Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Konfederacja plebsu wdziera się do narodowych parlamentów.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-03

Kpili, straszyli nawrotem wojen i dyktatur, pukali się w głowę, ale ta bezrefleksyjna masa rosła, rośnie i głosuje. To już nie flash mob – to ruch społeczny. Konfederacja plebsu wdziera się do narodowych parlamentów, sięga po Biały Dom, wystawia na test europejską lojalność ogłaszając kolejne referenda. Brytyjczycy, Węgrzy i nawet Polacy myślą o głosowaniu nad wpuszczaniem imigrantów do swoich kraju. Obowiązkowe kwoty imigrantów? Ludzie, rozejrzyjcie się wokół. Na granicy Grecji z Macedonią trwa już regularna wojna. Calais wygląda jak meksykańskie shanty town. Ateny za chwilę będą przypominały Liban – pisze Tomasz Wróblewski dla WP.

A young Afghan migrant films with his phone a fire burning shacks and a placard reading "living space", in the southern part of the so-called "Jungle" migrant camp, as half of the camp is being dismantled, in the French northern port city of Calais, on March 1, 2016.  In the northern French port city of Calais, tensions were high as officials for a second day razed part of the Jungle camp, which has become a magnet for people hoping to reach Britain.  / AFP / PHILIPPE HUGUEN

2 marca uchodźcy podpalili część obozu w Calais podczas jego ewakuacji. Doszło też do starć z policją (AFP / Philippe Huguen)

Nazwijcie ich jak chcecie. Prostakami, miernotami, niech będzie, że to prymityw podnosi głowę. Zawistny i nienawistny motłoch wyziera wszędzie od Portland przez Londyn po Budapeszt i Warszawę. Plebs Kaczyńskiego, eurofoby Camerona, nacjonaliści Orbana i obłąkańcy Trumpa. Jeszcze rok temu sądzono, że to jakiś żart, happening. Nieszkodliwy flash mob. Krzykną, tupną, zabłysną w wyborach, a potem dadzą się uwieść uznanym autorytetom, piewcom niedomówień i wyznawcom trzeciej drogi. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Zwykle wystarczyło przypiąć im kilka psychologizujących łatek – prostych ludzi szukających prostych odpowiedzi na złożone problemy świata; zagubionych w XX lub XXI wieku, nienadążających za procesem transformacji. Ośmieszyć, odciąć od mediów, zawstydzić i zadeptać protekcjonalną narracją.

Absolwentom najlepszych uczelni, bywalcom ambasadorskich koktajli i gali na własną cześć, ludziom przesiąkniętym atmosferą „ever closer union”, w głowie się nie mieści powierzanie losu Europy rozchwianym emocjonalnie politycznym rozrabiakom. Wszystkim siorbiącym swoje narodowe piwa i owijającym się w historyczne flagi. Wcześniejsze rebelie Francuzów czy Holendrów, którzy w referendum sprzeciwili się konstytucji UE, po prostu zlekceważono. Kiedy w 2008 roku Irlandia odrzuciła Traktat Lizboński, kazano „tępakom” jeszcze raz powtarzać głosowanie. Po doświadczeniach greckiego referendum, unijne autorytety zaczęły zachodzić w głowę, czy nie czas już skończyć z tą populistyczną hucpą. Uwolnić Brukselę od szantażu motłochu i tych irytujących wolnych wyborów. Jeszcze rok temu poważnie rozważano wytyczanie sztywnych ram narodowym rządom, tak żeby budżety i podatki były akceptowane przez unijnych komisarzy niezależnych od głosów wyborców.

Kpili, straszyli nawrotem wojen i dyktatur, pukali się w głowę, ale ta bezrefleksyjna masa rosła, rośnie i głosuje. To już nie flash mob – to ruch społeczny. Konfederacja plebsu wdziera się do narodowych parlamentów, sięga po Biały Dom, wystawia na test europejską lojalność ogłaszając kolejne referenda. Brytyjczycy, Węgrzy i nawet Polacy myślą o głosowaniu nad wpuszczaniem imigrantów do swoich kraju. Obowiązkowe kwoty imigrantów? Ludzie, rozejrzyjcie się wokół. Na granicy Grecji z Macedonią trwa już regularna wojna. Calais wygląda jak meksykańskie shanty town. Ateny za chwilę będą przypominały Liban. Unijny nadzór nad polską demokracją, Trybunał Konstytucyjny zagrożeniem dla europejskiej praworządność? Czy my czytamy te same gazety? Prostaczki od Paryża po Sztokholm wolałyby porozmawiać o odpowiedzialności za napady imigrantów na kobiety, o ruinie przygranicznych miast i campingach w parkach.

Brukselskie pięknoduchy bronią świata który już sami pogrzebali. Ciężko zapracowali na kryzys zaufania, ale uczą się powoli. Zdegustowani ludycznym patriotyzmem, ideowym zacietrzewieniem, mogą godzinami rozprawiać o swoich krzywdach, utraconych posadach, zniewolonych mediach czy koniach pozbawionych ulubionego hodowcy, co tak pięknie pozwalał mądrym ludziom zarobić. Oburza ich historia, że taka zrobiła się niełaskawa dla Wałęsy, oburzają się, gdy zmiany postępują za szybko i kiedy postępują za wolno. Bronią wolnych mediów, ale nie bronią podsłuchiwanych dziennikarzy. Załamują ręce nad rozpadem służby cywilnej, ale co zrobili z urzędowym kumoterstwem i nepotyzmem?

Z miesiąca na miesiąc trudniej będzie bronić intelektualnej twierdzy niedorzeczności. Narastająca fala migracji, rosyjska agresja od Syrii po Ukrainę i kolejna runda upadłości państw południa coraz szybciej będą odsłaniać jałowość tych wszystkich tęgich euro-umysłów i ich szczytów ostatniej szansy.

Nazywajcie to jak chcecie – wyborczym zamachem, zemstą plebsu, ale oni idą po was i to idą ze wszystkich stron. Z tą swoją nieokrzesaną energią, bez tolerancji dla kłamstwa, które miało być wyższą koniecznością. Bez zrozumienia dla trudnej doli bankierów i ich szwajcarskich kredytów. Bez litości dla ekologicznej troski, rujnującej ich życie. Nadciągają. Umęczeni protekcjonalnym traktowaniem, relatywizowaniem każdego świństwa, pouczaniem jak na czarne mówić białe, na białe czarne a na dyktaturę elit – demokracja. Nie trawią świata, gdzie słowa „mama” i „tata” są politycznie niepoprawne. Gdzie Europa jest projektem a nie historią narodów, a wstyd za własny naród ma być wartością wyższą niż duma i patriotyzm. I wiecie co… ten plebs ani myśli rozumieć, dlaczego jeszcze raz miałby wam coś wybaczać.

Tomasz Wróblewski

dla Wirtualnej Polski

Komentarzy 11 do “Konfederacja plebsu wdziera się do narodowych parlamentów.”

 1. someone said

  Strasznie to wyglada.Wg. mnie,kazdy powinien miec w domu swoja bron dla obrony.

 2. Ali Baba said

  „rosyjska agresja od Syrii po Ukrainę ” CZŁOWIEKU..Co ty pitolisz? Jaka agresja, szczególnie
  ta w Syrii,..Była akceptacja władz syryjskich..z wiadomych powodów!! I nie dziwota, że Rosjanie wspierają separatystów we wschodniej Ukrainie…jak tam ponad 75/80% mówi w jęz. rosyjskim..

 3. wspominajka said

  To dla Ciebie, Ali Babo z serdecznościami. Pozdrawiam . https://www.youtube.com/watch?v=RTDIG5fO95E

 4. taki jeden said

  Ukraina na pewno nie dołączy do UE jak i NATO przez kolejne 20-25 lat – powiedział Jean-Claude Juncker podczas przemówienia w Hadze.

  ————————————————

  http://www.dpa-international.com/news/top_stories/ukraine-will-not-join-eu-natofor-another-20-25-years-juncker-says-a-48506292.html

 5. Ali Baba said

  re 3..B. dziękuję..mimo „wieku wysłuchałem.Pozdrawiam i polecam..YT Sand fantasy Naprawdę piękne..dla wszystkich w każdym wieku.

 6. viking said

  Rosjanie nie byli agresorami na Ukrainie. Na Krymie całe wyposażenie marynarki wojennej było „wianem” rosyjskim. To nie Rosjanie zorganizowali Majdan. Fundatorami i organizatorami byli ci, którym zależało na rozróbie. Koszty istnień ludzkich i ilość przelanej krwi nie były istotne. W internecie jest wiele artykułów i filmów. Na niektórych portalach można było czytać cykliczne relacje bezpośrednio i na bieżąco z Ukrainy przekazywane. Nie były to fantazje autorskie piszących, ale fakty wielokrotnie dokumentowane filmami i rozmowami z żołnierzami oraz ludnością cywilną obydwu stron konfliktu.
  Kto pamięta, jak było na Majdanie, ten widzi, że KOD jest jego kalką. W Polsce ten numer nie przejdzie.
  150.000.000 przeznaczył Soros na obalenie rządu polskiego i Prezydenta.
  Jeśli Ukraina chce do € kołchozu – to prawdopodobnie chce Polskę potraktować, jak w powiedzeniu g****no płynące za okrętem.
  Ukraino! Okręt o nazwie POLSKA , który ma na maszcie banderę z Polskim Orłem właśnie zmierza w innym kierunku. Zmienił kurs. Ma inną, POLSKĄ ZAŁOGĘ. Kapitanem okrętu jest Pani BEATA Szydło. Jej dumny wzrok sięga daleko poza horyzont.

 7. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Viking.
  Troche sie pan rozpedzil.
  Najpierw chyba slusznie stwierdzil Pan, ze to nie Rosjanie byli agresorami.
  Faktycznie za tym stoi wielka polityka rozgrywek o przewodnictwo nad
  calym swiatem miedzy Stanami Zjednoczonym popierajacymi interesy
  miedzynarodowego syjonizmu, a Rosja nadal marzaca o swojej imperialnej roli,
  tez marzacej o swiatowym przywodctwie.
  Ocena sytuacji w Polsce i dzialania KOD-ziarzy (komited obrony donosicieli), tez prawidlowa.
  Zakonczenie jednak panskiego wywodu jest niespojne z poczatkiem.
  Pani Szydlo konczyla te same kursy w Nowym Jorku, co niektorzy jej poprzednicy,
  Ukraina nadal jest „ulubiona duszenka”( St. Michalkiewicz), ostatniego rzadu.
  W tych kwestiach narazie, nic sie nie zmienilo.
  Cicho o pogromach banderowcow, no i te 4 miliardy wydarte z kieszeni polskiego
  glodujacego podatnika ofiarowane banderowcom w prezencie.
  Poprzestane tylko na tych dwoch, ale waznych faktach.
  Cos kiepski ten kapitan „polskiego okretu”.
  Tak mi sie przynajmniej wydaje.
  Pozdrawiam Vikinga, polski (caly czas), kangur.

 8. Analityk said

  @Antoni Nadstazik, Melbourne

  Miejmy nadzieję, że te 4 miliardy – da nam szanse odzyskania częsci tego co nam zagrabionoi dano Ukrainie. To może sie wydarzyć w przypadku niewypłacalności Ukrainy. Te bandrowskie łachy to tak jak w Polsce partie typu PO czy PSL – same łachudry, które za łapówke i flaszke sprzedadzą wszystko i każdego.

 9. viking said

  Witam, Antoni Nadstazik, Melbourne&Analityk .
  Mnie też nie podoba się zapatrzenie w Ukrainę. Szczególnie, że wokół ludobójstwa i Rzezi Wołyńskiej polska władza nie postępuje właściwie. Kto zakazał „uporządkowania” tej tragicznej historii? Może jeszcze żyją potomkowie bandytów? Może są osobami publicznymi w Polsce? Potomków oprawców przyjmujemy,dajemy im wikt,siedlisko i finansujemy naukę. To boli.

  Francuzi zrobili film o Majdanie. „Ukraina.Maski rewolucji”. Powinni go obejrzeć Polacy. Oburzenie Ukrainy było wielkie. Domagali się zrezygnowania z emisji tego dokumentu.

  Powrócę do naszych, bieżących spraw. Polska była, jak okręt prowadzony przez pijanego nawigatora wprost na skały. Przechył statku był poważny, a pod pokładem szybko gromadziła się woda. Kapitan z butelką „Jasia wędrowniczka” (po dywanie) z mostku zapraszał na tonący okręt piratów. Kiedy wydawało się, że nie ma ratunku, stery przejęła kapitan Beata a nawigacją zajął się Komandor Jarosław. Poprzednia obsada przypięta pasami trzeźwieje w kajutach, a okręt z polską banderą z której patrzy dumny Polski Orzeł i polską załogą wypływa na szerokie wody.
  Tak będzie wyglądał za kilka lat. https://www.youtube.com/watch?v=Vp-278hwyHY

  Pozdrawiam obydwu Panów.
  Viking (mimo wszystko optymista)
  P.s. W jednym z wystąpień Pan Jarosław powiedział: rząd jest od tego, aby pracował, ciężko pracował, a Naród – Polacy mają prawo się bawić.

 10. viking said

  Z portalu :”wPolityce”
  host 83.11.22.*
  godzinę temu

  sojusz Berlina z Kijowem przeciwko Polsce… http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7791

 11. zydozerca said

  to chyba b.naczelny Rzeczpospolitej,a obecnie Wprost Co masz? wróble w ski rpecie -z żydowskim korzeniem po równie „obiektywnym” tatusiu

  nie warto cytować takich mend -bolek,szechter,stolzman,kalkstein,singer,bucholtz…. itd
  .powinni zostać objęci dożywotnim bojkotem bełkotu i trafić do pierdla po zasłużoną karę -koniec komentowania,pora polerowania /posadzki,d…,itp./

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: