Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wiceszef MSZ: odpowiedź dla Komisji Weneckiej jest gotowa.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-03

.
.
 Rząd ma już gotową odpowiedź na projekt opinii Komisji Weneckiej – poinformował wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Aleksander Stępkowski. Dodał, że decyzja, kiedy odpowiedź będzie przesłana do Komisji i w jakim kształcie, „zależy od rozwoju wydarzeń”.
.

Wczoraj wiceminister zaproponował sekretarzowi generalnemu Rady Europy przełożenie terminu wydania oficjalnej opinii nt. zmian w Trybunale Konstytucyjnym. [czytaj więcej]

MSZ zwróci się o to również do samej Komisji Weneckiej. We wniosku ma wskazać, że przesunięcie jej prac będzie służyło wyciszeniu emocji po tym, jak do mediów wyciekła robocza wersja opinii.

Premier Beata Szydło oceniła dziś, że ten incydent niestety podważył wiarygodność Komisji Weneckiej, do której zwracają się kraje w trudnych rozstrzygnięciach prawnych.

– Źle się stało, że ten raport wyciekł do mediów, zanim został przesłany do polskiego rządu, bo to nadaje taką otoczkę upolitycznienia całej sprawy. Wierzę głęboko i mam takie przekonanie, że się nie zawiodę – a przynajmniej nie zawiedziemy się my Polacy – że Komisja Wenecka będzie odnosiła się na swoim posiedzeniu do przedstawionego raportu i również do naszych uwag, które przedkładamy w sposób merytoryczny, a nie polityczny. Bo tylko to jest warunkiem tego, ażeby opinia, która zostanie wydana przez KW, była rzeczywiście opinią, która odnosi się do meritum problemu prawnego jakim jest w tej chwili kwestia zmian w TK – powiedziała premier.

Jeszcze dziś Komisja Wenecka ma poinformować, czy sprawą Polski zajmie się na posiedzeniu w przyszłym tygodniu, czy na kolejnym spotkaniu – w czerwcu.

Wstępny projekt opinii Komisji, która ma wskazywać na paraliż TK ujawniła „Gazeta Wyborcza”. Na ostateczną opinię czeka m.in. Komisja Europejska, która wszczęła wobec Polski procedurę ochrony państwa prawnego.

RIRM

Radio Maryja

Komentarzy 9 do “Wiceszef MSZ: odpowiedź dla Komisji Weneckiej jest gotowa.”

 1. pugnus said

  W ogole bylo glupota zwracac sie do tego groteskowego organu o wydawanie opinii odnosnie posuniec i decyzji suwerennego panstwa!Wystarczylo tylko sprawdzic sklad kolegium zarzadu tego cyrku w ktorym widnieje nazwisko Suchockiej zeby uznac ten pomysl za poroniony!

 2. apasz said

  Podnieście Panowie ministrowie głowy. Nie czołgajcie się przed marionetkami. Zachowujcie się godnie, jak na Polaków przystało. POLSKA JEST SUWERENNYM PAŃSTWEM. (CHYBA, ŻE NIE, O CZYM NAS NIKT NIE INFORMOWAŁ :/) Oczekujemy okazania nam – Polakom wszystkich dokumentów, umów i zobowiązań, jakie podpisał poprzedni NIE-rząd.

 3. Mirek said

  Dwie sprawy:
  1. Min. Błaszczykowski powinien podać się do dymisji\
  2. Przed dymisja powinien wywalić z hukiem tego bandziora z MSZ, który mu doradził Komisję wenecką.
  To był sabotaż tego urzędnika. Tak go wywalić, aby to dobrze odczuł bo prawdopodobnie wziął za to kasę od Sorosa..
  3. Gdzie propaganda rządu? Niech weźmie firmę PR! Przecież w komisji weneckiej są takie „gwiazdy prawa” jak .. Suchocka!
  Gdyby komukolwiek – tu na tym forum- zaufał Kaczyński – to byłoby tylko lepiej!
  4. Walka jest o przetrwanie państwa polskiego. Panie Kaczyński: działaj Pan bezwzględnie!
  5. Prezesie Kaczyński: uwaga na pomysły banksterów od Morawieckiego!
  6. Opublikujecie to Polonusi?
  Ja się podpisuję pod tym co piszę, panie redaktorze Wirtualnej Polonii, bo sprawa jest o byt Polski!
  dr med. MIrosław Górnicki

 4. Maryla Danuta said

  ~~Apasz – Masz rację !! Rząd powinien przedstawić Polakom wszystkie dokumenty, które TK zatwierdzał aferalnej koalicji PO-PSL !! Ponadto zgadzam się z Tobą , że powinniśmy poznać wszystkie umowy, zobowiązania , zakupy, wydatki z minionych 8 lat „działalności” poprzedniego rządu !! Petru chce wyprowadzać razem ze Schetyna – ludzi na ulicę, a mu Polacy możemy też wyjść na ulice w obronie Polski, Rządu, Prezydenta, PIS-u i naszych Polskich Praw !!! Jeżeli komisja wenecka najpierw poinformowała Szechtera – jaką zamierza wydać opinię, to już tu widać, że lewacka Unia z Tuskiem – maja wpływ na /niezawisłą?/ komisję wenecką. Polacy !! otrząśnijmy się i wesprzyjmy rząd i Prezydenta i nie pozwólmy zniszczyć naszej Ojczyzny – Polski – w imię interesów aferzystów, lewackiej żydokomuny i wszelkiej maści alimenciarzy i kombinatorów !!

 5. Ryvan said

  Pani Premier B. Szydło spija obecnie nektar z piwa jakiego nawarzyli liderzy partii PIS podpisując Traktat Lizbonski i nie tylko. Będzie sie to ciągneło do końca naszych dni.
  Jeżeli PIS chce przetrwać musi pόjść z narodem bez glupawej własnej filozofii (np. wojenek, czy wprowadzania obcych wojsk do kraju), fałszu – w sposob realny. Tak jak w demonstracji na rzecz RM I multipleksu, kiedy poszli zwykli ludzie będący daleko od PIS (kierujący się rozumemm), tak i teraz trzeba iść na ugodę z narodem i posluchać co mądrzejsi od Waszczykowskiego mόwią, zamiast machac ogonem będąc na paru już smyczach..

 6. Ryvan said

  Pani Premier B. Szydło spija obecnie nektar z piwa jakiego nawarzyli liderzy partii PIS podpisując Traktat Lizbonski i nie tylko. Będzie sie to ciągneło do końca naszych dni. Jeżeli PIS chce przetrwać musi pόjść z narodem bez glupawej własnej filozofii (np. wojenek, czy wprowadzania obcych wojsk do kraju), fałszu – w sposob realny. Tak jak w demonstracji na rzecz RM I multipleksu, kiedy poszli zwykli ludzie będący daleko od PIS (kierujący się rozumemm), tak i teraz trzeba iść na ugodę z narodem i posluchać co mądrzejsi od Waszczykowskiego mόwią, zamiast machac ogonem będąc na paru już smyczach. Reka do narodu musi byc wyciagnieta.

 7. Ryvan said

  PIS nie przetrwa bez poparcia spoleczenstwa, a o to trzeba zadbac sluchajac nie tylko wybranych .

 8. zydozerca said

  adolfina merkel ,patronka zboczeńców, ściąga muzułmanów robiąc z Niemców jeńców;
  na koszt podatników darmozjadów mnoży,by tubylców rżnęli używając….,noży

  żydowska ciota Hollande to lider we wlazeniu w d… zydobanksterom -wprowadzil we Francji permanentny stan wyjatkowy po 2krotnych operacjach false flag /farsa Charlie Hebdo ,zamachy w Paryżu /,megacenzure,sciga antysemitow i antyislamistow,dostarcza bron do Izraela za friko ,na gwizdniecie pada i udaje gada …..

  david kameleon zrobil z d… neon by oswietlac zydom droge na panteon

 9. Analityk said

  Ten Trybunał Konstytucyjny (TK) – twór ze stanu wojennego produkcji Kiszczak-Jaruzelski pozorantów demokracji – najlepiej zlikwidować, a sprawy nich rozstrzyga Sąd Najwyższy. TK słuzył i słuzy jedynie wrogom Narodu Polskiego a z całą pewnością pełni rolę hamulcowego dla wszystkiego co dobre dla Polaków i Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: