Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Na Białorusi wydano wyrok śmierci

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-11

UrbachNa Białorusi skazano na karę śmierci mężczyznę oskarżonego o brutalne zabójstwo swojej sąsiadki. Jak poinformowały białoruskie media, sądzono go w mińskim sądzie obwodowym.

Wcześniej mężczyzna był skazany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W czasach Związku Radzieckiego otrzymał karę śmierci przez rozstrzelanie, jednak wyrok został zaskarżony w sądzie wyższej instancji i zmieniony. Odsiedział karę więzienia i wyszedł na wolność.

Obecny wyrok, dopóki się nie uprawomocni, może być zaskarżony. Białoruś jest jedynym państwem w Europie, gdzie skazuje się na karę śmierci. W 1996 roku kwestia zniesienia tej kary była przedmiotem referendum. Za jej pozostawieniem opowiedziało się prawie 80,5 procent tych, którzy wzięli w nim udział.

Według oficjalnych danych Prokuratury Generalnej Białorusi, w latach 2009 i 2010 wydano dwa wyroki śmierci, w 2013 roku – cztery, w latach 2012-2014 nie było takich wyroków. Natomiast w ubiegłym roku skazano dwie osoby.

IAR

Komentarze 4 do “Na Białorusi wydano wyrok śmierci”

 1. Wyrok śmierci dla mordercy na Biłorusi jest PRAWIDŁOWY ! said

  We wszystkich tych stanach w USA gdzie jest tzw. „Capital punishment” czyli gdzie jest „kara śmierci” w tych stanach od 2 do 3 razy statystycznie jest MNIEJSZA ilośc morderstw na 100 tyś. mieszkańców.

  Tylko ta statystyka UDOWADNIA, że „kara śmierci” za popełnione morderstwo jest najważniejszym elementem ODSTRASZAJACYM od dokonania morderstwa.

  Zatem, zasądzony wyrok śmierci dla mordercy i to wielokrotnego na Białorusi jest UZASADNIONY !

 2. gosc said

  http://vod.gazetapolska.pl/12181-niemieckie-media-alarmuja-zalamanie-gieldy-w-chinach-wina-kaczynskiego

 3. pugnus said

  Naturalnie postepowy Zachod jest oburzony ….co innego jak wieszano Saddama ….wtedy obroncy „godnosci czlowieka ” nabrali wody w usta!

 4. ula said

  do ad 3. A teraz jak by się dało to by go wskrzesili.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: