Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Balcerowicz „sprzedał” polski przemysł konkurencji

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-01

.

Komentarzy 14 to “Balcerowicz „sprzedał” polski przemysł konkurencji”

 1. Bak said

  Balcerowicz to przestepca gospodarczy. Jego „tworczosc” powinna byc opisana i przedstawiona w szczegolach. Polacy powinni poznac jego dzialalnosc przeciwko Narodowi.
  Jesli tacy jak on nie zostana ukarani to Wolnej Polski nie bedzie.
  Czy to bedzie przestepca/karierowicz z lewa czy z prawa nie ma znaczenia. Czy to jest bolszewik, komunista, lewak, podszywany patriota czy tez zwykla bezideowa kanalia -nie ma znaczenia.
  To jest wirus ktora trzeba oddzielic od zdrowej tkanki spolecznej.

  Pozdrowienia

 2. Niezalezny said

  Balcerowicz robil to wszystko wedlug polecen Jeffrey Sachs i George SOROS.

 3. piotr3006 said

  Podam przykład wrocławskiego Elwro, został sprzedany dla Siemensa i rząd liczył na inwestycje i nowoczesną technologię. Kilka miesięcy po sprzedaży Siemens zaproponował wysokie odprawy pracownikom i zburzył zakład czyli budynki do wysokości trawy i wszystkich pracowników na końcu zwolnił.

 4. Zdrajcy, którzy wyprzedali polski majątek za bezcen wg receptury Balcerowicza, przy pomocy Petru, magdalenkowych gangsterów i mafijnej bandy PO, PSL. SLD – powinni stanąć przed sądem – nie żadnym TK – a przed sądem karnym ! Polska ma prawo walczyć o swoje prawa ! Polacy ciężko pracowali po II wojnie i odbudowali swoją Ojczyznę ze zniszczeń i ruin – a cały ten majątek rozgrabili bandyci którzy zamiast rządzić państwem – rozkradli wszystko !! Teraz kwiczą, bo nie udało im się sprzedać całej Polski – bo przecież sprzedaż lasów i ziemi – do tego miała doprowadzić !!

 5. gość said

  Prof. Jerzy Robert Nowak konstruktywnie o dokonaniach rządu PiS

  Znany polski historyk, popularyzator wiedzy historycznej i komentator bieżącej polityki prof. Jerzy Robert Nowak przedstawił swoją opinię o „Dokonaniach i zaniechaniach ostatnich paru miesięcy”, za jakie odpowiada rząd Beaty Szydło i prezydent Andrzej Duda. Ze szczególną krytyką profesora spotkał się minister Waszczykowski.

  Zdaniem prof. Jerzego Roberta Nowaka „najważniejszymi cechami zmian dokonywanych w ostatnich paru miesiącach jest to (…), że są one szybkie i twarde, bez niepotrzebnych kompromisów. Pod tym względów różnią się one bardzo pozytywnie od działań pierwszego rządu PiS w latach 2005 -2007. Jak wiadomo tamte zmiany były zbyt często powolne, wręcz rachityczne, obciążone wielu niepotrzebnymi kompromisami”.

  Podobnie jak Rafał Ziemkiewicz, tak i profesor Jerzy Robert Nowak dostrzegają fatalną politykę informacyjną rządu, to że PiS nie potrafi zaprezentować Polakom swoich dokonań.

  Zdaniem profesora Jerzego Roberta Nowaka szczególnie cenne są „konsekwentne działania PiS dla ukrócenia prób zdominowania Trybunału Konstytucyjnego przez PO i zapewnienia dużo większej równorzędności w reprezentowaniu różnych stron w jego działalności”. „Za wielki plus uważam nie cofnięcie się w tej sprawie pomimo ogromnego tumultu ze strony opozycji. lewaków i lemingów i pomimo trwożliwych pojękiwań niektórych lękliwych publicystów na prawicy” stwierdza Nowak.

  Według prof. Jerzego Roberta Nowaka „dzięki małej ustawie medialnej przeprowadzone zostały przełomowe zmiany na czele Radia i Telewizji. Dobrze, że usunięto największych szkodników, choć zmiany ciągle wydają się zbyt powolne”.

  Profesor Jerzy Robert Nowak docenia też w swoim tekście takie socjalne decyzje PiS, jak „prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego”, ustawę „w sprawie przyznania 500 zł” na dzieci, „przywrócenie dobrowolności pójścia dzieci do szkoły w wieku 6 lat”, projekt ustawy o mieszkaniach dla rodzin, wprowadzenia stawki minimalnej na umowy zlecenia (12 złotych za godzinę), podwyższenie do 8.000 zł kwoty wolnej od podatku, „sukces rządu B. Szydło na szczycie klimatycznym” i w czasie debaty w europarlamencie.

  Jerzy Robert Nowak docenia też takie posunięcia PiS jak połączenie „urzędu ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego”, powołanie komisji do spraw podsłuchów za rządów PO, plany komisji do spraw zaniedbań w przygotowaniu wizyty w Smoleńsku i śledztwa w tej sprawie, „zapowiedź wprowadzenia obowiązku ujawniania oświadczeń majątkowych prokuratorów i sędziów”, projekt „ustawy o zakazie praktyk odbierania dzieci”, prace nad ukróceniem samowoli komorników, projekt komisji do spraw zaniedbań przy egzekucji podatków, ustawę o prokuraturze, zapowiedzi walki „z korupcją wśród sędziów”, przyjecie ustawy pozwalając policji na walkę z przestępczością, zmiany w ustawie os służbie cywilnej.

  Profesor Jerzy Robert Nowak chwali PiS za „zmiany personalne w MON” i w służbach specjalnych, „Zapowiedzi odtajnienia tzw. zbioru zastrzeżonego w IPN”, „dokonano wielu zmian w zarządach spółek”, „opodatkowanie odpraw”, pro polską politykę zagraniczną, „zaplanowanie przekopu Mierzei Wiślanej”, „przygotowanie specjalnej ustawy repatriacyjnej”,

  Do zaniechań PiS prof. Jerzy Robert Nowak zaliczył: „brak kontroli banków”, tolerowanie niezgodnego „z prawem stosowanie przez część zagranicznych banków kosztem klientów zakazanych klauzul mimo sadowych nakazów ich usunięcia”, za małe zmiany kadrowe w administracji i przedsiębiorstwach naglących do państwa, za wolny audyt pracy ministerstw za czasów PO.

  Profesor Jerzy Robert Nowak postuluje wprowadzenie „na wzór węgierski” podatku reklamowego, który uderzyłby w interesy zagranicznych antypolskich mediów, zbadanie afer związanych z budową autostrad, ujawnienie, ile i komu jest Polska winna, „wprowadzenie na wzór węgierski bezpośredniej sprzedaży produktów rolnych przez rolników i likwidacja systemu pośredników rolnych, wykupujących te produkty od rolników za bezcen, a potem, sprzedających je dużo drożej”, likwidacji szkodliwych przepisów niszczących polską przedsiębiorczość.

  Ubolewa też na zbyt wolnymi zmianami kadrowymi w kancelarii prezydenta, brakiem zdecydowanej reakcji na szkodliwość działalność „A. Zolla i J. Stępnia, J.Staniszkis, A. Strzembosz”, bardzo złe decyzje i kontakty PiS oraz prezydenta Dudy w sprawach A. D. Rotfelda, Burasa z Fundacji Batorego, Aleksandra Smolara, Owsiaka.

  Profesor Jerzy Robert Nowak postuluje publikację listy „najbardziej bezwzględnych ubeków i esbeków oraz „krwawych” sędziów i prokuratorów”, pokazywanie w TV „ jak dewastowano polska gospodarkę w przeróżnych regionach kraju” i szkodliwej działalności Gazety Wyborczej. Zdaniem autora tekstu telewizja powinna pokazywać zasługi Polaków dla świata, powinno się nagłośnić i ukarać bezkarnych przestępców z ostatnich lat, rozliczyć tajemnice morderstw politycznych okresu III RP.

  Zdaniem profesora należy wprowadzić „zasady natychmiastowego egzekwowania osobistej odpowiedzialności finansowej wszystkich urzędników służb skarbowych, celnych i komorników”.

  Z ogromną krytyką profesora Jerzego Roberta Nowaka spotkała się proukraińska postawa ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który nie domaga się od Ukraińców potępienia gloryfikowanego dziś na Ukrainie banderyzmu. Waszczykowski został przez Nowaka skrytykowany za „minimalizowanie spraw spornych między Polską a Niemcami”. Uważa, że Niemcy powinny Polsce wypłacić odszkodowania za II wojnę światową, tymczasem zablokowały one gazociągiem Nord Stream port w Świnoujściu, współpracują z Rosją kosztem Polski, narzucają Polsce pakiet klimatyczny zabójczy dla polskiej gospodarki, chcą zalać Polskę islamskimi imigrantami, szerzą antypolską propagandę fałszywie obsadzającą Polaków w roli oprawców z czasów II wojny światowej, nie uznają „2 milionów Polaków za mniejszość narodową w Niemczech”, nie zwrócili dotychczas mniejszości Polskiej majątku zrabowanego przez nazistów, dyskryminują mniejszość polską w Niemczech, co na tle uprzywilejowania mniejszości niemieckiej w Polsce jest po prostu uderzające, germanizują dzieci polskie, zniewalając je przez Jugendamty.

  Jerzego Roberta Nowaka niepokoi też ignorancja ministra Waszczykowskiego w sprawach krajów Europy Wschodniej, zbrodnicze popieranie takich szkodliwych pomysłów USA jak TTIP (którego celem jest zniewolenie krajów narodowych przez amerykańskie korporacje).

  Zdaniem profesora Nowaka ogromnym błędem ministra Waszczykowskiego jest nieodwoływanie licznych antypolskich ambasadorów III RP w innych krajach. Jerzy Robert Nowak krytykuje też PiS za przyjmowanie islamskich imigrantów.

  Jan Bodakowski
  http://www.prawy.pl/z-kraju/12573-prof-jerzy-robert-nowak-konstruktywnie-o-dokonaniach-rzadu-pis

 6. Carlos said

  Jak moi rodacy maja napackane w glowach,swiadczy przyklad mojej rodziny,ktora mieszka w Niemczech.Kiedy ok 12 lat temu powiedzialem mojemu wujkowi- starszemu o 10 lat- ze Balcerowicz powinien siedziec w kamieniolomach to bronil go mowiac ze to wybitny polak. To samo o Michniku i innych bandytach. Minelo tyle lat, a wujek te same poglady. Dodam ze to naprawde dobry czlowiek,wiele mi pomogl w zyciu- kiedy bylem mlody. W pracy w Chicago kiedy, mowie kolegom,ze nie pamietam aby PIS, a wczesniej PC,protestowal przeciw wyprzedazy majatku narodowego,to uwazaja mnie za komucha. Rzady sie zmienialy a Balcerowicz trwal. Wszystkie partie ktore rzadzily Polska przez ostatnie 25 lat nadaja sie pod sad.Moze oszcedzil byl A.Lepera i czesc ludzi LPR.

 7. Valdi said

  Lepper wiedział co mówił, oskarżał ich wszystkich…, i co..? – tak sobie odszedł – nie żyje. Czy Polak wie, że w jego imieniu występował? – ależ skąd?, przeciętny Polak Go napiętnował!. Debilizm był i będzie – teraz też jest.

 8. Ali Baba said

  re 7..” przeciętny Polak Go napiętnował!. Debilizm był i będzie – teraz też jest.” NIE DZIWOTA BO JAK ŚWIAT ŚWIATEM, TO NIKT NIE JEST ZADOWOLONY ZE SWEJ FORTUNY, ALE…KAŻDY JEST ZADOWOLONY ZE SWOJEGO…ROZUMU!! A PRZEDE WSZYSTKIM CHYBA NASI RODACY..!

 9. Valdi said

  Podzielam spostrzeżenia-opinie opisane przez Prof. J.R. Nowaka tj. kom. ad.5 – Pana J. Bodakowskiego. To jest to, co ja postrzegam i po kawałku zapodaję. Bardzo cieszy mnie, że jest nas więcej podobnie myślących !.
  PiS na razie niech działa – „rekultywacja” potrzebna. Tylko co z preziem?.

 10. Jaroslaw said

  Caly PIS to mistyfikacja. Prof. Jerzy Nowak napisal kolejna agitke pochwalna na rzecz grupy rzadzacej. Prof. zarzuca Waszczykowskiemu ze nie odwolal ambasadorow z nadania PO. A dlaczego mial by to zrobic, sko rzadza ci sami ludzie. PO, PIS jaka jest roznica.

  PIS na razie nie zrobil nic sensownego w gospodarce, poza jej dlawieniem poprzez podatki (obrotowe, VAT, od marketow, psow etc). Na co PIS ma zamiar przeznaczyc pieniadze z podatkow ??

 11. Klaudia said

  Waszczykowski jest nieudolny i przynosi nam wstyd . Nie nadaje się

 12. Valdi said

  ad.10. Proszę jeszcze raz przeczytać wypowiedż Profesora: chwali i gani rząd.
  Rząd ma wzory, są na Węgrzech, ale „Pan kota”…, trzęsie tym wszystkim.
  Mnie jedynie dziwi cierpliwość Pana J.R.Nowaka.

 13. MARS said

  Re; Valdi said, Jaroslaw, i inni

  Chcieli byście „cudu natychmiast” Nie zauważacie że PiS jest „trzymany” w szachu przez taki np. TK i całą tą Okrągłostołową, donosicielską, sprzedajną hołotę. Ale sprzeciwiam się mierzeniu wszystkich jego uczestników jedną miarą.
  To właśnie jest ten idiotyzm.
  Jeżeli ktoś zadaje pytanie w rodzaju „tylko co z preziem?” to widać że najadł się szaleju – albo Onetu lub niemieckiej Interii. Co z Preziem? BOGU DZIĘKI ŻE JEST !. Bo gdyby nie było kogoś takiego kogoś, kto twardą ręką trzyma to towarzystwo za kark, to wtedy właśnie zamieniła by się ta patria w nowe PO. Ale dzięki Bogu tak nie jest. Św. p. Lepper był jak mi wiadomo trzymany za twarz przez WSI, które go „odkryły” i stworzyły tą jego Samoobronę. Jako przeciwwagę dla PiS-u. Być może że to oni sprokurowali tą całą aferę gruntową wtedy gdy ON, zaczął wymykać się im z pod kontroli. Polecam taki filmik „osiem minut które zabiły Andrzeja Leppera” Przed śmiercią usilnie próbował się skontaktować z Jarosławem Kaczyńskim. Za późno! Był trudnym koalicjantem dla PiS-u, tak jak i LPR z obecnym obrońcą „swoich” – R.Giertychem. A co zrobił PiS. Przez dwa lata zaprogramował niezależność energetyczną dla Polski: Gazoport (plany i pieniądze – które szybko przechuśtała PO, zaraz po przejęciu rządów, i opóźniła tę niezbędną, nie cierpiąca zwłoki dla Polski inwestycję, o prawie 3 lata) Zaplanowano ropociąg Nabucco – prosto z Baku, przez Gruzję i Tą właśnie Ukrainę – która okazała się niezbędna w tej układance tak jak i w zjednoczeniu państw Międzymorza z Polską w roli głównej. Łupki, które PO-głupki – sprzedały za bezcen, gazyfikacja naszego polskiego węgla, sprzeciw wobec robienia nas głupim Jasiem Europy w sprawie „globalnego ocieplenia”, antyrakiety – na które wystarczył tylko podpis jednego zdrajcy – zd-Radka S.
  PO – przerżnęło to!
  MAŁO??? ZA 2 LATA „koalicyjnych” RZĄDÓW? A W SMOLEŃSKU TO co? „Na pewno” BYŁ TO TYLKO WYPADEK, GDZIE SAMOLOCIK SPADŁ Z KILKUDZIESIĘCIU METRÓW W BŁOTO – I ROZPRYSNĄŁ S IE NA PONAD 50 000 KAWAŁKÓW – nie pozostawiając po tym zajściu nawet „krateru” w tym błocie!!!. I zginęli tam – tak zupełnie przypadkowo generałowie – dowódcy – wszystkich naszych Sił Zbrojnych i cała ta właśnie ww. ELITA !!!
  PRZYPADEK? TAK – ALE TYLKO DLA po-ŻYTECZNYCH IDIOTÓW!!!
  Panie Boże daj nam zdrowie, bo o rozum…… ???
  No może jeszcze nie całkiem za późno.
  Dziękujemy Ci za to przebudzenie tego narodu.
  I za PiS ! Tylko kiedy skończy się ten sprokurowany dla nich, i „ich” media – Przemysł PO-gardy???
  Czy kiedyś ten Naród do tego dojrzeje, zmądrzeje??

 14. MARS said

  No to co? Czekam panie operatorze na zamieszczenie mojego komentarza nr 13 !
  Co? Nie podoba się? To że nie włażę bez mydła tej plejadzie rusofilów, od których ostatnio zaroiło się na tej witrynie? A może wielu wprost po przeszkoleniu w „radzieckiej” woroszyłowce?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: