Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rząd PiS-u usprawiedliwia kult UPA na Ukrainie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-07

UPAiński PIS

W okolicznościach agresji rosyjskiej nie można odmawiać Ukrainie prawa do odwoływania się do przykładów patriotycznych postaw – takiej odpowiedzi udzielił resort spraw zagranicznych na interpelację posła Roberta Winnickiego dotyczącej kultu UPA na Ukrainie.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych odniosło się do interpelacji Roberta Winnickiego, w której poseł Ruchu Narodowego napisał:

W wywiadzie dla portalu Kresy.pl, który ukazał się 16 grudnia 2015 roku, Pan minister Witold Waszczykowski powiedział: „Ja aż tak nie dostrzegam gloryfikowania banderyzmu na dzisiejszej Ukrainie. Raptem kilka procent osób w ogóle wie, co to był banderyzm” – można przeczytać na stronie internetowej Sejmu. 

Winnicki zadał ministerstwu między innymi następujące pytania:

„Czy Pan minister, wygłaszając ten osąd, wiedział o cytowanej m.in. przez ukraiński portal LB.ua wypowiedzi prezydenta Petro Poroszenki z 25 września 2014 roku: „Wojownicy UPA to przykład bohaterstwa oraz przykład stosunku do Ukrainy. Takie jest moje zdanie” czy też Pan minister takiej wiedzy wówczas nie posiadał?” – głosiło pierwsze z nich.

„Przedmiotem naszego zainteresowania są także pojawiające się w przestrzeni publicznej wypowiedzi ukraińskich polityków odwołujące się do poszukiwania wzorców w przeszłości, w szczególności w tradycji OUN i UPA. Ze względu na udział wspomnianych formacji w zorganizowanie i przeprowadzenie Zbrodni Wołyńskiej, wszelkie tego typu głosy spotykają się z naszą negatywną oceną, co podnosimy w relacjach ze stroną ukraińską. Informujemy naszych ukraińskich partnerów o nieprzychylnym odbiorze tego typu działań także przez społeczeństwo polskie, dla którego rozdział polsko-ukraińskiej przeszłości z lat II wojny światowej wymaga dokonania ostatecznych ocen” – pada odpowiedź MSZ.

Kolejne pytanie dotyczyło ustawy heroizującej i gloryfikującej Ukraińską Powstańczą Armię:

„Czy Pan minister, wygłaszając ten osąd, wiedział o tym, iż 9 kwietnia 2015 roku parlament Ukrainy przyjął ustawę „O statusie prawnym i uszanowaniu pamięci uczestników walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku”, zgodnie z którą jedną z formacji uznaną za narodowowyzwoleńczą jest Ukraińska Powstańcza Armia czy też Pan minister takiej wiedzy wówczas nie posiadał?” – czytamy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych twierdzi, że interweniowało w tej sprawie:

„Po uchwaleniu przez Radę Najwyższą ustawy O statusie prawnym i uczczeniu pamięci uczestników walk o niezależność Ukrainy w XX wieku interweniowaliśmy u władz ukraińskich, wyrażając zaniepokojenie przyjętą ustawą i apelując o zmianę tych zapisów ustawy, zgodnie z którymi statusem bojowników o niepodległość objęte są także osoby popełniające przestępstwa przeciwko ludności cywilnej. Postulujemy usunięcie zapisu wprowadzającego zasadę odpowiedzialności karnej za oceny odchodzące od oficjalnej narracji. Powyższe sprawy podnoszone są na wszelkich możliwych szczeblach spotkań z partnerami ukraińskimi, jak i w ramach mechanizmów dialogu i współpracy polsko-ukraińskiej. Zagadnienie to zostało ostatnio poruszone w rozmowie Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Oksaną Syroid w dn. 24 stycznia br. w Łodzi” – czytamy w odpowiedzi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy ponadto pozytywny wizerunek UPA reakcją na współczesną propagandę rosyjską:

„Obecna propaganda rosyjska, przedstawiająca ukraińskich patriotów jako banderowców i faszystów, sprzyja utrwaleniu pozytywnego wizerunku UPA. Nie bez znaczenia jest także fakt, że przyjęcie przez parlament Ukrainy pakietu ustaw historycznych wpisuje się w szerszy proces desowietyzacji i dekomunizacji oraz próby poszukiwania nowej obywatelskiej tożsamości narodowej przez naszego wschodniego sąsiad” – odpowiada Winnickiemu resort.

Winnicki zapytał również o zatwierdzoną przez Ministerstwo Oświaty Ukrainy „Koncepcję narodowo-patriotycznego wychowania młodzieży” z 16 czerwca 2015 roku, która przewiduję dla UPA rolę wzorca postaw patriotycznych.

Resort dyplomacji twierdzi, że w dobie „rosyjskiej agresji” Ukraina ma prawo do odwoływania się do tego typu wzorców:

„W poszukiwaniu wzorów patriotyzmu Ministerstwo Oświaty i Nauki odwołuje się do istniejących – w niespełna 25-letniej historii niepodległej Ukrainy – przykładów patriotycznych postaw zdeterminowanych do obrony ukraińskiej niezależności. Koncepcja została przygotowana w czasie agresji Rosji na terytorium Ukrainy, zagrożenia niepodległości państwa i toczonych działań zbrojnych. W takich okolicznościach nie można odmawiać Ukrainie prawa do odwoływania się do przykładów patriotycznych postaw ze stosunkowo krótkiej historii tego kraju” – czytamy na stronach Sejmu w odpowiedzi na interpelację Winnickiego.

Jednocześnie MSZ uchylił się w odpowiedzi na pytanie w sprawie zakwalifikowania Zbrodni Wołyńskiej jako ludobójstwa. Resort uzasadnia, że Sejm 12 lipca 2013 roku odrzucił wniosek o uznanie zbrodni za ludobójstwo, ograniczając się do formuły „czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa”. Według resortu, decyzja ta może być uznana za „podsumowanie prowadzonych wówczas dyskusji”.

Z upoważnienia ministra spraw zagranicznych odpowiedzi udzieliła Katarzyna Kacperczyk – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Ukraińska Powstańcza Armia zamordowała w latach II wojny światowej oraz tuż po niej ponad 100 tysięcy obywateli Rzeczypospolitej, głównie narodowości polskiej.

KRESY.PL

 

Komentarzy 19 do “Rząd PiS-u usprawiedliwia kult UPA na Ukrainie”

 1. gość said

  FARYZEJSKA RETORYKA „POLSKIEJ” DYPLOMACJI

  Kolejni już polscy dyplomaci, a także wielu innych polityków, konsekwentnie wierzy w skuteczność szczerego „chlapnięcia” Jacka Kurskiego, że „ludek głupi to kupi”. „Ludek”, czyli tak nazywani Polacy, choć bardzo naiwni, coraz bardziej przecierają oczy ze zdumienia, widząc POPiS-owy teatr jaki rozgrywają prominentni politycy PiS-u, kontynuując, zarówno werbalnie jak i w czynach, taką samą politykę wschodnią jak PO, a w pozostałej polityce zagranicznej, jedynie pozorowana retoryka jest nieco inna. Wydarzenia rozpoczęte dwa lata temu zbrojnym puczem zorganizowanym przez Zachód na Majdanie w Kijowie, przyspieszyły „opadanie łusek z oczu” Polakom. Imigracja i multikulturowy podbój Europy Zachodniej, jeszcze bardziej przyspieszyły otrzeźwienie i stawianie pytań: kto nami rządzi ? I w czyim interesie ?

  Obecne kompromitujące wypowiedzi i działania „polskiej” dyplomacji z PiS-u, wprawia z zdumienie niedawnych wyborców tej partii, a poparcie – faktyczne, a nie w fałszowanych sondażach – zaczyna już po trzech miesiącach maleć. Po przeczytaniu, w poniższym tekście Tomasza Kwaśnickiego, precyzyjnej wiwisekcji wypowiedzi i działań Ministra Spraw Zagranicznych RP, ciśnie się nieuchronne pytanie: czy to jest kabotyn, czy agent obcych interesów ? Jeśli PiS chce rządzić całą kadencję, to takich ludzi jak Minister Waszczykowski, będzie się musiał pozbyć najdalej w ciągu pół roku.

  Natomiast jest jedynie kwestią czasu, że Polacy wymuszą równouprawnienie we własnym kraju, czyli dobór ludzi na wszelkie stanowiska, w tym przedstawicielskie, według proporcji struktury etnicznej różnych narodowości, mających obywatelstwo polskie, poprzez sprawdzanie życiorysów do 1850 roku.

  Redakcja KIP

  Tomasz Kwaśnicki: Udajmy, że istniejemy gdzie indziej

  Jesteśmy dziś (jak nader często w historii) narodem rządzonym przez niekompetentne, zdziecinniałe i zdemoralizowane elity, niepoczuwające się do najprostszej nawet solidarności z własną wspólnotą narodową, stawiające ponad najbardziej elementarne obywatelskie obowiązki realizację najgłupszych często geopolitycznych doktryn, których beneficjentami bywają wszyscy dookoła za wyjątkiem samych Polaków. To właśnie, przed wszystkim innym, jest powodem naszej chronicznej słabości na arenie międzynarodowej.

  Czytaj całość:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/faryzejska-retoryka-polskiej-dyplomacji/

 2. mapa said

  Do Ukraińców pasuje jak ulał: jaki naród, tacy „bohaterowie”.
  Natomiast antyrosyjski amok PiS nie stanowi zaskoczenia. Oni zawsze sprzedadzą interes Polaków w imię walki z Rosją. I jeszcze będą mówić, ze na tym własnie polega patriotyzm.

 3. Mietek Wieciechowski said

  Drodzy państwo , czytałem wiele publikacji na temat banderowców i doczytałem się że nie ponad 100 tyś , a ponad 200 tyś Polaków
  zamordowali banderowcy .

 4. Uważny Obserwator said

  PiS przed wyborami nie ukrywał swej pro banderowsko-syjonistycznej polityki, co nie przeszkodziło im wygrać wybory.
  Jeśli ktokolwiek liczy na przełom czy dobrą zmianę, to się przeliczy.

 5. Ferdek said

  Fragmenty uchwały krajowego prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.

  Cyt. „Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie”.

  „Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością”.

  „przeszkadzać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu. będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej”.

  „To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN.”

  „Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego separatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali”.

  „Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej .”

  „Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych”.

  itp. – czytaj w:

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-oun-z-22-czerwca-1990-roku/

 6. Ferdek said

  … sąsiedzi …

  Lista 135 sposobów mordowania przez UPA

  http://prawy.pl/historia/3467-lista-135-sposobow-mordowania-przez-upa

 7. Ferdek said

  Fragmenty uchwały krajowego prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-oun-z-22-czerwca-1990-roku/

  Cyt. „Podkreślać z całą mocą, że pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskie j polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym”.

  Cyt. „Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu”.

 8. Ferdek said

  Poseł Robert Winnicki z klubu Kukiz’15 interpelował do MSWiA „Czy resort zamierza uzależnić finansowanie przedsięwzięć Związku Ukraińców w Polsce od stanowiska organizacji odnośnie do kwestii banderowskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich?”

  „W odpowiedzi lider narodowców przeczytał, że nie ma podstaw prawnych do uzależnienia dotacji od poglądów osób i organizacji ubiegających się o wsparcie”.

  http://www.pch24.pl/mswia-nie-wstrzyma-dotacji-dla-ukraincow-kwestionujacych-rzez-wolynska–resort-odpowiedzial-poslowi,40715,i.html

 9. rojecki said

  PIS to żydofilia.
  I tyle w temacie.

 10. W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ jest realizowana ZYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA.W jej ramach mamy do czynienia z ANTYROSYJSKOŚCIĄ.

 11. Kapsel said

  Pan stojący z prawej strony prezesa to Oleh Tiahnybok, lider antypolskiej „SVABODY”. Kaczyńskiemu podpowiada były szef ukraińskiej „razwiedki” – Turczynow!

 12. falkonidas said

  Reblogged this on .

 13. Ferdek said

  Ukraińcy odmawiają pomocy prawnej ws. UPA. Ich zdaniem zbrodnie się przedawniły

  http://parezja.pl/ukraincy-odmawiaja-pomocy-prawnej-ws-upa-ich-zdaniem-zbrodnie-sie-przedawnily/

 14. Ferdek said

  Świadectwo. Irena Gajowczyk opowiada o rzezi na Wołyniu w 1943 roku.

  www[.]youtube.com/watch?v=VhHao9mOX08

 15. Piotrx said

  Poniżej pełna treść odpowiedzi Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=60B91004

  Niestety dalej wiele kłamstw ze strony przedstawicieli obecnego rządu – usiłuje się usprawiedliwiać pobłażliwość wobec neobanderowców wojną w Donbasie tak jakby znacznie wcześniej nie kolejne rządy warszawskie nie prowadziły takiej samej polityki wobec nich. „Zbrodnia Wołyńska” tak jakby była to tylko jakaś pojedyncza zbrodnia a nie masowe ludobójstwo na ludności polskiej , które nie ograniczało się przecież tylko do Wołynia.

  To własnie teraz byłaby dobra okazja by przycisnąć władze Ukrainy , uzależniając swoją pomoc dla nich od potępienia przez nich ludobójstwa i tradycji OUN-UPA ale do tego trzeba prawdziwie polskiego rządu myślącego w kategoriach polskiej racji stanu a nie obcych interesów.

  Nazywanie UPA antysowiecką partyzantką zakrawa chyba na kompletną ignorancję lub celową dezinformację autorów tej odpowiedzi.

  „Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie dokonywało kwalifikacji prawnej zbrodni popełnionych przez Ukraińską Powstańczą Armię w latach 1942-1947…”

  Czy podobne jest stanowisko MSZ wobec eksterminacji żydów podczas II WS ? czy też trzeba przeprowadzenia „obszernych badań historycznych” A może wystarczy zapytać po prostu żyjących jeszcze Kresowiaków, świadków tamtych wydarzeń lub przeczytać kilka świetnie udokumentowanych prac historycznych takich autorów jak np. E.Siemaszko czy W.Poliszczuk?

  „Obecna propaganda rosyjska, przedstawiająca ukraińskich patriotów jako banderowców i…”

  Ale to nie jest propaganda tylko fakty, niestety ale większość z nich, teraz już za oficjalnym poparciem władz centralnych, buduje swój patriotyzm na kulcie OUN-UPA . Jakże mało jest ludzi pokroju śp. Wiktora Poliszczuka ale on miał matkę Polkę.

  Władze na Kremlu mimo oficjalnej krytyki, także i dzisiaj wspierają w sposób ukryty poprzez swoją agenturę ruch neobanderowców bo to leży w ich interesie geopolitycznym bo to osłabia Polskę i Ukrainę. Przykład tzw. „układ wrocławski” i jeden z jego reprezentantów Grzegorz S. Tak było za dawnych czasów kiedy to wielu członków UPA po przejściu na współpracę z wywiadem sowieckim zasiliło szeregi bezpieki w Polsce i dalej szkodziło Polakom i tak jest w zmienionych warunkach politycznych także i dzisiaj.

  „Będziemy także uważnie śledzić sposób praktycznego wprowadzenia w życie założeń Koncepcji, przede wszystkim pod kątem jej ewentualnych konsekwencji dla mniejszości polskiej ”

  Oby tylko praktycznego wprowadzania w życie tych założeń nie dokonywano za pomocą siekier i wideł , niestety ale Polacy z Kresów już to przerabiali i zapłacili za to cenę najwyższą. Jak zakończyło się pobłażanie dla szowinistów ukraińskich przez władze II RP, które po cichu liczyły na ich przyszłe użycie przeciw Sowietom to niestety wiemy. Dzisiaj widać niektórzy liczą na podobny scenariusz, oby znowu nie kosztem polskiej krwi.

  **************

  Co nieco o obecnym ministrze Waszczykowskim …..

  „MSZ – polski czy antypolski” – Krzysztof Baliński
  /fragmenty/

  http://multibook.pl/pl/p/Krzysztof-Balinski-MSZ-polski-czy-antypolski/2894

  „…..O tym, jak mozolnie szło Fotydze odzyskiwanie MSZ, a raczej o tym, że PRL nigdy z MSZ nie wyszła, świadczyło, że ważne stanowiska dyplomatyczne ciągle pełnili (w duchu zgody i harmonii) byli I sekretarze Komitetu Zakładowego PZPR: Jan Granat i Roman Chałaczkiewicz, a także cała chmara funkcjonariuszy KC PZPR, instruktorów komitetów dzielnicowych i aparatu terenowego nieboszczki Partii.W odzyskanym MSZ obok Fotygi funkcjonował alternatywny układ rozgrywający swoje interesy. Powstała nieformalna grupa urzędników przekonanych, że jest postacią przejściową i że za chwilę MSZ trafi powtórnie i niepodzielnie w ręce ludzi Mellera.

  Tu pierwsze skrzypce obok Schnepfa grał Witold Waszczykowski. Grupa ta blokowała ludzi spoza tzw. korporacji Geremka. Podsuwała minister listy proskrypcyjne ludzi do zwolnienia. Rozsiewała negatywne oceny na temat swej przełożonej, z których najłagodniejsze to „głupia baba”.

  W kontekście Waszczykowskiego nie od rzeczy będzie przypomnieć pewną starą francuską, ale do dziś aktualną zasadę dyplomacji — surtout pas trop de zele, tj. unikania błędu nadgorliwości i chciejstwa. Tak bardzo chcieliśmy się przypodobać naszemu sojusznikowi, że spełnialiśmy każde życzenie Waszyngtonu, zanim one jeszcze zostało wprost wypowiedziane. Próżność zaspokajało pokazywanie się z dyplomatami USA, branie pozoru za rzeczywistość. Nie byłoby sprawy tajnych więzień, gdyby nie owa nadgorliwość kolejnych ekip rządzących III RP. Lewicowych z powodów koniunkturalnych – po prostu Amerykanie wiedzieli, że bardziej oportunistycznych sojuszników niż Miller i Kwaśniewski nie znajdą. Prawicowych z powodu zauroczenia Ameryką (i Izraelem) czasów neokonserwatystów.

  Rządząca w USA ekipa nie miała jednak ochoty i interesu poświęcać dobrych stosunków z Moskwą na rzecz obrony Polski czy innego państwa naszego regionu przed Rosją. Ale tacy jak Waszczykowscy nie chcieli przyjąć tego do wiadomości i jeszcze dziś wcale nierzadki jest pogląd, że Amerykanie nam pomogą w wyjaśnieniu prawdy o katastrofie smoleńskiej. Ze swoimi złudzeniami, z niezdolnością rozróżniania iluzji od rzeczywistości, dużo porażek będzie Polska musiała ponieść, zanim uświadomi sobie naturę swoich stosunków z USA.

  Żeby jednak porażkę zauważyć, trzeba jasno zdefiniować polski interes narodowy. A z tym ludzie pokroju Waszczykowskiego mają bardzo duże problemy. W odniesieniu do tego ostatniego trzeba też napisać, że zawód „przyjaciel Izraela” miał i ma ten plus, że nie wymaga dużych kwalifikacji dyplomatycznych. A daje dużo.

  Pro-amerykańska nadgorliwość władz III RP, która dorównywała, a czasami nawet przerastała nadgorliwość wobec Brukseli i Berlina, miałaby jakiś sens, gdyby Polska coś dzięki niej zyskiwała. Ale realne zyski trudno dostrzec. Bo cóż dostaliśmy w zamian za udział w wojnach w Iraku i Afganistanie? Antypolonizm amerykańskich Żydów, utrzymanie wiz dla Polaków, warszawską lożę B’nai B’rith, a na koniec jeszcze odpowiedzialność za więzienia CIA w Kiejkutach. Oby tylko z tymi ostatnimi nie skończyło się tak jak z „polskimi obozami”…….”

 16. solkraken said

  Poroszenko i jego chazarski kaganat to coś w rodzaju kolejnej hodowli potworów USraela… jak wiadomo co 50 lat MUSZĄ wywołać kolejne wojny światowe bo inaczej ich sowiecka (tak USrael to sowiety JEDNEGO prywatnego banku, a nie Naród) gospodarka zdechnie i nie będzie środków na kolejne podboje telewiwy ;)))

 17. babil said

  Czy PO, PIS, SLD, PSL, Kukiz, Nowoczesna, Korwin i te inne mniejsze gówienka to są tylko żydzi. Zobaczcie Polacy jak owinęli nas swoją siecią. Na kogo byśmy w wyborach nie głosowali to zawsze żyd przy władzy siedzi. Ciekawy tylko jestem, gdyby ONR wygrał, czy reguła by się potwierdziła? Ostatni uczciwi( jak na te czasy) to Lepper, Petelicki itp. Dziwnym z rządzeniem losu już nie żyją. Musimy Polacy założyć Państwo Podziemne – Państwo w Państwie z własną armią. Już to niektóre kraje przerabiały. Jest na to szansa?

 18. Carlos said

  re 17 Z Leperem pelna zgoda ale Petelicki? wyszkolony przez Mosad? Przemysl Pan to…

 19. Dzięki cywilizacyjnie ukształtowanej przewrotności doświadczamy dziś procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który kontynuuje militaryzację handlu wojna i pokojem.
  ŻYDOWSKI REWOLUCJONIZM ma swoją historię,która tak na dobre rozpoczęła się od listu rozwodowego opisanego przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA opisał inny polski badacz Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: