Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Ksiądz narodowiec” opuści Zakopane

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-23

Niecałe 3 dni trwała posługa kapłańska ks. Jacka Międlara w Zakopanem. Znany ze swoich narodowo – patriotycznych poglądów, dotychczasowy wikariusz wrocławskiej parafii św. Anny został przeniesiony do Zakopanego. Jednak nie zagości dłużej pod Giewontem.

„Ksiądz narodowiec” opuści Zakopane

Ksiądz Międlar do Zakopanego przybył w sobotę wieczorem. Na drugi dzień wziął udział w organizowanych przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo – Radykalny Podhale obchodach 69. rocznicy ostatniej walki i śmierci mjr Józefa Kurasia „Ognia”. W spotkaniu tym przy pomniku „Ognia” i jego podkomendnych w Zakopanem, duchowny wziął udział prywatnie.

Sytuacja ta nie spodobała się jego przełożonym ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którzy zdecydowali o ponownych przenosinach duchownego, tym razem do Krzeszowic, gdzie uda się już we wtorek.

Decyzja ta nie podoba się członkom podhalańskim narodowcom. Maciej Trebunia Tutka, jeden z liderów ONR na Podhalu, stwierdza że przenoszą go tylko za to, że nie odmówił modlitwy wiernym, którzy go o to poprosili.

– Ksiądz Jacek w ogóle nie miał brać czynnego udziału w uroczystościach, ponieważ takie dyspozycje wydał mu proboszcz. Jednak po namowach wielu osób, którzy rozpoznali go w tłumie i bardzo prosili żeby się z nimi pomodlił, ugiął się i odmówił modlitwę. Jakby to wyglądało gdyby jako ksiądz odmówił wiernym wspólnej modlitwy? Jaki byłby z niego ksiądz? – pyta retorycznie Maciej Trebunia Tutka, dodając, że przełożeni księdza Jacka uginają się pod naporem lewackiej propagandy.

Ksiądz Międlar znany jest ze swoich poglądów, które wygłaszał podczas narodowych wieców m.in. z okazji 11 listopada 2015 r. w Warszawie lub podczas anty imigranckiej demonstracji we Wrocławiu. W mocnych słowach mówił, że islam jest ogromnym zagrożeniem dla chrześcijańskiej cywilizacji. Nawoływał, by nie wpuszczać uchodźców do Polski. Oficjalnie sprzeciwiał się także organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i manifestacji Komitetu Obrony Demokracji.

Postawa księdza Międlara nie spodobała się liberalnym mediom, które zarzucały duchownemu angażowanie się w politykę. W wyniku nagonki władze zgromadzenia zakazały ks. Międlarowi publicznego głoszenia swoich poglądów. Został on przeniesiony do Zakopanego, a po paru dniach do Krzeszowic. W obronie duchownego stanęło środowisko prawicowe.

Ks. Jacek Międlar, który święcenia kapłańskie otrzymał w zeszłym roku należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Duchowni z tego zgromadzenia w Zakopanem pracują w parafii na Olczy pw. Matki Bożej Objawiający Cudowny Medalik.

p / fot. Twitter

za: http://www.goral.info.pl/aktualnosci/polityka/item/2385-ksiadz-narodowiec-opusci-zakopane

Komentarzy 16 do “„Ksiądz narodowiec” opuści Zakopane”

 1. ewa said

  Więcej takich księży!

 2. „Inwazja islamu pustym Koniem Trojańskim żydowskiego terroru”.

 3. Analityk said

  Wygląda na to, że przełożeni ksiedza Jacka to albo tchórze albo żydobolszewicka hołota oddelegowana do zakonu wykonywać zawód kapłana Kościoła Katolickiego.
  Od kiedy to mówienie Prawdy było zabronione przez Chrystusa? Widać, że im daleko do drogi jaką szedł Chrystus głosząc Prawdę ludziom.
  Ci przełożeni NIENAWIDZĄ Prawdy zwłaszcza głoszonej Polakom tak jak żydobolszewia!!! Najwidoczniej z niej się wywodzą.
  Po owocach poznajemy kto jest kim.

 4. Magdalena said

  Antykościół w natarciu….
  We Wrocławiu dużym mieście, proboszczowie skarżą się na brak intencji mszalnych.
  Po prostu, ludzie nie chcą utrzymywać antykościoła, bo tam gdzie są prawdziwie wierzący Kapłani, ludzi zawsze mnogo
  ( jak widać w przypadku x Międlara)

 5. takatam said

  Niewygodny? Jakoś przełożonych nie rażą wybryki i głupie polityczne wypowiedzi „ks” Sowy…

 6. monika said

  Gdyby poszedł na marsz gejów i lesbijek to przełożeni chwaliliby Go za otwartość i tolerancje. Taki mamy teraz Kościół. Wpadają w koleiny liberalizmu i relatywizmu tak jak na zachodzie, tam już prawie nikt nie chodzi. Wyprzedają organy (za 200 euro można kupić doskonałe organy) oddają relikwie do których niegdyś pielgrzymowały rzesze wiernych. Może o to chodzi księżom znad Wisły. Po co sobie zawracać głowę wiernymi, tacą, intencjami. Sprzedać, wydzierżawić nieruchomości i żyć spokojnie..

 7. solkraken said

  mówcie funkcjonariuszom ober-poprawnego Franciszka, że Kościoły nie biorą się dotacji ojro-sowieckich ale z Woli Bożej i Wiary Wiernych… mówcie im to zanim zostaną sami w pustych murach otoczeni kolorowym tłumem z maczetami ;)))

 8. Alina said

  Czy ksiądz, Polak nie ma praw publicznych w Polsce, że nie wolno mu zajmować się polityką????? Czy księża nie mają praw wyborczych czynnych i biernych? Czy nie podpadają pod konstytucyjną wolność słowa?
  Jak GW przyjęła wybór Joachima Gaucka, PASTORA (!!!!) na prezydenta RF NIEMIEC??????
  Dlaczego duchowny protestancki może być prezydentem Niemiec, a młody ksiądz w Polsce nie może publicznie się modlić i prezentować swoich patriotycznych poglądów?????
  Te kilka pytań powinni zadawać Zakopiańczycy i przełożonym księdza,i żydowskiej gazecie dla Polaków, i władcom Zakopanego.
  Te parę pytań należy rozpowszechnić wśród otępiałych wyborców PO, żeby pobudzić ich lemingowe mózgi do jakieś minimalnej refleksji.

 9. emer said

  To przykład jak sPOlegliwi niszczą Patriotów.

 10. adam ryglowski said

  Ad 7 ) Panie Solkraken , panie Solkraken – gdzie był ten „kościół” pod wezwaniem Judasza Iszkarioty ( ŚWIĘTEGO ?????? ).
  W tym , jedynym przypadku , to może i dobrze .
  Ja do kościoła z TAKIM PARTONEM , to nawet za wielką nagrodą – nie wszedłbym.

 11. ERROR 404 NSZ said

  Kochani puśćcie wodzę fantazji (daj Bóg sprawczej..), załóżmy , że za pół roku takich księży którzy wyrwą się z kajdanów i dadzą tego publiczne wyraz, będzie 10-u ,za ich przykładem w ciągu roku pójdzie kolejnych 20-u,to zarząd komisaryczny episkopatu KK w RP , pęknie ,po prostu tego nie da się
  powstrzymać…

  Co i daj Bóg , z Narodowym… ERROR 404 NSZ ,Białystok…

 12. pugnus said

  Ta blyskawiczna reakcja tych calych Misjonarzy zaczyna byc intrygujaca!Co to jest za mafia ,z czego zyja i kto tam tym towarzystwem rzadzi?Oto kilka nasuwajacych sie pytan.Byc moze jest cos o nich w szafie ….Czekiszczaka,bo nie sposob sobie wyobrazic ich naglej spolegliwosci wobec „akcji” Czerskiej.Przydaloby sie ,zeby nimi zajal sie jakis wytrawny dziennikarz sledczy ….

 13. Valdi said

  Chciałbym mieć takiego patriotę, księdza za kolegę, choć do „niebios” mi daleko?.
  Ksiądz, murarz, czy zakonnica – walczymy z lewactwem – to nasza obietnica!!!.

 14. Valdi said

  Bóg, Honor i Ojczyzna!!!, księże Jacku, to do mnie – do nas, przemawia!!!.

 15. akita said

  Panie Solkraken , panie Solkraken – gdzie był ten „kościół” pod wezwaniem Judasza Iszkarioty ( ŚWIĘTEGO ?????? ).

  Chodzi o świętego Judę, patrona od spraw trudnych i beznadziejnych.

  W angloamerykańskim Jego imię brzmi tak samo jak Iszkarioty.

 16. gość said

  Może kawy?

  Pogrzeb niejakiego Renato Bialetti. To na zdjęciu to jest URNA. Na prochy zmarłego.

  Ciekawe, co zrobi posoborowe duchowieństwo, jeśli jakiś proktolog zażyczy sobie być pochowanym w urnie w kształcie… a w sumie, nieważne w jakim…

  http://www.treehugger.com/sustainable-product-design/renato-bialetti-who-brought-moka-coffee-maker-world-dies-93.html

  http://breviarium.blogspot.com/2016/02/moze-kawy.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: