Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Ponury, a momentami przestępczy” obraz Polski. PiS ma już audyt rządów PO-PSL.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-01

Raport, który ma podsumowywać osiem lat rządów koalicji PO-PSL, ma już na swoim biurku premier Beata Szydło. Według „Rzeczpospolitej”, wyłania się z niego ponury, a momentami przestępczy obraz Polski.

Bardzo zły, by nie powiedzieć katastrofalny – tak stan Polski, który objawia się w audycie przeprowadzonym przez PiS, określa osoba z otoczenia Beaty Szydło, z którą rozmawiała „Rzeczpospolita”.

Nie myliliśmy się, twierdząc w kampanii, że w wielu dziedzinach Polska jest w kompletnej ruinie. Ten audyt to potwierdził. Zaniedbania widać w armii, służbach specjalnych i roztrwonionych pieniądzach na inwestycje – stwierdza zaś jeden z czołowych polityków PiS, cytowany przez gazetę.
Rządy poprzedników podsumowało każde z ministerstw. Wnioski z audytu początkowo planowano zaprezentować w piątek, w czasie konferencji na temat 100 dni rządu Beaty Szydło. Zrezygnowano jednak w związku z medialnym zamieszaniem wokół dokumentów przejętych w domu Czesława Kiszczaka. Ustalenia audytu powinniśmy jednak poznać w ciągu najbliższych dni.

Wedle „Rzeczpospolitej”, największe zaniedbania dotyczą: obrony, spraw wewnętrznych, rozwoju (dawniej gospodarki), finansów, sprawiedliwości i gospodarki morskiej. Poza tym w raporcie ma być mowa o nieprawidłowościach w służbach specjalnych oraz o sieci biznesowo-politycznych powiązań.

Jeszcze w piątek szefowa kancelarii premiera Beata Kempa mówiła w RMF, że nie wyklucza skierowania niektórych wniosków z audytu, w formie doniesień, do prokuratury.

wiadomosci.dziennik.pl

Komentarzy 18 do “„Ponury, a momentami przestępczy” obraz Polski. PiS ma już audyt rządów PO-PSL.”

 1. W teatrze polityki wznawia się sztukę CHAMY I ŻYDY.
  Psy szczekają,a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ JEDZIE DALEJ.
  Nie tylko polska polityka historyczna nie uwzględnia tej strategii!!!

 2. kojak said

  Przestepczy obraz Polski ? Dobre sobie Przestepca i bandyta Kaminski specjalista od kryminalnego fałszowania dokumentow szefem tajniakow To jest dopiero przestepstwo ! Mianowac bandyte szefem tajniakow ! Ewenement na skale swaitowa To ze PO to banda to wiadomo ! Nie znaczy ze mamy sie zgodzic na jawnych bandytow z PIS ! Tak to wyglada bo bandyta szefem tajniakow ! I nic a nic tu nie pomga sfanatyzowani obroncy PIS !

 3. Polski badacz,katolicki filozof Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS.
  Do tej książki językiem matematyki trzeba dopisać rozdział o wartościach NARODOWYCH,aby odwołać się do PATRIOTYZMU,jako jednego wspólnego obowiązku.
  W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoja NARODOWOŚĆ,a w obiegu pieniądza uczestniczy SPEKULACYJNY.Jest pilna potrzeba zaprezentowania obiegu pieniądza dla wykazania patologicznych strumieni.

 4. WitBar said

  Najwyższa Pora Rozliczyć Gnoi !!

 5. @WitBar
  Powstaje jednak pytanie CHAMÓW czy ŻYDÓW?!
  Osobiście jestem za tym aby ich razem w imię POLSKIE LOGOS!!!Do WĘGIERSKIEGO przekonał swoich pobratymców Victor Orban,zatem wybraną drogę można tylko doskonalić.

 6. Julka said

  A w MSZ nie stwierdzono zaniedbań???

 7. @Julka
  W polityce zagranicznej jest kontynuacja realizacji ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,stad brak zaniedbań.Jest natomiast rosnące znaczenie STRONNICTWA AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIEGO wobec jeszcze istniejących RUSKIEGO i PRUSKIEGO,ale o słabnących wpływach.

 8. piotr78 said

  HAMY i ZYDY – powtorka „z rozrywki” lat 60 tych..
  Aktualnie panujacy
  NIE WIEDZIELI !
  NIE ZNALI FAKTOW !
  IM TRZEBA AUDYTOW !
  I MIESIECY BADAN /zdaje sie historycznych,
  bo O ZADNYM Postawieniu przed sadem
  Drani, Przestepcow – MOWY NIE MA !
  DZISIAJ SA ZASKOCZENI,
  ze Polska NIERZADEM STOI !!!!
  Przeciez ONI razem i na zmiane niszcza moja Ojczyzna.

 9. piotr78 said

  Jedynie na BOZYM PRAWIE,
  na powierzeniu mojej Ojczyzny
  JEZUSOWI CHRYSTUSOWI KROLOWI
  i MATCE NAJSWIETSZEJ,
  KROLOWEJ KORONY POLSKIEJ
  POLSKA odbudowana byc moze.
  No coz, ale Jaroslaw Kaczynski
  juz powiedzial, ze zadnego oddawania
  Polski Jezusowi Chrystusowi Krolowi
  NIE BEDZIE !

  JEZUS i MARYJA

 10. piotr78 said

  Placowki dyplomatyczne /tzw. MSZ//zydowstwo/,
  prokuratura, sadownictwo /zydowstwo/,
  bankowosc i pieniadz /zydowstwo/,
  obrona i wojskowosc,
  policja,
  szkolnictwo /zydostwo/,
  opieka medyczna /w wiekszosci w rekach zydowskich/,
  polskie bagactwa mineralne /lupki i inne w rakach Sorosa/
  wodociagi /w rekach zydowskich/
  technologia ,
  srodowisko,
  Kosciol w jego najwyzszych „polskich” przedstawicielach” /….

  Sejm i lobby zydowskie utworzone w maju minionego roku…
  partie,
  tzw. fundacje spoleczenstwa otwartego /tworzone i pociagane przez zydowstwo/

  CALY SYSTEM NADAJE SIE DO WYBURZENIA

  NIECH ZYJE JEZUS CHRYSTUS KROL !

  JEZUS i MARYJA

 11. Polak obserwujący barbarzyńców żydowskich said

  To wszystko środki zastępcze co „kujka” mówi. Dopóki nie uwolnimy się od żydostwa nigdy nie staniemy na nogi. Tak Polacy i inne narody. Te bestie są przybłędami i nie posiadają żadnej narodowości ani ziemi. To mieszanina bandytów z różnych kultur i koczowniczych grup, turecko-mongolsko-tatarskich i tp.. Dzicz z lekka ucywilizowana na potrzeby rabunku. Im zależy tylko na nażarciu się na cudzy koszt. Odkąd rozpierzchnęli się po świecie wszędzie robią burdel, niszczą całe narody, cywilizacje, etykę i moralność. To nie są ludzie, to są Bestie i muszą wcześniej czy później zostać fizycznie zlikwidowane.

  Uświadamiajcie młodzież na całym świecie!!!

 12. narodowiec said

  „państwo polskie” jest opanowane od wewnątrz
  przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak,
  niczym demon który opętał Duszę człowieka.
  Ktoś, kto uwolni Polskę i świat od Żydostwa, będzie czczony na całej ziemi i ma zapewnione królestwo niebieskie na wieki !!!!!!!!!!!!

  mesjasz

 13. pugnus said

  Audyt audytem a PiS nie posiada realnych narzedzi ,zeby ten audyt ….rozliczyc!Nie nalezy o tym zapominac ,ze KODowcy maja w odwodzie 250 tys. ochroniarzy z firm ,w wiekszosci kierowanych przez b. SB-kow i WSIokow i armia ta tylko czeka na sygnal,zeby rozpoczac w Polsce rozruchy,podobne do tych ,ktore urzadzano pod Krzyzem Prezydenckim ,czy w Pochodach Niepodleglosci do 2014r.Na szczescie pomiom wielu obaw Eurokolchoz nie posiada wojsk ,zeby zrealizowac zalozenia ustawy 1066,bo nie sadze ,zeby odwazono sie ,biorac pod uwage aspekt historyczny ,zeby wprowadzic do Polski Bundeswehre!

 14. Ja z Dankom obalyliśmy Komunizm said

  ~racjapanie :

  dajcie spokój przecytajcie: „Przerwana Dekada”, krótki fragment wywiadu z Edwardem Gierkiem przeprowadzonego przez Janusza Rolickiego na przełomie 1989/90 r.:
  „(…) obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu równości społecznej i sprawiedliwości. Demokratyczna zasada równości złożona na ołtarzu pieniądza jest niestety tylko pozorna. Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja lecz latynizacja czyli kapitalizm nędzy. Jeszcze ciągle ludzie zaczadzeni hasłami antykomunistycznymi nie uświadamiają sobie w pełni, że nie tylko zyskali wiele dzięki ostatnim zmianom ale też wiele stracili. Przede wszystkim stracili spokój socjalny i poczucie bezpieczeństwa (…) Ciekawy jestem jak długo starczy ludziom wiary w lepsze jutro w sytuacji, gdy polityka rządowa polega na gwałtownej pauperyzacji społeczeństwa. Równowagę gospodarczą obecna władza chce uzyskać drogą bezprzykładnego ubożenia społecznego (…) Oby wokół naszych miast nie pojawiły się slumsy a sklepy nie były pełne drogich towarów niedostępnych dla nędzarzy snujących się po ulicach. Znam to z czasów przedwojennych apoteozowanych dziś, jakże niesłusznie na wszystkie możliwe sposoby. Boję się też, że gdy sięgniemy po pomoc ale nie bezinteresowną, nadejdzie z Zachodu – z sytych i zamożnych Niemiec. I znowu jak przed laty na tej ziemi pojawią się panowie, którzy będą za bezcen wykupywali polską własność. Oby nie powróciła sytuacja sprzed wojny gdy zarządy fabryk należały do cudzoziemców, głównie Niemców a Polacy byli robolami (…) Z nową siła wracają nasze stare sentymenty do Zachodu, do Ameryki. O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów (…) Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkami na wielkiej szachownicy światowej polityki. Pionkiem o tyle ważnym o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko „czerwonej” Rosji. Może to zabrzmi obrazoburczo ale o ile upadnie na trwałe światowy system socjalistyczny rola Polski w świecie spadnie katastrofalnie. Staniemy się wielką prowincją Europy i magazynem taniej siły roboczej (…)

 15. jurek z (o')choty said

  Post-Mielewczykoarciszewscy, Palikot i ojciec „Prometeusz” – Torun rozkwitnie pod rzadami PISu ! Tylko tak dalej, swiete polskie sitwy !

 16. Alina said

  Czy ktoś z Krakowa mógłby napisać, czy dyrektorem Teatru Starego jest wciąż Klata, reżyser obrzydliwości? Bo pierwszą ofiarą owego bluźnierstwa stał się Krzysztof Globisz, po udarze mózgu niezdolny do samodzielnej egzystencji.
  Jeśli Klata wciąż bierze budżetowe pieniądze, to znaczy, że w Krakowie nowy pan Prezydent nic nie może?

 17. Alina said

 18. Reblogged this on koniec iluzji matrixa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: