Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Co zrobić z donosicielami?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-08

Co zrobić z donosicielami?

Bardzo proszę, aby polskojęzycznych dziennikarzy i polityków „donoszących” na Polskę w niemieckiej prasie nie nazywać folksdojczami. To dla nich komplement, a dla folksdojczów – dyshonor. 

Na początku warto się ubezpieczyć. Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” jest autorem donosu (paszkwilu) na Polskę i polską demokrację. Opublikował go na łamach niemieckiego dziennika „Süddeutsche Zeitung”. Zanim jednak zaczął toczyć plwociny, żółć i jad – dokonał aktu swoistej autoasekuracji. Tekst rozpoczął bowiem takim akapitem:
Gdy Państwo będziecie czytać ten tekst, w internecie pojawi się zapewne kilka, a może kilkadziesiąt wpisów oskarżających mnie, że zdradziłem Polskę, bo ośmieliłem się donosić Niemcom na mój kraj. Padnie zapewne słowo „folksdojcz”. To pochodzący z czasów niemieckiej okupacji synonim zdrady i kolaboracji.
Nic z tych rzeczy, redaktorze Wieliński. Na folksdojcza jesteście zbyt „cienkim bolkiem”. Otóż – wbrew obiegowej opinii, tzw. folkslisty nie mógł podpisać każdy kolaborant i zdrajca. Status folksdojcza mógł otrzymać tylko etniczny Niemiec, zamieszkały na terenach będących częścią państwa niemieckiego (lub obszarem niemieckiego osadnictwa). Folkslista nie była więc dostępna dla polskich renegatów. To było narzędzie „odzyskiwania” Niemców odłączonych od Rzeszy.

Nie może zatem redaktor Wieliński zostać nazwany folksdojczem. „Na pieszczotę trzeba zasłużyć”. Kim zatem jest Wieliński? Renegatem, zdrajcą? A może raczej szabes-gojem? Przypomnijmy, że przed wojną w bogatych rodzinach żydowskich był to służący nie-Żyd, wykonujący w szabas prace, których ze względów religijnych gospodarze nie mogli wykonywać. Cóż, oczywiście o tym, jak fatalna sytuacja zapanowała w Polsce, mógł napisać w prasie niemieckiej jej etatowy korespondent w Warschau. Ależ o ileż bardziej wiarygodnie brzmi głos tubylca. Tym bardziej, że tubylcy do funkcji szabes-goja zgłaszają się sami – nie oczekując żadnego wynagrodzenia.

Jesteśmy wielką rodziną. To normalne, że krewni reagują, gdy któremuś z bliskich dzieje się coś złego, że sprawdzają, co się z nim dzieje, pomagają. I że w sytuacji gdy krewny zachowuje się źle, słyszy napomnienia. A gdy je ignoruje, stają się one coraz bardziej ostre – pisze Wieliński w swoim tekście, tłumacząc dlaczego w niemieckiej prasie wylewa kubły pomyj na demokratycznie wybrany polski rząd. Cóż, postawa Wielińskiego i jemu podobnych przypomina raczej scenę z filmu „Tato” Macieja Ślesickiego. Tam psychopatyczna żona głównego bohatera wali głową o ścianę, rozbijając sobie twarz i nos. A następnie wzywa policję, krzycząc, że pobił ją mąż.

Psychopatów, twierdzących że w Polsce „bita” jest demokracja, przybywa. Zarówno tych ze świata mediów, jak polityki. Będą się skarżyć w niemieckich i „europejskich” mediach. Gorliwie wypełniać powinność szabes-goja. Zrealizują obstalunek. Jedni dla jakiegoś ochłapu, inni z fanatyzmu. Na podobnej zasadzie – w czasach stalinizmu pisaliby donosy na „zaplutego karła reakcji” oraz „reakcjonistów z Londynu”. Podczas okupacji hitlerowskiej – być może – trudniliby się szmalcownictwem. Jest takie rosyjskie przysłowie: „Bladź eta nie profesja, eta charaktier”. Warto pamiętać nazwiska tych z donosicielsko-kłamliwym „charaktierem”. Jeszcze w zeszłym roku wyliczał ich Rafał A. Ziemkiewicz: Gromi rządy PiS „The Guardian”? Tak, piórem Adama Leszczyńskiego z „Gazety Wyborczej” i Agaty Pyzik z „Krytyki Politycznej”. Przestrzega przed PiS „New York Times”? Owszem, piórem, Joanny Berendt z „Gazety Wyborczej”, wymiennie z Hanną Kozłowską, stałą autorką portalu Tomasza Lisa. Krytykują gazety niemieckie? Owszem, w „Die Welt” Julia Szyndzielorz z „Newsweek Polska”, a w „Berliner Zeitung” Jan Opielka z „Krytyki Politycznej”.

Niestety, od tamtego czasu szabes-gojów, publicystycznych i politycznych renegatów przybyło. Cóż z nimi zrobić? W Przygodach Hucka Finna Marka Twaina łotrów nago tarzano w smole i pieprzu, a następnie przepędzano z miasta. W latach 30. we Włoszech stosowano inną dobrą metodę. Łapano delikwenta, zmuszano do wypicia kielicha oleju rycynowego i po chwili wypuszczano na głównej ulicy miasta. Za okupacji hitlerowskiej było golenie głowy – na łyso albo na krzyż. Ale bez okrucieństwa, są skuteczniejsze i bardziej cywilizowane sposoby. Już od czasów starożytnych wiadomo, że najlepszym orężem może okazać się pieniądz. Zatem – odetnijmy te donosicielskie kreatury z „Wyborczej”, „Newsweeka” i „Krytyki Politycznej” od naszych pieniędzy – tych publicznych z dotacji, grantów oraz reklam. To będzie gorsze niż wytarzanie w smole i pieprzu czy ogolenie głowy. Na łyso albo na krzyż.

http://warszawskagazeta.pl/felietony/kroniki-tygodniowe/item/3283-co-zrobic-z-donosicielami

Komentarzy 17 to “Co zrobić z donosicielami?”

 1. SZCZURY ! na tych szczurów nie można już patrzeć ! co za zgnilizna!

 2. UCZCIWA OPOZYCJA 🙂 🙂 🙂 :-)) ha ha ha ha ha ha – co za „fiut” to wymyślił? kto im te plakaty wydrukował z tym napisem? temu powinno się zarzut postawić! i ja..a obciąć!

 3. Halina said

  Ta nagonka na Polskę jest już olbrzymich rozmiarów. Nie mają żadnych hamulców ani renegaci, ani niemieckie gazety stricte, ani polskojęzyczne gazety niemieckie. Uważam, że należy podjąć kroki prawne. Nie mogą szkalować Ojczyzny i Polaków bezkarnie. Na to są paragrafy. A prócz tego należy przyspieszyć repolonizację mediów. Sytuacja pogarsza się każdego dnia dosłownie. Na największych niemieckich portalach mamy wręcz Der Sturmera.

 4. NC said

  Tarzano w smole i pierzu (nie pieprzu), i wyglądających jak wielkie kurczaki przepędzano z miasta.

 5. solkraken said

 6. kwintesencja said

  ad. 5

  Dziś w Polsce nie do pomyślenia!!!!!! dziś Żydzi w Polsce mają swoje prawa.SKANDAL!

 7. zydozerca said

  a co z GAZETĄ POLSKĄ,NASZYM DZIENNIKIEM,NIEZALEŻNA.PL,W POLITYCE,…
  =żydowską klaką PiS =parchy i swołocz ?

 8. j said

  O, a tu ponizej zdyscyplinowana i zwarta zydobolszewia zwawo donosi na Ojca Rydzyka.
  Bo tez to przeciez skandal nad skandale by „gupi goj” zawiadywal taka luksusowa placowka uniwersytecka przeznaczona dla innych gupich gojow. Skandal po prostu! 🙂

  ________________

  Imperium ojca Rydzyka – wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Czy ojciec Tadeusz Rydzyk dostanie kilkadziesiąt milionów publicznych pieniędzy na swoją działalność? Od kilkunastu dni mówi się o przeznaczeniu 20 mln zł publicznych pieniędzy na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a teraz okazuje się, że ojciec Rydzyk może otrzymać kolejny zastrzyk pieniędzy. W związku z tym prezentujemy infografikę z najważniejszymi informacjami o „Imperium ojca Rydzyka”!

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/imperium-ojca-rydzyka-wszystko-co-powinienes-wiedziec/bjsxty

 9. gość said

  Kiedy do ku….ltury nieliberalnej, zacznie się w Polsce karać zdradę!?

  Kiedy Polska zacznie karać kapusiów i zdrajców!!!???

  Don Schetino, Neuman i inni PO****cy donoszą na Ojczyznę do Unii???
  Straszą, że „wysmażą” antyrządową rezolucję dla PE???

  A co na to nasza PiSowata władzunia kochana – demokratycznie wybrana, i dlaczego nic!!!???
  Czy nie można gnojków zapodać do prokuratury, oskarżając o działalność na szkodę państwa polskiego!? Czy nie można 6-8 ciulów pozbawić mandatów poselskich i aresztować?

  A możę przed Trybunał Stanu kanalie zaciągnąć?
  Byłoby wielkie aj-waj? I co z tego.? I tak wrzeszczą lewacy unijni.

  Szkodzi Polsce zdrajca Donek czy jego koleś Lewandowski???
  A wznowić śledztwa w sprawie ich udziałów w różnych aferach!
  A wystawić euronakazy aresztowania łajdaków!!!

  KRS donosi na Polskę do Komisji Weneckiej!!!????
  Łamią polskie prawo – z konstytucją na czele!
  Czy nie można znieść immunitetu sędziowskiego???
  Czy nie można obniżyć wieku emerytalnego sędziów???

  Kiedy zostanie ujawniony tzw. zbiór zastrzeżony IPN?
  Kiedy Polska zacznie karać kapusiów i zdrajców!!!???

  marguar • niepoprawni.pl
  fot. TVN24/wPolityce.pl

  https://wzzw.wordpress.com/2016/02/08/%E2%96%A0%E2%96%A0-kiedy-do-ku-ltury-nieliberalnej-zacznie-sie-w-polsce-karac-zdrade/

 10. pugnus said

  Jedynym remedium na tych renegatow bylaby totalna demaskacja ich zamiarow , polaczona z opublikowaniem ich przeszlosci i wzajemnych mafijnych powiazan.Niestety do takich zadan potrzebny jest prawdziwy fachowiec ,ktorego jak na razie w TVP nie widac a z uslug Maxa Kolonko Kurski nie chce skorzystac!Czasami sie zastanawiam ,ktory „Kurski” objal kierownictwo TVP ,bo zdaje sie jest ich dwoch….

 11. j said

  Kontynuujac temat donosicielstwa Polakow pozwole sobie przypomniec pewna prawdziwa historie.
  Pod koniec zeszlego roku chcialam panstwu zaprezentowac „przygode” ks. Piotra Natanka i wielka madrosc tego czlowieka (chronionego bez watpienia przez Najswietsza Panienke) w walce z donosicielami, kapusiami i prowokatorami ale cos mi wtedy przeszkodzilo. Dzis mialam chwile czasu i poszperalam w archiwach.
  I faktycznie, tak jak powiedzial ks. Piotr moznaby byloby nakrecic film sensacyjny z tego przedziwnego wydarzenia. Jedno co mnie zastanawia to jaka role spelniali w tym zdarzeniu nasi hierarchowie? Czyzby w bezpardonowej walce z ks. Natankiem trzeba bylo siegac az po tak brudne metody jak klamstwa i prowokacje? A moze i sami hierarchowie sa chwyceni przez kogos za gardlo? Ciekawe przez kogo?

  Z wielkim trudem udalo mi odzyskac video, w ktorym ks. Piotr opisuje to zdarzenie.

  List, ktory zostal przeslany do wszystkich kurii w Polsce wiele mowi o tym co obecnie dzieje sie w Polsce i w KK. List, ktory nie byl przeznaczony dla ks. Piotra cudem dostal sie w jego rece. Ktos zyczliwy przeslal go po prostu na Pustelnie Grzechynska.

  „Spelniajac prosbe kurii diecezjalnej w Gliwicach uprzejmie informuje, ze dyrektor zakladu karnego w Zabrzu powiadamia o zwolnieniu z wyzej wymienionego Zakladu pana Wladyslawa Smolarka syna Czeslawa, ktory odbyl kare pozbawienia wolnosci za podawanie sie za ksiedza oraz czerpanie z tego tytulu korzysci majatkowych….legitymiju sie on pieczatka ks. proboszcz psycholog Wladyslaw Smolarek…. Wyludza miedzy innymi pieniadze na kosciol w Ukrainie……

  ….W ostatnim czasie odnotowano jego obecnosc jako osoby duchownej na pielgrzymce Bractwa Rycerzy Chrystusa do Czestochowy………

  Czerwona pieczatka
  podpisal:
  ks. biskup Artur Mizinski
  Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

  skopiowane z odsluchu

  Ocencie panstwo sami co sie z nami Polakami stalo. I dlaczego.

  Boze chron ks. Piotra Natanka!

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!!!

 12. j said

  Oto link do zacytowanego wyzej video:

  https://www.gloria.tv/media/LdKcMUSguLn

 13. z internetu said

       
  Kochany księże Piotrze – żaden duchowny posoborowy nie zrozumie ani Twojej mowy ani Twoich czynów, na które działa Duch Święty.
  Wrogowie Prawdy NIC Ci nie są w stanie aniu zarzucić ani udowodnić by cię ukrzyżować. Jedyną ich bronią jest ” władza pieczątkowa ” i milczenie, które u Boga na Sądzie Ostatecznym na nic im się nie zdadzą.

  Et spes nostra, salve

 14. Stary Warszawiak said

  Dzisiaj dowiedziałem się, że na warszawskiej Woli firma budowlana nie może dokonywać budowy bloku, gdyż teren jest
  skażony (prawdopodobnie jakimiś chemikaliami, gdyż na tym terenie była ongiś fabryka chemiczna), ale firma znalazła
  rozwiązanie i skażona ziemia zostanie wywieziona w bezpieczne miejsce.
  Ponieważ osoby na tej fotografii też zostały skażone: anty-chrześcijaństwem, wrogością do Polaków, sympatią dla pedałów,
  zabieraniem dzieci biedniejszym rodzicom, sympatią dla likwidacji niewygodnych przeciwników (a nawet prezydentów),
  służalczością wobec UE itd.,itd., może należało by pomyśleć o ich wywiezieniu np. na Alaskę.

 15. Uważny Obserwator said

  Stary Warszawiaku! a dlaczego tak źle życzysz mieszkańcom Alaski?, oj nieładnie

 16. Uważny Obserwator said

  W Polsce mamy dużo kamieniołomów, humanitarnie zatrudnić ich do adekwatnych zajęć.

 17. Biorąc pod uwagę oryginalny podział na CYWILIZACJE,jakiego dokonał Feliks Koneczny Polska była w najgorszej sytuacji kiedy do BIZANCJUM Wschodu zbliżył się Zachód,a CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czytaj ŻYDOWSKA była katalizatorem ANTYPOLONIZMU.
  Aby lepiej zrozumieć EKONOMIĘ POLITYCZNĄ GLOBALIZMU dla tych celów można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu :
  Jahwe = Materializm dialektyczny = Chaos i Nicość
  Mesjasz = Marx = Ewolucyjna droga marksizmu
  Naród wybrany = Proletariat = Świat finansjery
  Kościół = Partia komunistyczna = Banki i Giełda
  Powtórne przyjście (Mesjasza) = Rewolucja = Radykalizacja negacji
  Piekło = Kara na kapitalistów = Kara na „gojów”
  Tysiąclecie = Rzeczpospolita komunistyczna – Ekonomia polityczna globalizmu.

  W odnawiającym się konflikcie niemiecko-żydowskim,który wyniszczył Europę i wzrastającym na znaczeniu STRONNICTWIE AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM gdzie jest miejsce na POLSKIE LOGOS?!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: