Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polski historyk: Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. (wideo)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-10

Leszek Żebrowski, polski historyk i autor książek, na jednym ze swoich spotkań stwierdził, że podczas niemieckiej okupacji Polski Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców.

Na autorskim spotkaniu z Leszkiem Żebrowskim poruszano wiele tematów dotyczących historii Polski i „propagandy historycznej” uderzającej w dobre imię polskiego narodu. Historyk skupił się m.in. na twórczości Jana Tomasza Grossa, który jest autorem kontrowersyjnych książek przekonujących o współodpowiedzialności Polski za Holocaust i czynny udział w masowym mordzie na Żydach.

Żebrowski poświęcił swoją uwagę jednej z ostatnich wypowiedzi Grossa, w której stwierdził, że Polacy podczas niemieckiej okupacji zabili więcej Żydów niż Niemców (więcej o wypowiedzi Grossa pisaliśmy tutaj).

Polski historyk postanowił w odpowiedzi na szkalujące Polaków słowa Grossa przytoczyć liczne przykłady udowadniających tezę, że to Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców podczas niemieckiej okupacji.

– Jan Tomasz Gross wymyślił coś nowego tj. że Polacy podczas II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców. Nie wiem jak liczył, nie wiem co było kryterium oceniania kto kogo zabił […] więc myślę, że ciekawsze byłoby odwrócenie tej sytuacji gdyby ktoś napisał, zbadał, pokazał wiele przykładów, że podczas okupacji, Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. I tego można bronić, można pokazywać takie sprawy jak Koniuchy, Naliboki, Świńska Wola, działalność tzw. żydowskiej partyzantki, Ryki, wiele miejscowości na Kresach – zaczął swoją wypowiedź Żebrowski.

Poniżej zapis całego spotkania z polskim historykiem.

 

pikio.pl

Komentarze 2 to “Polski historyk: Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. (wideo)”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Klanie sie ksiazka: „Rok 1984”
  Tam to nastapilo wzorcowe odwrocenie pojec: dobry/zly.
  Czy George Orwell byl prorokiem, czy dotarl do jakis zrodel
  bardzo wplywowych i poteznych nieistniejacych oficjalnie spiskowcow?
  Oto pytanie.

 2. gość said

  Jan Bodakowski

  Muzeum Historii Żydów zarobi na rocznicy trzydziestolecia Trybunału Konstytucyjnego

  Z bardzo szczegółowych dokumentów przetargowych (opublikowanych na stronie Trybunału Konstytucyjnego) wynika, że na trzydziestoleciu Trybunału zarobi również Muzeum Historii Żydów, instytucja mająca na celu prezentowanie żydowskiej narracji historycznej (w której role oprawców odgrywają Polacy) za pieniądze polskich podatników.

  Powstały w czasie stanu wojennego Trybunał Konstytucyjny planuje niezwykle kosztowne obchody trzydziestolecia swojej działalności (co samo w sobie jest kuriozalne, instytucja państwa demokratycznego chce świętować działalność instytucji państwa antydemokratycznego).

  Czytaj całość:
  http://jan.bodakowski.salon24.pl/695949,muzeum-historii-zydow-zarobi-na-rocznicy-trzydziestolecia-trybunalu-konstytucyjn

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: