjnie ukształtowanej zdolności do przewrotności.Stąd KULT HOLOCAUSTU,mający na celu ograniczanie ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.
  Klasykę w nadużywaniu pojęcia ANTYSEMITYZMU prezentują moderatorzy na Forum POLITYKI.Również dotyczy to Jacka Żakowskiego aktywisty ruchu KOD.Nie można wykluczyć,że celem jest POLSKI MAJDA w ramach sztuki wywoływania kryzysów aby na nim zarabiać.
  Można mieć pretensje do STRONNICTWA POLSKIEGO (jest jeszcze RUSKIE,PRUSKIE i AMERYKAŃSKO-ZYDOWSKIE),że nie zaprezentuje OBIEGU PIENIĄDZA,aby jednym zbiorowym OBOWIĄZKIEM Polaków ograniczać patologiczne strumienie.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ trzeba mieć strategię.

 7. Witek said

  Co za sterta bzdur!
  Brak mi słów.

 8. @Witek jako totalista :
  Czego te bzdury dotyczą?!
  Nadal trwa konflikt niemiecko-amerykański.Powtarza się tło żydowskie,które opisał Adolf Hitler w MOJA WALKA kiedy wahała się jego droga życiowa : artysta czy polityk?!
  Powojenny kompleks niemiecki wobec Żydów doprowadził do judaizacji chrześcijaństwa,którego kierunek jest wspierany przez Nową Lewicę,która radykalizuje wczesne myśli Karola Marksa.
  Ta CYWILIZACYJNA MIESZANKA staje się wybuchową a zapalnikiem jest CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czytaj ŻYDOWSKA,jak ją nazwał i opisał Feliks Koneczny jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA.

 9. Witek said

  Jeśli chodzi o bzudy: każdy, kto samodzielnie czytał „Siódmy milion” wie, że porozumień Żydów z hitlerowskimi Niemcami (nie z samym Hitlerem) było kilka, bo Żydzi, choć zjednoczeni w Ruchu Syjonistycznym, wspólnego frontu nie mieli. Jasno z tej książki wynika również, że te porozumienia były wynikiem negocjacji z Niemcami, żeby zezwolić Żydom na wyjazd z Niemiec do Brytyjskiego Mandatu Palestyny i transferować pieniądze. Transferować, bo wywóz pieniędzy z III Rzeszy był niedozwolony. „Siódmy milion” również jasno pokazuje, że negocjacje z Niemcami nie były równe. Chodziło o ratowanie Żydów przed zagładą, a nie o stworzenie im państwa, w którym by mogli się dobrze urządzić. Taki cel miał Ruch Syjonistyczny, a nie Hitler, ani nazistowskie Niemcy. Niemcy od samego początku prześladowały Żydów, od 1935 tworzono obozy koncentracyjne. Hitler gościł też u siebie Muftiego Jerozolimy, islamskiego zwierzchnika, z którym omawiał możliwości eksterminacji Żydów w Mandacie Palestyny.
  W kontekście twierdzenie, że Hitler stworzył państwo Izrael jest totalną bzdurą. Najgorsze jest to, że pośród tych bzdur jest zawartych wiele prawdziwych twierdzeń, nieznanych szerokiemu gronu odbiorców. Jednak zagłębiwszy się pobieżnie w historię tego regionu można się przekonać, że Żydzi w 1948 roku, pomimo przyznania im Mandatu Brytyjskiego na siedzibę narodową, oraz terenów Palestyny na utworzenie własnego państwa, musieli własną krwią odkupić wywalczenie sobie niezawisłości.

  Na koniec odnosząc się do roszczeń do „ziemi obiecanej”:

  1) Bóg obiecał tą ziemię patriarchowi Abrahamowi;
  tak utrzymuja żydzi, ale czy można im wierzyć?
  Można Żydom nie wierzyć, szczególnie jak się jest antysemitom. W tej kwestii odsyłam do Biblii. Księga Rodzaju nie pozostawia wątpliwości. Księga Wyjścia i następne pokazują, że Bóg wielokrotnie potwierdzał tę obietnicą Mojżeszowi, Jozuemu i innym.

  2) Żydzi osiedlili się tam i zagospodarowali grunty;
  Tereny tzw Palestyny były opustoszałe i wyludnione. W XIX w, wśród artystów panowała moda na wyprawy do Egiptu przez Palestynę. Jest wystarczająco dużo opisów tego miejsca. Między innymi nasz Słowacki. Najlepsze opisy zostawił Lord Byron. W jego relacji kraj jest opustoszały, zionie pustką i przygnębieniem. Dopiero napływ Żydowskiej ludności i jej przedsiębiorczość przyciągała szukających pracy Arabów. Zainteresowanych tym tematem odsyłam do książki Freda Gottheila „Arab Imigration into Pre-State Israel: 1922-1931”.

  3) społeczność międzynarodowa uznała suwerenność polityczną w Palestynie narodowi żydowskiemu;
  „społeczność miedzynarodowa” to żydzi z róznych krajów, czyli zdanie brzmi „żydzi z różnych krajów przyznali suwerenność polityczną żydom w Palestynie”
  Jeśli chodzi o społeczność międzynarodową, to była to uchwała ONZ, uchwalona przez wszystkich członków, jak np Taiwan, czy Rząd RP na Uchodźctwie. Znamienne jest to, że do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy uchwała przejdzie, bo ZSRR i USA weszły w stan Zimnej Wojny i nie chciały głosować tak samo. Więc się Żydom fuksnęło, bo do USA doszły pogłoski, że ZSRR będzie głosował przeciw, więc głosowali za. A ZSRR też głosował za. Osąd, że to sami Żydzi głosowali, jest dalece przesadzony.

  4) terytorium, zostało zabrane w czasie działań wojennych.”
  Gdyby Arabowie uszanowali decyzję Narodów Zjednoczonych, Żydzi mieliby tylko 1/3 terenów, które są dziś w ich posiadaniu. Ich uporczywe próby zniszczenia państwa Izrael miały wręcz odwrotny skutek.

 10. @Witek
  „Można Żydom nie wierzyć, szczególnie jak się jest antysemitom. W tej kwestii odsyłam do Biblii. Księga Rodzaju nie pozostawia wątpliwości. Księga Wyjścia i następne pokazują, że Bóg wielokrotnie potwierdzał tę obietnicą Mojżeszowi, Jozuemu i innym.”

  ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem okazał się być KULT HOLOCAUSTU mający na celu ograniczanie ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.
  Stąd nadużywanie pojęcia ANTYSEMITYZMU!!!
  Jak się ma podstawa żydowskiej monolatrii,to jest wyjście Żydów z niewoli egipskiej,skoro :
  -badania archeologiczne nie potwierdzają,że w tym czasie było niewolnictwo,
  -jakie są archeologiczne dokumenty o wędrowaniu przez 40 lat po pustyni?!
  -poza zapisami biblijnymi nie ma historycznego dokumentu potwierdzającego to wyjście..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: