Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Sławomir Cenckiewicz: jest ślad, że Lech Wałęsa współpracował z milicją już przed 1967 r.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-02

Jest ślad potwierdzający informację, że współpraca Wałęsy z milicją miała miejsce już przed rokiem 1967. (…) Aby to sprawdzić, prezes IPN mógłby wystąpić do Komendanta GP z prośbą o uzyskanie informacji na temat tej rejestracji – przyznał w #dziejesienazywo Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego.

Cenckiewicz ujawnił, że w teczce personalnej, dokumentującej sposób pozyskania Wałęsy, jest karta sprawdzeniowa z adnotacją KP MO w Lipnie. – To jest ślad, pewien trop potwierdzający informacje, które pojawiały się wcześniej, że jakaś współpraca Wałęsy z milicją, nawet wcześniej niż przed rokiem 1967, miała miejsce. Czy tak było, czy to jest tylko rejestracja kogoś, kto się znalazł w zainteresowaniu MO z innego powodu – nie wiemy – mówił Cenckiewicz.

Jak można to sprawdzić? – Przychodzi mi na myśl jeden sposób. Prezes IPN mógłby wystąpić do Komendanta GP z prośbą o uzyskanie informacji na temat tej rejestracji. Z zapytaniem, czy w kartotekach milicyjnych z lat 60. nie pojawia się nazwisko Lecha Wałęsy. Jeśli się pojawia, to IPN chciałby kopie takich materiałów pozyskać – oświadczył.

Komentarze 2 do “Sławomir Cenckiewicz: jest ślad, że Lech Wałęsa współpracował z milicją już przed 1967 r.”

  1. Guła said

    A to ci siurpryza … w 67 to un mógł na mniejszość narodową by nie powiedzieć Żydów. No adasiowych.
    Uniwersalny …, jakby nie mówić.

  2. Joe said

    1…Adasiowych czy innych… ten SUKINSYN jest uwiklany w” te ciemne interesa” od czasu jak wyszedl z wojska.Pierwsze co POwinni zrobic historycy IPN to sledztwo od POpowa POczawszy.Wyjasnic z najwyzsza precyzja smierc jego nieslubnego syna.
    Wtedy wlazl w szpony UBecji…i jest w nich do dzis.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: