Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Orban: To ja bronię niemieckich granic!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-18

Bawarska CSU i Orbán kontra Merkel. „To ja bronię południowych granic Niemiec,” mówi premier Węgier.

Orban: To ja bronię niemieckich granic!

„To, czy Niemcy przyjmą wszystkich uchodźców, czy też nie wpuszczą nikogo jest decyzją Niemców i wcale nie chcę mieszać się do tej dyskusji – powiedział Victor Orban. – Jakkolwiek zadecydują – dotyczy to tylko ich. Ale ja jestem Węgrem. My nie możemy patrzeć na świat oczami Niemca i myśleć głową Niemca. Myślimy zgodnie z interesami Węgier!”. 

Te jak zwykle jednoznaczne i mocne słowa węgierski premier Viktor Orbán wypowiedział w klasztorze w niemieckim Banz, gdzie doszło do spotkania z Horstem Seehoferem, szefem CSU (kluczowy koalicjant Angeli Merkel), a równocześnie premierem Bawarii, który to bardzo silny gospodarczo land liczy 12,5 mln mieszkańców. Już sam fakt owego tête-à-tête dwóch czołowych polityków, a następnie spotkania premiera Węgier z całą Frakcją CSU, odczytano w Niemczech jako krytykę polityki kanclerz Merkel, której rząd niejednokrotnie wyżywał się na Orbanie.

Szef węgierskiego rządu ostro zareagował na zarzuty pani Merkel. „Myślę zgodnie z interesami Węgier mając na względzie naszą historię. Możliwe, że wówczas Niemcy i Węgrzy nie dojdą do porozumienia. Ale to nasze prawo. Podobnie też mamy prawo do tego, żeby się nie zmieniać. Węgry nie chcą zmian spowodowanych masową imigrację. Inni może tego pragną, proszę, droga wolna i życzę sukcesów. Ale my nie chcemy się zmieniać i nie wolno Węgier do tego zmuszać. Takie oczekiwania są zgoła niedemokratyczne. Niemcy muszą uszanować naszą decyzję”.

Pełnego wsparcia Orbánowi udzielił Horst Seehofer, obierając tym samym konfrontacyjny kurs wobec Angeli Merkel. Faktem jednak jest, że większość uchodźców ląduje właśnie w Bawarii, a ta – po początkowym entuzjazmie – zaczyna mieć z tego powodu duże kłopoty. „Trzeba to powiedzieć jasno: nie będzie rozwiązania tego konfliktu bez Węgier Viktora Orbána. Zgadzam się z premierem Węgier, że znaleźliśmy się w sytuacji, której brak zarówno porządku jak i reguł – a stało się tak przez decyzję niemiecką. My codziennie musimy improwizować” – skarżył się premier Bawarii. Warto w tym miejscu dodać, że Niemcy mają ustrój federalny, tak więc pozycja poszczególnych landów jest dużo silniejsza niż województw w Polsce.

Orbán z kolei zdecydowanie powiedział: „Dzisiaj w Europie mamy dwa kierunki polityczne. Zwolennicy pierwszego uważają, że z południa napływa wielka rzesza osób, których nie wolno ograniczać. Według nich mielibyśmy odstąpić od przestrzegania prawa, a co będzie, to będzie. To nie jest jednak nasz punkt widzenia. My jednak uważamy, że mamy prawo, mamy umowy międzynarodowe i regulacje europejskie, mamy polityków, służby porządkowe, a w razie potrzeby nawet wojsko. Dysponujemy odpowiednimi środkami, żeby naszego prawa przestrzegać i kontrolować ten napływ. To jest możliwe. Jeżeli będzie trzeba, jesteśmy też w stanie bronić naszych granic przy użyciu siły fizycznej”. I dodał: „To Węgry dzisiaj bronią południowych granic Bawarii. Jestem jakoby kapitanem straży granicznej Niemiec.”

Postawa Seehofera oznacza zmianę, tym bardziej, że to właśnie jego land ma na co dzień do czynienia z uchodźcami i nawarstwiającymi się w związku z tym problemami społecznymi. Seehofer nie mówił już o kwotach, lecz o ochronie europejskich granic zewnętrznych oraz przywróceniu porządku. „Z jednej strony chwila, w której się znajdujemy, jest historyczna, a z drugiej, mamy do czynienia z rozprzestrzeniającym się chaosem. Zrobimy wszystko, żeby nad tą sytuacją znów zapanować. W ostatnich dniach było widoczne, że premier Węgier stara się dokładnie o to samo. Chodzi o to, aby na powrót zaczęto respektować europejskie reguły. I z tego względu Wiktor Orbán zasłużył na wsparcie, a nie na krytykę. Bawaria mu tego wsparcia udzielała” – zdecydowanie oświadczył niemiecki polityk.

Ostatnie słowo należało do premiera Węgier. W obecności czołowych polityków CSU (Christlich-Soziale Union, czyli unia chrześcijańsko-socjalna) oraz niemieckich dziennikarzy w znaczącej mierze zlaicyzowanych Orbán odwołał się do chrześcijańskich wartości, jako prawdziwego fundamentu Europy: „U Węgrów bardzo silnie zakorzeniona jest definicja chrześcijańskiej odpowiedzialności, czego widocznie brakuje w innych krajach. Chrześcijanin ma obowiązek pomóc tym, którzy potrzebują pomocy, a chrześcijański polityk musi zrobić wszystko, aby pomóc tym ludziom żyć w ich krajach, w krajach, z których uciekli. Naszą odpowiedzialnością nie jest dawanie im tutaj innego życia. Dopóki nie jest to możliwe, trzeba dać im schronienie, ale nie wolno nam stracić z oczu ostatecznego celu – uchodźcy muszą wrócić tam, skąd musieli uciec”.

Adam Sosnowski

http://www.fronda.pl/a/orban-to-ja-bronie-niemieckich-granic,57491.html

Komentarzy 10 do “Orban: To ja bronię niemieckich granic!”

 1. Victoria said

  Mozna? Mozna!

 2. Max Kolonko przestrzega said

  Żydowska mniejszość atakuje Polaków żeby osiągnąć swoje korzyści, to samo będą robić uchodźcy

  http://www.gloria.tv/media/degi5BhzskG

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Cytat: „Z jednej strony chwila, w której się znajdujemy, jest historyczna, a z drugiej, mamy do czynienia z rozprzestrzeniającym się chaosem. Zrobimy wszystko, żeby nad tą sytuacją znów zapanować. W ostatnich dniach było widoczne, że premier Węgier stara się dokładnie o to samo. Chodzi o to, aby na powrót zaczęto respektować europejskie reguły. I z tego względu Wiktor Orbán zasłużył na wsparcie, a nie na krytykę. Bawaria mu tego wsparcia udzielała” – zdecydowanie oświadczył niemiecki polityk.

  Swietna wolta Bawarczyka.
  Jak jeszcze pamietamy, to Wegry zaczely walke z naplywem tych pseudo uchodzcow.
  Bawaria zas dalej cytujac autora:”– po początkowym entuzjazmie – zaczyna mieć z tego powodu duże kłopoty”.
  Kto wiec byl od poczatku madrzejszy, bardziej przewidujacy?
  Kto wiec wspiera kogo ?
  Naiwniejszy madrego, czy odwrotnie?
  Moim zdaniem nastapilo klasyczne odwrocenie pojec.
  W tej chwili to Bawaria potrzebuje wsparcia Wegier, poniewaz ma conajmniej 2 wrogow:
  Rzad federalny i „uchodzcow”, a do tego ma juz wyrobiona tzw. praktyke.
  To, ze za rzadem federalnym czai sie wrog najwiekszy i najpotezniejszy, to juz temat na inna bajke.
  Reasumujac:
  Wszystkie europejskie kraje powinny sie wspierac przeciwko
  ukrytym sprawcom tego sprowokowanego chaosu.
  Pierwszym zas krajem ktory sie sprzeciwil tym machlojom byly male, dzielne Wegry.
  Nie pozwolmy na powolne zmiany historii, takie zagrania jak ten Bawarczyka,
  sa potem tlustym drukiem podawane na pierwszych stronach.
  Duzo ludzi ogranicza sie do przeczytania naglowkow i juz mysla, ze wszystko wiedza.
  W tej chwili wiecej ludzi na swiecie wie o zburzeniu muru berlinskiego, niz o Solidarnosci.
  Przykladow jest zreszta bardzo duzo.
  Z jednego z najwazniejszych aliantow w II Wojny Swiatowej, kraju od ktorego sie ona zaczela,
  powoli robi sie z nas jej sprawcow i winnych holokaustu.
  Tak sie wlasnie manipuluje historia, na naszych oczach.
  Matoda na zabe.

 4. Analityk said

  https://forumemjot.wordpress.com/2015/12/04/orban-informuje-o-niejawnym-porozumieniu-ue-z-turcja-i-planach-przesiedlenia-500-tys-migrantow/

 5. LUDY SEMICKOJĘZYCZNE ze swej natury nastawione są wrogo wobec chrześcijaństwa,a w szczególności do wartości CYWILZACJI ŁACIŃSKEJ.KrK.
  Wie Orban co robi.

 6. solkraken said

  Bawaria zawsze była Katolicka i przez to dyskryminowana i upokarzana wśród germańskich landów np. poprzez rozpowszechnianie dowcipów o rzekomej durnocie Bawarczyków w stylu Wąchocka… największym chyba współczesnym upokorzeniem była seria prymitywnych pornoli pt. „Heidi” znanych w Polsce jako „bawarskie przypadki” :(((

 7. Moher49 said

  Skoro Bóg podzielił ludzkość na narody, dając każdemu z nich pewne, odrębne cechy, każdy więc naród równe ma prawo do swego istnienia”. (Romuald Traugutt).
  Tak więc wtłaczanie muzułmanów do chrześcijańskiej Europy to zbrodnia, to grzech przeciwko prawom Bożym.

 8. alice said

  Chciałbym aby taki Orban był w naszym Rządzie.

 9. pugnus said

  Upor Makreli w sprowadzaniu do Europy dalszych mas muzulmanow jest niczym innym jak tylko konsekwentna realizacja wizji niejakiego Coudenhove-Kalergi za ktorym stoi swiatowa masoneria ,ktora najwyrazniej doszla do wniosku ,ze faza „soft” niszczenia Lacinskiej Cywilizacji przebiega zbyt wolno i nalezy przejsc do bardziej radykalnych rozwiazan!Polska ,jako kraj praktycznie nie dotkniety dechrystianizacja jest oczywiscie pierwszoplanowym celem masonskiego talatajstwa!Naturalnie KOD jest jego sojusznikiem!

 10. ZAPROPONUJMY Niemcom KTO może ZASTĄPIĆ lewaczkę A.Merkel ! said

  Musimy poza granicami Niemiec POMÓC Niemcom w KTO może ZASTĄPIĆ w Niemczech na stanowisku kanclerza Niemiec tą LEWACKĄ WARIATKE A. Merkel, która utworzyła SWOJĄ klikę w ciągu 11 lat swojego urzędowania od 2005 roku stając się autentycznym totalitarnym DYKTATOREM autokratą !

  Media w III RP POWINNY natychmiast zaproponowac z imienia i nazwiska, KTO MOŻE z powodzeniem natychmiast ZASTĄPIĆ na stanowisku kanclerza Niemic tą STUKNIETĄ wariatkę A.Merkel !

  W Niemczech autentycznie wszyscy się BOJĄ ZAPROPONOWAĆ jakieś innego polityka na stanowisko kanclerza Niemic, gdyż będzie ARESZTOWANY, za zproponowanie WYMIANY totalitarnej ZGŁUPIAŁEJ i ROZWYDRZONEJ dyktatorki A.Merkel.

  Media w Polsce oraz z poza Niemic koniecznie MUSZĄ zaproponować jakiegoś KONKRETNEGO osobnika, który tą OSZOŁOMKĘ Merkel z powodzeniem ZASTĄPI i URATUJE Niemców przed naporem LEWACKICH doktryn i otwartej wprowadzonej islamizacją przez muzułmańskich NAJEŻDZCÓW, których to Merkel sprowadziła !

  W Niemczech demokracja od dawna NIE funkcjonuje, dlatego taka DYKTATORKA A.Mekel narobiła STRASZLIWYCH SZKÓD finansowych, politycznych oraz obyczajowych Niemcom oraz całej UE !

  Trzeba INSPIROWAC Niermców, aby SZUKALI osobnika polityka w Niemczech, który ZAMIENI A.Merkel oraz doszli do przekonania, że to w Niemczech NIE funkcjonuje „demokracja” dlatego na nich NAJECHALA hołota muzułmańska z Afryki oraz Bliskiego Wschodu !

  Ta porąbana Merkel w latach 1991 do 1994 była Ministrem do spraw Kobiet i Młodzieży wytypowana przez liberalno LEWACKIE kręgi w Niemczech za taką indoktrynacją:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: