Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Szwedzkie władze naciskają na samorządy, aby tworzyły miejsca pracy dla imigrantów.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-08

Szwedzkie władze naciskają na samorządy, aby tworzyły miejsca pracy dla imigrantów.

.

To nie żart – władze Szwecji usiłują zagospodarować i zintegrować przybyłych muzułmanów, których liczba jest ogromna, a którzy stanowią niemałe obciążenie dla kraju.

.

Stąd naciski władz centralnych na samorządy, aby te tworzyły tymczasowe miejsca pracy dla migrantów. – Widzieliśmy wiele dobrych inicjatyw w sektorze prywatnym, gdzie firmy sektora prywatnego ponoszą główną odpowiedzialność za zagospodarowanie nowo przybyłych. Rzecz jasna jest istotnym, aby sektor publiczny również ponosił odpowiedzialność – oświadczył szwedzki minister administracji publicznej Ardalan Shekarbi w rozmowie z państwową rozgłośnią radiową.

 

W jego ocenie jednym ze źródeł pracy mogłyby być tymczasowe staże w szwedzkim systemie edukacji wyższej. – Istnieje ogromne zainteresowanie collegów i uniwersytetów co do oferowania akademickich staży – wskazywał, zapominając najwyraźniej, iż zdecydowana większość muzułmańskich imigrantów w ogóle nie jest zainteresowana podjęciem jakiekolwiek pracy, natomiast do podjęcia pracy naukowej niewielu ma kwalifikacje.

 

Niezależnie od tego samorządy lokalne zostały poproszone, aby stworzyły co najmniej 1000 staży rocznie dla islamskich przybyszów aż do 2018 roku.

 

Kwestia imigrantów jest w Szwecji o tyle paląca, iż tylko w 2016 roku przybyło ich 160 tysięcy.

 

Julia Nowicka, Prawy.pl

 

Źródło: EUbusiness

Komentarzy 9 do “Szwedzkie władze naciskają na samorządy, aby tworzyły miejsca pracy dla imigrantów.”

 1. pugnus said

  Juz od dawna na hol. portalach ludzie naigrywaja sie z przezroznych wiadomosci rozglaszanych przez media o niesamowitych ilosciach neurochirurgow,architektow ,fizykow atomowych , czy specjalistow ICT wsrod naplywajacych mas nachodzcow.W hol. TV pokazano nawet dwoch takich ,co to podjeli prace w fabryce mebli nie dodajac ile subsydii dostal wlasciciel fabryki !Prawda jest taka ,ze wiekszosc jest analfabetami ,bo odbior pieniedzy podpisuje …jakimis zawijasami!
  Szwedzki obled nabiera juz nowych proporcji i tylko czekac jak sie ten slynny szwedzki model socjalizmu z hukiem zawali.W Holandii nawiasem ludzie tez juz zaczynaja miec wszystkiego dosyc i 2-3% powaznie mysli o emigracji do takich krajow jak N.Zelandia ,Australia czy Kanada.Duzo tez szuka parcu poza granicmi kraju i jezeli wierzyc statystykom to Polska po Niemcach i Anglii jest najbardziej przez Holendrow preferowanym krajem do szukania tam zatrudnienia.

 2. Halina said

  Moim zdaniem od zaraz trzeba wprowadzić obowiązkowe badania zdrowia psychicznego ludzi decydujących o egzystencji innych. Toż to zgroza.

 3. internauta said

  Obawiam się, że ci „wykształceni” emigranci robili swoje dyplomy w szkołach koranicznych, a w Afganistanie nazywano ich po prostu talibami.
  Nawet tutaj piszą o studentach: https://pl.wikipedia.org/wiki/Talibowie

 4. gość said

  Szwecja: Zakaz upamiętniania kobiety zamordowanej przez uchodźcę. „Nie chcą naruszać dobra imigrantów”

  Po tym jak 22-letnia pracownica ośrodka dla uchodźców w Goteborgu zginęła zasztyletowana przez imigranta, personel ośrodka z Örnsköldsvik chciał ją upamiętnić. Władze miasta zabroniły jednak jakichkolwiek działań dotyczących zamordowanej Szwedki. Powodem było dbanie o dobro migrantów.

  Alexandra Mezher zginęła, gdy próbowała zakończyć bójkę między dwoma młodymi imigrantami. Jeden z chłopców, 15-letni Smoalijczyk, dźgnął Alexandrę w plecy i w udo. Dziewczyna zmarła niedługo potem w szpitalu.

  Zmarłą chcieli upamiętnić pracownicy ośrodka w Örnsköldsvik. Jednak władze miejskie kategorycznie zabroniły jakichkolwiek tego typu czynności. Zabroniono nawet opuszczania flagi z myślą o zmarłej. Uroczystości mające upamiętnić Szwedkę odbyły się w lokalnym kościele. Personel ośrodka otrzymał zakaz uczestniczenia w nich.

  Powodem, dla którego władze zabroniły upamiętniania Alexandry miało być dobro imigrantów. Według jednego z członków rady miasta, „byłaby to manifestacja, która uderzałaby w dobro imigranckich dzieci przebywających w ośrodku”.

  http://pikio.pl/szwecja-zakaz-upamietniania-kobiety-zamordowanej-przez-uchodzce-nie-chca-naruszac-dobra-imigrantow/

 5. romano said

  Podobnie jak w Wlk.Brytanii z lekarzami.W latach 90-tych labourzyści zaczęli masowo importować lekarzy pierwszego kontaktu z Bliskiego Wschodu i Azji.Po prostu był deficyt w tym zawodzie w sektorze publicznej służby zdrowia.Najechało się znachorów,felczerów,weterynarzy ze sfałszowanymi dyplomami i certyfikatami medycznymi.W Bangladeszu dyplom lekarza kosztuje 10-12 tys.$ .Kto ma kasę może sobie kupić.
  Przymykano oczy na ich niekompetencję i brak języka-ważne,że rząd zapewnił medyków.
  Dopiero kilka lat temu zrobiono wielką czystkę i ponad 70% tych znachorów straciło prawo wykonywania zawodu lekarza !!! Częściowo wakaty przejęli polscy lekarze,ponieważ od 2008 r.z Wlk.Brytanii wyjechało dotychczas ponad 17 tys.lekarzy specjalistów i wysoko kwalifikowanego personelu medyczno-badawczego.

 6. saasd said

  Najlepiej niech stworzą z nich armię.

 7. solkraken said

  niech ich wezmą do „straszy mniejskiej” – będą pilnować porządku na ulicach… zwłaszcza w nocy pod dyskotekami, chętnie „zabezpieczą tyły” wyzwolonym kobietom, relaksującym się po trudach tygodnia pracy ;)))

  PS. a dlaczego na tworzenie miejsc pracy dla mniejszości nie wpadli w światłym i postępowym isrealu?!?

 8. gość said

  Barbara Spectre wyjaśnia, kto stoi za multi-kulti w Europie

  Oto fragment programu z wiodącego syjonistycznego kanału telewizyjnego w Izraelu. Mówi o żydowskiej organizacji w Szwecji, która popiera Izrael jako państwo żydowskie, równocześnie lansując nieeuropejską imigrację do Szwecji i Europy. Posłuchajcie uważnie słów tej żydowskiej aktywistki o żydowskiej roli w tym wszystkim.

 9. narodowiec said

  Niech prostują banany !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: