Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Projekt ustawy stoczniowej gotowy.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-03

Projekt ustawy stoczniowej gotowy

.
.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowało, że projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego i produkcji komplementarnej jest już gotowy. Szczegóły poznamy wkrótce w Szczecinie.

.

Według zapowiedzi ministerstwa, szczegóły projektu tzw. ustawy stoczniowej, będą zaprezentowane opinii publicznej w najbliższym czasie podczas specjalnej konferencji. Ma ona zostać zorganizowana w Szczecinie. Po prezentacji rozpocznie się etap konsultacji społecznych i międzyresortowych.

Z dotychczasowych wypowiedzi przedstawicieli MGMiŻŚ wynika, że projekt zakłada utworzenie ram prawnych, organizacyjnych i finansowych (m.in. przyjaznych rozwiązań podatkowych), które pozwolą ożywić przemysł okrętowy.

Tekst i fot. (ek)

http://www.24kurier.pl/aktualnosci/gospodarka/projekt-ustawy-stoczniowej-gotowy/#.VtLdCOZTXRg.facebook

Komentarzy 10 do “Projekt ustawy stoczniowej gotowy.”

 1. Jakie będzie źródło finansowania?!

 2. krolewnascieszka said

  Czy nasze statki będą miały szansę bronić Polski, czy sa przygotowywane na obronę np Anglii – jak już bywało?

 3. wiesdomar said

  Ad 1 Psim obowiązkiem polskich bankow jest kreowanie pieniądza z tzw. powietrza, zeby storzyć popyt na powstałą towarową produkcję, dla zrównoważenia tej podaży, wg. zasady, że w gospodarce musi być tyle wykreowanego pieniądza ile wynosi podaż towarów i usług. Wg. badań jest go niestety zaledwie 20%. (Okupacja).

 4. wiesdomar said

  ad 1 Banki mają prawo to robić z ” powietrza”

 5. gość said

  KACZYŃSKI O ROSZCZENIACH ŻYDOWSKICH

  Jarosław Kaczyński o bezzasadnych roszczeniach żydowskich (żądaja ok. 65 mld USD), wystąpieniu przez Polskę do Niemiec o reparacje wojenne ( szacunkowa kwota ok. 850 mld USD) i o obietnicy sprowadzenia Polaków ze wschodu do ojczyzny. JAROSŁAWIE TRZYMAMY CIĘ ZA SŁOWO !!!

 6. NAJPIERW trzeba ROZLICZYĆ tych co UŚMIERCILI przemysł okrętowy !!!!! said

  Co takiego ?

  Ożywić przemysł okrętowy na KOSZT polskiego podatnika ???

  NIC z tego !!!

  Polscy obywatele bardzo STANOWCZO żądajmy w PIERWSZEJ kolejności SUROWEGO rozliczenia tych wszystkich „solidarnościowców” pokroju komunistycznego agenta sprzedawczyka TW bolka wałęsy i wszystkich pozostałych bandyckich jego zydo-komunistycznych KOLESI rozwydrzonych SUPER ZŁODZEJI z przestępczego ultra skorumpowanego „trójmiasta” Gdańska/Gdyni i Szczecina oraz Warszawy.

  To chodzi zwłaszcza o tych dzisiaj ŻYJĄCYCH wyżartych jak KARALUCHY super bezkarnych ZŁODZEJI z przestępczych byłych gangów AWS, żydowskiej Unii Wolności i tych aktualnych anty-polskich przestępczych bezkarnych gangów PO, SLD i SLD, którzy z pełną premedytacją i cynizmem ROZKRADLI, zniszczyli oraz UŚMIERCILI przemysł stoczniowy w Polsce !

  Bez PROKURATORSKIEGO rozliczenia tych super ZŁODZEJI na czele TW bolkiem wałęsą na czele NIE MA i NIE będzie zgody na jakie kolwiek „etapy konsultacji społecznych i międzyresortowych” !

  Jeśli Polska ma by państwem PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI to żądajmy najpierw wyłapania żyjacych zdrajców złodzeji, UCIĘCIA ich łbów w pierwszej kolejności tych co UŚMIERCILI celowo przemysł stoczniowy za finansowe ŁAPÓWKI na ZAMÓWIENIE Niemców !

  Te „finansowe m.in. przyjazne rozwiązania podatkowe” na budowę od NOWA przemysłu stoczniowego MUSZĄ pochodzić w 100% od SKONFISKOWANIA całkowitego UKRADZIONYCH byłych panstwowych majątków w latach 1990 -2015 przez takich super bezkarnych nie rozliczonych złodzeji jak komunistów TW bolków wałeśów i jemu podobnych OSZUSTÓW i ZŁODZEJI !

  Potem CO ? – jak Polski Naród czyli polski podatnik sfinansuje wybudowanie przemysłu stoczniowego, a za kilka lat zmieni się KLIKA bezkarnych złodzeji rządzących jak ta anty-polskie super QURRWY złodzej bandyta gangster donald tusk lub leszek miler lub balcerowicz lub Kwaśniewski … inni im podobni to ono ZNOWÓŻ to „sprywatyzują” dla siebie i swoich rodzin z KOD !

  Czy to o to chodzi ?

  W latach 1950 – 1990 głównym odbiorcą Polskiego przemysłu stoczniowego w 80% było ZSRR.
  Przecież wy PiS-wskie podpuszczone GŁUPKI przez żydo-masonów z Waszyngtonu drzecie te swoje głupie tępe też sprzedajne ryje na Rosję !!

  Nawet jakby przemysł stoczniowy został odbudowany to TERAZ KOMU będziecie sprzedwac produkty tego przemysłu stoczniowego bo tak straszliwie SKONFLIKTOWALISCIĘ Polskę z Rosją, a nawet wy PiS-cy chciecie z nią wojny zmówionej u was przez zabijaków z Waszyngtonu ?

  Jak nie Rosji to KOMU teraz będziecie sprzedwac te zrobione statki w Polsce ???

 7. Moher49 said

  @5,
  Całe tomy napisano n/t podstępnych, oszukańczych manipulacji polegających na przekupstwach, fałszowaniu aktów notarialnych i wydzieraniu nieruchomości w Warszawie, Krakowie, Łodzi. Państwo o tym wie i nic nie robi aby to ukrócić.

 8. ANTYROSYJSKOŚĆ jest elementem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.Jest konsekwencją trwającej WOJNY O PIENIĄDZ,w której kontynuuje się handel wojną i pokojem intensyfikując jego militaryzację.

 9. NC said

  Zrenacjonalizować stocznie bez „odszkodowań” dla paserów.

 10. Ryvan said

  @ 6
  Ma Pan rację.
  Jeżeli zapadnie wyrok np. 10 lat więzienia za 1 stracony przez Polskę miliard PLN
  to za jeden milion powinien być wyrok trzy i pόł dnia. Idąc dalej dojdziemy do opłacalności operowania jeszcze mniejszymi sumami, bo zakładając uczciwość sądόw nie starczy sędziόw do ferowania mikrosekundowych wyrokόw. Wniosek jest prosty albo oddajesz wszystko z odsetkami albo … noooooo? proporcjonalnie. W Kanadzie było (przed laty) za kradzież >30 $ sąd i 1 dzień pracy publicznej przy tej małej kwocie. Możnaby ten minimalny prόg 150 PLN przyjąć dla kolegium. Dla sądόw suma wyższa i wyrok proporcjonalny dla sum b. wysokich. Jeśli wyjdzie powyżej 100 lat, niestety ciężkie roboty bez możliwości wcześniejszych zwolnień – żaden telewizor, tylko praca dla społeczeństwa. Zapewniam – złodziejstwo się skończy i pęd do rządzenia też się skończy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: