Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Po zamachach Francuzi powracają do Kościoła

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-01-25

Po zamachach Francuzi powracają do Kościoła

RADIO WATYKAŃSKIE

O niespodziewanym powrocie Francuzów do wiary pisze paryski dziennik La Croix.
Po ubiegłorocznych zamachach Francuzi powracają do Kościoła. Sygnalizują to kapłani z różnych regionów Francji. Zwiększyła się liczba wiernych na bożonarodzeniowych i niedzielnych Eucharystiach. Częściej można też spotkać Francuzów przychodzących do świątyni poza liturgiami. Z reguły są to ludzie w wieku od 30 do 50 lat, dobrze wykształceni, ale o chrześcijańskiej wierze wiedzący niewiele. Niektórzy są nieśmiali, nie szukają kontaktu, chowają się za filarami, inni przeciwnie, chcą się zaangażować, decydują się formację czy kursy ewangelizacyjne. Powracają też całe rodziny.

O niespodziewanym powrocie Francuzów do kościoła pisze paryski dziennik La Croix. Cytuje świadectwa kapłanów z różnych stron Francji oraz wypowiedzi tych, którzy powrócili. Największe fale przypływu były zaraz po zamachach. Ludzie poszukują nowych źródeł, poczuli, jak kruche jest ich życie, pragną oparcia we wspólnocie.

Kapłani, którzy wypowiadają się we francuskim dzienniku wskazują, że negatywny kontekst powrotów wymaga od duszpasterzy wielkiej ostrożności. Ludzie kierują się lękiem, chęcią obrony własnej tożsamości, nastawieniem antymuzułmańskim czy wręcz rasistowskim. Dlatego trzeba ich skierować na właściwą drogę, na prawdziwą Ewangelię Chrystusa – konkluduje ks. Geoffroy de la Tousche, proboszcz z Normandii.

Za: kosciol.wiara.pl

Komentarzy 7 to “Po zamachach Francuzi powracają do Kościoła”

 1. basia said

  Jak trwoga…..,ale lepsze to ,niż ateizm.Może w końcu zrozumieli,że bez Boga ani do proga>

 2. Stary Warszawiak said

  Nawet w tej Francji, która pierwsza rozpoczęła ateizację (patrz Rewolucja Francuzka) – belzebub zaczyna przegrywać !!!

 3. victor said

  …Bez kontrewolucji sie nie obedzie jezeli Francja chce istniec…Zreszta podobnie jest w Polsce, ktora obecnie istnieje teoretyczne…I mimo tego, ze waladze przejal pis…Bez kontrewolucji czyli odbicia Polskie z lap kartelu bolszewicckiego tez sie nie obedzie.

 4. gość said

  Watykan bez krzyża – podprogowy heretycki przekaz

  Drodzy Katolicy,

  Poniżej przedstawiamy filmik pt.”Pope Francis prayer intentions for January 2016″, z modlitewną intencją Franciszka, który z okazji Roku Świętego wyprodukowano na miesiąc styczeń. Takie „intencje” będą emitowane na każdy miesiąc.

  Zawiera on nie tylko herezję fałszywego ekumenizmu – równość i równowartość prawdziwej religii chrześcijańskiej z fałszywymi religiami – ale również podprogowy przekaz polegający na umiejętnym uniknięciu pokazania ZNAKU prawdziwej religii, czyli krzyża. Przy prezentacji wyznań znakiem Kościoła Katolickiego jest „lalka – dzieciątko Jezus”.

  Podprogowy przekaz uzupełnia prawie niewidoczny krzyż na piersi papieża, zasłonięty, a to kartką papieru z tekstem modlitewnej intencji, a to skrzyżowanymi palcami rąk, albo znajduje się poniżej linii blatu stołu lub na równi z nim.

  Brak krzyża w „modernistycznym Rzymie” staje się już normą.

  Redakcja

  Autor: Katolik Tradycji
  http://katoliktradycjionline.blogspot.com/2016/01/watykan-bez-krzyza-podprogowy-heretycki.html

 5. victor said

  Na naszych oczach Watykan forsuje jedna religie swiatowa…Oczywiscie w imie milosci i pokoju na swiecie…A to oznacza, ze wlasnie znalezlismy sie w czasie ostatecznym…poprzedzajacym wielkie przesladowania chcrzescijan* i wielkie ludzkie tragedie utraty zycia wiecznego tych co wybiora znamie na czole badz ramieniu by zyc godnie…

  * z ktorymi juz mamy do czynienia gdy co dnia masowo gina chcrzescijanie…Watykan zamiast sie zapytac przywocow islamskich: co takiego wam uczynili chcrzescijanie, ze ich tak mordujecie na masowa skale? …Watykan woli promowac milosc i wmawiac, ze wszyscy jestesmy bracmi…Bez zbednych pytanan bez troski konkretnej…Tak jakby wierzacych w Boga i wiary w Boga sie niewyrzekajacych w obliczu utraty zycia mordowali przyslowiowi – krasnoludki…Oni juz sa swieci, Oni sa juz w Niebie

  Jestesmy coraz blizej poznania, kto Wielka Nierzadnica jest…A o ktorej stoii w Pismie gdy w Nim mowa o czasach ostatecznych jest.

 6. pugnus said

  W mojej ocenie pachnie to wszystko hipokryzja ,bo jak im jeszcze islamisci nie podpalali ognia pod brzuchami, to z gorliwoscia burzyli koscioly i glosowali na partie szerzace patologie new age!
  Ciekawym tez ,czy w koncu progi kosciola przekroczyli owi biali demonstranci,ktorzy kilka tygodni temu skandujac „egalite” przegonili w Lille grupke francuskich narodowcow protestujacych przeciwko islamizacji Francji?Jedna jaskolka nie czyni wiosny!

 7. gość said

  BERNADETTA. CUD W LOURDES – oficjalny Polski zwiastun (HD)

  PREMIERA: 29 stycznia 2016

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: