Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Śmigłowce dla Polski z Mielca, nie z Francji? Bardzo optymistyczne doniesienia!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-08

Krajowe media donoszą,  że polski rząd wycofuje się z planów kupna 50 śmigłowców Caracal dla wojska. Podobno rozpoczęły się rozmowy z właścicielem PZL Mielec na dostawę produkowanych w Mielcu Black Hawków!


Na takie wieści Mielec czekał od wiosny, gdy poprzedni rząd rozstrzygnął przetarg na dostawę 70 śmigłowców dla polskiego wojska. Wybrane zostały francuskie Caracale, ich wysoka cena jednak sprawiała, że do Polski miało trafić tylko 50 maszyn. Z przyczyn formalnych odrzucone zostały oferty PZL Mielec i PZL Świdnik. Wybuchła awantura wielu polityków – szczególnie prawicowych – broniło zakładów w Mielcu i Świdniku.

Śmigłowce były jednym z tematów podczas kampanii przed wyborami do parlamentu oraz wyborami prezydenta RP. Gdy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, którego przedstawiciele mocno krytykowali poprzedni rząd za wybór francuskiej oferty, niemal od razu pojawiły sie informacje, że nowy minister obrony narodowe nie chce realizować pełnego zamówienia śmigłowców w Francji.

Dzisiaj media krajowe, szczególnie dziennik Rzeczpospolita, informują o spotkaniu polskiego i francuskiego ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz miał powiedzieć swojemu odpowiednikowi z Francji, że Polska kupi tylko kilka śmigłowców Caracal.  Równocześnie Ministerstwo Obrony Narodowej miało rozpocząć rozmowy z Lockheed Martin, właścicielem PZL Mielec, o dostawie dla polskiej armii śmigłowców Black Hawk, które są produkowane w Mielcu! Takie informacje pojawiają się też w Stanach Zjednoczonych. To wiadomości dające wielkie nadzieje dla mieleckich zakładów na ich dynamiczny rozwój!

hm

http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art6305,smiglowce-dla-polski-z-mielca-nie-z-francji-bardzo-optymistyczne-doniesienia.html

Komentarzy 10 do “Śmigłowce dla Polski z Mielca, nie z Francji? Bardzo optymistyczne doniesienia!”

 1. Kapsel said

  ……Podobno rozpoczęły się rozmowy z właścicielem PZL Mielec na dostawę produkowanych w Mielcu Black Hawków!…..
  …. Ministerstwo Obrony Narodowej miało rozpocząć rozmowy z Lockheed Martin, właścicielem PZL Mielec,….

  Lockheed Martin Corporation (NYSE: LMT) – amerykański koncern zbrojeniowy powstały w 1995 z połączenia korporacji Lockheed i Martin Marietta. Jeden z „wielkiej piątki” amerykańskiego przemysłu obronnego. Siedziba koncernu znajduje się w Bethesda w stanie Maryland.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin

 2. Głos z nikąd said

  acha, tu ich boli. Przeciez Polin już nie jest kolonią brukselki tylko ameryki.

 3. @Głos Z Nikąd.
  Jeszcze można uściślić,że ŻYDOAMERYKI.
  Trzeba oddać sprawiedliwości jakie były źródła wyniszczającego Europę konfliktu amerykańsko-niemieckiego.

 4. Polowic said

  I będą hamerykańskie biedahawki bez wyposażenia, produkowane w USA, bez offsetu, bez technologii, z zapleczem serwisowym za wielką wodą w cenie wyższej niż Caracale (bo przecież dolar poszedł do góry).

 5. gość said

  Kolonia USA

  http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/kolonia-usa.html

 6. gość said

 7. Cieszy mnie to, że śmigłowce będą produkowane w Mielcu, żal tylko, że ten Mielec już został przehandlowany pewnie przez „prawych polaczków lub żydokomunę”, – a Polacy nawet się nie dowiedzieli ile za tę sprzedaż zarobiła Polska, a ile poszło na konta cwaniaczków – sprzedawczyków. Wyprzedali nieomal wszystko – nasz przemysł, nasze stocznie, jeszcze trochę kopalni zostało, a firm nieomal nie ma. Przykre, ale ci „handlowcy” pozbawili pracy bardzo wielu wykształconych, młodych Polaków, którzy zostali zmuszeni szukać chleba – poza Ojczyzną !! I Żal, że tych złodziei nikt dotąd nie rozliczył ! Bo chyba przedawnienia – za takie hańbiące wyczyny nie ma ?? Dziwi jedno – całą Polskę wyprzedali, zniszczyli cały przemysł – i jeszcze zadłużyli Polskę na ponad bilion $. .To byli -demokratyczni – gospodarze !! Trudno się dziwić, że Petru – tak chce zostać premierem – liczy, że jeszcze da się w Polsce kraść !! No i Schetyna – odsunięty przez Tuska – za modlenie się na cmentarzu , razem z Drzewieckim – teraz też liczy na powrót do koryta. A Polacy ?? cóż nie umieją kraść, nie ma dla nich pracy – to mało ważne – ważne dostać się do żłobu i dalej kraść i zadłużać Polskę – dla siebie, nie dla Ojczyzny!!!

 8. W wyniku CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI doświadczamy skutków procesu od ZYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zaktywizował militaryzacje handlu wojna i pokojem.

 9. Klamka said

  Smier c ……………masonerii……..A to zalezy glownie od obywateli krajow gdzie ona sprawuje potajemnie wladze..Jedno jest pewne i to na 1000% swiatem rzadza ludzie ktorzy maja finanse swiata tego w swoich rekach.A my jestesmy parobkami w ich rekach…………….KONIEC TEGO POLACY NIE BEDA WALCZYC Z ROSJA.WRECZ PRZECIWNIE

 10. ogrodblog said

  jest nadzieja

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: