Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Marian Cimoszewicz – ojciec byłego premiera katował i znęcał się nad żołnierzami AK!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-04

Ojciec jego wydał własnego sąsiada i go zgładzili

fot: youtube

Żeby nie było wątpliwości, jak bardzo zakorzenione w sercu ma wartości takie, jak wolność, prawda, demokracja, ostatnio wiele mówiący o konieczności ich obrony – oczywiście w kontekście Polski i rządów PiS – senator Włodzimierz Cimoszewicz, warto przyjrzeć się skąd się wywodzi. 

Wszak pierwszym i najważniejszym miejscem kształtowania naszej osobowości, skali wartości, nawyków – jest rodzinny dom.

Pan senator Cimoszewicz, który sam ma bogatą polityczną przeszłość, wszak piastował ważne stanowiska państwowe: marszałka sejmu, premiera, ministra spraw zagranicznych a wcześniej jeszcze był Stypendystą Fundacji Fulbrighta, działaczem PZPR i młodzieżówek socjalistycznych, po tatusiu też coś odziedziczył – słabość do służb: tajny współpracownik wywiadu PRL – „Carex” (figuruje w archiwum Zarządu Wywiadu. Nr rejestr. 13613, data rejestr. 25.09.80. Organ rejestr. wydz. II dep. I Warszawa. Nr arch. J- 8938, data archiwizacji 24.08.84.). I właściwie już w tym momencie można byłoby skończyć, ale ponieważ o szanownym tatusiu pana senatora wiadomo sporo, trzeba się wiedzą podzielić.

Otóż: pan Marian Cimoszewicz, urodził się w 1917r w Uljanowsku. Mieszkał w Endrychowce pow. Wołkowysk. Był zdeklarowanym komunistą. Pracował, jako robotnik drogowy. W 1939 r. nie został powołany do polskiego wojska, ponieważ już wtedy był agentem NKWD. Po napaści Sowietów na Polskę, szybko awansował. Został poborcą dostaw obowiązkowych w Wołkowysku, czyli rekwirował płody rolne na rzecz Bolszewików. W początkach roku 1940 został seksotem – tajnym donosicielem komisarza NKWD, później skierowano go do Armii Czerwonej, do Szkoły Podoficerów Radiotechnicznych w Rostowie nad Donem. W czasie wojny służbę pełnił w Jednostce Specjalnej NKWD SMIERSZ. W 1943 r. przeszedł kurs pracowników „oświatowych, czyli politycznych i przeniesiony został do Armii Berlinga. Po zakończeniu wojny, do roku 1972 wiernie służył w organach Informacji Wojskowej i WSW. W latach 1945-46 czynnie uczestniczył w likwidacji podziemia AK. Wykazywał się szczególnym zaangażowaniem, zwłaszcza, jako szef Informacji Wojskowej WAT. Według zeznań świadków, był gorszy od sowieckiego komendanta WAT. Aresztował pierwszego komendanta i twórcę WAT gen. Grabczyńskiego.

Na jego rozkaz zbudowano specjalną celę pod schodami, w której w nieludzkich warunkach więził m.in. kpt. Słowika (w tym czasie jego żona była w ciąży). Przez 11 miesięcy przesłuchiwał go z bronią w ręku, do utraty przytomności.

Niszczył więźniów psychicznie i fizycznie. Stosował powszechnie wprowadzane przez sowietów metody: wyrzucał AK-owców z pracy, zabierał domy prawowitym właścicielom i umieszczał w nich informatorów WSI. Sam również zamieszkał w takim domu. Nie można się dziwić, że tak oddany służbie, zasłużony towarzysz, stał się z czasem jednym z najbardziej zaufanych i wiernych funkcjonariuszy systemu, przeznaczonym do działań niszczących Polskę. Dla wielu szlachetnych i wiernych ojczyźnie Polaków, był po prostu katem.

Decyzją z dnia 7-X-1992 r. na podst. Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. pozbawiam uprawnień kombatanckich Cimoszewicza Mariana s. Wincentego. Uzasadnienie:….. Na podstawie Zeszytu Ewidencyjnego Centr. Arch. Wojsk. stwierdza się, że MC służył w Inf. Wojsk. od 07. 1945 do 01. 1957. Zaświadczenie Nr. 15/76 z dnia 30-01-1976 wydane przez Jednostkę Wojskową Nr 2375 podaje, że w/w w latach 1945-1946 „uczestniczył w likwidacji podziemia.

Jeśli jeszcze dodamy, że córka pana senatora Włodzimierza ma na imię Natasza, (jak sam podaje na swojej stronie senatora, choć wikipedia nazywa ją Małgorzatą), nie trudno zrozumieć, skąd takie jego umiłowanie wolności i demokracji w wersji zaKODodowanej, antypolskiej i zakłamanej.

Za: ivrozbiorpolski.pl

http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/5406-marian-cimoszewicz-ojciec-bylego-premiera-katowal-i-znecal-sie-nad-zolnierzami-ak

 

Komentarzy 13 do “Marian Cimoszewicz – ojciec byłego premiera katował i znęcał się nad żołnierzami AK!”

 1. Moher49 said

  Było 25 lat czasu, aby to bagno oczyścić. Niestety gruba kreska nadal obowiązuje. Tysiące mundurowych bandytów chodzi bezkarnie, bierze grube emerytury i śmieje się. Kary na nich nie ma a ich grzechy wołają o pomstę do Nieba.

 2. John said

  Kiedy zastanawiamy się nad przyczynami eksplozji nienawiści w pewnych kręgach w stosunku do Ojca Rydzyka i jego mediów, bardzo użyteczne może okazać się ujawnienie “korzeni” tych “haterów”. Duże poruszenie wśród Polonii wywołała informacja o pochodzeniu i rodzinie polityka PO Boniego,który jako minister cyfryzacji blokował przez wiele lat przyznanie TW TRWAM miejsca na platformie cyfrowej. Warto byłoby sprawdzić czy w tajnych teczkach IPN’u jest informacja o jego ojcu, który jako wysoki funkcjonariusz UB rzekomo miał być prawą ręką kata Polaków Bermana.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

  Chciałbym na koniec przedstawić jeszcze jedną szokującą ciekwostkę z naszego nowojorskiego polonijnego podwórka . Otóż, według nie potwierdzonych informacji były redaktor lokalnego polonijnego studia telewizyjnego miał być rzekomo synem znanej zbrodniarki prokurator Heleny Wolińskiej oraz generała “Witolda” wiceministra bezpieczeństwa publicznego w czasach stalinowskich. Niestety, przedstawiciele Polonii nie dotarli do zastrzeżonych teczek w IPN dotyczących tej rodziny.

  http://nczas.com/publicystyka/ida-czyli-zaklamana-wolinska/

 3. Minus said

  co z tym aneksem Panie Macierewicz?

 4. NC said

  Córka Cimoszki, Natasha Cimoszewicz (wiek 41 lat) i jej małżonek Russell Harlan mieszkają w Spartanburgu w stanie North Carolina w USA.

  W 2014 Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał tygodnikowi Wprost i b. redaktorowi naczelnemu Markowi Królowi wypłacenie im odszkodowania za stary moralne poniesione w wyniku serii publikacji we Wprost w roku 2005, opisująych sprawę 100 tysięcy dolarów, które Cimoszko nagle wytrzasnął na zakup akcji PKN Orlen po preferencyjnej cenie. Cimoszko złożył oświadczenie majątkowe: „[posiadam] akcje spółek Agora i PKN Orlen o wartości ok. 500 tys., przy czym 1/3 tych akcji została zakupiona za środki pochodzące z kredytu bankowego a 2/3 stanowi de facto własność mojej córki i zięcia ponieważ zakupione zostały za ich pieniądze i na ich rzecz.”

  W roku 2000, kiedy Cimoszko kupiłe te akcje, jego córka Natasza miała 25 lat. Jej mąż jest nieco starszy. Skandal, jaki wybuchł w Polsce w związku z tym preferencyjnym zakupem skłonił Cimoszke do ukrycia się na białostockiej wsi. Teraz zajmuje się zwalczaniem kurupcji na Ukrainie (sic!)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025897,title,SA-50-tys-dolarow-odszkodowania-dla-corki-Wlodzimierza-Cimoszewicza,wid,16402665,wiadomosc.html

 5. NC said

  Pomyliłem Karoliny – w Południowej 🙂

 6. Synalek wykształcił się aby po transformacji systemowej koniunkturalnie brać czynny udział w kontynuacji stosowania bezwzględnego prawa silniejszego w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.
  To po linii i na bazie ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.

 7. solkraken said

  cimoszka był jednym z pierwszych stypendystów Fullbrgihta w okresie niszczenia Katolicko-Narodowego rdzenia Solidarności – (wikipedia) „od 1980 do 1981 był stypendystą fundacji Fulbrighta na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku”, co rzuca ciekawe światło na współpracę zachodnich obrońców „wolności&demokracji” z reżimami SSowieckich SSatanistów… najwyraźniej watahy „weteranów walki o wolność&demokrację” dostały certyfikat „demokratów-postępowców” gwarantując wyprzedaż globalnym koncernom za grosze majątku okupowanych przez siebie Narodów :(((

 8. Wsza!!! Wsza!!! Wsza!!!

 9. Lelkumpolelkum said

  Odszukac te chwasty I wykarczowac

 10. Kapsel said

  Re 9

  tutaj następny

  Izaak Stolzman – Zdzisław Kwaśniewski

  Był Żydem rosyjskim w stopniu pułkownika NKWD, „wcielony” w Polaka do organizowania nadzoru UB na terenach Pomorza Zachodniego i Północnego. Pod koniec lat czterdziestych zmienia nazwisko na Kwaśniewski i przyjmuje imię Zdzisław. NKWD zaopatruje go w dyplom ukończenia medycyny w Poznaniu i niezbędne dokumenty dla uwiarygodnienia wykonywanego zawodu lekarza.
  Stolzman – Kwaśniewski

  Po wkroczeniu wojsk sowieckich do Polski, Stolzman dowodzący oddziałem NKWD w latach 1945-1947 – dopuszcza się zbrodni ludobójstwa na: jeńcach niemieckich, marynarzach szwedz­kich, żołnierzach AK, NSZ i innych formacji zbrojnych. Dokonuje egzekucji w okolicach Borne, Sulinowo (Gross Born), w nie istniejącej obecnie wsi Doderlage, w Berkniewie (Barkenbrucke) koło Bornego Sulimowa, po którym zostały szczątki fragmentów znisz­czo­nych domów. Na terenie tym, będącym poligonem wojsk sowieckich, w okolicznych lasach grzebał swoje ofiary, których kości jeszcze obecnie są odnajdywane.

  Stolzman vel Kwaśniewski pod koniec lat 40 -tych i na początku 50 -tych, z rozkazu władz NKWD nadzorował i koordynował zbrodniczą działalność powiatowych i miejskich urzędów bezpieczeństwa publicznego w Drawsku, Białogardzie, Szczecinku, Wałczu, Kołobrzegu, Połczynie, Jastrowie i Okonku. Uczestniczył również w zbrodniach UBP w Gdańsku, Słupsku, Szczecinie, Ustce, Koszalinie i Elblągu. Oprawca ten pozbawiał życia więźniów przez rozstrzeliwanie, wieszanie, a także gazowanie, jak np. w gdańskiej siedzibie NKWD i przez wstrzykiwanie trucizny, co było wyłączną jego specjalnością.

  Pułk. Izaak Stolzman dał się też poznać w 1947 r. uczniom gimnazjum w Wałczu. “Nadzorował” z ramienia UB sprawę założenia nielegalnej organizacji młodzieżowej na terenie Gimnazjum Ogólnokształcącego, której przywódcą konspiracyjnym był Bogdan Szczucki. Działalność tej grupy polegała m.in. na zdejmowaniu flag wywieszanych z okazji komunistycznych rocznic, rozrzucaniu ulotek, głośnym skandowaniu ”Precz z komuną!!!” lub “Pachołki Rosji”. Próbowali oni zwrócić uwagę na stalinowskie zbrodnie, których m.in. dopuszczał się Stoltzman.

  Poczynania Izaaka Stoltzmana vel Kwaśniewskiego były częścią działań sowieckich grup operacyjnych w likwidacji członków polskiego ruchu oporu. Były to grupy kontrwywiadu sowieckiego, działające na terenie Polski zawsze i przede wszystkim przez przydzielonych specjalnie agentów. W czasie okupacji niemieckiej wywiad sowiecki rzucił na teren Polski tysiące swoich agentów, wśród których był Stolzman. Zadaniem ich było ustalenie osób oraz danych o polskim ruchu podziemnym po to, aby mieć adresy i nazwiska osób do likwidacji po wkroczeniu wojsk sowieckich. Byli oni nazywani “łowcami AK-owskich głów”.

  Izaak Stolzman vel Kwaśniewski podejmuje się zacierania swojej zbrodniczej działalności zamykając usta świadkom pod groźbą utraty życia.

  W roli lekarza zamieszkał w Białogardzie przy ul. Bohaterów Stalingradu 10 (obecnie Dworcowej). Przepoczwarza się w katolika, co wynika z księgi zawartych małżeństw kościoła parafialnego w Białogardzie, w którym 6 lutego 1954 r. zawarł związek małżeński. Zdzisław Kwaśniewski, ur. w 1921 r. w ZSRR poślubił Aleksandrę Pałasz, ur. 28 grudnia 1929 r. w Wilnie, z zawodu pielęgniarkę. Z małżeństwa tego w domu przy ówczesnej ul. Bohaterów Stalingradu 10, urodził się 15 listopada 1954 r. Aleksander – były prezydent i jego siostra Małgorzata Sylwia, o której wiadomo tylko tyle, że jest w Szwajcarii dyrektorem banku. A. Kwaśniewski nie mówi o niej nic. W miejscowym kościele NMP nie ma ich metryki chrztu.

  Ojciec A. Kwaśniewskiego zmarł w 1990 r i bez rozgłosu został pochowany na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Matkę pochowano w 1995r przed wyborami prezydenckimi. Miała ona pogrzeb katolicki na cmentarzu warszawskim, dzięki uzyskaniu zaświadczenia od proboszcza kościoła parafialnego w Białogardzie. Fakt ten A. Kwaśniewski, bez zachowania prywatności, sprytnie wykorzystał w kampanii prezydenckiej, by zyskać na wiarygodności jako katolik.

  Jego synem był Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stolzman

  W okresie PRL działacz ko­mu­nis­tycz­nej PZPR (od 1977) aż do jej upadku w 1989 roku.

  Prezydent Rzeczypospolitej Pol­skiej od 23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005.

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=stolzman-izaak-zdzislaw-kwasniewski

  http://www.fakt.pl/polityka/dacze-polskich-politykow-letnie-domy-politykow,galeria,561267,2.html

 11. krew said

  śmierć tym psom i szczyny na ich mogiły

 12. @Kapsel
  W mojej historii prezydenckimi pseudonimami zapisanej Aleksander Kwaśniewski to „Oszust”.

 13. PZPR-wszczyk W. Cimoszewicz to ANTY-polska KANALIA zabijąca KLINA między Krajem i Polonią ! said

  Ta ANTY-polska KANALIA żydo-komunista z PZPR Włodzimierz Cimoszewicz będąc w funkcji Prezesa Rady Ministrów(1996 – 1997), potem jako Marszałek tego żydo-komunistycznego kneseto-Sejmu(2004-2005), a potem też w funkcji ministra „polskiego” MSZ-u od 19 października 2001 do 4 stycznia 2005 totalnie, zajadle ZWALCZAŁ katolicką Polonię Światową zabijąc KLINA pomiedzy Polakami zamieszkałymi w Kraju i tymi zamieszkałymi za granicą.

  Ta zakłamana antypolska SZUJA, żydo-komunista W. Cimosiewicz który po 2000 roku przepoczwarzył się w MASONA, zgodnie z ideologią masoneri ZAWSZE zwalczał polski patriotyzm, a w funkcji ministra „polskiego” MSZ-u zwalczał JEDNOŚĆ Polaków zamieszkałych za granicą.

  Ta żydo-komunistyczna anty-polska KANALIA W. Cimoszewicz jako minister MSZ-u wydał oficjalne POLECENIE wszystkim polskim ambasadom, konsulatom na Świecie, aby ZAPRZESTAŁY współpracowania ze wszystkimi STARYMI organizacjami polonijnymi na Świecie, a zwłaszcza ZWALCZAŁ Związek Narodowy Polski w USA oraz Kongres Polonii Amerykańskiej, Kanadyjskiej oraz Australijskiej.

  Rządzącej ŻYDO-post komunie po 1990 roku zawsze chodziło o to, aby 20 milionowa Polonia na Świecie została ROZBITA, przez placówki „polskiego” MSZ-u SKONFLIKTOWANA pod róznymi pretekstami, była słaba w krajach swojego zamieszkania, oraz politycznie NIE skuteczna w krajach swojego zamieszkania, a przez to nie była w stanie stawac w OBRONIE rabowanych Polaków przez niemiecki, zydowski kapitał za pomocą ZŁODZEJSKIEJ tzw. „prywatyzacji” którą ten PRZEKUPIONY śmiec, ten ZŁODZEJ rozpoczoł jako „polski premier” w 1996 roku.

  Ten żydo-mason komunista W.Cimoszewicz wydał polecenie wszystkim placówkom MSZ-u za granicą, aby one NIE kontaktowały się z działaczami starych organizacji polonijnych oraz aby to MSZ inspirował do zakładania całej MASY NOWYCH organizacji polonijnych, które by miały charakter grup REGONALNYCH, jako KLUBÓW przyjaciół np. Krakowa, Gdańska … itp., Klubów Wielkopolan i innych pozostałych regionów z Polski, czy małych miasteczek jak Kazimierzy Wielkiej, Zakopanego … itp. lub gminy takiej to a takej lub np. „przyjaciół parafii Łęgu Tarnowskiego” parafii Luszowice, lub tzw. Przyjacoł Ziemi Tarnowskiej, Mielca i okolic …

  Ambasady i konsulaty MSZ-u za granicą wyszukiwały osób mając informacje na ten temat, wspierały finansowo powstawanie całej MASY takich gównianych organizacyjek, które jedynie organizują 2 razy do roku jakieś PIJACKIE potańcówki przy bigosie, piwie które zapraszają jakiegoś pierdziela z konsulatu, który namawia do DYSPOIZYCYJNOŚCI i SUBORDYNOWANA wobec polityki aktualnych AFERZYSTÓW post-komunistów tak aby, kiedyś ZŁODZEJE z SLD, potem z PO lub PSL byli wspierani politycznie z zagranicy tak, aby żydo-post-komuniści trzymali koryto władzy w swoich szponach tej gangsterskiej III RP.

  Cimoszewicz współpracował z „fundacjami” żyda Sorosa w III RP, która opłaciła jego dokształt w USA w latach 1980-ych jak on karierował w PZPR.
  Kanalia W. Cimoszewicz wspierał tzw. „fundacje” Semper, która rozdzielała fundusze finansowe z kasy polskiego podatnika pod pretekstem „pomocy” dla tych organizacji regionalnych za granicą pozakładanych przez MSZ, które były przeznaczane na organizacje PROPAGANDY pro-komunistycznej SLD-wskiej, sprzedawczyków pro-niemieckich PO lub PSL oraz PROPAGANDY pro-LEWACKEJ na JUDE-Poloni światowej.

  Cimoszewicz tym działaniem ROZDROBNIŁ oraz celowo SKŁÓCIŁ środowiska polonijne na Świecie, co spowodowało SPARALIŻOWANIE aktywności Poloni światowej.
  Złodzeje z SLD, PO i PSL zawsze dążyli do tego, aby Polonia Światowa NIE hamowała rabowania Polaków w Kraju.
  Sprzedawczyk W.Cimosiewicz blokował Polonię Światową, aby ta nie przeszkadzała na ANTY-polską polityke wewnetrzna w Państwie Polskim, która ZADŁUŻAŁA finansowo pokolenia Polaków z zimną premedytacja przez SPRZEDAJNE globalistom post-komunistycznych ekipy złodzieji rządzących z pod byłego szyldu PZPR, którzy zamienili na nowe szyldy o nazwach SLD, PO, PSL których celem było i jest UNICESTWIENIE polskiej państwowości pod kierownictwem ŻYDÓW i NIEMCÓW lub UKRAIŃCÓW z PO lub teraz przekupnego ZŁODZEJA Petru z „nowoczesnej” działającego wg. scenariusza niemieckiego.

  Kiedyś żydo-komuch z PZPR Cimoszewicz jak był w PZPR to pracował dla żydo-bolszewików, którzy urzędowali na Kremlu.
  Gdy tych żydo-bolszewików spławiono z Kremla pod koniec lat 1980-ch, to żydy z ZSRR wyjechali do USA i tam Cimoszewiczowi załatwili „dokształt” w USA na koszt „fundacji” Sorosa i innch globalistów żydowskich NWO. Potem W.Cimoszewicz wstąpił do lozy MASOŃSKIEJ.

  Od tego czasu ten ZAFAŁSZOWANY wieprz W.Cimoszewicz, abecnie z synalkiem Tomaszem masonem SŁUGĄ globalistów, kupionych przez finansowych hoksztaplerów w III RP są lansowani za „autorytety”, których NALEŻY całkowicie USUNĄĆ z polskiej polityki, tak jak się usuwa śmierdzące GÓWNO !

  Jak widac NIGDY się NIE kończy kariera ŻYDA białoruskiego W. Cimoszewicza żydo-komunisty z PZPR, zawsze SPRZEDWACZYKA po dokształcie w New Yorku za forsę żydowskiego globalisty złodzeja Sorosa, który prowadzi sabotaż Europy.

  Poniżej PORTRET cimoszewiczów :

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: