Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Instytut Wałęsy eksmitowany z lokalu

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-17

„Legenda opozycji”, noblista i największy „autorytet moralny” III RP po raz kolejny staje się negatywnym bohaterem doniesień medialnych.Sprawa dotyczy zaległości finansowych sięgających 400 tys. zł, których efektem było wyrzucenie Fundacji Instytut Lecha Wałęsy z zajmowanej przez nią willi Gabriela Narutowicza w Warszawie w 2015 roku. Lokal dzierżawiony był od władz województwa mazowieckiego.

walesa sie opalaFundacja, do której statutowych zadań należy m.in. „ochrona dziedzictwa narodowego oraz tradycji niepodległościowej i solidarnościowej” najzwyczajniej w świecie nie płaciła czynszu. Proceder ten trwał na tyle długo, że zaowocował gigantycznym długiem oraz koniecznością eksmisji z zajmowanych pomieszczeń. Komornik stara się teraz odzyskać chociaż część należności, zaś sam Wałęsa nie ma sobie najwyraźniej nic do zarzucenia.

Opływająca w dostatki była głowa państwa nie po raz pierwszy stawia się ponad prawem i wprawia Polaków w osłupienie swoją lekkomyślnością i brakiem poszanowania dla godności funkcji, którą sprawuje. Bycie byłym prezydentem to nie zabawa. Osoba wybrana przez naród do przywództwa, już do końca życia obarczona jest ciężarem odpowiedzialności za wizerunek swój oraz kraju. Wałęsa najwyraźniej nie zdaje sobie tego sprawy. Jeszcze nie opadł kurz po obciachu, jaki narobił Polsce na świecie, promując w Chicago razem z Komorowskim kantor internetowy cinkiarz.pl (o czym pisaliśmy TUTAJ), a już wychodzą na jaw kolejne kompromitujące jego osobę fakty.

Wałęsa stroi się dzisiaj w piórka politycznej wyroczni i odcina kupony od „kombatanckiej” przeszłości, przy tym moralizuje i wytyka cudze błędy. Tymczasem powyższe fakty świadczą o tym, że nie ma on do tego najmniejszego prawa. Dlatego czas wreszcie skończyć z gloryfikacją tego bufona oraz zacząć burzyć system, którego był on współtwórcą.

Jarosław Gryń

http://lospolski.pl/?p=4825

Komentarzy 6 to “Instytut Wałęsy eksmitowany z lokalu”

 1. Ryży i wredny said

  szKODnik o imieniu bolesław 🙂

 2. XYZet said

  Prawde o Bolku dowiemy sie pozniej. Dlaczego ten dzieciorob nie pochwalil sie ze ma dziecko zrobione ze swoja sekretarka mieszkajaca obecnie w Kanadzie?
  Pieknie brzmialo jak skakal motorowka Marynarki Wojennej z Gdyni przez plot w Stoczni Gdanskiej?
  Pieknie bylo jak sluchalem dzielnicowego jak Bolek mieszkal w dzielnicy Gdanska – Stogi.
  I wiele pieknych opowiesci o nim slyszalem.
  Skandalem uragajacym jest nazwanie lotniska w Gdansku jego imieniem. Zawsze jak tam jestem dostaje odruchow wymiotnych!

 3. zydozerca said

  LECH WAŁĘSA-MITU KLĘSKA-KUPA GNIJĄCEGO MIĘSA

 4. rydygier said

  Na szafot z wieprzem!

 5. narodowiec said

  Ten żydowski śmieć też mnie dawno temu nabrał i na niego głosowałem. Boże – wybacz mi !!!

 6. gość said

  „Wiadomości” przypomniały „Nocną zmianę” i reakcję Wałęsy na pytania o agenturę

  Zmiany w TVP przynoszą efekty. W głównym wydaniu „Wiadomości” zaczynają się pojawiać materiały, o których jeszcze kilka dni temu nikt nie śmiał myśleć.

  Jednym z tematów w głównym wydaniu „Wiadomości” była wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli oraz spotkanie z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Były premier nawiązując do ostatnich wydarzeń w kraju, poradził prezydentowi, by pracował w dzień.

  Generalnie w Brukseli pracuje się w dzień, nie w nocy, i to nie sprzyja spiskom – ironizował Tusk.

  Przy tej okazji dziennikarze TVP przypomnieli, że szefowi Rady Europejskiej zdarzyło się knuć po nocy. Mowa oczywiście o tzw. „Nocnej zmianie”, czyli obaleniu rządu Jana Olszewskiego.

  To nie wszystko. Główny program informacyjny Telewizji Polskiej prezentując materiał o nadchodzącej debacie, na której Lech Wałęsa ma odnieść się do zarzutów o agenturalność, wyemitował… fragment filmu „Plusy ujemne, plusy dodatnie”, w którym Lech Wałęsa nerwowo reaguje na pytanie reżysera Grzegorza Brauna o współpracę z SB.

  Wiatr zmian powiał w TVP.

  http://parezja.pl/wiadomosci-przypomnialy-nocna-zmiane-reakcje-walesy-na-pytania-agenture/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: