Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

My tu sobie gadu gadu o Bolku i innych Kolaborantach Kiszczaka, a tymczasem KE chce wymusić na Polsce przyjęcie nawet 200 tys. imigrantów!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-27

200 tys. imigrantów.

Jak dowiedział się portal Prawy.pl, Komisja Europejska naciska, aby rząd Beaty Szydło przyjął nie 100 tysięcy muzułmańskich imigrantów, o czym mówiło się wcześniej, ale dwukrotnie więcej – takie jest rzeczywiste zobowiązanie poprzedniego rządu PO-PSL.
.

– Pojawia się pytanie, czy zostaniemy zmuszeni do tego, żeby przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu, grozi nam 100 tys. do 200 tysięcy? – zastanawiał się Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas środowej konferencji zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. – Rząd nie uważa tego za korzystne dla Polski – dodał.

.

skiba_jakub

– Jednym z argumentów, który jest do nas kierowany jest „i tak się przed tym nie obronicie” – wyznał, zauważając, iż jeżeli chodzi o Bliski Wschód nie ma perspektywy rozwiązania tego problemu.

W rozmowie z portalem Prawy.pl nie krył obaw co do dalszego przebiegu rozmów z europejskimi partnerami. – Niestety są to poważne naciski. Jesteśmy otaczani pewnym ostracyzmem i musimy czynić wiele zabiegów, żeby przedstawiać nasze działania o interesy Polski i krajów regionu jako działania w pełni europejskie – relacjonował.

Jakub Skiba przyznaje, iż działania KE to nie tylko próba dokonania ostracyzmu politycznego, lecz także silne zakulisowe naciski. – W ten sposób wygląda dyplomacja – uspakajał.

– Głównym argumentem, jaki pojawia się w tej dyskusji „jest zawieszenie strefy Schengen i stworzenie strefy mini-Schengen, jeżeli nie będziemy skłonni przyjąć tych imigrantów – stwierdził. Na pytanie, czy warto walczyć o strefę Schengen w sytuacji, kiedy Polakom grozi tak wielkie niebezpieczeństwo, oświadczył: „To należy do wyboru przez naród, przez obywateli Polski”.

Jego prywatnym zdaniem „kwestia interesu jest zdecydowanie ważniejsza niż nawet zawieszenie strefy Schengen”. Zaznaczył przy tym, iż on sam nie może się wypowiadać w imieniu wszystkich.

 

Tekst i fot. Anna Wiejak. Prawy.pl

Tytuł podpis

Komentarzy 12 to “My tu sobie gadu gadu o Bolku i innych Kolaborantach Kiszczaka, a tymczasem KE chce wymusić na Polsce przyjęcie nawet 200 tys. imigrantów!”

 1. gość said

  Może trzeba będzie zapytać obywateli. Premier Beata Szydło o referendum w sprawie imigrantów

  Pytana przez dziennikarzy o imigrantów premier Beata Szydło stwierdziła: „premier Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli”.

  Premier była gościem TVP Info. Szefowej rządu zadawano pytania z trzech działów: gospodarka, polityka społeczna i polityka zagraniczna. Beatę Szydło zapytano także o kwestię imigrantów.

  – Premier Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli – powiedziała premier.

  Zdaniem premier „nie jesteśmy gotowi na przyjmowanie imigrantów”. – Europa nie jest gotowa – zaznaczała, dodając też, że „trzeba znaleźć rozwiązanie”. Jednocześnie podkreśliła, że wyobraża sobie sytuację, w której Węgrzy powiedzą uchodźcom „nie”.

  Goszcząca w TVP Info premier Szydło przypomniała także, że w tym roku zadeklarowaliśmy przyjęcie pięciuset cudzoziemców. – Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Nie przyjęliśmy jeszcze żadnego migranta i na razie pewnie nie przyjmiemy – podkreśliła premier. – Chcemy mieć prawo opiniowania, czy dane osoby możemy przyjąć, czy nie zagrażają naszym obywatelom – dodała.

  Zorganizowania referendum w sprawie przyjmowania imigrantów domaga się ruch Kukiz15′. Jak zadeklarował na początku lutego poseł Adam Andruszkiewicz pod wnioskiem zebrano już ponad 150 tys. podpisów. Zdaniem polityka zebranie wymaganych prawem 500 tysięcy podpisów jest absolutnie osiągalne. – Z naszych szacunków wynika, że obecnie mamy około 150 tysięcy podpisów. Ciężko to precyzyjnie zweryfikować, gdyż podpisy są zbierane przez różne środowiska. Mam tu na myśli środowiska kibicowskie oraz narodowe, jak Młodzież Wszechpolska, która też oficjalnie włącza się w tę zbiórkę. Po drugie, podpisy są zbierane niezależnie przez posłów klubu Kukiz’15. Po trzecie, codziennie do naszych biur poselskich przychodzą Polacy przekazujący nam wypełnione listy z podpisami – stwierdził wówczas w rozmowie z portalem Pch24.pl poseł klubu Kukiz’15.

  Źródło: Niezalezna.pl/Pch24.pl
  http://www.pch24.pl/moze-trzeba-bedzie-zapytac-obywateli–premier-beata-szydlo-o-referendum-w-sprawie-imigrantow,41496,i.html

 2. Marek said

  A olać to Schengen i tą całą jewryjska unię. Trzeba zbudować swoją unię z Węgrami, Czechami i Słowakami, a tamtych niech musliny zagryzą. Trzeba też zrobić
  reprywatyzację i odebrać wszystko co nam ukradziono, a wrogów narodu polskiego
  przesiedlić do ich szczęśliwej unii.

 3. gg said

  „Panie Lechu, pan się nie boi. Dziś gorszy sort za panem stoi” – treść jednego z transparentów na warszawskim marszu KOD idealnie oddaje ducha dzisiejszej manifestacji. – najprawdziwsze słowa!!!!

 4. pugnus said

  Podobno Szydlo powodowana przykladem Orbana sklania sie do rozpisania referendum,ale ….licho nie spi!Naciski o ktorych mowi sekretarz stanu MSWiA moga byc natury gospodarczej a przeciez nie mozna zapominac o tym ,ze Polska gospodarka jest peryferyjna w stosunku do gospodarki niemieckiej.Pamietam przypadek Wegier z przelomu wiekow.Wtedy wybory wygrala jaks prawicowo zosrientowana partia pozostawiajac na pobitym polu wegierska „UW” i wtedy przy formowaniu rzadu z Zachodu nastapily naciski na nowego premiera ,zeby na stanowisko wicepremiera mianowac szefa wegierskich udekow,czyli partii przegranej.Jako argumentu nie do odrzucenia uzyto grozby wycofania przez Leyland z udzialow w Ikarusie 1mld. funtow!Oznaczaloby to 40 tys. ludzi na bruku i Wegry musialy sie ugiac. Mec. Olszewski obejmujac teke premiera obiecal ,ze bez zadnych ogrodek bedzie o wszystkim informowal narod i najwyzszy chyba czas ,zeby Szydlo wystapila przed kamerami TV i odslonila kulisy naciskow Zachodu (Niemiec) na Polske w kwestii przyjecia islamskiej dziczy!Tylko naiwni jeszcze nie wierza,ze te ruchawki organiziwane przez KOD nie sa czescia propagandowej dywersji BND przeciwko Polsce a ich celem jest m.i. wtloczenie do Polski jak najwiekszej liczby nachodzcow!Nie jest bowiem rozowo ,bo dziennie na greckich wysepkach laduje 2000 amatorow latwego zycia i konca tego lancucha niee widac!Grecy lokuja to wszystko na wycieczkowcach ,a juz sie uzbieralo 20 tys. i nie przewoza ich na staly lad ,bo sama Grecja juz peka w szwach a na granicy z Macedonia ,ktora tymczasem zamknela granice koczuje nastepne kilkanascie tysiecy i dzisiejsza poranna prasa hol. donosi o demonstracjach nachodzcow domagajacych sie wolnego przejazdu na polnoc.Tam tez juz pomalu granice sa zamykane bo Serbia oraz Slowenia nie przepuszczaja dziennie wiecej jak 500 nachodzcow.W Reichu kompletny bajzel ,bo nie wiadomo gdzie sie podziewa 1/3 z dotychczas zarejestrowanych islamskich dzikusow i mozna tylko prrzypuszczac ,ze byc moze wielu przeszlona polska strone.!Wszystko rostrzygnie sie za tydzien ,bo wtedy odbedzie sie szczyt w Brukseli n.t ostatecznego rozwiazania problemu z najazdem islamskiej dziczy i jak zapowiada to juz hol. premier , strumien „uchodzcow” nie zostanie zatrzymany, to bedzie to podzwonne dla Schengen i chyba dla Eurokolchozu!

 5. Antysefchazar said

  WSZELKA OHYDA POCHODZI OD ŻYDA

  Zostawcie nas w spokoju Qrwy żydowskie z Unii Europejskiej. Mamy was dość i dość waszego Qrestwa. Won tam skąd przyszliście ścierwa.

 6. LM said

  KE chce wymusić na Polsce przyjęcie muzułmanów , w której golonka i schab już wzbudzają obrzydzenie muzułmanów.Tam gdzie mieszkam ,fanatycy,salafiści mają problemy z wynajęciem mieszkań,gdyż mieszkańcy nie tylko lubią schaby ale klopsy,mielone co wzbudza obrzydzenie u muzułmanów.Polska kuchnia spowoduje że fanatyczni muzułmanie nie wytrzymają psychicznie pobytu Taką metodę stosują mieszkańcy Sycyli,we Włoszech i mają…spokój.

 7. tiro said

  Trzeba się angażować i zbierać podpisy w sprawie referendum przeciwko narzuconym przez Unię kwot „przybyszów”:
  http://dzienreferendalny.pl

 8. Miś said

  No tak, jak trzeba oddać głos, to się płaszczą, obiecują, a już po, to mają wyborcę daleko (…)

  Kukiz15 wystartował, ale medialnie, z referendum w sprawie emigrantów, i co, i nic, czeka na kolejne wybory, no to się zdziwi, i inne ugrupowania też.

  Kolejna ściema pod publikę.

  A tak, dla poprawności, to czy widział ktoś, gdzieś w terenie, publicznie, ugrupowanie Kukiz15, jak zbiera podpisy pod swoją firmową akcją?

  Taki mały sondaż, oczywiście, jak admin pozwoli.

 9. Lublinianka said

  Ja zebrałam w ciągu tygodnia 50 podpisów i wysłałam dzisiaj listem poleconym do koordynatora wyznaczonego przez RKW – niestety, błędem było przygotowanie dwóch kart do zbierania podpisów na dwa pytania (1 – referendum w sprawie całkowitego zakazu sprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom – poprawka PIS odnosi się tylko do ziemi będącej własnością SP; 2 – referendum w sprawie nachodźców) Niektórzy ludzie nie chcieli podpisywać się dwukrotnie. Gdyby karty były wspólne, podpisów byłoby więcej.

 10. Analityk said

  KAŻDEGO kto chce sprowadzić do Polski islamistów lub jest agentem wpływu do tego nawołującym traktować jako WROGA NARODU Polskiego i tępić wszelkimi środkami!!!

 11. Analityk said

  Czemu mój wpis się nie ukazał?!

 12. Lubomir said

  Niemiecko-chazarska masoneria nawet Papieża próbuje ‚ubrać’ w tzw uchodźców. W stachanowskim tempie próbują opróżnić Syrię i Bliski Wschód.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: