Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ważny komunikat o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja  

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-02

.

Kochana Rodzino Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych! Drodzy Przyjaciele!

Radio Maryja w tym roku ma już 25 lat. Zaistniało z pragnienia służenia jak najlepiej Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i ludziom w sytuacji wyzwalania się nas rodaków z wielorakiego zniewolenia komunistycznego.

.

Wielu pamięta, jak było trudno otrzymać częstotliwości dla Radia Maryja i tylko dzięki Panu Bogu, Matce Najświętszej i wysiłkowi wielu ludzi, dzięki Rodzinie Radia Maryja osiągnęliśmy możliwość nadawania na całą Polskę. Jakkolwiek mimo poleceń m.in. Najwyższej Izby Kontroli do dziś nie otrzymaliśmy technicznej możliwości nadawania – mocy w tzw. kilowatach – tak jak pozostali nadawcy niekatoliccy.

Wobec Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych od początku prowadzone są przez siły liberalno-lewicowe różne niszczące działania, a także nieustanna kampania zniesławiania. Tylko w większych gazetach i czasopismach od czerwca 1997 roku, bo wtedy zaczęliśmy archiwizowanie tych wypowiedzi, do lutego bieżącego roku jest ponad 38 tys. zniesławiających, oczerniających wypowiedzi. Proszę to sobie pomnożyć przez nakłady tych pism, dodać zniesławianie w radiach, telewizjach, internecie, kabaretach itd., by mieć obraz – tego niszczącego dobre imię – siania nienawiści przez stronę liberalno-lewicową w naszej Ojczyźnie.

I w tym miejscu stawiam pytania: czy wszyscy obywatele w Ojczyźnie mają równe prawa? Czy mają równe szanse? Czy mają równą godność, także katolicy? Czy Polacy, a duchowni nie są obywatelami Polski? Czy te media przez pomówienia, oszczerstwa budują pokój wśród nas Polaków? I czy to jest objaw demokracji? A przecież tyle krzyczą w obronie demokracji.

Ostatnio uderzyli w następny punkt – w finanse. Działanie to jest obliczone bardzo sprytnie na odebranie dobrego imienia. Powtarzają w swych mediach o dawaniu ojcu Rydzykowi milionów – to następne kłamstwo.

Parę dni temu sąd orzekł o bezprawnych działaniach poprzedniej ekipy rządzącej w związku z badaniami geotermalnymi w Toruniu, których podjęła się Fundacja „Lux Veritatis” w 2007 roku. To wtedy, zaraz po objęciu rządów przez ekipę premiera Donalda Tuska, rozpoczęła się potężna fala dyskryminacji wobec Fundacji, Radia Maryja, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wbrew prawu odebrano m.in. dotację na badania geotermalne. Badania te podjęliśmy po prośbach i przy współpracy wybitnych znawców złóż geologicznych w Polsce na czele ze śp. panem profesorem Julianem Sokołowskim. Po bezpłatnym przygotowaniu przez niego odpowiednich dokumentów uzyskaliśmy zgodę na te badania. Zrobiliśmy to, aby pokazać rodakom, jak wielkie zasoby ma nasza Ojczyzna; z myślą, aby Polacy zatrzymali szkodliwe rozsprzedawanie Ojczyzny łącznie z zasobami geologicznymi; aby sami zaczęli wykorzystywać także te zasoby dla dobra wspólnego, dla tworzenia również ekologicznej energii. Sąd przed paroma dniami zatwierdził ugodę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. Tę wypowiedź sądu – uzasadnienie – możemy znaleźć na portalu Radia Maryja. Normalnie Fundacja powinna otrzymać odebrane przez PO pieniądze z odsetkami, a byłoby to prawie 40 mln zł.

Nie mówimy też o wynagrodzeniu za straty, które poniosła Fundacja od 2007 roku do lutego roku bieżącego. A jakie straty poniosła Polska przez zaniechanie działań, by wprowadzać energię ekologiczną, bez CO2? Ilu miliardowe kary dla Unii Europejskiej będziemy płacić za parę lat za niewywiązanie się ze zobowiązań w sprawie redukcji CO2? O tym media liberalno-lewicowe, ci politycy nie mówią.

Ostatnio mówią, że ojciec Rydzyk dostał znów 200 tys. od rządu. Otóż, jak wiemy Fundacja „Lux Veritatis” zbudowała Kaplicę Pamięci bohaterów Polaków – męczenników, których podczas II wojny światowej zabili w Polsce Niemcy za ratowanie Żydów. Nie upamiętniły tych męczenników żadne rządy dotychczas, żadne organizacje. Po prawie sześćdziesięciu siedmiu latach od tamtych czasów podjęliśmy się trudu przygotowania dokumentacji i upamiętnienia tych męczenników. Nad tą dokumentacją pracuje już parę lat kilka osób. To wszystko dzięki Fundacji „Lux Veritatis”. Były na te i inne projekty pieniądze w poprzednim rządzie. Nie wszystkie te projekty były ujawniane dla ogółu Polaków, natomiast jeśli nawet były to nigdy tamte rządy nie przyznawały nam środków na takie projekty. Komu przyznawali? Na jakie miliardy popełniano nadużycia? Coraz bardziej wychodzi to na jaw.

Dopiero w tym rządzie wszystkie projekty są jawne. Każdy może ubiegać się o nie, jeśli spełnia kryteria. Ostatnio dowiaduję się z mediów mętnego nurtu, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało Fundacji „Lux Veritatis” 200 tys. zł na projekt: „By pamięć o nich trwała”, który ma na celu odkłamywanie polskiej historii i popularyzację prawdy historycznej. Dodaję, że celem projektów Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski wśród społeczności międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. Pragnę zaznaczyć, że nawet jeśli Fundacja otrzyma te 200 tys. zł. to jest to najwyżej 1/10 kosztów tej Kaplicy Pamięci o pomordowanych Polakach za pomoc współobywatelom Żydom. Prócz tych prawie 1200 nazwisk ofiar, które zamieścimy w kaplicy pragniemy uwiecznić ponad 40 tys. nazwisk ludzi, których odkryliśmy i udokumentowaliśmy, że pomagali Żydom.

A co do szykan i niszczenia nas przez liberalno-lewicowe organizacje i media to w niedalekiej przyszłości ujawnimy te szykany. Z ostatnich lat pamiętajmy, że musieliśmy zapłacić ponad milion złotych za nadawanie Telewizji Trwam na multipleksie bez możliwości nadawania. Czy to jest w porządku?

Mimo wszystko niech nas pomówienia, usiłowanie odebrania dobrego imienia, oszczerstwa nie zniechęcą w budowaniu struktur prawdy i dobra. Tak jak nas uczy nasz Pan Jezus Chrystus, nasz Zbawca: wybaczamy naszym prześladowcom, chociaż pamiętamy na co kogo stać.

A co my i dla kogo w Radiu Maryja i dzieł przy nim powstałych czynimy to możecie Państwo obserwować. Możecie to zawsze zobaczyć. To wszystko jest z Waszej pomocy, z Waszej modlitwy, czynów i każdego grosza, często wdowiego grosza.

Możecie zobaczyć także 18. maja w Toruniu. Tego nie zabierzemy do grobu, to wszystko jest nie dla nas, ale na chwałę Bożą i dla dobra Ojczyzny i ludzi. Może dlatego tak zły się denerwuje. Prosimy o modlitwę, o Komunię Świętą w naszych intencjach. O to, żeby żaden Polak się nie zniechęcił nigdy i nigdy, żeby nie stwardniało serce od uderzania kamieniami przez ludzi, kamieniami złego słowa i prosimy o dobrą współpracę.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

Komentarzy 25 do “Ważny komunikat o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja  ”

 1. Grześ said

  „Alleluja i do przodu” – na chwałę Bożą, i dla dobra Polski.

 2. TIK-TAK said

  Tak jest – do przodu i w Imię Boże – jeżeli On z Nami któż przeciwko nam…

 3. Magdalena said

  Ojcze dyrektorze, lata całe słuchałam, dofinansowałam Waszą rozgłośnie
  Ale zauwazam, że RM nie jest tym samym radiem co sprzed lat.
  Pisze ojciec

  „I w tym miejscu stawiam pytania: czy wszyscy obywatele w Ojczyźnie mają równe prawa? Czy mają równe szanse? Czy mają równą godność, także katolicy?

  O to, żeby żaden Polak się nie zniechęcił nigdy i nigdy, żeby nie stwardniało serce od uderzania kamieniami przez ludzi, kamieniami złego słowa i prosimy o dobrą współpracę.”

  Jak w takim wypadku wychodzą ojca czyny?
  Dlaczego odmówiliście współpracy, czy choćby równej szansy Grzegorzowi Braunowi podczas wyborów?!
  Czy dla ojca liczy się tylko partia PIS z możliwością dofinansowania przeróżnych toruńskich projektów?
  A Polska i my w niej mieszkający?!

 4. j said

  „Jak w takim wypadku wychodzą ojca czyny?
  Dlaczego odmówiliście współpracy, czy choćby równej szansy Grzegorzowi Braunowi podczas wyborów?!
  Czy dla ojca liczy się tylko partia PIS z możliwością dofinansowania przeróżnych toruńskich projektów?
  A Polska i my w niej mieszkający?!”
  _____________________________________

  Pani Magdaleno, ja wspieram i bede wspierac zarowno Radio Maryja, telewizje Trwam jak i Nasz Dziennik, bo to sa jedyne media polskie stworzone przez Polakow dla Polakow. Dlatego uwazam, ze to jest moj psi obowiazek ich wspierac. Tak jak jest moim psim obowiazkiem jwspierac wlasna stara matke chocby wczesniej byla matka bardziej wyrodna niz kochajac.
  Ale sluchac i ogladac te torunskie media mam coraz mniejsza ochote i boje sie, ze pewnego dnia w ogole wylacze je z mojego zycia. Pisze to z wielkim bolem serca.

 5. j said

  mialo byc:
  Tak jak jest moim psim obowiazkiem wspierac wlasna stara matke chocby wczesniej byla matka bardziej wyrodna niz kochajaca.

 6. Magdalena said

  Pisze Pani:

  „Ale sluchac i ogladac te torunskie media mam coraz mniejsza ochote i boje sie, ze pewnego dnia w ogole wylacze je z mojego zycia. Pisze to z wielkim bolem serca.”

  Ja to własnie uczyniłam.
  Po czasach niezrozumienia, podejrzeń, że coś mi tu nie gra…itp…
  Nikt nie powiedział, że RM będzie wieczne
  Wieczny jest tylko Bóg!

 7. Magdalena said

  Aha, wczoraj po roku kupiłam Nasz Dziennik
  Jakież było moje zdziwienie?!
  Pani redaktor naczelna, cóż pani zrobiła z tak dobrze zapowiadającą się gazetą?

 8. adam ryglowski said

  A pamięta może o. Dyrektor prof. Jerzego Roberta NOWAKA? Pokazywał drogę dla nas Polaków , i katolików .
  Tłumaczył ,jak postępowali Węgrzy żeby dojść do dzisiejszej sytuacji .
  PO i PiS wyglądałoby dziś , jak SAMOOBRONA , SLD , grupka Palikota i podobni .

 9. j said

  Pani Magdaleno, moze do Radia Maryja, Telewizji Trwam czy Naszego Dziennika po prostu wpuszczono wyszkolone przez sluzby „krety”?
  Bo media te przepoczwarzyly sie niesamowicie.
  Takie same „krety” jak SB umiala swojego czasu wpychac na teologie a potem po teologii pisala „kretom” prace doktorskie by tym latwiej przepchac je jeszcze wyzej – na biskupstwa. Nam prostaczkom to sie w glowie nie miesci ale starsi i madrzejsi zawsze planowali kilkadziesiat lat do przodu. I nadal to robia.
  Pozdrawiam pania bardzo serdecznie

 10. Adam said

  COŚ W TYM JEST O CZYM PISZE PANI MAGDALENA TEN STAN WOBEC WYKLĘTEJ NIEZŁOMNEJ OSOBY MA MIEJSCE DO DZISIAJ .

 11. gemini11 said

  Słuchajcie! Czemu tak nieumiejęni jesteście? Czy wy też uwierzyliście w propagandę , że Radio Maryja to imperium o. Rydzyka? Przecież on ma nad sobą prowincjała, potem generała zakonu, biskupow, Jest komisja w Episkopacie ds mediow itd. Czy uwierzyliście , że on wszystko może i jeżdzi Maybachem? Jeszcze niedawno częśc piskopatu chciala by potępil go general zakonu i zrobił porządek z RM. Jest pod stąła inwigilacją jak ie słuzb to radiokomitetu, wyborczej, hierarchii koscielnej itp. Czy myslicie , że w PiS wszyscy kochają Radio Maryja? Nie mowię, że nie robi błędów, ale czy myslicie , że Św. Ojciec Maksymilian Kolbe nie robił błędów prowadząc swoje dzieła medialne? Prze 8 lat rzadów PO-PSL musiał sie nieźle gimnastykować jak lawirowac w tym świecie ludzkich namiętności interesow,CO się s tąło z inymi mediami katolickimi? Nie dają rady. np.franciszkanska telewizja Plus albo Radio Plus, Radio M ze Slaska itp. Skomercjalizowaly sie by przetrwać. Uważam , że o. Tadeusz robi błedy, ale równiez wydaje mi się, że stara sie naprawić to co zepsul. Nalezy go (w sensie Radio Maryja jako wielu ludzi) upominać albo wskazywać bledy z miloscia, nie zaś jak niezadowoleni klienci u fryzjera, ze nei zrobił tego czego akurat sobie zyczymy.

 12. Magdalena said

  Ad11
  Ależ drogi panie, tutaj nikt nie ocenia o Rydzyka.
  My piszemy o zmianach, które zauważamy w tej rozgłośni….
  To, że zaprzestałam płacenia, nie oznacza wcale, że ” atakuję RM”
  Bo to nieprawda.
  A niektórzy to tak lubią
  – od ściany do ściany
  Szczególnie namiętni słuchacze
  Przed wyborami często pytano mnie na którego kandydata z PIS oddam głos
  Odpowiadałam, że na żadnego
  Od razu byłam karcona
  – no jak to, głosujesz na tych z PO????
  Nie, nie głosuję na żadną z tych dwóch partii, bo to są dwa konary tego samego drzewa
  Koniec dyskusji.
  Obraza.

 13. Julka said

  Słuchacze pytali, dlaczego zdjęto audycję prof. Jerzego Roberta Nowaka „Minął miesiąc”. Najpierw odpowiadano, że chory, potem, że pan profesor jeżdzi z wykładami po Polsce. Na YTube jest wypowiedż prof. JRNowaka, w której jasno mówi, że chory nie był, nie wie, dlaczego go nie zapraszają do Radia Maryja.
  Ja coraz rzadziej słucham już tego radia. W okresie świątecznym powinni nadawać polskie kolędy. Są takie piękne wykonania. Teraz w okresie Wielkiego Postu brak pieśni wielkopostnych, a też są piękne wykonania (prócz klasyki, w wykonaniu Śląska i Mazowsza, A.Popławskiego, Antoniny Krzysztoń, Katarzyny Groniec, Marty Bizoń i wielu innych). Nie ma w RM ani atmosfery adwentu, świąt ani Wielkiego Postu, a przecież mają bardzo bogate zbiory muzyczne, tematyczne prelekcje, wykłady, rekolekcje. Szkoda.

 14. Janko said

  Bełkot usunięto. Admin

 15. Bronisław said

  Panie: Julko i Magdaleno! Z przykrością, ale zmuszony jestem podzielić wyrażone przez Panie opinie! Treści w tym radio podawane są często „na wskroś” modernistyczne, w tym zwłaszcza pochwała satanistycznej demokracji, która przecież w miejsce Boga w Trójcy Świętej Jedynego stawia człowieka na tronie, czy można na to patrzeć bezkrytycznie?!!! Odnosi się często wrażenie, iż nie jest to katolickie radio, ale tuba syjonistycznego PIS!!! Sprawa Intronizacji Chrystusa na Króla Polski jest z założenia wyciszana, a tacy znakomici patrioci, jak chociażby G. Braun, ks. Roman Kneblewski, prof. Wolniewicz póki co nie mają do tego radia dostępu!!! Trzeba się gorąco modlić, aby radio to powróciło do pierwotnej postaci!!!

  Gorąco Panie pozdrawiam. Króluj Nam Chryste!!!

 16. nido said

  Bełkot usunieto. Admin

 17. kojak said

  Gdzie moj komentarz ? Widac cenzura zawitala !

 18. adam ryglowski said

  Ad 17 ) -Znając pański „radykalny” poziom słownictwa i epitetów – co wolno w polityce, – to jednak w sprawach Kościoła Rz. – K. NIE WYPADA .
  Ad 14 ) – Nie sądzę , żeby ks. Paweł Bortkiewicz był żydem .
  Papież – Św. Pius X nie był Polakiem , tylko urodzonym we Włoszech , nieopodal Wenecji synem Polaka ( nazwisko Krawiec zmienił na = SARTO ) i Włoszki .
  Jeżeli chodzi o ateistę , prof. Bogusława Wolniewicza – to wolę Jego od setki „POLSKICH NARODOWYCH AUTORYTETÓW „.
  A poza tym – CO PRAWDA ,TO PRAWDA .
  😦

 19. Uważny Obserwator said

  Janko musiał strasznie nagrzeszyć, skoro Pan Bóg mu rozum odebrał…

 20. Uważny Obserwator said

  suplement do 19
  To jest komplement, co napisałem pod 19.
  Bardziej przekonany jestem do stwierdzenia, że ten „Janko” jeszcze nie zdążył rozumu nabrać, więc trudno mówić o odbieraniu.

 21. Uważny Obserwator said

  Bełkot należy konsekwentnie usuwać, przygłupom nie powinno się stwarzać możliwości „bicia piany”.
  Na WP niestety zdarza się to coraz częściej

 22. j said

  Ad.14 – Janko

  I o to wlasnie byl swojego czasu taki klangor we wszystkich naszych i zagranicznych zydowskich mediach. Klangor, ze ojciec Rydzyk smial takie upamietnienie zrobic dla polskich meczennikow ratujacych zycie Zydow..
  __________________________

  „Fundacja Lux Veritatis zbudowała Kaplicę Pamięci bohaterów Polaków – męczenników, których podczas II wojny światowej zabili w Polsce Niemcy za ratowanie Żydów.
  Nie upamiętniły tych męczenników żadne rządy dotychczas, żadne organizacje.
  Po prawie 67 latach od tamtych czasów podjęliśmy się trudu przygotowania dokumentacji i upamiętnienia tych męczenników.
  Nad tą dokumentacją pracuje już parę lat kilka osób.
  To wszystko dzięki fundacji Lux Veritatis.
  Były na te i inne projekty pieniądze w poprzednim rządzie.
  Nie wszystkie te projekty były ujawniane dla ogółu Polaków, natomiast jeśli nawet były, to nigdy tamte rządy nie przyznawały nam środków na takie projekty”

  _______________________________

  Panie Janko! Spoko! Ma pan najwyrazniej duze klopoty by oddzielac ziarno od plew. A warto. Chocby po to by widziec prawdziwe dziela ojca Rydzyka takie jak polska torunska uczelnia, polskie radio, polska telewizja i polska gazeta. Wszystko to moze nie idealne, nie takie jakie kazdy z nas sobie wyobraza ale polskie, polskie, polskie ….. a nie podstawione przez starszych i madrzejszych.

 23. Magdalena said

  Pani J

  Pan Janko ma kłopoty z emocjami na takie wpisy nie warto odpowiadać.
  Ze swojej strony żałuję tylko, że ta wykształcona młodzież, myślę o toruńskiej WSKSiM gdzieś się ulatnia…
  Gdzie są ci ” młodzi wykształceni dziennikarze”
  Ci polscy, polscy, polscy…. 🙂
  Jaki jest ich wpływ na rzeczywistość?

  To przypomina nieco KUL
  Gdzie się podziała ta katolicka elita?
  Na którą społeczeństwo łożyło przez 50 lat?

 24. aga said

  Panie Janko 100/100

 25. j said

  Ad.23 – Magdalena

  Kurcze blade, pani Magdaleno, alez zabila mi pani cwieka 🙂
  Jakos o tym wczesniej nie myslalam ale …. no wlasnie, gdziez sie podziewaja te elity dziennikarskie i polityczne wyksztalcone na Torunskiej Uczelni? Uczelnia tyle lat juz dziala i jakos nie widac w mediach ani jej blyskotliwych jej absolwentow ani jakichs solidnych liderow katolickich. Rzeczywiscie cos chyba tam szwankuje. A moze na te uczelnie maszerowaly srednio inteligentne osobniki korzystajace z przywileju darmowych studiow u ojca Rydzyka? A moze podstawieni przez sluzby z nakazem rozsadzenia tej uczelni od wewnatrz jak i innych katolickich uczelni.? Profesor Jasio Hartman ukonczyl KUL przeciez 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: