Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

IPN wszedł do domu Jaruzelskiego! Prokuratorzy przeszukują willę komunistycznego dyktatora!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-02-29

Prokuratorzy IPN weszli do willi gen. Wojciecha Jaruzelskiego przy ul. Ikara w Warszawie.

fot. wPolityce.pl

fot. wPolityce.pl

Prokuratorom, którzy przeprowadzają przeszukanie w domu zmarłego komunistycznego dyktatora, towarzyszy policja.

TVN24, który pierwszy podał wiadomość o przeszukaniu, powoływał się na nieoficjalne informacje. Najpierw zostały one potwierdzone przez rodzinę Wojciecha Jaruzelskiego, potem przez IPN.

W domu należącym do wdowy po Wojciechu Jaruzelskim w Warszawie trwają czynności podjęte przez prokuratorów IPN. Po ich zakończeniu zostanie wydany komunikat

— informuje w stanowisku przesłanym portalowi wPolityce.pl  Agnieszka Sopińska-Jaremczak, rzecznik prasowy Instytutu.

Wiadomość o działaniach IPN zdążyła już wywołać pomruki niezadowolenia ze strony środowiska, które atakuje Instytut za ujawnienie teczki TW „Bolka” znalezionej w domu Czesława Kiszczaka.

To jest konsekwentne wypełnianie nowej misji IPN-u, który chce się stać czymś w rodzaju policji historycznej, która będzie chodziła po domach byłych dygnitarzy PRL i w sposób dowolny zabierała stamtąd materiały

— grzmiał w TVN24 Wojciech Czuchnowski z gazety Adama Michnika.

Tomasz Skory, publicysta RMF FM, przypomina, że IPN prowadzi śledztwo ws. przetrzymywania akt, więc nie należy dziwić się przeszukaniu w willi Jaruzelskiego. Można wręcz spodziewać się podobnych akcji w domach innych osób związanych z aparatem przymusu w PRL.

Dziwna ta ekscytacja wejściem do Jaruzelskiego. Śledztwo ws. przetrzymywania akt trwa od ub. roku, była wręcz lista

— komentuje Skory na Twitterze.

W internecie pojawiło się pismo IPN w sprawie przetrzymywania akt.

fot. twitter.com
fot. twitter.com
fot. twitter.com
fot. twitter.com

16 lutego prokuratorzy IPN – w ramach śledztwa w sprawie „ukrycia przez osobę nieuprawnioną dokumentów podlegających przekazaniu podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej” – dokonali przeszukania w domu wdowy po gen. Czesława Kiszczaku.

Zabezpieczono sześć pakietów dokumentów, w tym teczkę personalną i pracyTW „Bolka”. IPN udostępnił już dwa pakiety materiałów dziennikarzom i historykom.

Oficjalnie IPN nie ujawnił, kim miała być ta „osoba nieuprawniona”. Przepisy karne ustawy o IPN przewidują karę od 6 miesięcy do 8 lat więzienia dla tego, kto „będąc w posiadaniu dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi, uchyla się od ich przekazania, utrudnia przekazanie lub je udaremnia”.

Media twierdzą, że pion śledczy IPN szukał materiałów dotyczących tajnego informatora Informacji Wojska Polskiego z lat stalinowskich kryptonim „Wolski”, którym miał być wtedy Wojciech Jaruzelski (zmarł w 2014 r.). Według mediów IPN podejrzewał, że teczka „Wolskiego” może znajdować się w domu zmarłego w 2015 r. Kiszczaka – co się miało nie potwierdzić.

W 2006 r. media ujawniły dokumenty IPN, z których wynikało, że Jaruzelski, pod pseudonimem „Wolski”, współpracował w latach 1949-1954 jako agent informator z Informacją Wojskową. Jaruzelski nazwał te informacje pomówieniem. Jako „brednię” określił zaś opisany w 2010 r. przez „Biuletyn IPN” raport kontrwywiadu NRD z 1986 r., z którego miało wynikać, że został zwerbowany w 1952 r. do współpracy z IW przez jej ówczesnego oficera Czesława Kiszczaka. Zaprzeczał temu również sam Kiszczak.

O sprawie będziemy na bieżąco informować.

JUB/TVN24/PAP

Komentarzy 14 do “IPN wszedł do domu Jaruzelskiego! Prokuratorzy przeszukują willę komunistycznego dyktatora!”

 1. Alina said

  Prawda o Wałęsie może być dużo gorsza niż się wydaje jego dotychczasowym zwolennikom, którzy jeszcze myślą, a nie tylko wierzą.
  Otóż kiedy SB-ecja przestała mu płacić, mógł znaleźć innego płatnika – służby wojskowe, albo jakichś innych antypolskich zbrodniarzy. Może być na ich żołdzie do dziś.
  Kluczem do rozwiązania zagadki jest postać Mnietka Wachowskiego, tj. wyjaśnienie kim jest, kim był ten człowiek, który jest bardziej związany z Lechem Wałęsą niż jego żona, bardziej nieodłączny niż cień, bo towarzyszy mu i w dzień i w nocy, w świetle i ciemności.
  Kim jest Wachowski? Z czego się utrzymuje, skąd pochodzi, z jakiej rodziny, jakich i gdzie ma krewnych, co robią, jakie funkcje sprawują. W domu Mnietka, w jego posiadaniu mogą być najciekawsze materiały o Wałęsie.

 2. pugnus said

  Obudzili sie !Teraz co najwyzej moga sprawdzic ,czy jest tam pozamiatane i odkurzone ,bo papiery ,a byly tam na pewno jakies ,juz dawno zdeponowane sa u swojakow!Kipisz trzebabylo urzadzic ,jak jeszcze Jaruzel nie ostygl….

 3. JUDEO-polonia w Chicago w obronie PŁATNEGO komunistycznego agenta UB TW bolka wałesy ! said

  Obrotowi ŻYDZI czyli JUDE-polonia, którzy uciekli z PRL-u do USA, po tym jak w marcu 1968 roku zostali ODGONIENI od koryta władzy przez KC PZPR otwarcie wspierają ŻYDO-komunę w III RP, a w USA otwarcie celowo działają na SZKODĘ Polonii katolickiej w Chicago.

  JUDEO-polonia pod przywódctwem ŻYDA Franka Spuli w ostatnich latach przejęła w swoje szpony Związek Narodowy Polski w Chicago oraz jej wydawnictwo prasowe „Dziennik Związkowy” w którym obecnie szkalują chrześcijańską Polonie w Chicago. Wszyscy tzw. „dziennikarze” w tej codziennej gazecie wcześniej „pracowali” w żydowskim brukowcu dla Polaków „gazeta wyborcza”.

  W związku z tym, że były tzw. Polski prezydent” ta ANTY-polska KANALIA B.Komorowski nagradzał medalami wszystkich tych co najbardziej SZKODZILI Polsce to właśnie dlatego udekorował Franka Spulę z Chicago Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, zaraz po tym jak udekorował ŻYDÓW, którzy nakręcili anty-polski żydowskie filmidło „IDA” szkalujące Polaków.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych z Warszawie jest ZDOMINOWANE przez ŻYDÓW oraz przedstawicieli MNIEJSZOSCI nardowych zamieszkałych w Polsce z polskim obywatelstwem, dlatego też wszystkie „polskie” ambasady oraz konsulaty na Świecie tylko są też obsadzane ŻYDAMI lub osobami pochodzących z MNIEJSZOŚCI etnicznych zamieszkałych w III RP, którzy ZAJADLE zwalczają Polaków w Polsce oraz Polonię chrześcijańską na Świecie.

  W ostatnią sobotę 27-II-2015 ŻYDZI pochodzenia polskiego tzw. JUDEO-polonia pod szyldem KOD zorganizowali w liczbie ok 30 ŻYDÓW piketę w centrum Chicago pod tzw. „Old Water Tower” w obronie ŻYDOSKIEGO płatnego komunistycznego ich agenta SB TW bolka wałęsy vel Lejby Kohne, który też jest płatnym AGENTEM globalistów NWO, którym on pomaga RABOWAĆ Polskę z byłego państwowego majątku pod pretekstem „prywatyzacji”.

  W centrum Chicago w tym samym czasie odbyła się ANTY-pikieta w liczbie ok. 1000 osób w której doszło fizycznego starcia z grupą ok. 30 ŻYDÓW z KOD. Interweniował policja na koniach, co można zobaczyć na poniższym filmie:

  Pikieta KOD-u w Chicago całkowitą kompromitacją. 28 luty 2016. Cz.2 :

  „Pikieta KOD-u w Chicago całkowitą kompromitacją. 28 luty 2016. Cz.1” :

  Niestety, ale lokalne „amerykańskie zakłamane media” ZDOMINOWANE przez ŻYDÓW przedstawiają ŻYDA TW bolka wałęse vel Lejbe Kohne w jako „bohatera”.

  Płatny agent komunistyczny TW bolek wałęsa jest JEDYNIE przyjmowany na Świecie przez JUDEO-polonii jak ta ostatnio w Miami na Florydzie, NATOMIAST na chrześcijańskiej Polonii Światowej jest objęty całkowitym BOJKOTEM i uważany za PERSONA NON GRATA !

 4. Franz said

  Jaroslaw kalkstein kaczynski:

 5. ERROR 404 NSZ said

  W 89′ czerwone, zielone i czarne Janosiki dogadały się jak oskalpować Polskę z tego co po wojnie z wielkim trudem było odbudowane…

  Z serca proszę też Polaków by przestali się ekscytować tzw. polonią , szkoda energii…..

 6. kojak said

  Co to za pistoletowy tytul ? Stajecie sie tuba pisowskich smieci ? Zamist spokojnej informacji ! Temu tytulowi sekunduje zgraja oszolomow podniecajacych sie ze gnoja nieboszczyka ! Ludzie puknijcie sie w swoje glowy ! Zeby wpadac do domu w cywilizownych krajach i wywracacwszystko go do gory nogami to trzeba miec niepodwazalne dowody na zaistnienie przestepstwa ! Nie podano absolutnie zadnych powodow ! Nie potrafila ich podacnawet rzeczniczka IPN ! ! ! Wy uwazacie ze to normalne i porzadane ? Brawo ! Teraz bandyci z PIS moga praktycznie wejsc do kazdego mieszkania i wywrac wszystko absolutnie bezkarnie do woli ! Jak hitlerowcy i komunisci !

 7. Alina said

  4
  Kaczyński wówczas mówi w taki sam sposób jak dziś niejaki Sierakowski z Krytyki Politycznej.
  Ale ludziska i tak go nie posłuchały, bo masowo głosowały na Tymińskiego czując swąd zdrady. Można przypuszczać, że tylko cud nad urną, stosowany do dziś, uratował Kiszczakowego kandydata.

 8. nido said

  Jaruzelski komunistyczny dyktator??? – buha ha ha ha – a o jaki kraj chodzi ???? bo moze cos mnie ominelo – w Polsce jedynym jak na razie dyktatorem byl niejaki bandyta Pilsudski – tworca nie tylko slynnych legionow, ale i pierwszych obozow koncentracyjnych…Jaruzelski byl jedynie generalem armii i pierwszym sekretarzem KC PZPR…jaka to dyktatura…co wy SOLIDARUCHY robicie z mlodzieza, dla czego przeklamujecie historie!!!! – SPRZEDALISCIE w obce lapy caly dorobek tej wlasnie „komunistycznej dyktatury” – to wam nie smierdzi – komuna wam smierdzi ale jej dorobek absolutnie nie – zrobiliscie z ludzi niewolnikow!!! i tylko macicie – kiedys was wszystkich sie pod sciana poustawia POPISOWCY

 9. Ryvan said

  Panie Nido tu nie Onet.
  To co mamy, poprawnie nazywa się POPISowiet, czyli system oparty na teorii ‚karolkowej’, ktόra funkcjonuje już od dawna po dzień dzisiejszy. W PRL-u gdzie się nie obejrzeć to rządziły rzyci, ktόre zajmowały się tylko fruktami, liczeniem zielonych teraz jest to samo.
  Budowali Polacy, nie czerwone generały.Zatem proszę nie prowokowć – „człowiekόw honoru znamy” i oczywiście całe te naloty są spόźnione. Ustawa o najsurowszych karach za niszczenie dokumuentόw instytucji państwowych powinna być wprowadzona już dawno, podobnie jak zniesiony powinien być okres przedawnienia.

 10. Psy szczekają a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jedzie dalej.

 11. Julka said

  re 6
  Nie bądż Pan obłudnikiem. W „cywilizowanym” kraju w piątki grasowali (mam nadzieję, że to przeszłość) organizatorzy „samobójstw” na zlecenie i jakoś nikogo nie zastanowiły dziwne zbiegi okoliczności, bo nie było niepodważalnych dowodów przestępstwa. Nie złapano nikogo na gorącym uczynku -:))W sytuacji innego morderstwa, acz niechętnie, prowadzi się dokładniejsze śledztwo. W przypadkach ” samobójstw” tych osób nie było wątpliwości po kilku dniach i zamykano śledztwo. Nie muszą mieć niepodważalnych dowodów na popełnienie przestępstwa, ale uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa tj. nieprzekazanie materiałów do IPN. Takich graczy teczkami w „cywilizowanym” kraju jest znacznie więcej, niektórzy dorobili się fortun, o czym pisze Wojciech Sumliński.

 12. Trak said

  Wychodzi na to, że statystycznie rzecz biorąc największy rozwój czytelnictwa akt i przetrzymywania ich przez miłośników tego piśmiennictwa, mamy w kręgach mundurowych. Świadczy to o tym, że gdyby szeregowi żołnierze wcześniej opanowali czytanie, też by to robili ale te cholery z góry tłumią tę pasję nie dając dostępu.
  Żołnierze czytają i innym nie dają.

 13. Ja z Dankom obalyliśmy Komunizm said

  █▬█ █ ▀█▀ Lech Wałęsa przez lata o współpracy z SB

 14. nido said

  #Ryvan
  …a co moja wypowiedz ma wspolnego z onetem??? – onet to ogromny portal nalezacy do axel springera, w ktorym na pewno nie przeczyta Szanowny Pan tresci, ktore chodzby ocieraja sie o poglady, ktore ja wyznaje – ja po prostu nie znosze kiedy wylewa sie scieki na moich rodzicow, ktorzy w pocie czola pracowali nie zwracaja uwagi czy Polska jest biala, zeilona czy czerwona a obecnie jako osoby dosc leciwe z marnymi emeryturami (oboje nie otrzymuja w sumie nawet obecnej tzw sredniej krajowej) zmagaja sie w nowym systemie ktory ich ograbil!!! aaa taka menda jakas walesa czy inna szumowina popisdowska, spija smietanke…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: