Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rosyjska prasa: Polska zmienia się błyskawicznie i szokuje Zachód

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-28

Według rządowego dziennika „Rossijskaja Gazieta”, zmiany zachodzące w Polsce szokują zachodnich obserwatorów. W tekście zatytułowanym „Polska: kłopoty z tłumaczeniem” autorka Ariadna Rokossowska zwraca uwagę na błyskawiczne zmiany, jakie partia Prawo i Sprawiedliwość wprowadza we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Biznesowe "City" w Moskwie, znane pod oficjalną nazwą International Business Centre - panorama nocna.

Rosyjski dziennik, powołując się na rozmowy z polskimi publicystami, wyjaśnia swoim czytelnikom, że Polska pod rządami PiS nie odżegnuje się od członkostwa w Unii Europejskiej, ale chce być silnym i wyrazistym uczestnikiem Wspólnoty. Przy tym, jak zauważa „Rossijskaja Gazieta”, Polacy zachowali swoje narodowe wartości, które odróżniają ich od sąsiadów z Zachodu i Wschodu.

Dziennik wskazuje przy tym na silne przywiązanie mieszkańców kraju nad Wisłą do tradycji chrześcijańskich, a także na obecność Kościoła katolickiego w życiu społecznym i politycznym. Dodaje też, że w ostatnich latach, w Polsce znacząco wzrosło poczucie patriotyzmu, a rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość zamierza działać na rzecz podnoszenia historycznej świadomości rodaków.

„Rossijskaja Gazieta” wyjaśnia, że w polityce zagranicznej Polska stawia na Unię Europejską i NATO, ale jednocześnie chce być liderem wśród państw dawnego Układu Warszawskiego. Na końcu tekstu autorka odnosi się do stosunków polsko – rosyjskich, nazywając je trudnymi i zapewniając, że prędzej czy później „ta choroba minie”.

źródło:IAR

Za: http://forsal.pl/artykuly/924843,rosyjska-prasa-o-polsce-rosja-dostrzega-zmiany-w-polsce.html

Komentarzy 6 do “Rosyjska prasa: Polska zmienia się błyskawicznie i szokuje Zachód”

 1. POLSKIE LOGOS A ETHOS,to książka napisana przez Feliksa Konecznego,autora oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  Do WĘGIERSKIEGO LOGOS przekonał swoich pobratymców Victor Orban.

 2. Goldfinger said

  Jesli sa jakies trudne sprawy miedzy POLSKA a ROSJA.To mysle ze sa na szczeblu wladz ;Polski czy Rosjy.Narod ROSYJSKI jest taki sam jak Narod POLSKI.Czyli przyjacielski. I lepiej dla POLAKOW by taki pozostal .

 3. z youtube said

  Polska Brygada D. Trumpa – D. Trump Polish Brigade – Max Kolonko Mówi Jak Jest

 4. anna said

  http://mirakus.pl/janek-wisniewski-padl/
  Jest tam też króciutkie, ale znaczące streszczenie wywiadu z Jarosławem Kaczynskim,który od kilku dni jest na okładce najpoczytniejszej gazety świata.

 5. komentarze rodaków said

  Danuta Wałęsa: nie możemy liczyć na Kościół

  http://wiadomosci.onet.pl/danuta-walesa-nie-mozemy-liczyc-na-kosciol/6xtl4f

  ____________

  ~dafne :
  Bardzo nieeleganckie i aroganckie wystąpienie Wałęsowej … na pewno do kanonu kultury wypowiedzi to się nie zapisze … czyżby brakło jej argumentów by wyzywać kogoś i nawoływać ludzi do buntu społecznego …. może dostać szpetnego rozczarowania …. nikt nie lubi być oszukiwanym …. akurat może w tamtych czasach nie każdy miał na tyle siły wewnętrznej w sobie by przeciwstawić się reżimowi ale przynajmniej nie szkodził innemu rodakowi siedział cicho i trzymał gębę w kubeł jak to ona nazwała molestował kotka …. i może w ten sposób nie został bohaterem ale i nie był zdradzieckim kanalią i nie przyczynił się innemu do łez, cierpienia i prześladowania…. powiem krótko …. poznać głupiego po gadaninie jego …. gorzej jak to zaczyna mieć znamiona szkodliwości…. Kłamstwo to droga donikąd.

  ~ak54 :
  pani Danuto, zyja jeszcze osoby, ktore znaja Danke i Lecha, i one mowia zupelnie co innego niz pani. Czy ci ludzie tez zostali podrobieni przez bezpieke jak dokumenty? Komu wciskacie kit, jak sami nie wierzycie w to co mowicie? Co do kosciola, to teraz na niego plujecie, ale co wam dal apani rodzinie szcegolnie, to juz pamiec krotka. Prawdziwemu bohaterowi niepotrzebne jakies KOD-y i poparcie watpliwych pseudo dzialaczy. co wam zrobil maly czlowieczek ze swoim kotem ? ludzi pani nie lubi , ale co wam winny jest kot? pewnie wedlug was on tez jest z bezpieki. sumienie was gryzie bo duzo tez zlego zrobiliscie ludziom ktorzy was znaja i wam zaufali. zwiń

  ~gwiazda :
  pani Walesowo, duzo ciekawsze by bylo jakby pani opowiedziala jak to Bolek za mlodu naszczal do chrzcielnicy w swoim parafialnym kosciele, jak sie wyparl syna, ktorego zrobil na boku, jak donosil na kolegow, jak byl w wojsku (sa dowody spisane przez jego dowodcow, jak byl postrachem w swojej wiosce, jak chlal I lezal po rowach pijany czy wreszcie opowiesc o tym jak to wygrywal non stop w toto lotka i wtedy pani kupilas sobie pralke, telewizor. Nie z toto lotka ale za pieniadze z ubecji za donosy na kolegow. To dopiero byloby ciekawie posluchac a nie te inwektywy na pana prezesa Jaroslawa Kaczynskiego. Kobieto ogarnij sie. Teraz jak wam sie doopa pali to go bronisz, a co mowilas o Bolku jeszcze pare miesiecy temu?

  ~elektryk niskich napięć :
  Ja bym pani i uwierzył ale jaki mi pani wytłumaczy jakim systemem Lechu wygrywał w tego totolotka cotygodniowe wysokie wygrane.
  Bo też jestem elektrykiem i to nie takim jak pani mąż, tylko robię instalację w nowo wybudowanych domach .
  Nie powiem żebym był biednym człowiekiem, ale chciałbym, polepszyć byt mojej rodzinie, no i też sobie samemu

  ~teodor :
  Piszę po raz kolejny. Może nie skasujecie. Moralne karły i kurduple to Krzywonos i Wałęsowa, które to oskarżając patriotę niesłusznie o bezczynność i szkodliwość, chcą wybielić donosiciela. Dzisiaj zebrali się ci co popierają fałsz i zło w Polsce.

 6. Przecław said

  Ariadna Rokossowska, prawnuczka najlepszego dowódcy 2wś, marszałka Rokossowskiego, który wygrał 2wś powalając Niemcy na kolana, bo chciał przynieść wolność Polakom. Jak wiadomo wolności nie mógł przynieść, ale ocalił istnienie Polaków.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: