Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Szwecja. Szwedzki sąd uznał wyższość prawa szariatu nad prawem szwedzkim.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-03

szwecjaszariat-300x187.

Prawo szariatu ma zostać zastosowane wobec par, które wstąpiły w związek małżeński w Iranie, a następnie osiadły w Szwecji i po jakimś czasie postanowiły się rozwieść. Sąd Najwyższy ma rozpatrzeć sprawę dotyczącą tego, czy w Szwecji mogą być stosowane irańskie przepisy.

W dwóch przypadkach mężowie mogą być zobowiązani do wypłaty dużych pieniędzy swoim byłym żonom w celu pokrycia „mahru” — majątku, który zgodnie z umową irańscy mężowie ofiarowują swoim żonom w momencie zawarcia małżeństwa.

Jak wyjaśnia Ida Damgaard, sekretarz sądowy w Sądzie Najwyższym Szwecji, w wywiadzie dla szwedzkiej gazety Fria Tider, chodzi o pary, które wstąpiły w związek małżeński w Iranie, a następnie osiadły w Szwecji i po jakimś czasie postanowiły się rozwieść.

Koran nakazuje mężczyźnie wydzielić kobiecie, z którą się żeni określoną sumę pieniędzy. Zgodnie z irańskim ustawodawstwem, wypłata mahru jest obowiązkowa.

Jedna sprawa dotyczy pary, która zawarła związek małżeński w Iranie w 2006 roku, a następnie osiadła w Szwecji. Sąd okręgowy postanowił, że orzeczenie w danej sprawie powinno zostać wydane zgodnie ze szwedzkim ustawodawstwem, co pozbawiłoby kobietę prawa do należnych jej, w myśl irańskiego prawa, pieniędzy.

Sąd apelacyjny postanowił jednak inaczej. W marcu 2015 roku wydał orzeczenie następującej treści:

„Sąd apelacyjny postanawia, że w sprawie dotyczącej mahru powinno zostać zastosowane irańskie prawo, czym uchyla przejściowe postanowienie sądu okręgowego” — głosi wyrok sądu cytowany na portalu internetowym Fria Tider.

Druga sprawa dotyczy innej irańskiej pary. Kobieta twierdzi, że zostanie ograniczona w prawach, jeśli nie otrzyma obiecanych jej pieniędzy w wysokości ok. 1,5 mln koron.

Teraz Sąd Najwyższy Szwecji ma rozpatrzyć problem, jakie ustawodawstwo — szwedzkie czy irańskie — powinno zostać zastosowane w podobnych przypadkach. Jaki będzie werdykt sądu — trudno przewidzieć. Jeśli jednak będzie on z korzyścią dla irańskiego prawa, pojawia się inny, nie mniej ważny, problem — jak daleko, po ustanowieniu takiego precedensu, może zajść praktyka stosowania cudzych przepisów na terytorium Szwecji? [Jak daleko? Do końca, panowie, do końca! – admin]

Źródło: http://pl.sputniknews.com

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/szwecja-szwedzki-sad-uznal-wyzszosc-prawa-szariatu-nad-prawem-szwedzkim/

Komentarze 4 do “Szwecja. Szwedzki sąd uznał wyższość prawa szariatu nad prawem szwedzkim.”

 1. Maryla Danuta said

  Czyli to już nie Szwecja tylko Państwo Islamskie !! Gratuluję Szwedom !!! Taki waleczny naród, nawet naszą Częstochowę chcieli zawojować, a u siebie niestety tylko niewolnicy lewactwa i islamu !!

 2. DYSKRYMINACJA etnicznych Szwedów i DEMONTAŻ prawa w Szwecji, said

  Na terytorium poważnych państwach ZAWSZE obowiązuje jurysdykcja TEGO państwa, na którym strony sporu dochodzą swoich racji.

  Czasami niektóre państwa mają podpisane dwu-stronne SPECJALNE porozumienia w ustalaniu werdyktów sadowych w bardzo szczegółowych sprawach.
  Wyglada na to, że rząd Szwecji NIE ma podpisanych SPECJALNYCH porozumień z Iranem w roztrzyganiu sporów rozwodowych w sprawach zawartych małżeństw swoich tymczasowych irańskich rezydentów zamieszkałych w Szwecji, którzy zawarli związek małżeński poza granicami Szwecji.

  Zbieranie się i wyrokowanie „Sądu Najwyższego Szwecji” jest BZDURĄ kompletną na temat wysokości alimentów wg. OBCEGO prawa rozwodowego z jakiegoś tam OBCEGO kraju np. Iranu. W poważnym państwie zawsze OBOWĄZUJE jursdykcja czyli prawa ustalone w Szwecji. KONIEC. Kropka

  Ten rozwód irańczyków w Szwecji może jedynie zostać NIE uznany w Iranie, tak jak w Polsce faktycznie NIE uznają rozwodów przeprowadzonych w USA ale tych zawartych małżeństw w PRL-u lub w III RP.

  Rząd III RP podpisał SPECJALNE porozumienia z rządem USA, ale jedynie na temat wysokości przyznawanych alimentów, gdy małżeństwo było zawarte w Polsce, a jedna ze stron na stałe mieszka w Polsce.
  Gdy po rozwodzie małżeństwa mieszkającego na stałe USA ale zawartego w Polsce, gdy jedna strona wyjedzie z USA i na stałe spowrotem zamieszka w Polsce, to tej stronie zamieszkałej w Polsce przysługują alimenty w wyskości jedynie $220. Nic więcej. Gdyby ta jedna strona zamieszkiwała na stałe w USA to alimenty wtedy zależą od wyskosci zarobków tego który płaci alimenty, czyli znacznie więcej.

  Ten rozwód przeprowadzony w USA wg. jurysdykcji amerykańskiej NIE jest uznawany, czyli NIE jest prawomocny w III RP. Dlatego należy przeprowadzić proces „uprawomocnienia” tego wyroku rozwodowego z USA na terytorium w III RP.
  Proces „uprawomocniania rozwodu amerykańskiego” w III RP jest znacznie dłuższy i bardziej kosztowny niż przeprowadzenie rozwodu w Polsce. Faktycznie sprowadza się to do tego, że KORZYSTNIEJ jest przeprowadzić DWA rozwody: jeden w USA, a drugi w Polsce.

  Jeśli ta Iranka chce WYSKOŚCI alimentów wg. jurysdykcji irańskiej to niech jedzie sobie do Iranu i tam sobie przeprowadzi rozwód nawet ZAOCZNY tzn. gdy były mąż się nie stawi na rozprawie rozwodowej wg. prawa irańskiego, wyroki zapadną wg. prawa irańskiego, ale pod tym warunkiem, że ta Iranka mieszka na stałe w Iranie.

  Gdy ta iranka nie mieszka w Iranie lecz na stałe w Szwecji to te zasadzone alimenty w Iranie NIE obowiązują jej męża w Szwecji.
  Jeśli ten anty-szwedzki „Sąd Najwyższy Szwecji” zadecyduje JEDNORAZOWO o uznaniu wyroku Szwedzkiego ale na zasadzie jurysdykcji ZAGRANICZNEJ z Iranu, będzie to ZŁAMANIEM szwedzkiego prawa i szwedzkiej Konstytucji przez ten że LEWACKI „Sad Najwyższy”. W państwach prawa nie ma wyrków „WYBIURCZYCH” motywowanych tymczasowa ideologią, a jeśli tak jest to znaczy że władza jest TOTALITARNA i interpretuje NIE ucziwie prawo wg. tymczasowych ZAMÓWIEŃ politycznych jakie mają MASOWO w obecjej Szwecji.

  Obecna Szwecja NIE jest państwem prawa, lecz żydo-lewackim KLANEM podporządkowanym OPŁACANYM przez globalistów NWO.

  Nie jest to tajemnicą, że niestety ten że „Szwedzki Sąd Najwyższy” od 2000r. do dzisiaj DEPCZE i ŁAMIE Konstytucje i zasady ustanowionego w Szwecji, zamienia różne prawa tak aby etniczny Szwed jest YSKRYMINOWANY po przez wprowadzenie SPECJALNIE UPRZYWILIJOWANEGO „prawa” na zdecydowaną korzyśc dla KOLOROWYCH przybyszów z Afryki, Azji czy Bliskiego Wschodu.

  Szwecja została brutalnie ZAATAKOWANA od WEWNĄTRZ przez grasującą ŻYDO-komunę zamieszkałą w Szwecji, która osaczyła „rząd sztokholmski” i tzw. „szwedzki parlament”. Porządek prawny w Szwecji dyktuje i zmienia V kolumna żydów, oraz agentów lewackich ze szwedzkim obywatelstwem.

  Ten tzw. „Sąd Najwyższy Szwecji” to SKORUMPOWANA hołota z cała pewnością tacy sami ANTY-szwedzcy ZBOCZEŃCY, którzy są ŻYRANTAMI globalistycznej interwencji, przyklepują DEMOLOWANIE Szwecji ustalając takie „prawa”, aby etniczni Szwedzi i generalnie biali ludzie w Szwecji stali się obywatelami OSTANIEJ kategorii.

  „Sąd Najwyższy Szwecji” od 2000 roku DEMOLUJE prawo szwedzkie, gdyż po ich decyzjach w innych sprawach to jest WIDOCZNE gołym okiem jak oni NIE nawidzą Szwedów i instytucji Państwa Szwedzkiego.

  Wykołowani żydo-masońskimi mediami GLOBALISTÓW NWO przeciętni obywatele Szwecji to takie stado głupich baranów do RABOWANIA, a może nawet do wyrżnięcia. Szwedzi są pozbawieni ducha oporu. Aby to zrozumieć polecem wyjaśnienie tutaj:

  „O krajach skandynawskich z Jarosławem Wiśniowskim rozmawia Antoine Ratnik”:

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/5192/o-krajach-skandynawskich-z-jaroslawem-wisniowskim-rozmawia-a

  Rządzące żydostwo w Szwecji razem takim „Sądem Najwyższym Szwecji” od 15 lat celowo zatwierdzają takie „prawa”, aby OBCE instytucje jak żydoskie „Bnai Brith International” czyli GLOBALISCI NWO ustalało CO i JAK ma byc w Szwecji, podporządkowali sobie koścuił luterański, którym zarządzają ZBOCZONE feministki psychopatki LGBT czyli pedalstwo, które jest dodatkowym pasem transmisyjnym DOŁUJACYM Szwecje na ZAMÓWIENIE ideologicznej dyktatury globalistów NWO.

  Szwecja stała się bezbronnym elementem GLOBALNEJ władzy żydzo-masonskiej NWO, gdzie prawo szwedzkie zostało w taki sposób zmienione, aby etniczni Szwedzi i biali ludzie byli DYSKRYMINOWANIE w majestacie tego „nowego” ustanowionego prawa.

  „Szwedzki” premier żydo-komunista mason Stefan Löfven jest zajadłym WROGIEM istnienia państwowości Szwedzkiej, który jest agentem globalistów NWO.
  On jest też PSYCHICZNYM chorym zboczeńcem, który jest NAJWIEKSZYM WROGIEM i SZKODNIKIEM etnicznych Szwedów.

 3. Miko said

  W Polsce jest tak samo.

  Ustawa prawo prywatne międzynarodowe:
  Art. 54 ust. 1 Rozwiązanie małżeństwa podlega wspólnemu prawu ojczystemu małżonków z
  chwili żądania rozwiązania małżeństwa.

  Czyli tak samo jak w Szwecji również w Polsce i innych krajach europejskich jeżeli oboje małżonkowie mają tylko irańskie obywatelstwo, wówczas polski sąd przeprowadzi rozwóz z zastosowaniem prawa irańskiego.

 4. rydygier said

  Ja cały czas się zastanawiam jak mogło dojść w przeszłości do „potopów szwedzkich” ? Kto je przeprowadził ? Czyżby to ci sami Szwedzi ? Bo teraz to ten naród nie zdobyłby nawet kamiennej wyspy na jeziorze Gardno, gdzie rządzą ptaszki!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: